AKCJA...bezdomny bialy Piesek...POMOC dla BIALEGO...

Dyskusje mieszkańców osiedla
Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

hmm moze prostujac post- wypowiedz nie jest pisana bzdura bo jest to ocena postow uzytkownikow ktorzy widac czynnie sie udzielaja w akurat w tym temacie...
Licze na to ze jednak przedsiewziecie bedzie przynosilo pomoc dla owego czy tez owych pieskow w dalekiej perspektywie ale to czas pokaze...tylko nie chcialbym pozniej napisac :" a nie mowilem".....jesli sa tacy ludzie u nas na osiedlu ktorzy sie zaopiekuja dlugoetrminowa pomoca to im chwala za to ....

Po to jest to forum zeby mozna bylo pisac-wracajac do mojego pierwszego postu zasugerowalem zeby ocenic sytuacje zanim sie cos w chwilach porywu zacznie w tym temacie robic.....poprostu niektorzy ludzie patrza na sprawy dlugoterminowo a nie :"byle przetrwac dzisiaj"....

Ale niech sie stanie w tej sprawie my juz glosu nie zabierzemy :D...pozaostawiam to osobom ktore czynnie biora w tym udzial w dobrej wierze..

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Mam smutne wieści :(
Wczoraj ok. godziny 14 pani intpektor [jeżdżaca sebrnym małym dżipem Suzuki] wywiozła Białego!!!Od razu sie zmartwiłem i moja mama zadzwoniła do biura Alfaakt aby sie dowiedzieć więcej [gdzie?po co?czemu?] Rozmawiała z Pania inspektor ok. 15min i wszystko sie dowiedziala.
1.Pani inspektor przejeła sie wygladem i stanem Białego po pogryzieniach i zawiozła go do prywatnego schroniska swojej znajomej za Wrocławiem gdzie tam zaopiekował sie nim weterynarz.
2.Nie wiadomo czy Biały tam zostanie czy też wróc ponieważ nie wiadomo czy zostanie wybudowany dla niego kojec jeśli bedzie kojec zamówimy mu bude.
3.Jak nie bedzie mozliwosci pozostawienia Białego u Nas bedzie on miał własna bude w schronisku.[oby było inaczej]
4.Pani inspektor będzie sie dopytywac o wszystkie sprawy w przeciagu 2 dni wtedy dowiemy sie jaka zostanie podjeta decyzja.
5.Czarna suczka będzie miała usunięta ciaze!!!!!

Prosze narazie nie wykładać jedzenia Białemu, albo dać Czarnej suczce.

Gdy bede wiedzial więcej to napisze.Narazie musimy czekac!!!!

Pozdrawiam Mateusz :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

Przpraszam że przez pare dni nie pisałem lecz teraz nadrobie wszystkie zaległości :)

Same dobre wiadomości:

1.Za ok. 6dni przyjada do nas pieski [Czrna i Biały oczywiście] :) Zostały wywiezione poniewaz musiały sie wyleczyc jak rownież z powodu przeprowadzki budowy spod bloku 1 w okolice bloku 3.
2.Pieski beda miały wspólny kojec i będa posiadały budy[2].
3.Będzie on wiekszy i lepiej zadbany [juz ja sie o to postaram].
4.Otrzymałem wiadomości ze Czarna suczka nazywa sie Sonia a Biały to nasz Biały :) <hehe>
5.Pieski przebywaja teraz RAZEM w schronisku za Wrocławiem gdzie sa pod opieka weterynarza i pracowników schroniska.
6.Buda bedzie zamówiona w przeciągu kilku dni aby byla na powrót Zakochanej Pary.

Na dzis tyle informacji komentujcie i wyrazajcie swoje opinie i poglady. :)

Pozdrawiam Mateusz :)

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Witamy
Z powodu urlopu nie było nas trochę na forum i powiem szczerze że po przeczytaniu wszystkich nowych postów miny mieliśmy nietęgie...
Szkoda że nieodpowiedzialni ludzie doprowadzili do tego że Czarna miała (będzie miała) "zabieg". Pierwsze co powinni zrobić biorąc suczkę do pilnowania budowy, to wystrylizować ją - albo po prostu jej plnować w czasie cieczki!!! Może teraz pójdą po rozum do głowy...

Ale na szczęście dziś Adriano przekazał dobre wieści :)
Myślę że to będzie najlepsze z możliwych rozwiązanie jeśli Biały będzie razem z Czarną. Miło patrzeć na taką bezinteresowną psią przyjaźń i chyba krzywdą było by rozdzielenie tych psiaków.

Mam nadzieję że Biały szybko dojdzie do siebie i spodoba mu się buda. Może czasem zaprosi do niej swoją "psiapsiółkę"

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za powodzenie tej całej akcji

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam:)

Przepraszam ze nie pisalem ale bylem za granica i to daleko bo w Tunezji :)

Mam do przekazania tylko 1 widomośc :

Jesli jeszcze panstwo nie zauwazyliscie pieski wrociły maja swoj wlasny kojec gdzie sa razem oraz 2 budy >1 ta co miala suczka wczesniej a druga>>>>no wlasnie druga kupila pani inspektor za 500zł po rozmowie z moja mama podczas mojej nieobecnosci moja mama dala uzbierane pieniadze pani inspektor a ona doplacila reszte :) Byl to bardzo chojny dar poniewaz doplacila 220zł a buda jest przepiekna,duza i do tego z weranda :) Pani inspektor zakochala sie w pieskach poniewaz sam ma psy ktore bardzo kocha :)

