Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Do obliczania kosztów za porządkowanie klatki można by zastosować jakis algorytm. W zależności od liczby osób zameldowanych, liczby osób zamieszkałych, pietra na którym się mieszka(ci z parteru najmniej brudzą klatkę), płci, i oczywiście rozmiaru buta :mrgreen: hehe

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Orion »

Miles pisze:orion pisząc o tym, że nie wszystkie składowe są wg mnie sensownie powiązane z metrażem, miałem na myśli np energię el. na klatce i sprzątanie na klatce. Bo to, bardziej zależy od ilości osób w danym lokalu.
Wszystkie składniki kosztów zarządu nieruchomości wspólnej muszą być rozliczane między właścicieli według waszych udziałów. Te udziały będziecie mieli podane w aktach notarialnych. Co to jest udział?
Zgodnie z art. 3.2 ustawy o własności lokali:
Udział właściciela lokalu wyodrębnionego w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi.
Jeśli masz 2-procentowy udział, to płacisz taką część kosztów zarządu nieruchomością wspólną. Przyjęło się (dość powszechnie niestety), że stawki są liczone nie od udziału, a od 1m2. Jeśli ten metraż jest liczony łącznie z piwnicą czy komórką, czyli tak, jak mówi ustawa, to jest OK. Tego nie możecie zmienić, bo jest to przepis ustawy bezwzględnie obowiązujący, niepodlegający negocjacjom ani wewnętrznym umowom :)

agataimichalk
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: agataimichalk »

Ramzes pisze:Witam.

Jeżeli ktoś ma problem z ciepłą wodą proszę pisać na adres [email protected] .


Pozdrawiam
napisałam mam nadzieję , że szybko rozwiążą ten problem , u mnie trwa to już od ostatniej przerwy w dostarczaniu ciepłej wody:(

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

black_diablo pisze:tms po pierwsze to w Siechnicach, a nie w Siechnicy, jak już chcesz coś napisać, to stosuj poprawność językową !!! Po drugie to nie podałeś ile za ścieki we Wrocławiu, a jest tam to wyodrębnione osobno. Kiedyś mieszkałem na Metalowców we Wrocławiu, za 42m2 płaciłem, bez kosztów zużycia wody 570 zł, wiec nie pisz bzdur wyssanych z palca. Po co tu kupiłeś mieszkanie jak ma być droższe w utrzymaniu. Wszyscy tylko narzekają po fakcie, a nikt przed zakupem niczego nie sprawdza !!!!!!!!!
I po co te nerwy i krzyki?
W zestawieniu za czynsz gdzie teraz mieszkam, nie ma pozycji "ścieki" to jej nie podałem. Nie moja wina, że "na Metalowców" było tak drogo - ja teraz za niecałe 60m2 płacę 390 zł +energia i gaz.
A co do poprawności językowej, to mylić się każdy może, a zwracać uwagę z klasą to już trzeba umieć...
Wiesz co to jest Pleonazm?
Ostatnio zmieniony środa, 6 stycznia 2010, 23:18 przez tms, łącznie zmieniany 1 raz.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

jarecki pisze:tms straszne bzdury piszesz [...] więc najpierw pomyśl a potem napisz bo wprowadzasz ludzi w błąd
napisz mi gdzie wg Ciebie wprowadzam ludzi w błąd. Podałem prawdziwe informacje z czynszu jaki płacę. I nie pisz proszę o bzdurach w kontekście moich wypowiedzi, to niegrzeczne.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

Miles pisze:@tms na kiedy macie przewidziane podpisywanie aktów notarialnych? Do czasu ich podpisania zarządcą będzie deweloper i z tego, co pamiętam miał on niższe stawki. Mniej więcej takie, jak sam podałeś. Ja również należę do osób, które po przeprowadzce z Wrocławia mają w sumie niższy czynsz. Nasze obecne stawki zaliczek czynszowych, jak przyznał na zebraniu sam Zarządca, są z górnego zakresu, lecz to dlatego, że w pierwszym roku eksploatacji obiektu są pewne niewiadome. Zgodnie z zapowiedzią urealnienie stawek powinno nastąpić, właśnie po tym pierwszym roku.
Jeśli dobrze pamiętam, to akt notarialny ma być w czerwcu. Co do samych stawek, to większość jest niższa - zastanowiła mnie jednak stawka za zieleń i wodę. Za zieleń pewnie można zmienic dość łatwo, ale chyba za wodę nie bardzo, bo to pewnie kwestia ceny od dostawcy. Z ciekawości, sprawdzę ile płacę za wodę w firmie. Może, to tu gdzie mieszkam mają jakieś rabaty:-)
I nie martw się tym, że te ewentualne nadwyżki z płacenia zawyżonego czynszu przepadną. Pieniądze wpłacane są na oprocentowane konto wspólnoty danego budynku. Z dwojga złego wolę już, co miesiąc płacić parę zł więcej i na koniec okresu rozliczeniowego mieć nadpłatę do zwrotu, niż teraz dopłacać.
zgadam się. Zawsze dziwiły mnie bliskie zeru stawki na fundusz remontowy. Ja wiem, że jak budynek nowy to nic się dziać nie może i jest do tego gwarancja... mimo to uważam, że tu oszczędzac nie warto.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

tms przepraszam nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź 2 razy więcej w jednym z Twoich postów dotyczy śmieci jak sądze a nie całości...
w każdym bądź razie ja jestem zadowolony z wysokości miesięcznych opłat płaconych zarządcy, choć wiem że na nie których składowych można by zaoszczędzić

