Parking

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
dorotadarek
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 11:40

Parking

Post autor: dorotadarek »

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że parking przeznaczony dla mieszkańcównnaszych budynków jest za mały. Jednak przy obecnym sposobie korzystania z niego i pas startowy by nie wystarczył. Stąd moje prośby:
1. O ile nie przywieźliścia akurat teściowej, starajcie się zaparkować auto tak, by nastepny parkujący mógł obok zrobić to samo: zająć pojedyńcze miejsce. Myślmy o innych użytkownikach.
2. Nie parkujmy na chodnikach jeżeli jest możliwość postawienia samochodu na parkingu, czyli pod ogrodzeniem. W końcu chodnik jest dla pieszych, a spacer nie musi być slalomem pomiędzy samochodami.
3. O ile nie chcemy utonąć w śmieciach, w dwa przedpołudnia (bodajże we wtorek i piątek), pozwólmy zabrać śmieciarzom odpadki. Nie blokujmy dojazdu do śmietników pomiędzy budynkami.
4. Nie róbmy obory i nie myjmy aut pod oknami. To, po pierwsze, prawnie zabronione. Po drugie żenujące. Jeśli kogoś stać na auto za 10 tysięcy, to i na myjnię za 10 złotych.
Do tej pory uwieczniłem dwóch takich kolesi: czerwona Honda (tydzień temu, bud. nr 2) i VW Beatle (dzisiaj, bud. nr 1). Zamieściłbym tu fotki, ale brak mi wiedzy, jak to uczynić.
Jeśli weźmiemy sobie te prośby do serca, za kilka dni temat parkingu przestanie komukolwiek dokuczać.
Pozdrowienia dla wszystkich.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Orion »

dorotadarek pisze:Nie róbmy obory i nie myjmy aut pod oknami. To, po pierwsze, prawnie zabronione.
Nie, to nie jest zakazane. Ani ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. nr 236, poz. 2008), ani gminny Regulamin utrzymania czystości (przyjęty uchwałą nr XXXVIII/297/06 przez Radę Gminy) nie zabraniają tego. Na terenie Waszej nieruchomości wspólnej (pod pewnymi warunkami) możecie myć auta. Chyba, że Wspólnota przyjmie uchwałą zakaz takich praktyk - wówczas będzie to prawem lokalnym.
dorotadarek pisze:Po drugie żenujące. Jeśli kogoś stać na auto za 10 tysięcy, to i na myjnię za 10 złotych.
Tutaj pełna zgoda. Cywilizowanemu człowiekowi, żyjącemu wśród innych nie wszystko wypada, co nie jest zakazane.
dorotadarek pisze:Zamieściłbym tu fotki, ale brak mi wiedzy, jak to uczynić.
Chyba nie ma możliwości zamieszczania fotek na tym forum. Zwróć się o to do admina. Zawsze możesz wrzucić fotki na jakąś stronkę lub blog i dać linka na forum

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Pawel_paula »

.1 z tym parkowaniem aut- to jest tak ze jak jedno auto zle stanie to reszta juz przez wymuszenie staje do tego auta i czasami wyglada to tak jak by kazdy zajmowal 2 miejsca..
2.z tym parkowaniem na chodniku to lekka przesada ze jest slalom - bo jedna strona auta nie przyslania calego chodnika :D, przeciez sa one stosunkowo szerokie- jesli wracam wieczorem to zdazylo mi sie nawet stanac na poczatku parkingu bo tam bylo miejsce- daleko od bramy :)- wiec to zalezy sadze od checi czlowieka...
3. z tym stawaniem kolo bloku tez nie widze problemu jak ktos chce stawac niech to robi oczywisice tak by w te okreslone dni mogli spokojnie wywiesc zanieczyszczenia zeby nie bylo tak jak w Neapolu :)
4. no z tym myciem auta to wydaje mi sie ze ktos poprostu lubi umyc w zimie wlasne autko na powietrzu :D...ja tam nie widze warunkow kolo bloku do takich ekstrawaganckich pomyslow :)

a tak wgoule to tolerancji nam trzeba i przymkniecia oka na pewne sprawy bo w koncu swiadomie mieszkamy w blokowiskach i nie mozemy wymagac od innych 100% zachowan wedle naszych oczekiwan :D

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Tomek79 »

