Polbus

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
snc
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 16:59

Polbus

Post autor: snc »

Witam!!
Chciałabym sie dowiedzieć co sądzicie o komunikacji miejskiej w Siechnicach, bo mimo ze nie możemy narzekać na różnorodność (polbus, pks, pkp i pwenie jeszcze jakieś busiki) to uważam naprawdę ciężko jest sie dostać do Wrocławia nie wychodząc z domu 2 godziny przed (w moim przypadku zajęciami).
Głównie jeżdżę polbusem bo na stacje pkp i przystanek pks jest troche daleko.
Autobusy polbusa albo sie psuja i trzeba czekać na cały zajęty następny, albo sie spóźniają co jeszcze można wytłumaczyć przez korki, ale ostatnio zaczęły odjeżdżać za szybko czy nie uwazacie ze w takim przypadku powinni troche zmienic rozkład jazy aby uwzgleniał np poranne korki.
Wracając do sprawy rozkładów jazdy to dobrze by było jak by Polbus czasami sie zajoł ich rozwieszeniem (na moim przystanku ciągle jest zerwany).
No i jeszcze sprawa częstotliwości, ludzi w gminie przybywa a Polbus po wakacjach uruchomił mniej autobusów niz w poprzednim roku. Poza tym cześc autobusów jezdzi na TIM zabiera pracowników z różnych firm a w autobusach jest coraz ciasniej. Nie chodzi mi o to ze ma jesdzic co 15 minut ale rozkład z przed roku był na pewno bardziej dogodny. Uważam ze trzeba cos z tym zrobic przeciez Gmina na pewno dofinansowuje Polbus wiec moze wyciagnąc jakies konsekwencje za nie dotrzymabnie umowy.
Polbusowi naprewde mozna wiele zarzucić wiec jak byście miali jakies pomysły to piszcie. Pozdrwawiam

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Re: Polbus

Post autor: admin »

Niestety też ostatnio (ostatnio, bo do jakiegoś czasu byłem zadowolony) mam problem z dotarciem do Wrocławia. Ciekawe że dłużej jadę o 10:00 niż o 8... Z rozmowy kierowcy z miłą panią dowiedziałem się, że Polbus na opóźnienia nic nie poradzi i trzeba się zwracać do ZDiKu lub Wrocławia, ewntualnie Gminy... Polbus tylko obsługuje te linie i nic więcej.
Faktycznie rozkład z poprzedniego roku chyba był lepszy.. Problem cały czas istnieje i ciągle się o nim mówi, rada miasta też chyba coś o tym wie. Ale jak zwykle ciężko jest coś zmienić. A zbliża się zima, strach się bać...

A dla jadących samochodem polecam trasę przez Trestno, Blizanowice - 20 min i jesteśmy we Wrocławiu :)
Pozdrawiam

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Polbus

Post autor: misiaczki »

Ja w związku z nowymi rozkładami jazdy. Wiem że pewnie znikoma część mieszkańców Siechnic musi dojeżdżać do pracy do Wrocławia w soboty i niedziele, a i tak większość ma samochody. Więc pewnie w przeciwieństwie do mnie nie odczuje tego że w te dwa dni tygodnia pozostaliśmy z jednym połączeniem na godzinę z Wrocławiem. Pewnie gmina i Polbus na tym ładnie zaoszczędzą ale dla mnie wydającego określoną kasę na bilet miesięczny taka sytuacja jest niezadowalająca. Wystarczy że spóźnię się dwie minuty na autobus wracając z pracy, to w perspektywie mam zamiast półgodzinnego godzinne oczekiwanie.
Pozdrawiam
Krzysiek

ODPOWIEDZ