Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Zadzwoniłem do Alfaaktu i Pani przekazała informacje że jest nowy termin podpisywania umów koniec lutego - początek marca (wydłuża się procedura w urzędzie z pozwoleniem na budowe)

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

jarecki pisze:http://www.nieruchomosci.com.pl/fachowe_informacje/newsletter/newsletter_2005_11.html

W 2005 roku Nova Locum miała budować wraz z Alfaaktem Osiedle na Zielonym Pagórku, ale jak się okazuje Alfaakt buduje sam ale nie wiem jeszcze kto jest wykonawcą robót, może wiecie dokładnie jaka to firma budowlana?
Pozdrawiam
Troche powęszyłam - napisałam kilka słów w drugim temacie ale napisze i tutaj.
ALFAAKT I NOVALOKUM to jak dwie siostry, w obu spotaksz sie z tymi samymi osobami. Zatem sugeruję ostroznośc bo NovaLokum nie podchodzi do swoich klientów jak do klientów ale jak intruzów.
Mozna o tym poczytac tutaj :
http://siechnice.pl/forum/viewforum.php?f=13
Lektura doś obszerna ale wrto poczytac zeby nie trafic na podobne problemy.
Wiem ze każdy w mieszkanie wkłada oszczedności zycia wiec prosze was uwazajcie. Ja nie zdecydowałam sie kupic u nich mieszkania - o powodach nie będę sie rozpisywac - forum http://siechnice.pl/forum/viewforum.php?f=13 mówi samo za siebie.
Trzymajcie sie ciepło i uwazajcie na siebie...
OLA

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

To wszystko bardzo możliwe Olu, dlatego najważniejszym elementem kupna mieszkania jest sporzadzenie umowy w formie aktu notarialnego a nie zwykłej umowy cywilno-prawnej i za taką opcją będe ostawał pomimo iż wymaga to większych środków na opłacenie formalności

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

jarecki pisze:To wszystko bardzo możliwe Olu, dlatego najważniejszym elementem kupna mieszkania jest sporzadzenie umowy w formie aktu notarialnego a nie zwykłej umowy cywilno-prawnej i za taką opcją będe ostawał pomimo iż wymaga to większych środków na opłacenie formalności
życzę powodzenia gdyż niestety nie ma takiej możliwości, developer nie podpisuje umów w formie aktu notarialnego.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Tego jeszcze nie wiem, ale jak wcześniej rozmawiałem to jeśli będzie taka potrzeba (np.książeczki mieszkaniowe których urochomienie w trakcie wypłacania poszczególnych transz- min. 50% środków dla developera- wymaga aktu notarialnego, inaczej nie będą mogły być uruchomione), co będzie to zobaczymy
pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Nie jest to na pewno super aktualne, ale informacje tu uzyskane pomogą przynajmniej o tyle o ile zorientować się jak to jest z zakupem mieszkania co trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, o to link http://www.softax.pl/prywatne/marcink/mieszkanie/mieszkanie

babakazoo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 23:47

Post autor: babakazoo »

Olu !
Czy policzyłaś już swoje straty - czyba zebrało się na dobry samochodzik - ceny wzrosły przez dwa lata Twoich poszukiwań dość znacznie. Ja jestem przyszłym mieszkańcem pierwszego budynku i za miesiąc lub dwa będę miał klucze - nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej. Mam nadzieję, iż potrafisz odróżnić spółdzielnię mieszkaniową od spółki z o.o. i prawa nimi rządzące.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach swojego M i aby nie zabrakło Ci funduszy bo ja dzisiaj mógłbym sobie kupić 25 metrów "cuz-amen do kupy".
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

A ty co jestes ze spółdzielni NL czy z AlfaAktu.!! Nicka chyba załozyłes specjalnie pod moje wypowiedzi bo komentujesz tylko mnie i na obu tematach. :evil:
Pod wzgledem funduszy masz racje czym dłuzej tym gorzej ale to nie jest argument. To co lepiej brac byle co i byle jak bo drozeje. TO moze kup juz dzis 100 bochenków chleba i zamroź sobie bo za rok będzie drozej. Popatrz tylko czy sie nie otrujesz bo nie wiedomo kto ten chleb upiecze.
Ale mnie rozdrażniłeś.
Szerszą odpowiedz masz tutaj :
http://www.siechnice.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=644&start=240