Zapraszam do odwiedzania pieskow znajduja sie one "baraków" postawiony 30m dalej za wiazdem na osiedle przy glowniej drodze.Buda stoi po stronie prawej "barakow" patrzac od naszych bloków :)

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Tak, tak, pieski wróciły :) a Biały wkońcu jest biały :) Nie ma śladu po tych wszystkich ranach, strupach itp - aż mi się łezka w oku zakręciła jak go takiego zdrowego i wesołego zobaczyłam :cry: Nie wiem czy buda mu odpowiada bo z tego co widziałam to Czarna więcej w niej przesiaduje niż on :) Hmmm, przynajmniej w świecie zwierząt są jeszcze dżentelmeni :)
A tak na poważnie, to pieski wyglądają na zadowolone i jeśli czują się tak jak wyglądają, to wszystko jest OK!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

szukamy nowego domu dla Białego

Post autor: siechnifanki »

Drodzy Sąsiedzi! Są trzy sprawy w tym temacie:

1/ dokarmianie psów
Rozmawiałam z Panią Ewą Sikorską, która sprawuje niejako pieczę nad pieskami i wraz z Panem Krzysiem z budowy opiekuje się nimi. Zapewniła mnie, że psy dostają wartościowe jedzenie 6 dni w tygodniu. Jedynie w niedzielę moglibyśmy "małe conieco" im podrzucać (ale także z rozsądkiem).
Ogromna więc prośba do Sąsiadów - ograniczmy przysmaki, lub ustalmy razem posiłki na niedzielę (jedynie wtedy nie dostają posiłków).

2/ spacery
Dzięki Pani Ewie Sikorskiej i Panu Krzysiowi istnieje możliwość, by wyprowadzać Białego. Sonia jest nieco drażliwa obecnie i nie czułaby się dobrze, gdybyśmy wchodzili na jej teren, jednak jest możliwość wyprowadzania Białego. Jeśli ktoś chciałby czasem Białego wyprowadzić (nawet jeśli nie ma smyczy - pożyczymy) - proszę o kontakt.

3/ poszukiwanie nowego właściciela
Jak zapewne wiecie z ogłoszeń Alfaaktu - Biały szuka nowego właściciela. Obecnie Sonia traktuje go szorstko i zajęta jest potomstwem (podobno 4 szczeniaczki).

Przygotowałam dziś kilka zdjęć Białego i ogłoszenie - możecie wykorzystać ten tekst i przesłać dalej, bądź napisać coś od siebie i przesłać znajomym. Myślę, że warto rozesłać to drogą mailową i wkleić na inne fora - szansa na znalezienie właściciela będzie większa.

Poniżej tekst mojego ogłoszenia - korzystajcie/ślijcie:
-------------------------------------------------------------------------

Drodzy znajomi!

Przesyłam apel do miłośników zwierząt i wszystkich uprzejmych ludzi -
poszukujemy właściciela dla pieska mieszkającego w Siechnicach.
Obecnie opiekują się nim mieszkańcy osiedla i budowlańcy.
"Biały" (taki nosi pseudonim) jest psem, który ujął swoją serdecznością
wszystkich. Od ponad roku mieszka w okolicach budowy osiedla na Staszica.
Zawsze miły dla ludzi, towarzyski i pogodny.
Zakochał się w pięknej czarnej suczce (Sonia) stróżującej na budowie
i bronił jej z narażeniem życia przed innymi adoratorami -
sam został przez nich zraniony. Inwestor budowy zasponsorował
jego leczenie, zaś mieszkańcy osiedla i Pani inspektor ufundowali
solidną dużą budę. Sonia ma obecnie szczenięta i pozostanie z budowlańcami. Biały zaś szuka nowego właściciela, który przyjmie go i zaopiekuje się nim.
Jest bardzo otwarty na ludzi i wyraźnie tęskni za normalnym życiem z człowiekiem.

Zdjęcia Białego do obejrzenia pod tym linkiem:
http://picasaweb.google.pl/spottgirs/BialySzukaNowegoDomuPiesDoAdopcji

Sama 3 miesiące temu adoptowałam pieska z takiego polecenia
(znalazłam informację w internecie) - mam nadzieję, że również Biały
znajdzie swój dom i ktoś się nim zaopiekuje.

Jeśli jesteś zainteresowany - skontaktuj się ze mną,
udzielę dalszych informacji lub pomogę zorganizować spotkanie z Białym.
[email protected] / tel. 692 81 50 60 / gg 840 90 90

Jeśli chcesz pomóc Białemu
- proszę prześlij to do swoich znajomych -
mogą znać kogoś, kto okaże się nowym Panem/Panią Białego :)
Dziękujemy za pomoc.
---------------------------------------------------------------------------------
Jeśli coś namieszałam - poprawcie mnie :)
Sądząc po oglądalności tematu gdyby każdy z nas rozesłał takie info do chociaż 3-5 znajomych.. Biały już miałby dom :)

dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

maluchy

Post autor: siechnifanki »

zdjęcie szczeniaczków Soni, które podesłał Alfaakt:

http://picasaweb.google.pl/spottgirs/BialySzukaNowegoDomuPiesDoAdopcji/photo#5121981575741545682

śliczności :)

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

Witam :)

U piesków wszystko dobrze :) Właśnie wróciłem ze spacerku z obydwoma i Biały z Sonia tryskają energią :) Sonia nie chce chodzić tyle ile Biały ale to tylko dlatego że szybko chce wracac do szczeniaków :)
Jak będę miał wiecej czasu do moze wrzuce jakies zdjęcia:)

Pozdrawiam Mateusz :)

ODPOWIEDZ