Witam,
co do parkowania na chodniku to ja jednak popieram w pełni dorotadarek gdyż wydaje mi się, że jeżeli są miejsca wolne to wypadałoby z nich skorzystać, a nie parkować jak najbliżej klatki utrudniając wejście do nich. Wielu kierowcom przydałby się mały kurs z parkowania przodem :D a tak na poważnie to nie widzę żadnego problemu z poprawieniem parkingu samemu też mi się zdarza zaparkować nierówno ale po ponownym wjechaniu już się mieszczę :D. Na temat mycia auta hmm sam nie myłem i nie będę mył ale wydaje mi się, że to nie przystoi na parkingu przyblokowym (to tylko moje zdanie więc bez urazy). Jeszcze ten nieszczęsny wjazd do śmietników i tu ponownie wraca sprawa parkowania, każdy chce jak najbliżej okna i stąd pojawiają się problemy z nieopróżnionymi śmietnikami. Wiem, że sprawa parkowania na chodniku powinna się niebawem rozwiązać gdyż mają się pojawić znaki zakazu parkowania :D, co do reszty to już zależy od nas samych. Liczę, że będzie dobrze.

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: arenty »

Znaki zakazu? super,ale to nie rozwiązuje sprawy z deficytem miejsc parkowania. Po prostu jest więcej samochodów , niż miejsc do parkowania.

Madzia i Bartek
Posty: 10
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 08:24
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Parking

Post autor: Madzia i Bartek »

Witam serdecznie,

z tym parkowaniem na chodniku, to przyznaje czasem niestety trzeba gdzies zaparkować, a w godzinach 17-18 niestety już miejsc praktycznie nie ma :( nie mówiąc już o samochodach ekipy budowlanej. Po czym można poznać, że to fury budowlańców ??? zobaczcie w sobotę jak mało jest samochodzików. I ile jest wolnych miejsc. :O)

Pozdrwaiamy ekipy budowlne Alfa Aktu .

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: ryniu5 »

Widzę że miejsc parkingowych już brakuje dla niektórych! ale pociesz was z mojego okna widać wielki parking.....obok oczyszczalni przed wielka hala !!!! tam firma AA ulokowała dodatkowy parking ale mi osobiści nie widzi sie tam zostawiać auta w przyszłości. Bo jak zechce mi ktoś okraść auto na tym parkingu to i tak to zrobi a ja w piżamie nie zdążę do niego dobiec.
Pozdrawiam

andkw
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2008, 16:39

Parking - ukrytra ironia?

Post autor: andkw »

Proponuje łapać delikwentów myjących auta.... rozbierać ich , wysmarować smarem, wytarzać w pierzu ... a następnie wypalać znamię w jakimś widocznym miejscu (proponuję czoło) :twisted:

….albo Ci którym to tak śmiertelnie przeszkadza niech się wyprowadzą do leśniczówki 100 km od cywilizacji... :lol:

P.S.
Mycie auta niektórym poprostu czasami sprawia przyjemność!!! :D Bez względu ile ich kosztowało!!!!

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Parking

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
jest godzina 22.00, przed chwilą wróciłam i niespecjalnie jest gdzie postawić samochód przed blokiem dlatego postawiłam na chodniku i nie widzę w tym nic strasznego a tak naprawdę problem zacznie się na poważnie jak zostanie oddany trzeci budynek i potem kolejne, przybędzie więcej samochodów a tym samym mniejsc do parkowania, bądźmy tolerancyjni dzisiaj ja stoję na chodniku a jutro może to spotkać każdego z Was... :D

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: monisien »

Madzia i Piotr, może i dla Ciebie nie ma problemu, ale czy na chodniku jest chociaż z metr, żeby przejechać z wózkiem :?:

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Parking

Post autor: Madzia i Piotr »

Droga monisien, to powiedz gdzie mam zaparkować? A Ty masz samochód? Jak tak to zawsze masz miejsce do tego żeby zaparkować go...?

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: monisien »

Madzia i Piotr, idealnie byłoby, gdyby zrobili wystarczającą liczbę miejsc parkingowych... :(
Ale to raczej marzenie ściętej głowy...
Mam samochód i też mam ten problem...
Chodzi mi o to, że napisałaś
Madzia i Piotr pisze:postawiłam na chodniku i nie widzę w tym nic strasznego
Nie do końca nie jest to nic strasznego. Dla młodej mamy, która spaceruje po siechnickich chodnikach z wózkiem tego typu samochody mogą się okazać wielkim problemem. :(
Krótko mówiąc - parkowanie na chodniku nie rozwiązuje sprawy...

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Parking

Post autor: Madzia i Piotr »

może i nie rozwiązuje sprawy ale gdzieś zaparkować trzeba.
Ja stawiam tam, że jest dośc dużo miejsca żeby przejść z wózkiem, poza tym zapewne kiedy jestes na spacerze to parkingi są puste i nie ma aut na chodnikach problem zaczyna sie jak wracamy z pracy lub później

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Parking

Post autor: Madzia i Piotr »

może i parkowanie na chpdniku nie rozwiązuje sprawy ale masz jakiś lepszy pomysł?

ODPOWIEDZ