Awatar użytkownika
marta-motyl
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 17:26
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: marta-motyl »

Do OLI
Droga Olu bardzo , ale to bardzo prosimy Cie o zaprzestanie wypisywania zasmiecajacych to forum tresci.
Szczerze mowiac ile mozna czytac w kolko to samo (grozi pawiem)!!!
Wiesz, to w sumie dobrze, ze nie zdecydowalas sie na kupno mieszkania tutaj, bo miec kogos takiego za sasiadke to porazka.
Wszyscy czekamy z utesknieniem na nasze mieszkanka i nie chcemy, aby ktos taki jak Ty bezczelnie burzyl nasza radosc. :evil:

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

Do marty
Naszczescie forum jest po to aby każdy mógł sie wypowiedziec niezaleznie od tego czy ci sie to podoba czy nie.
Do pozostałych
Fakt przyznaje ze jak poczytam sobie co napisałam to moze troche przesadziłam ale zrobiłam to w dobrej wierze. Biję sie w pierś. Nie mniej jednak to prawda co pisze - nie są to rzeczy wyssane z palca. Mam przyjaciół na Jarzebinowej i nie są (delikatnie mówiąc) zadowoleni z przebiegu spraw. Dziś szukaja prawnika i zastanawiają sie czy nie zgłosic sprawy do rzecznika konsumenta.
Sadziłam ze jak opiszę wam ich sytuację to może się zainteresujecie i nie popełnicie podobnych błędów. Moze i nie jestem najlepszym doradcą :( Chciałam dobrze wyszło źle. Z całego serca życzę wam jak najlepiej i trzymam za was kciuki.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

OK, wiemy, wybaczamy i pozdrawiamy:)
trzym sie





..na świecie jest mnóstwo zła, ale czasami trzeba dokonać wyboru, oby najlepszego pośród tego złego ..M.L.King

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Post autor: perun »

Witam wszystkich przyszlych mieszkancow zielonego wzgorza;]
Zamierzam kupic mieszkanie w budynku nr 4 i mam pytanie do ludzi, ktorzy podpisali juz umowy i wzieli kredyty na mieszkania.
Doradca finansowy z OF strasznie mnie straszyl i przestrzegal przed nieznanymi deweloperami, mowil ze lepiej kupic u bardziej znanego (to oczywiste) np Archicom bo pewne i tylko troche drozej (jedyne 2-4 tys. na m2;)
Mowil tez zeby upewnic sie ze deweloper daje zaswiadczenie (jakis dokument) ze swojego banku, ze mieszkanie zostanie wydzielone spod ich hipoteki. Czy alfaakt daje taki dokument? Na pewno sprawdzaliscie przed podpisaniem umowy tego dewelopera, czy wszystko jest bez zarzutu (ksiegi wieczyste, akty wlasnosci itp)?
Zastanawia mnie, ze sprzedaja(-li) juz mieszkania w budynkach dla ktorych nie ma dziur nawet. Mam nadzieje, ze nie po to zeby miec kase na zakonczenie poprzednich budynkow. Czy w umowie jest zapis, ze transze przelewane sa po zakonczeniu jakiegos etapu budowy?

Sorki za lamerskie pytania, ale nie znam sie na kupowaniu mieszkania i tych wszystkich formalnosciach, kruczkach i terminologii bankowej i prawniczej, ktora mnie troche przeraza. Tylko bez nerw;]

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Drogi perunie to pytanko musisz zadać mieszkańcom budynku nr 1 i 2 bo My z 3 budynku nadal czekamy aż developer wezwie Nas do podpisania takiej umowy. Jak dla mnie kwestia zapisu w umowie, ale najpierw trzeba przekonać developera by podpisał umowe przedwstępną w formie aktu a to może nie być łatwe, ale z tego co wiem to indywidualnie podchodzą do każdego więc zobaczymy
pozdrawiam

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: rosnacy »

ludzie wiecie cos na temat podpisania umowy to sie ciagnie i ciagnie :D a umowy niema i zezwolenia tez haha :lol: ktos wie czy z tymi pierszymi budynkami wszystko gra chodzi mi prawnie

ODPOWIEDZ