Cisza nocna na ul. Staszica

Dyskusje mieszkańców osiedla
Moni
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 08:59
Kontakt:

Cisza nocna na ul. Staszica

Post autor: Moni »

Szanowni sąsiedzi. Mieszkam w klatce nr 2b w budynku nr 1 na ul. Staszica. Od jakiegoś czasu w godzinach późno wieczornych i nocnych słyszalna jest głośna muzyka. Najprawdopodobniej osoba mieszkająca w klatce nr 2c na piętrze drugim lub trzecim słucha głośno muzyki.Odbywa to się zarówno w tygodniu jak i w sobotę oraz niedzielę. Oczywiście mogę się mylić co do lokalizacji. W związku z powyższym bardzo proszę aby przyciszyć muzykę. Przypominam że od godz. 22 obowiązuje cisza nocna. Większośc mieszkańców ma małe dzieci i jest to bardzo uciążliwe.
Proszę o wyrozumiałość Z góry dziękuję za przyciszenie muzyki.

wj2303
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 12:36

Re: Cisza nocna na ul. Staszica

Post autor: wj2303 »

Eh, no bez przesady, mieszkam w 2c , i to na drugim pietrze, i nie wydaje mi się abym słuchał muzyki zbyt głosno, bo i po co?! Co prawda, bywam na chacie dość rzadko, ale jakoś nigdy nie słyszałem czegos co miałoby mi zakłócić sen... Może zamiast narzekania wybierzesz się na spacer? Nasze osiedle dopiero się rozwija i może być dużo głośniej! Życzę miłych snów póki się jeszcze da!

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Cisza nocna na ul. Staszica

Post autor: monisien »

wj2303 pisze:Eh, no bez przesady, mieszkam w 2c , i to na drugim pietrze, i nie wydaje mi się abym słuchał muzyki zbyt głosno, bo i po co?!
Wystarczy, że któryś sąsiad uzna, że jest zbyt głośno, to można uznać za zakłócanie ciszy nocnej.
Jak sama nazwa wskazuje ma być CICHO, a nie NIEZBYT GŁOŚNO.
Proponuję używanie słuchawek po 22, jak już musisz słuchać muzyki.

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Cisza nocna na ul. Staszica

Post autor: Lucyna »

Wydaje mi się wj2303, że Twój post jest niestosowny. Kobieta
(młoda mama) prosi baaaaardzo grzecznie o ciszę po 22,00. Co jest w tym dziwnego?
A Ty wysyłasz ją na spacer ... przesadziłeś. Jest to osiedle ludzi młodych, zazwyczaj z małymi dziećmi i ciszę nocną należy uszanować. Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. I ten tekst o rozwijającym się osiedlu. Będę mieszkanką budynku nr 3 i chyba wiedziałeś kupując mieszkanie, że będzie to osiedle. Ale jak to zazwyczaj bywa ...

wj2303
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 12:36

Re: Cisza nocna na ul. Staszica

Post autor: wj2303 »

Bez przesady Lucyna! Nie mialem zamiaru nikogo urazić, ba więcj, nawet współczuję takiej uciążliwości. Chciałem tylko zapewnić, że drugie piętro z 2c nie emituje żadnej głośnej muzyki. Pewnie trzecie piętro tez nie, bo nigdy nie słyszałem głośnej muzyki poza pojedynczą imprezą, która gdzies blisko mnie miała miejsce, nawet nie wiem gdzie! Nie robię z tego pojedyczego incydentu żadnego problemu bo wiem, że czasem ktoś "musi" (to chyba nazywa się umiejętnością współżycia). Pomysł ze spacerem, jako pewnej formy aktywności ruchowej, nie ja wymyśliłem, ale jest zalecany dla osób mających kłopoty z zasypianiem. Jeśli jednak kogoś zupełnie nieświadomie uraziłem to bardzo przepraszam, ale zapewniam, że nie miałem żadnych negatywnych intencji. Jestem przekonany, że czytam ze zrozumieniem, a wskazanie klatki 2c, jako źródła hałasu jest mylne. Panująca cisza tak mocno mnie przygniata, że włączam muzykę głównie po to, aby nie slyszeć pustki panującej dookoła. Poziom wytwarzanego "hałasu" jest żaden, bo nic nie slychać już za drziwami (sprawdzone!). Jeszcze jedno, w własnym mieszkaniu bywam nie częściej niż cztery, pięć razy w miesiącu - może dlatego tak mało słyszę?

ODPOWIEDZ