Osiedle domków Henryka III

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

Cześć wszystkim :)

Jestem tutaj nowy, dlatego chciałbym założyć nowy wątek na temat związany z budowlanką :)

Obecnie szykuje się do zakupu działki przy ulicy Henryka III w Siechnicach.

Czy ktoś z obecnych tu forumowiczów ma już tam swój domek, lub planuje budowę w najbliższym czasie?

Na pewno będzie łatwiej poprzez wymianę doświadczeń związanych z tego typu przedsięwzięciem.

Pozdrawiam

EL_GATO
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2009, 15:12

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: EL_GATO »

NO cóz ul. Henryka III to kiedyś dawne pola i miejsca wywozu gnojówki i obornika z dawnego Osrodka doswiadczalnego PGR, do tego to teren zalewowy, który w czasie powodzi w 97r. był na 2 m zalany, ale cóz każdy buduje gdzie mu pasuje, ale ludzie któryz sie tam pobudowali i dostali pozwolenia bo gmina uwolnila tereny pod zabudowę beda miec pretensje do kogo ? pewnie do wszystkich a nie do siebie.

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

Czyli te kilkadziesiąt milionów złotych wydane na umocnienie wałów to inwestycja w błoto?

Nie wiem, czy ktokolwiek będzie miał pretensje o zalanie w czasie powodzi (chyba, że do natury), ale z tego co napisałeś, to przy podanym poziomie zalania tego terenu woda przelewałby się przez drogę do Oławy....a z tego co wiem Siechnice były zalane, ale nie na 2 metry :)

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Przemek(EVO) »

EL_GATO nie siej zbędnego zamieszania, to co opisujesz to było co najmniej 13 lat wstecz to raz, a dwa teren jest jak najbardziej atrakcyjny.
Puoteck czy ogromny nakład finansowy, poszedł w błoto?? Wierze, że nigdy tego nie doświadczę. Projekt tych umocnień był tworzony z myślą o odparciu siły i skali powodzi z 1997r. Więc teoretycznie musiałaby być następna większa, żeby można było sie bać, a jak będzie większa to wierz mi, nie tylko ty będziesz miał zmartwienie ale kilkaset tysiecy ludzi, bo raczej na twojej działeczce sie nie zatrzyma. Po drugie nie tylko tam było 2m wody, bo i w centrum miejscowości gdzie mieszkam było tyle samo i więcej, więc bez tworzenia apokalipsy Panowie. Jakbym miał brać wszystkie obawy co do kataklizmów i miejsc gdzie można, a nie można mieszkać to już bym budował balon z myślą o ucieczce na "Pandorę" :wink: (przyp. "Avatar") w obawie przed zbliżającym się Dniem Sądu w grudniu 2012r.
Bez przesady Panowie.

EL_GATO
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2009, 15:12

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: EL_GATO »

Oczywiście siać apokaliptycznych wizji nie zamierzam jak pisałem każdy wybiera miejsce takie jakie jemu odpowiada. NA pytanie co sądzicie o ul. udzieliłem odpowiedzi na podstawie wiedzy jaką posiadam. Oczywiście mozna zakładać że powódź 100- letnia przez najbliższe 100 lat sie nie przydaży, ale tak też pewnie myśleli w 97 wszyscy mieszkańcy - ja również ;-)
Odnośnie zalania ul Opolskiej to na wysokości osiedla , ogrodnictwa była zalana łącznie ze szklarniami przecież (foto są dostępne) miedzy ul Henryka III a opolską wbrew pozorom jest róznica wysokości, ale jedynie w okolicy skrzyżowania ul. Zacisze i Opolskiej był odcinek niezalany.
Jeszcze raz odpowiadając na pytanie autora odpowiem, że ja osobiście przy tej ulicy domu bym niewybudował, z przyczyn napisanych wyżej w tym zawodowych poniewaz mam na codzien do czynienia i obiektami melioracji ( wałami) jak i budownictwem mieszkaniowy też jak również zbyt dobrze pamietam to co przeżyłem w roku 1997.

