Pytania do straży miejskiej

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: Karka »

Ja tez mam pytanie, co robi Straz Miejska w celu poprawienia bezpieczenstwa dzieci, przerazaja mnie predkosci niektorych kierowcow ktorzy jada przez rondo- Jarzebinowa-Koscielna-Szkolna, nie trzeba miec radaru. Do tego nie widza przejsc dla pieszych.
Wlasnie co do przejscia dla pieszych przy skrzyzowaniu Chabrowa- Jarzebinowa przy Zabce wiecznie 0,5 -1 m od przejscia stoja auta zaparkowane rownolegle, utrudnia to po 1. Wjechanie w ulice, 2. Nie widac ludzi, dzieci ktore sa nizsze od aut. We Wroclawiu takie auta bylyby juz dawno odholowane. Problem jest od kilku lat a nikt nic z tym nie robi. Gdzie jest SM?

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: Karka »

pablos89 pisze:A druga sprawa to takie pytanie jak wygląda sprawa według przepisów z parkowaniem na fabryczne do południa rząd samochodów ustawia się koło Banku i spółdzielni "Czechnica" tarasując pas gdzie też odbywa się spory ruch już nawet nie wspomnę o nagminnej jeździe pod prąd na rondzie. Może przydało by się trochę tym problemom przyjrzeć
To samo tyczy sie drogi jak jade z Dino, wlasciciele domkow uwielbiaja parkowac na pasie do jazdy, na progach, zamiast na swoim podworku.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: Miles »

A Propos rowerzystów: co mówią przepisy o jeździe po zmroku, po ulicy bez oświetlenia? Bo taka sytuacja nagminnie zdarza się na drodze w kierunku strefy ekonomicznej.
Ludzie dajcie szansę sobie i innym. Naprawdę jadąc autem nie sposób Was dostrzec odpowiednio wcześniej! Bez świateł, ani kamizelki odblaskowej to kwestia czasu, a nie dojedziecie do pracy!

Popieram również apel o "pouczenie" właścicieli psów bez smyczy.

I jeszcze jedna sprawa: zatrzymywanie się przy na ul. Ciepłowniczej przy Domku Chleba. Ludzie czy naprawdę jesteście tak leniwi, że nie możecie stanąć 20 m dalej na parkingu, a nie na ulicy?! Musicie parkować pod samym wejściem? Korona Wam z głowy spadnie, jak te 10 sek drogi przebędziecie pieszo?

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: pablos89 »

Popieram w sprawie apelu na temat jazdy rowerem bez oświetlenia, w kierunku strefy pełno rowerzystów jeździ bez świateł , teraz zaczyna się robić pora kiedy szybko się robi ciemno i naprawdę nie trudno o wypadek. Co do psów bez smyczy również popieram sam posiadam psa no ale z tym spuszczanie ze smyczy to już trochę przesada. Również jeżeli już jesteśmy przy temacie psów to chciałbym tak zaapelować o sprzątanie po swoich 4 - nożnych przyjacielach to nie jest przyjemny widok na chodnikach czy przystankach, rozumiem idzie ktoś gdzieś na łąkach czy naszych wałach inna sprawa gdyż nieraz idąc z psem na spacer można spotkać wędkarzy załatwiających w zaroślach swoje potrzeby to i pies w takim razie może, ale jeśli chodzi o ulice i chodniki to można sprzątać woreczki w sklepie zoologicznym w tym w Siechnicach to kilka groszy za rolkę a starcza na długo i porządek jest po psiaku.

wroslaw
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 19:52
Kontakt:

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: wroslaw »

W dniu dzisiejszym przejeżdżając przez rondo w Siechnicach ul. Fabryczna z kierunku ul Kolejowej zauważyłem znak rondo bez znaku ustąp pierwszeństwa. https://www.google.com/maps/@51.03794,17.14641,3a,75y,137.44h,86.15t/data=!3m4!1e1!3m2!1s8QddYylnldjHs_i1NMmZvQ!2e0
Czyżby po ostatnich wichurach zerwało ten znak? Proszę o sprawdzenie i interwencję

pablos89
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2011, 20:39

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: pablos89 »

