Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

hejka,
jak tam po weekendowej wichurze? był ktoś może wczoraj na budowie? mam nadzieję, że nic złego się nie stało.
pozdrowienia

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: krysztal »

Hej,
ostatnio pocztą dostałem jakiś aneks do naszej umowy. Jest on trochę dziwny. Mówi o wykreślaniu jakiś zdań z umowy głównej itp. Próbowałem dowiedzieć się od pań z Alfaaktu coś więcej ale one nawet sensu tego aneksu mi nie umiały wyjaśnić. I powiedziały, że to tylko prezes ale teraz go nie ma to może prawnicy itd. A w ogóle to po prostu ten aneks to taki wymóg i ich obowiązkiem było jego wysłani i jak chcę to mogę go nawet nie podpisywać. Ktoś coś wie bliżej? Oczywicie nie podpisuję, czegoś czego nie kumam :)
A we wcześniejszej rozmowie na temat oddania mieszkań w pierwszej klatce dowiedziałem się, że chyba maj. Żależy jak szybko wykonawca zrobi chodniki, drogi i parkingi.
Nie chcę narzekać, ale ciekaw jestem dlaczego we Wrocławiu inne firmy zaczęły budynki po naszym i dawno już skończyły a nasza budowa skończyć się nie może. :?
Pozdrawiam
Zniecierpliwiony

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witam
Też dostałem taki aneks, nie podpisałem go a podpisze jak się dowiem o co dokładnie chodzi od ludzi z Alfaaktu, ale jak mniemam chodziło tu o zapisy VAT 22% istniało prawdopodobieństwo (choć małe) że od stycznia 2008 miał obowiązywać podwyższony VAT na materiały budowlane. Developer zabezpieczył sie odpowiednimi zapisami a że nie było podwyższki VAT-u wycofuje się z zapisów które tego dotyczą. To jest moje gdybanie bo nic jasno i klarownie nie jest napisane.

Co do porówywania firm budujących we Wrocławiu a wykonawcy pracującego dla Alfaaktu to ja nie mam żadnych zastrzeżeń, wiem że wszystkim nam spieszno by zamieszkać ale poczekajmy spokojnie, był i jest termin majowy więc po co te nerwy kryształ:). To że we Wrocławiu kończą szybciej wcale mnie nie dziwi (choć chciałbym jasnego przykładu:)) widocznie ekipa budowlana jest większa i co się z tym wiąże są krótsze terminy wykonania prac. Czekajmy cierpliwie a nerwy zostawmy na moment odbiorów bo się może okazać że to czy tamto jest nie tak, choć mam nadzieje że tak nie będzie.

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Aneks dotyczy zmiany w punkcie z podatkiem Vat, nie mogą podnieść ceny nawet jeśli wzrośnie on do 22%, obecnie na zakup mieszkania jest 7%. Kiedyś było niebezpieczeństwo, że wzrośnie do 22%. Po podpisaniu aneksu nie ma możliwości podniesienia ceny nawet jak wzrośnie podatek Vat na zakup mieszkania do 22%. Ale to już historia, podatek nie wzrośnie jeszcze przez kilka lat. Ponadto jest wykreślony punkt o klęskach żywiołowych i przypadek jak klient chce zrezygnować z mieszkania. Wykreśl z umowy to o czym mówi aneks i będzie jasność. Jest to na korzyść klienta, a Alfaaktowi nakazał to Urząd Ochrony Konsumenta - taka informacja z biura i dotyczy to tych umów, na które nie został podpisany akt notarialny - czyli klientów budynku III. Jak nie podpiszesz aneksu to Twoja sprawa.
Pozdrawiam

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Pawel_paula »

Witam wszystkich z 3 :D ja sasiad z 2 bloku radzę zebyscie sie nie denerowali na odbior bo on i tak sie przedluzy :D, tak bylo w 1 bloku- tak bylo w 2 bloku i tak bedzie w 3 :D, a i lepiej zeby wam sie przedłużył termin i lepiej wam wykonczyli niz zebyscie latali po budowie i sluchali kierownika ze dzisiaj jutro potem :D z poprawkami ,a przy odbiorze posprawdzajcie doslownie wszystko-piwnice tez - nawet to co wam sie wydaje ze na pierwszy rzut oka jest ok :D.....ogolnie nie jest tak zle w porownaniu wlasnie z firmami z wroclawia - i szybko wybudowanymi blokami - gdzie poprawki sa czeste ...pozdrawiam :D
Paweł

