Parking

Dyskusje mieszkańców osiedla
TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

breezer- niezły początek na forum. Najpierw naucz się korzystać z zasad pisowni (zdanie rozpoczynamy z dużej litery) a później zacznij nauczać innych jak poprawnie parkować, bo skoro jeździsz tak jak piszesz, to powinieneś się przesiąść na wóz drabiniasty- nie bronię osłów parkujących ,,po skosie'' ale trochę kultury... <offtopic >,
teraz warto powrócić do sprawy parkingu- zamiast się wzajemnie ,,opierd...ć'' lepiej zrobić to z deweloperem, bo to przez niego ten cyrk- gdyby każdy miał swoją miejscówkę, nie byłoby prolemów- a jeśli ktoś zaparkowałby ,,na skos'' wtedy sąsiad wie do kogo ma pójść...
Po 20:00 nie ma szans na zaparkowanie zgodne z jakimikolwiek zasadami ruchu drogowego, dlatego mamy to co mamy, pytanie co mieć będziemy, jak dojdą, dojadą mieszkańcy bloku nr 4... :?:

breezer
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 17:00

Post autor: breezer »

witam kolego kudel wlasnie pisze o tej luce/ ale chodzi mi o to że jak by wszyscy parkowali miedzy liniami to nie bylo by zadnej małej luki tylko wolne miejsce od lini do lini.co do reszty to sie zgadzam. a przy okazji kolego tormentor.w tym watku nie poruszamy problemu czy zdanie zaczyna sie z duzej czy malej litery i takie tam.wozem drabiniastym jezdzilem i nie mam problemu z prowadzeniem i parkowaniem takiego lub innego pojazdu. a do rzeczy deweloper napewno zrobi wiecej miejsc parkingowych ale do tego czasu nie musimy sie w glupi sposob blokowac, bezmyslnie parkowac przeszkadzajac sobie na wzajem,dla mnie nie ma problemu zaparkowac daleko od klatki,ale dlaczego mam to robic skoro ktos parkuje na prawie dwoch miejscach.pozdrw.

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: COOL »

Taki nocny wątek mi się właczył.
Generalnie mam pytanie...
Czy ktoś z tu obecnych może mi wyjaśnić tak metodą cepa, dlaczego mała grupa sąsiadów MUSI postawić auto między blokami?
DLACZEGO?
O 17 kiedy cały parking jest niemal wolny, a oni muszą wjechać. fakt, że widziałem chyba jedną rodzinkę z małym bobaskiem, więc tu szafa gra, ale reszta. A może to obawa o auto?
Ja się non stop strzępie o to, ale z drugiej strony moze to ja jakiś przewrażliwiony jestem.

Dante
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 30 marca 2009, 09:52

Re: Parking

Post autor: Dante »

bo ktos powiedzial że miejsc parkingowych jest za mało :lol: więc lepiej porezerwować co lepsze miejscówki :D

a może Twój post wynika z tego że sam nie mogłeś tam zaparkować? bo już sam nie wiem...

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Parking

Post autor: Patriot »

COOL pisze:Taki nocny wątek mi się właczył.
Generalnie mam pytanie...
Czy ktoś z tu obecnych może mi wyjaśnić tak metodą cepa, dlaczego mała grupa sąsiadów MUSI postawić auto między blokami?
DLACZEGO?
O 17 kiedy cały parking jest niemal wolny, a oni muszą wjechać. fakt, że widziałem chyba jedną rodzinkę z małym bobaskiem, więc tu szafa gra, ale reszta. A może to obawa o auto?
Ja się non stop strzępie o to, ale z drugiej strony moze to ja jakiś przewrażliwiony jestem.
też to zauważyłem... wczoraj było tak samo, dużo miejsc parkingowych, a między blokami 1 i 2 stało auto - "imprezowe" Pajero... no ale tego Kierowcę jestem wstanie zrozumieć, sam też bym się zmęczył prowadząc tak wielki samochód :D

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Parking

Post autor: bonawentura »

Dante pisze:bo ktos powiedzial że miejsc parkingowych jest za mało :lol: więc lepiej porezerwować co lepsze miejscówki :D

a może Twój post wynika z tego że sam nie mogłeś tam zaparkować? bo już sam nie wiem...
Kolejna wypowiedz czlowieka, ktory niema pojecia co tu sie dzieje a swoje musi prawic.
Porozmawiamy za8 miesiecy jak sie wprowadzisz, teraz swoje madrosci zostaw dla siebie.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

Ech wkleiłem ciekawe foty w innym wątku, ale wrzucę też tutaj:

Dziś w ramach poprawy wizerunku swojego profilu w drabinie socjometrycznej, postanowiłem za pomocą obrazków pokazać jakość wykonania parkingu pod oczyszczalnią- poszedłem na łatwiznę i wykorzystałem fotki zamieszczone na stronie developera- wykluczy to podejrzenia o korety w Corelu :wink:

Zatem, drogi Dante miejsc parkingowych przed blokiem nr 4 będzie tyle samo co przed blokami 1 i 2, pozostali wg. wizji developera, będą parkować na poniższym parkingu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Są to zdjęcia z oficjalnej strony Alfaaktu- brakuje jeszcze rzutu z góry- bo na ostatnim zdjęciu podałem przybliżoną odległość w lini prostej- więc na przełaj drodzy państwo bo od drogi dzieli nas działka, należąca chyba do UG- może się okzazać, że za parę lat będziemi szli wzdłuż drogi wjazdowej na parking- a wjazd nie jest z drogi głównej(!)