Prawda jest coś takiego ale z tą interwencją ze strony SM to chyba nie ma szans. Panowie i Panie ze SM są zbyt zajęci innymi bardziej ważnymi sprawami niż jakieś znaki na rondzie. Tak przy okazji ostatnio słyszałem ,że po Siechnicach grasuje szajka wycinająca katalizatory z samochodów po nocach także właściciele pojazdów parkujących pod chmurką uważajcie bo na służby porządkowe w naszym mieście nie ma co liczyć. P 22 anie SM ani Policji na patrolach dostrzec nie idzie. Raj dla złodziei

renusia
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 20:33

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: renusia »

CO DO ZAŁATWIAJĄCYCH PIESKÓW W SIECHNICACH TO PAKIET PSI POSTAWIONY W KILKU MIEJSCACH NIE JEST WYPOSAŻONY W WORECZKI-ANI JEDEN. GDYDY BYŁ-PEWNIE WIELU PIJĄCYCH NA ŁAWECZKACH NAPOJE WYSKOKOWE POŻYCZYŁOBY SOBIE TE WORECZKI NA WŁASNE CELE. W KOŃCU TO KOSZTUJE :lol: PRZECIWNIKU/PRZECIWNICZKO ZWIERZĄT- PIES TEŻ MA SWOJE POTRZEBY-A MOŻE WTEDY PROBLEM SIĘ ZMIENI NA LEPSZE, JAK BY BYŁY WORECZKI OCZYWIŚCIE.
A PARKOWANIE?no cóż są miejsca w centrum Siechnic, że nawet pół ulicy zajmuje płot wokół budowy a mieszkańcy muszą chodzić naokoło, bo u siebie pod domem nie ma gdzie zaparkować :mrgreen: MAŁO TEGO, JESZCZE CZASEM COŚ SPADA NA ICH SAMOCHODY :D

RYŚ
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 marca 2014, 15:00

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: RYŚ »

Szanowna miłośniczko zwierząt. Wszyscy rozumiemy że zwierzęta tak jak ludzie potrzebują się załatwić, ale dlaczego mamy oglądać, wąchać oraz wdeptywać w te rzeczy.
Jężeli zdecydowałaś się na pieska to należy nosić przy sobie takie woreczki czy też szczoteczki i posprzątać po pupilu. Czy piesek w domu również s.a na dywan, czy też na kafelki w kuchni?. Nie bo szanowni miłośnicy zwierząt wyprowadzają je na dwór i ku ich zadowoleniu piesek robi na środku chodnika, a właściciel z lubością zagląda mu w tyłek i się cieszy że piesek się opróżnił.
Jeżeli chcecie mieć zwierzęta to proszę bardzo nie mam z tym problemu, ale .. posprzątajcie po swoich podopiecznych.

renusia
Posty: 61
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 20:33

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: renusia »

: Szanowny Panie...kup se pan pieska ...tylko nie takiego < dla kaprysu >,ale jako członka rodziny. Wtedy może Panu coś powie. :shock:
Pozdrawiam

mami
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 maja 2011, 08:18

Re: Pytania do straży miejskiej

Post autor: mami »

A ja się zastanawiam czy ktoś ze Straży Miejskiej/Policji zamierza się wybrać na osiedle "Zielony Pagórek" i osiedle obok i sprawdzić co tu się wyrabia. Regularnie są kradzione auta, np. ze Staszica ukradziono auto w nocy 22/23 listopada (i to nie było jedyne auto skradzione tej nocy w Siechnicach), natomiast z Ciepłowniczej w nocy 24/25 listopada. Wieczorami regularnie kręcą się jakieś typy po osiedlu, zaglądają do aut i nikt sobie z tego nic nie robi! Po co my tu mamy tę Straż Miejską/Policję? Czy nie można by tu czasami zajrzeć wieczorem/w nocy, postraszyć ich chociaż swoją obecnością skoro złapać nikt ich nie chce? A mieszkańcom Zielonego Pagórka radzę się zastanowić nad instalacją monitoringu. Myślę, że to jedyna sensowna rzecz, w którą warto tu zainwestować. Ten problem dziś dotyczy mnie, ale już wkrótce może dotyczyć każdego z Was.

ODPOWIEDZ