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

A ja napisze tak, odbiory mają się rozpocząć w maju ale ja już się umówiłem z fachowcem na..... lipiec, mam nadzieje że w lipcu będe już po odbiorze

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: rosnacy »

Cześć sąsiedzi byłem w sobotę na budowie niema szans na oddanie mieszkań w maju myślę ,że dopiero nasze mieszkanka będą oddawać pod koniec czerwca nie prędzej widać że robota trochę zwolniła ,a i na dodatek zaczyna sie remont Opolskiej pozdrawiam :D

Tomi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 19:46

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tomi »

Witam
Niedawno nabyłem jedno z ostatnich mieszkań w budynku nr 3 klatka nr 4
W związku z powyższym chciałbym się przywitać z nowymi przyszłymi sąsiadami.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Rosnący, a co ma remont Krakowskiej do naszej budowy :?: . Ja mam trochę wiecej informacji. Rozmawiałem z kierownikiem budowy i powiedział, że pierwsze trzy klatki, które przewidziane są do oddania w maju, będa gotowe na koniec kwietnia. Pogoda im sprzyja, wiec wszystko powinno już suche jak bedą oddawać. Jestem dobrej myśli, że w ostateczności to będzie koniec maja. Pozdrawiam wszystkich. A moze jakieś spotkanie wcześniej, fajnie by było poznac sąsiadów, zeby potem wiedzieć kogo będziemy w klatkach mijac. :D :D :D

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

jestem w 3 klatce więc się łapie na ten odbiór w maju:)
black_diablo mam nadzieje że ta rozmowa z kierownikiem miała miejsce i nie ściemniasz mnie tu.,.,:)
Witaj Tomi witamy na forum i na osiedlu:)
strzałeczka:)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

ja tez odbylem "pewną" rozmowę i ...
nie obawiają się wykończenia w środku - tylko z zewnątrz :D
pozatym nie wiadomo jak bedzie z dalszymi klatkami, wiem, że elektryka i hydraulika podobno jest juz wszędzie położona, teraz tylko wykończeniówka

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witamy!

Byliśmy dzisiaj na budowie. Zamieszczamy parę zdjęć dla tych co nie mają czasu na wycieczkę.

Obrazek

Link do pozostałych:
http://misiaczki.fotosik.pl/albumy/402060.html

Porozmawiać można było dzisiaj z przemiłym ochroniarzem. Dostał dziś od kierownika budowy uchylenia wszystkich okien, tak aby wietrzyło się w środku i tynki lepiej schły. Podobno w klatkach 1-3 większość jest już zrobiona. W naszej 4 montują grzejniki. Wyloty wentylacji mają ładny kolor oliwkowy, czyżby w takich barwach miał by być nasz piękny budynek? Nam się podoba.
Podobno jeśli ktoś chciałby wejść na teren budowy obejrzeć mieszkanie jest taka możliwość, po przedstawieniu pisemnej zgody Prezesa. Czekamy niecierpliwie na odbiór mieszkania. Aha, my również jesteśmy za spotkaniem integracyjnym.
Witamy naszego nowego sąsiada z klatki numer 4. A z którego piętra jesteś?
Pozdrawiamy
Asia i Krzyś

Awatar użytkownika
magda
Posty: 30
Rejestracja: sobota, 28 października 2006, 07:00
Lokalizacja: SIECHNICE
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: magda »

Witam. Dzisiaj byłam na budowie, zaczeli malowanie budynku od starony głównej ulicy. Kolor jest super.
Załączniki
Obraz 004z.jpg
Obraz 004z.jpg (90.29 KiB) Przejrzano 6819 razy
Obraz 002z.jpg
Obraz 002z.jpg (106.77 KiB) Przejrzano 6816 razy

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!
Właśnie również miałem o tym napisać. Chociaż kolor na żywo wydawał mi się bardziej "jaskrawy" :-) Fakt faktem budynek nabiera barw wojennych. Ciekawe tylko czy cały będzie utrzymany w takiej kolorystyce, czy tylko najwyższa i najniższa kondygnacja (podobnie jak ma to miejsce w budynkach nr 1 i 2 - o ile dobrze pamiętam)?

Pozdrawiam.

Obrazek

Wygląda, że będzie dokładnie taki jak na wizualizacjach Alfaakt'u. W sumie to raczej oczywiste, ale pewne wątpliwości przyznać muszę, że miałem :D
http://alfaakt.pl/pliki/Wizualizacje.html

ODPOWIEDZ