Doceniam hurraoptymizm, doceniam widzenie wszystkiego w różowych barwach- ale moim zdaniem do różu tu daleko...
Aby nie wyjść na ponurego forumowicza, wymienię zalety osiedla:
- super sąsiedzi :P hehe
- super miasto
- super przyroda na wyciągnięcie ,,stopy''- blisko tereny zielone
- fajna nazwa
- ogrzewanie z EC (no węzeł cieplny zawodzi...)
- ... ktoś pisał o widoku na Sobótkę (?)- z pozostałymi sprawami mam problem...

Co na to optymiści :?: :D

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Parking

Post autor: Patriot »

TORMENTOR pisze: - ... ktoś pisał o widoku na Sobótkę (?)- z pozostałymi sprawami mam problem...
a jak :) jest i to bardzo fajny :) szczęśliwi Ci co mają okna na zachód ;)

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Parking

Post autor: walgula »

Bylem wczoraj zobaczyc ten nasz nowy wspanialy parking. Musze przyznac, ze to jest jakas kpina. Nie wiem, kto bedzie tam zostawial auto. Najlepiej od razu przyczepic kartke na szybe z info dla zlodzieja zeby sobie wzial samochodzik. Nie dosc, ze daleko od osiedla,bo w szczerym polu, to jescze droga miekka, piskowa. Teraz bedzie sie kurzylo, jesienia i zima bedzie bloto po kolana. Zycze powodzenie jak ktos przyjedzie przyjezdzal wypakowany po dach zakupami:), z dziecmi i wozkiem, albo z czyms ciezkim. Z tego co pamietam, to parking mial byc blizej drogi glownej, a nie prawie przy samej oczyszczalni. Przy podpisywaniu umowy dostalem mapke i wydaje mi sie ze parking mial byc w tym trojkacie drog przy 1szym bud. Taka lokalizacja mialaby jeszcze sens Bo to, co jest reaz to oferta dla desperatow. Juz wole zaparkowac nawet przy krzakach naprzeciw okien, jesli nie bedzie miejsca, niz na naszym obiecanycm swiezo zrobionym, pieknym parkingu. Zamknietym czeronym szlabanem z klodka:) Ciekawe czy pracownicy z biura dewelopera na czele z prezesem chetnie by tam parkowali???

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Parking

Post autor: Mech@nikos »

walgula pisze:Przy podpisywaniu umowy dostalem mapke i wydaje mi sie ze parking mial byc w tym trojkacie drog przy 1szym bud. Taka lokalizacja mialaby jeszcze sens Bo to, co jest reaz to oferta dla desperatow
Pokaż ją proszę na forum.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

Obrazek

na tej mapce odległość nie wygląda porażająco, ale widać że teren parkingu nie przylega do drogi- obok jest działka należąca do gminy :|

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

Do okoła działki nalezacej do gminy ma byc droga/sciezka.
Polecam zadzwonic do gminy - dowiesz sie ciekawych rzeczy o tych "drogach/sciezkach"

Edit:

Zgodnie UCHWAŁA NR XXXII/259/05 RADY GMINY ŚWIĘTA KATARZYNA Z DNIA 30 czerwca 2005 r.:
"...
ustala się obowiązek zapewnienia w granicach poszczególnych terenów odpowiedniej liczby miejsc postojowych, lecz nie mniej niż:
a)1,1 stanowisko postojowe na 1 mieszkanie w zabudowie mieszkaniowo-usługowej wielorodzinnej (tereny MW/U),
...
7.warunki dotyczące zapewnienia minimalnej liczby miejsc postojowych uznaje się za spełnione, jeżeli w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów w liniach rozgraniczających ulic publicznych lub w odległości nie większej niż 300 m od terenów zlokalizowanych zostanie nie więcej niż 50% wymaganej liczby miejsc postojowych."

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Parking

Post autor: Patriot »

andropow pisze: Polecam zadzwonic do gminy
Zadzwoniłem :) i przy okazji zapytałem też czy sformułowanie "ZAPEWNIĆ" oznacza oddać za darmo czy odpłatnie...

no i niestety nic nam się nie "należy jak psu zupa", zapewnić oznacza że deweloper ma zrobić tyle miejsc, a czy będą płatne, czy też nie to już jego decyzja... w umowie nie mam ani słowa o tym że kupuję miejsce parkingowe przynależne do mieszkania...

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

Patriot, odwaracasz teraz kota ogonem.

Czyli zapewnienia prezesa, strona internetowa, informacje zamieszczane na portalach - to jest kłamstwo alfaaktu?
Jesli ktos mi sprzedaje mieszkanie i podczas podpisywania umowy pokazuje mi plan z parkingiem otwartym za budynkiem nr 3 i parking który ma byc ogrodzony oswietlony i z kamerami przy oczyszczalni.
Nie tylko słowo pisane sie liczy, a takie zapewnienia jak ja usłyszała nie jedna osoba, czy zostalismy jawnie okłamani, a raczej oszukani?
Ponadto w cenie zakupu:
a) udział w użytkowaniu wieczystym działki,
b) droga dojazdowa,
c) chodniki,
d) miejsca parkingowe,
e) zagospodarowanie działki: zieleń,
miejsce rekreacji dla dzieci.

ODPOWIEDZ