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

jarecki pisze:tms przepraszam nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź 2 razy więcej w jednym z Twoich postów dotyczy śmieci jak sądze a nie całości...
cieszę się, że się wyjaśniło - bardzo bym nie chciał kłócić się na forum i psuć w ten sposób kontakty między lokatorami. Co do kosztów za śmieci, to różnica może być spowodowana tym, że macie jeszcze stawki początkowe, a wtedy za śmieci płaci się więcej ze względu na wykańczanie mieszkań itp. Jeśli tak, to chyba powinniście już to zmienić, bo ewidentnie nadpłacacie, a kwoty te, raczej nie zostaną wam zwrócone.
w każdym bądź razie ja jestem zadowolony z wysokości miesięcznych opłat płaconych zarządcy, choć wiem że na nie których składowych można by zaoszczędzić
Jeśli zarządca wywiązuje się z obowiązków to nie widzę problemu - ale z tym chyba jest dość poważny problem. Poza tym za np. wodę i jej ogrzanie płaci się dostawcy, a zarządca jest tylko pośrednikiem, za co dostaje wynagrodzenie. W sumie ta składowa najbardziej mnie interesuje, bo chyba ma największy wpływ na całościowy koszt.



A jak ktoś nie wierzy jaka jest we Wrocławiu stawka za zimną wodę i ścieki to zapraszam tutaj:
http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/281311,mpwik-podnosi-ceny-i-pensje,id,t.html

Natomiast tutaj jest cennik dla odbiorców ZGK Siechnice:

http://www.zgksiechnice.pl/index.php?page=cennikuslug

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Budynek nr 3

Post autor: Zeus »

Doszły mnie słuchy na temat Waszych opłat za zarządzanie dla firmy ExpertDom. Najprawdopodobniej przekraczają oficjalna stawkę, jaką ExpertDom oferuje klientom na swojej stronie internetowej. Sprawdźcie sobie opłatę za zarządzanie i jeżeli macie wyższą to na najbliższym spotkaniu ją obniżcie...

http://www.expertdom.pl/oferta.htm

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam.

Mam pytanie do osób które również miały problemy z ciepłą wodą, czy u Was się coś zmieniło czy dostaliście chociaż odpowiedź na maila??

Bo ta cała sytuacja przestała być co najmniej śmieszna!!!

Pozdrawiam

agataimichalk
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: agataimichalk »

Niestety w związku z ciepłą wodą u nas nic się nie zmieniło :?
Pisaliśmy na maila który podałeś dwa razy ale niestety obawiam się że nikt nawet tego nie czytał ...

Może poprostu zaczniemy nękać zarządcę telefonami , tak jak w sprawie odśnieżania !

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Idąc dzisiaj do sklepu zauważyłem ślady ciężarówki. I nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie prowadziły one po trawniku, przez krzewy do bramy numer 5. Raz zrypałem gościa bo przejechał po drzewku to się jeszcze rzucał(pisałem już o tym). Aż mnie graba zaswędziała. Zastanawiam się jak to jest. Przecież to wszystko jest nasze i sami pozwalamy żeby było to niszczone. :shock: Nie pozwalajmy dostawcom na takie rzeczy. Trawniki będą wyglądać jak poligony po takich przejażdżkach(a i tak ich stan jest opłakany).

Tigana
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 09:31

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tigana »

Witam serdecznie,

zastanawiam się nad zakupem mieszkania w budynku nr 3:) Chodzi konkretnie o mieszkanie w klatce nr 15, na rogu na 3. pietrze ( chyba nr 12). No i tu moje pytanie: ponieważ czytam to forum i widzę , że niektórzy tu już dosyć długo mieszkają, więc jak to się właściwie stało, że to mieszkanie zostało wolne? Czyżby były tam jakieś ukryte usterki?

Będę wdzieczna za wszystkie uwagi i sugestie :D

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

To mieszkanie z tego co pamiętam jest własnością biura nieruchomości spokrewnionego z AA (przynajmiej tak było wyszczególnione w ząłączniku w uchwałach jakie podpisywalismy po zawiązaniu się wspólnoty). Nigdy nie widziałem żeby je ktos oglądał ale z kurzu na schodach sa więc ktoś się tam kręci. Usterki pewnie tak jak wszędzie. Moga być większe lub mniejsze.U mnie złazła cała gładź z sufitu. Trzeba było zaciągnąć nową. Niestety miałem już położone kafle. Po szlifowaniu gładzi zostały mi zabrudzne fugi, których nie mogę doczyścić. Ja osobiście mieszkam pietro wyżej :D jestem bardzo zadowolony z rozkładu mieszkania. Duża sypialnia i salon z kuchnią z możliwością podziału na dwa pomieszczenia. Ogólnie polecam ale radzę uważać na wszelkie niedoróbki. Ciekawi mnie ile jestem w plecy?? Jaka cena za takie cudo??

ODPOWIEDZ