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

Panowie,

Nie było moją intencją rozpoczęcie wątku na temat gospodarki wodnej i melioracyjnej w miejscowości Siechnice.

Z całym szacunkiem dla osób, które przeżyły dantejskie sceny w roku 1997, ale nie zamierzam tego rozpamiętywać w tym mało oryginalnym miejscu.

Plan jest taki, aby wybudować domek i liczę, że znajdzie się tutaj jednak ktoś, kto miał, ma lub będzie miał do czynienia z taką inwestycją w Siechnicach.

a co do kataklizmów i anomalii pogodowych...pozostaje nam ubezpieczyć nieruchomość i modlić się o łaskawe niebiosa.

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

chyba, na Henryka III nie ma jeszcze internetu, bo żaden inwestor się nie włączył do dyskusji :lol:

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: M&M »

hej, kończę budową na ul.Słowackiego, tereny w Siechnicach są kontrowersyjne ze względu na lokalizację, bardzo dobrze skomunikowane z wrockiem , super wyposażone w media, przylegające do terenów rekreacyjnych, miasteczko rozwojowe dzięki strefie, miasteczko z infrastrukturą społeczną, nieopodal będzie obwodnica; z drugiej strony tereny są nawodnione, ziemia gliniasta, no i w jakimś stopniu na pewno będzie obawa przed powodzią; znajomi budują się nieopodal Trzebnicy i mimo że wzgórza również mają problem z wysokim stanem wód gruntowych ! (spływają na ich działkę), kolega buduje się w Dobrzykowicach i musiał na rok przerwać budowę ze względu na wysoki stan wód gruntowych! wokól jego działki zrobiło się jeziorko: jeśłi chodzi o działki na
Henryka to trzeba na pewno założyć podniesienie terenu minimum do wysokości drogi, jeśli nie zależy na wielkosci działki a na tej lokalizacji to można znaleźć działeczki 6-7 ar przy ulicy bodajże np. Norwida (z prawej storny od Henryka wjeżdżając w henryka np od gimnzjum), ziemia jest tam lekko wyniesiona ponad henryka, pod humusem zaraz piaski, woda gruntowa o wiele niżej - ktoś mówił mi że na 1,8m; zobaczymy pożyjemy :)

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

Na Słowackiego to prawie po sąsiedzku 8)

Działeczkę już nabyliśmy, na ul. Stanisława Lema (boczna Henryka III).

Z tą powodzią to nie wiadomo co myśleć....niby wały wzmocnili po powodzi 1997.

Tak naprawdę jakby te nowe wały puściły....to nie tylko Henryka III zaleje :lol:

Na pewno wyniosę wysoko fundament, tak jak mówisz do poziomu drogi.

Pytałem sąsiadów o wykopy fundamentów itp., nikt z pobliskich nie narzekał na wysoki poziom wód.

EL_GATO
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2009, 15:12

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: EL_GATO »

Jak tam mieszkańcy osiedla poziom wody bezpieczny czy już wzywacie ubezpieczycieli ?

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: Puoteck »

myślę, że powinieneś wezwać do siebie lekarza, i to jak najszybciej. :lol:

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: dybek61 »

Puoteck pisze:Czyli te kilkadziesiąt milionów złotych wydane na umocnienie wałów to inwestycja w błoto?

Nie wiem, czy ktokolwiek będzie miał pretensje o zalanie w czasie powodzi (chyba, że do natury), ale z tego co napisałeś, to przy podanym poziomie zalania tego terenu woda przelewałby się przez drogę do Oławy....a z tego co wiem Siechnice były zalane, ale nie na 2 metry :)
A,jak będziesz miał w domu 0,50m wody lub mniej to będzie wszystko ok.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: dybek61 »

Puoteck pisze:myślę, że powinieneś wezwać do siebie lekarza, i to jak najszybciej. :lol:
Oby nie było odwrotnie!! :oops:

krzemik
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:43

Re: Osiedle domków Henryka III

Post autor: krzemik »

tzn zalalo ? Henryka ?

ODPOWIEDZ