Parking

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
dorotadarek
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 11:40

Re: Parking

Post autor: dorotadarek »

Niestety niektórzy moją to "w głębokim poważaniu", że co miesiąc płacimy za utrzymanie zieleni. Nie interesuje ich również przeciskanie się z wózkiem pomimo pozostawionego na chodniku pojazdu.
[...]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2010, 15:18 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naruszenie regulaminu

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Parking

Post autor: tms »

Niestety w bloku 4 zamieszkał naśladowca. Koleś z uparciem maniaka parkuje swojego dwukołowca na chodniku, przez co utrudnia poruszanie się po nim. Pamiętajcie, że przepisy PORD dają teraz możliwość reagowania Straży Miejskiej oraz Policji również na drogach osiedlowych.

--
tms

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Parking

Post autor: gryllu »

tms pisze:Niestety w bloku 4 zamieszkał naśladowca. Koleś z uparciem maniaka parkuje swojego dwukołowca na chodniku, przez co utrudnia poruszanie się po nim. Pamiętajcie, że przepisy PORD dają teraz możliwość reagowania Straży Miejskiej oraz Policji również na drogach osiedlowych.

--
tms
daje, ale tylko na wniosek zarzadcy drogi.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Parking

Post autor: tms »

gryllu pisze:
daje, ale tylko na wniosek zarzadcy drogi.
A możesz podać link do źródła, bo nie mogę się doszukać?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

Kto inny jest zarządcą drogi, kto inny chodnika ;)
Nie musi zgłaszać zarządca, wystarczy matka z dzieckiem, która nie może się z wózkiem przecisnąć.
Chociaż fakt miał być zapis, że najpierw zarządca musiał wyrazić zgodę na "wjazd i działanie" służb mundurowych, ale nie wiem jak to teraz wygląda.
Co do parkowania motocykla na chodniku - obowiązują takie same zasady jak - rower..., poza tym w tym przypadku co piszesz tms - to skuterzysta zaparkował pierwszy - po kiego czorta przy nim parkuje samochód ;)

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Parking

Post autor: tms »

andropow, pytałem o link do źródła, bo jakoś nie chce mi się wierzyć aby po zmianach PORD, była konieczność aby to zarządca/właściciel zawiadamiał Policję/SM. Choć nie ukrywam, że jakoś nie bardzo zdziwiłbym się gdyby tak było... tak to już u nas bywa.
Co do parkowania na chodniku... mówisz skuter to może? Pewnie masz rację. Natomiast ja pisałem o sytuacji pod blokiem 4, tam właściciel postawił dwukołowca, przykrył go brezentem i Ty pieszy martw się... On ma prawo. Jestem pewien, że właściciel mieszka w mieszkaniu z balkonem, pod którym stoi to straszydło.
Irytują mnie takie sytuacje i tyle - z mojego punktu widzenia jest to zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Mam podobny przykład tu gdzie teraz mieszkam. Na parkingu stoją 4 przyczepy campingowe... stoją od kilku lat. Nikt nigdy nimi nie jeździ... po prostu stoją i zajmują miejsce. Niby też im wolno, ale czy aby tak powinno być? Pokłosiem takiego zachowania (zawłaszczanie przestrzeni pub licznej) jest np. słoik z petami pod tą samą bramą. No nie wiem gdzie wychował się osobnik, który go tam umieścił, ale chyba nie tylko dla mnie sytuacja ta nie powinna mieć miejsca??
Na koniec, szczerze mówiąc bardzo się zastanawiałem czy w ogóle poruszać te tematy na forum, bo jakie jest prawdopodobieństwo bycia zrozumianym i namówienie rzeczonych osób do zmiany swych zachowań?

--
tms

Awatar użytkownika
dorotadarek
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 11:40

Re: Parking

Post autor: dorotadarek »

Warto o takich sprawach mówić, bo zachowanie tych ludzi świadczy o tym, że oni nie zdają sobie sprawy z istnienia przestrzeni wspólnej, w której oprócz nich samych ktoś inny także ma jakieś prawa. [] po prostu należy ich o tym poinformować []
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2010, 14:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naruszenie regulaminu

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

tms - mnie ogólnie irytują sytuacje na naszych "parkingach" a to ludzie parkują na środku dwóch miejsc parkingowych, lub blokują całkowicie chodnik, nie wspominając o tych co notorycznie parkują na trawniku.
Wracając do tego skutera - chodziło mi o to, że to samochód, który zaparkował przy skuterze blokuje ruch (zgodnie z kodeksem) - oczywiście zakładając, że "motorowerzysta" zostawił 1,5m dla pieszych
Więc patrząc na te 1,5 metra, to połowa osób nieprawidłowo parkuje, bo u nas chodniki chyba nie mają tyle szerokości.
Nie usprawiedliwiam tego kolesia od skutera, bo takie zostawienie go na tydzień, czy miesiąc jest lekko mówiąc "nie teges".

A tak naprawdę wystarczył by czasami zdrowy rozsądek

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Parking

Post autor: tms »

andropow, nie będę się upierał, ale chodnik ma chyba więcej niż 1,5 m... swoją drogą, to skąd wiesz kto zaparkował jako pierwszy?;-)
Co do samego zachowania osób parkujących... czy aby na pewno przed blokiem 4 i planowanym 5 nie ma (jak na razie) wolnych miejsc, nawet późno wieczorem? Czasami zajeżdżam w ciągu dnia, coś podrzucić i nawet bywam po 19-tej. Za każdym razem są tam wolne miejsca, ale i tak przed pozostałymi bloki masakra... Mam dziwne wrażenie, że nawet jeśli by powstały dodatkowe miejsca, to na niektórych nie ma rady i pozostaje Policja bądź SM. Mnie też zdażało się parkować na chodniku, ale tylko na czas rozładunku i to w traki sposób, że ledwo na niego wjeżdżałem.
Naturalnie zgadzam się, że Alfaakt oszukał mieszkańców i stąd ten problem... obawiam się jednak, że rozwiązać się go już nie da tak, aby na terenie osiedla powstały brakujące miejsca parkingowe. I wcale nie chodzi o to po czyjej stronie jest racja. Ważniejsze jest kto ma więcej pieniędzy na adwokatów i ewentualnie znajomości w urzędach i sądach - wtedy można udowodnić nawet, że w danej sytuacji kwadrat jest kołem.

--
tms

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

Czyżby ten skuter (pod 4 budynkiem) wczoraj został wywrócony?
Przez wiatr w nocy, czy przez kogoś życzliwego?

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Parking

Post autor: tms »

To był czy nie był?

Byłem wczoraj i widziałem, że stoi pod blokiem teraz... do tego zniknął słoik z petami. Miałem nieskromną nadzieję, że to po moim poście.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

Jak w sobote rano wyjezdzalem z osiedla to widzialem powiewjacy pokrowiec.. na ziemi, więc wydało mi się, że sprzęt leży - zasłaniało auto, ale nie miałem czasu się zatrzymac.

gago
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 20:41

Re: Parking

Post autor: gago »

wszystkich zainteresowanych skuterem z bloku 4 zapraszam osobiście do klatki 8C m.4 lub kontakt telefoniczny 502-655-115-odpowiem na wszystkie pytania! pozdrawiam Michał

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Parking

Post autor: walgula »

Są jakieś wyniki tej czwartkowej wizji lokalnej Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dotyczącej sytuacji parkingowej na Naszym osiedlu?
Czy Radio Wrocław było tu w tej samej sprawie?

ODPOWIEDZ