Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witam jak wielu z Państwa wie firma Alfaakt wybudowała (prawie) dwa budynki w Siechnicach, teraz przymierza się do nr 3 i 4, termin oddania I kwartał 2008 z tego co wiem.Rezerwacje na konkretne mieszkanie zrobiłem, teraz czekam na telefon kiedy podpisać umowe przedwstępną a wcześniej jak styczeń, luty 2007 to to nie będzie.Bardzo chętnie wymieniłbym się różnymi spostrzeżeniami na temat tej inwestycji a przede wszystkim procedur zakupu i kredytu.. Zapraszam przyszłych mieszkańców budynku nr 3 do dyskusji,.,
pozdrawiam :wink:

marko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 19:34

Post autor: marko »

witam...również jestem w podobnej sytuacji.Czekam na kontakt w sprawie umowy, miałem szczęście - udało mi się zarezerwować mieszkanie w budynku nr.3 ... ciekawe jak to się ułoży ... moje gg : 8353594

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Post autor: magda »

Hej też mam zamiar kupić mieszkanie w budynku nr 3. Jestem jedną z tych osób która chce podpisać umowę rezerwacyjną. nic na tym nie trace a wręcz mogę zyskać.
GG 2315967

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

marko
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 19:34

Post autor: marko »

witam, jaką umowe rezerwacyjną ?? ostatnio jak byłem u pań w biurze to nic o czymś takim nie mówiły .. zarezerwowałem mieszkanie bez podpisywania czegokolwiek i pani powiedziała ,że jak dostaną pozwolenie na budowe to zadzwonią żeby podpisać umowe ... pani powiedziała ,że to mieszkanie jest przypisane tylko dla mnie , chyba ,że sam zrezygnuje ... dlatego trochę mnie zdziwiłaś , sąsiadko ;-) .....

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Hej, magda pisze pewnie o umowie wstępnej na zadatek i dotyczy zachowania ceny za metr2 przez cały okres trwania inwestycji. Umowa jest niekonkretna jak dla mnie dla tego mam parę pytań, ale wpłacona kwota wliczona jest w wartość mieszkania chociaż tu mam pewność.. Za rezerwacje oczywiście nic nie trzeba płacić , jesteś na liście? masz wybrane mieszkanie? to teraz tylko czekaj jak do Ciebie zadzwonią na podpisanie konkretnej umowy (styczeń,luty 2007). Ceny mieszkań na przyszły rok w/g prognoz maja podskoczyć od 5 do 10% za m2 więc może warto spróbować spisać taką umowę...

pozdrawiam nowych przyszłych sąsiadów :)

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Post autor: magda »

Faktycznie umowa rezerwacyjna podobno gwarantuje niezmienną cenę za m2. Niestety mozliwość dostało tylko 10 pierwszych osób.
Mam zarezerwowane mieszkanie w pierwszej klatce na 1 piętrze 56m2.
Pozdrawiam przyszłych sąsiedów

kasia357
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 08:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kasia357 »

Witam,
Ja też wczoraj zarezerwoawłam mieszkanie w budynku nr 3 w czwartej klatce 2 piętro mieszkanie 50m2, teraz czekam na tel. i podpisanie umowy mam nadzieję, że wszystko pujdzie dobże :) . Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów. :) .

Kasia

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Do Magdy- 10 pierwszych osób? a ja myślałem że tylko tyle osób się zdecydowało na taki wariant>>>? Biorąc pod uwagę to że nie jestem na 100% w pierwszej 10:) (nie wiem czy to szczęście czy pech, okaże się w przyszłości...)

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Post autor: magda »

Zabulisz więcej za metrarz to bedziesz wiedział

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: krysztal »

Witam.
Ja zarezerwowałem w pierwszej klatce na IIp. 35,5m2.
Jutro idę podpisywać umowę przedwstępną. Jestem tylko pełen obaw co do developera. Wcześniej nie zajmował się budownictwem tylko całkiem czym innym. Firam istnieje w tej branży od trochę ponad roku a sąd kazał jej zwiększyć kapitał zakładowy bo miała za mały. Wiem to bo sprawdzał mi to wszystko znajomy prawnik.
Mam nadzieję, że jednak Afa powtórzy sukces wcześniejszego debiutanta - polsystemu i nie zmyję się z naszą kaską.
Pozdrawiam wszystkich sąsiadów!

Gość

Post autor: Gość »

Jaką umowę przedwstępną będziesz podpisywał? Ja byłam w poniedziałek na rozmowie i Panie w biurze mówiły, że żadnych umów przedwstępnych niema odrazu podpisują umowę właściwą a pozatym niemają jeszcze pozwolenia na budowę także umowy niemogą podpisać. Więc zarezerwoałam mieszkanie i czekam na telefon od Pań.

Pozdrawiam,

Kasia

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: jarecki »

Kasiu troszke później byłaś niż My i lista chyba 15 osób które miały dostępną taką opcje jest zamknięta i dokonując wpłaty odpowiedniej kwoty gwarantujemy sobie cenę za metr (ale jak dla mnie nie jest to takie oczywiste, ale przynajmniej będe miał wpłate na poczet ceny mieszkania). Oczywiście przy zwykłej rezerwacji nic nie muisz wpłacać ja też tak miałem, ale postanowiłem skorzystać z opcji drugiej jaką mi zaproponowano.
Do krysztala, zadeklarowałeś się i wpłacasz to co ja ?

serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkańców osiedla

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: krysztal »

No to ja już po spotkanku i podpisałem umowę przedwstepną. Prawnik mi ją przeglądnął i mówi ze nie jest jakaś podejrzan. Innymi słowy jestem już przyszłym właścicelem!! :P
Pytanie do ludzi którzy biorą kredycik. Ktos rozmawiał z tą babeczką z Multibanku która polecili w biurze? Jak myślicie gdzie najlepszy kredyt? Ja chyba zdecyduję się na BPH ale jescze pójdę do Expandera.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

jak przedwstępna umowa

Post autor: black_diablo »

Witam wszystkich przyszłych mieszkańców bloku nr 3. Nie sugerujcie się wypowiedziami ludzi, którzy piszą o podpisaniu jakiejkolwiek umowy przedwstępnej. Nie ma takiej umowy, bo nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, a osoba, która napisała, że jakiś prawnik jej coś przeglądał, to bzdury. Umowy najwcześniej będziemy mogli podpisać pod koniec stycznia 2007. Prawdopodobnie dopiero wtedy będzie pozwolenie na budowę. Pozdrawiam sąsiedzi. Paweł :D

ODPOWIEDZ