Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Tigana
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 09:31

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tigana »

Hej dzięki za szybką odpowiedź :) miło poznać potencjalnego sąsiada :)

Co do ceny to idziemy dziś do dewelopera negocjować, jak coś będę wiedziała to dam znać. Rozkład tez mi się podoba, oglądałam większe w sąsiedniej klatce ale tutaj są większe możliwości mimo mniejszego metrażu. Co ciekawe, w tym mieszkaniu nie ma w ogóle ścianki między sypialnią a salonem, jest po prostu jedno duże "L", i też nie wiem, czy warto negocjować ją z deweloperem, czy samemu postawić.

Pozdrawiam :)

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Witamy przyszłą sąsiadkę!
My na etapie aranżowania mieszkania zaplanowaliśmy ściankę ok 2m bieżące z tym, że w kaształcie" L" (nic nie sugeruję bo nie mam pojęcia jak wygląda Twoje mieszkanie bo my mamy inny rozkład) zapłaciliśmy ok. 1200 razem z pociągnięciem elektryki tak, żeby były na niej wyłaczniki. Jak mieszkanie kompleksowo będzie Ci wykańczał profesjonalista to chyba lepiej jak on ci to zrobi. Z AA nigdy nie wiadomo kiedy i jak się wezma do roboty tym bardziej, że mieszkanie podobno formalnie nie jest ich, a agencji nieruchomości więc oni będą podwykonawcą. Jakby miało ci się przydać to podaję nr do Pana Janusza, który nam wykańczał mieszkanie- kompleksowo- dorobił ściankę do wnęki gdzie mamy teraz spiżarkę więc potrafi- robi szybko solidnie i jak sie to mówi na tip-top z Twojej strony wymagany jest pomysł na urządzenie i kasa :) Telefon do niego 600 05 25 91
Pozdrawiam
PS Jimmy_lodołamacz`u od kiedy mieszkasz na 4 piętrze??? mi sie wydawało zawsze, że nasz dom ma tylko 3 piętra...;-)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

tak jak powiedział jimmy:
- co jakiś czas kręcą się budowlańcy - aż dziwne ze tak często
- rzadko ludzie przychodzą oglądać to mieszkanie - tak raz na miesiąc ;)
- musisz się przygotować, że możesz mieć zalewaną piwnicę :roll:
- musisz się pozbyć 2 gniazd z balonu :D
- parkowanie w polu i wzajemna pomoc w wyciaganiu zakopanych aut z blota

No i najważniejsze - musisz się przygotować na młodych sąsiadów, którzy organizują wspólne imprezy, więc uczestnictwo obowiązkowe :D

PS - mieszka na 3, a mieszkanie jest wolne na 2 pietrze i po jednym wolnym na 1 i na parterze

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Mieszkam na 3 piętrze lub 4 kondygnacji:) Ponad mną nie ma nikogo:P .Chyba, że coś tu nie gra i ktoś chce sprzedać moje mieszkanie. :lol:

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Nie mam nic do sąsiadów z budynku nr 4, ale już teraz nawet jak przyjeżdżają tylko na remony mieszkania (co czasami trwa do 21.00 i dłużej) miejsc parkingowych przed budynkiem 3 i pod zesputą lampą po obu stronach brakuje już o18.00,
a co będzie jak wszyscy z 4 budynku się wprowadzą.... będzie walka o miejsce...

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

hej,

już dawno miałem pytać. Ktoś wie czy jest jakieś formalne przypisanie miejsc parkingowych, do konkretnych budynków?

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

dobry żart;) formalnie to jest prawo dżungli a nie przypisanie miejsc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

walgula pisze:dobry żart;) formalnie to jest prawo dżungli a nie przypisanie miejsc. pozdrawiam
Nie zgodzę się z tym.
tms pisze: już dawno miałem pytać. Ktoś wie czy jest jakieś formalne przypisanie miejsc parkingowych, do konkretnych budynków?
Dla budynku czwartego przewidziano parking pod oczyszczalnią. :twisted: Pretensje prosimy kierować do AA. Warto to zrobić przez chłopaków z "Akcji Pagórek".

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek nr 3

Post autor: bonawentura »

3 budynek nie spełnia warunków 300 metrów od oczyszczalni, wiec wszystkie miejsca musi mie na parkingach lokalnych :lol:

Tigana
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 09:31

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tigana »

Witam ponownie,

dziś mieliśmy zaszczyt z samym Prezesem oglądać mieszkanko :) uzbroiliśmy się w poziomicę i miarkę i ogólnie nie jest źle :) wiadomo zawsze coś się znajdzie ale tragedii nie ma. Niestety dwa gniazda jaskółek trzeba by zlikwidować :?

Mam jeszcze pytanie do sąsiada z góry i ogólnie osób o podobnym rozkładzie i metrażu mieszkania: jaki czynsz wychodzi i co się w nim zawiera, no i jak porobiliście ścianki działkowe? czy tak jak sugerował projekt, czy ktoś wpadł na jakieś ciekawe rozwiązanie? byłabym niezmiernie wdzięczna za sugestie, nie mam wprawy w takich kwestiach :)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Opłaty wynoszą około 290zł miesięcznie(zaliczki na wodę i ogrzewanie, eksploatacja, remontowy itp.). Do tego prąd około 50zł przy dwóch osobach. Gotujemy na indukcji i jesteśmy bardzo zadowoleni - jakby co polecam. W mieszkaniu za dużo nie zmieniałem. Postawiłem tylko ściankę co spowodowało powstanie sypialni i salonu z kuchnią. Kiedyś może oddziele kuchnie i będą dwa osobne pokoje ale na razie nie mam takiej potrzeby. Jak ktoś ma fantazje to można tutaj urządzić fajne mieszkanko bo rozkład jest ciekawy. A wiadomo już coś w sprawie ceny?

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: akcjapagorek »

Tigana pisze:Witam ponownie,
dziś mieliśmy zaszczyt z samym Prezesem oglądać mieszkanko :) uzbroiliśmy się w poziomicę i miarkę i ogólnie nie jest źle :) wiadomo zawsze coś się znajdzie ale tragedii nie ma.
Cieszymy się z nowych sąsiadów i witamy na osiedlu.
Na początku jest ok, dopiero po czasie zauważa się słabsze strony- ale ok, nie będziemy tu psuć początkowego optymizmu- zachęcam do dołączenia do akcji ,,Pagórek''

Swoją drogą niezłym smaczkiem był fakt, że Prezes wizytujący na osiedlu parkował na polu, zamiast korzystać z parkingu ,,pod oczyszczalnią'' :D czyżby brakowało miejsc... ?

zdjęcie nadesłane na [email protected]

Obrazek

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek nr 3

Post autor: bonawentura »

Moja żona widziała wczoraj jak prezes pomagał wypchnąć auto klientów – może wasze? Podobno wyglądało to komicznie ;) na szczęście nie ma jeszcze błota - to taki mały minus parkingu :D
A fak jest faktem zaparkował na psełdo trawniku bo nie ma miejsc.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Ooo...widzę, ze junasz nas odwiedził :twisted: Może był u kosmateusa :lol:

ODPOWIEDZ