Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Hmm, a ja takową umowę nieobowiązkową podpisałem. Dotyczy ona tylko zaliczki na poczet przyszłego lokalu i zapewnia o cenie mieszkania w umowie ostatecznej.


pozdrawiam

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

My co prawda jesteśmy szczęśliwymi "posiadaczami" mieszkanka w budynku nr 1 ale przez kredyt przechodziliśmy i powiem Wam że jeśli chodzi o Expandera to przez jednego pana tam pracującego mało co nie dostalibyśmy na czas pieniążków. Nie informował nas o ważnych rzeczach o jakich trzeba mówić przy kredycie w CHF itp.
Ogólnie pozostał jeden wielki niesmak po "bliskim spotkaniu " z panem z Expandera (żeby nie wymieniać imion itp to wspomnę tylko że obsługuje on na ul. Szewskiej we Wrocławiu a nazwisko ma związek z nadchodzącą porą roku - zimą :? )
Uratował nas Open Finance...
Wszystkim którzy zamierzaja wziąć kredyt opierając się na poradach doradców finansowych radzę jedno - PYTAĆ, PYTAĆ, PYTAĆ i jeszcze raz PYTAĆ O WSZYSTKO. Dobrze by było gdybyście w tych sprawach troszkę się poorientowali u znajomych, rodziny a wtedy żaden doradca nie wciśnie Wam "kitu" myśląc że nie macie zielonego pojęcia o kredytach i wszystkich zawiłościach z nim związanych.
Nie spieszyć, porównac oferty z kilku banków...
Powodzenia

Gość

Post autor: Gość »

Do black_diablo: Mógłbyś się najpierw zorientować trochę a potem dopiero udzielac w postach. Jest coś takiego jak umowa przedwstępna gwarantująca cenę mieszkania taką samą do momentu podpisania umowy właściwej. Każdy developer ci to powie. Kto nie podpisze takiej umowy nie ma gwarancji, że w styczniu nie zapłaci za m2 więcej niż teraz jest. My wybrańcy mieliśmy okazję takie umowy popodpisywać. To , że nie wierzysz, że prawnik mi tą umowę sprawdzał to Twoja brocha. Ja nie pisałem tego żeby się chwalić czy tym podobne tylko dla ogólnej informacji, bo po to jest forum.
Jak będziesz miał coś ciekawego do powiedzenia to wtedy napisz a nie zajmujesz miejsce i wprowadzasz ludzi w błąd.
Kryształ

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: arenty »

Witam


Wracając do tematu kredytów osobiście jestem zadowolony z usług domu kredytowego NOTUS we Wrocławiu. Współpracowałem z bardzo miłą Pania, i szczerze polecam jej usługi. Poleciłem ja znajomemu który kilka miesięcy biegał od banku do banku. jednak umowe sfinalizował podobnie jak ja.
W razie zainteresowania moge udostepnic namiary ........

Pozdrawiam

Arek

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

No i załatwione, wpłacone:) teraz tylko czekać na znak od firmy i załatwić sprawe kredytu ale to styczeń będzie pozdrawiam

ila

Post autor: ila »

Byłam wczoraj w Siechnicach. Od pół roku szukam miejsca gdzie chciałabym mieszkać i chyba znalazłam.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

To miło:) ale chcesz mieszkać w mieszkaniu czy mieć własny domek?.. Z tego co wiem to niedaleko Siechnic powstaje osiedle domków, ale to już droższa sprawa, dlatego ja wybrałem mieszkanko i Alfaakt jak będzie .. zobaczymy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Post autor: magda »

Witam wszyskich przyszłych mieszkańców 3 bloku. Dawno mnie tu nie było i widzę, że nasze forum troszeczkę zanika, ale korzystając z okazji chciałabym życzyć wszystkim SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT. Pomyślcie wszyscy, że to przedostatnie święta w starym mieszkanku.

Pozdrawiam :D

Janusz
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 grudnia 2006, 22:44

rezerwacja budynek nr3

Post autor: Janusz »

Witam wszystkich mieszkancow budynku numer 3:)
jestem tutaj nowy i mam nadzieje ze zawitam juz na stale.:)Mam male pytanie zapisalem sie na liste osob oczekujacych na rezerwacje mieszkan w drugiej czesci budynku nr 3 i podobno chcialem sie zapytac czy nie orientuje sie ktos z Was ile mniej wiecej jest mieszkan a tej czesci (45, 46 lub 50 m2). Bardzo dziekuje za kazda odpowiedz:)(pytam bo nie wiem czy jeszzce cos zostanie zanim przyjdzie moja kolej haha:)

Pozdrwaiam


Janusz

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Witam wszystkich forumowiczów w nowym 2007 roku!!!:)

Do Janusza: jeśli jesteś na liście rezerwowej to i tak musisz czekać. Z tego co wiem to ogólna pula mieszkań na blok nr 3 i 4 to ok 100 mieszkań.,. większosć z nich to 51 m2 , czekaj a może ktoś zrezygnuje i się uda. Ja czekam na telefon z Alfaaktu że mają pozwolenie i można do nich przybyć na podpisanie konkretnej umowy, ale to jeszcze troche czasu,.,.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzes_ania
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: grzes_ania »

mam pytanie w jakiej cenie w tej chwili jest m2 mieszkania w budynku nr 2 i 3 pozdrawiam

Paulina
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 16:27

Post autor: Paulina »

Witam! ja wlasnie z mezem kupilismy mieszkanie u nich ale w budynku nr2 i oddanie mamy 2 kwartał 2007r.Wlasnie dostalismy decyzje kredytowa i jestesmy uradowani i teraz czas na wplate 1 transzy deweloperowi. :D

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Witam, wiem w jakiej cenie jest metr mieszkania w budynku nr 3 i 4 gdyż w tej chwili budowa tych budynków będzie realizowana. Cena za metr to 3920zł. W budynku nr 2 jest taka sama cena jak w budynku nr 1 ale te dwie inwestycje są w fazie wykonczenia wolnych mieszkań od dawna już nie ma, ale jak rozpoczynano inwestycje to była cena 3200 później podskoczyła do 3600 za m2. Pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

I mam informacje na gorąco!!. Przed chwilą dzwoniłem i dowiedziałem się że dziś zapadła decyzja iż Alafaakt będzie podpisywał umowy(z osobami które mają zarezerwowane mieszkania) na budynek nr 3 od 15 do końca lutego. 1 miesiąc od podpisania umowy to czas na załatwienie kredytu hipotecznego, develooper z różnych względów na wniosek kupującego może ten termin wydłużyć jeszcze o 2 tygodnie odpowiednim aneksem do umowy (zależne od banku gdzie będziecie brać kredyt jedne załatwiają formalności w 2 tygodnie inne w 6:)). Pozdrawiam i czekamy na telefon od Pań z Alafaaktu:)

ODPOWIEDZ