Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Budynek nr 3

Post autor: assasinsdark »

U Nas to samo. Regulacja zaworów w łazience nic nie daje.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

Witajcie,

w nowym roku, poza życzeniami mam też pytanka:-)
Jaka kablówka jest dostępna na osiedlu, jakie pakiety i za jaką cenę? A także, jakie dostępne są sieci internetowe? Oczywiscie poza TPSA...:-)

i na koniec...

Wszystkiego Najlepsiejszego w 2010:-D

--
tms

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: Miles »

Telewizji kablowej nie ma żadnej, pozostaje talerz. Jeśli chodzi o internet, to korzystam z Aciive (mają siedzibe po drugiej stronie poczty) i jestem zadowolony, za 1MB płacę 50 zł. Do tej pory nie było problemów technicznych (no może chwilowe przerwy w trakcie burz z piorunami).

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

dzięki Miles za szybką odpowiedź.
Dostawcę internetu już odnalazłem na ich WWW - jakoś drogo ale niech będzie, byleby były to faktyczne wartości. Trochę martwi mnie brak możliwości wykupienia np. 10 Mbit, może to świadczyć o marnym ichniejszym łączu brzegowym:-)
Ale z brakiem kablówki o to mnie lekko zmartwiłeś - co prawda aktualnie mam Cyfrę, ale miałem nadzieję na coś kablowego. Zachciało mi się mieć 3 telewizory... burżuj cholera:-)

To może jeszcze sobie pozwolę, a Ty będziesz tak miły...
Jak wygląda kwestia czynszów? Jak są liczone (jakie są jego składowe) i oczywiście jakie są średnie ?
Ja teraz mieszkam na dość drogim (w zakupie mieszkania i utrzymaniu tego co tu jest dostępne) osiedlu we Wrocławiu z bardzo dużą infrastrukturą dla dzieci, deptakami, maaasą zieleni (takiej, że nawet w parkach takiej nie ma) i za 60 m2 płacę jakieś 390,00 miesięcznie z ogrzewaniem. A jak wygląda ta kwestia na "pagórku"?

--
tms

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: Miles »

Czynsz płacony jest zaliczkowo i uzależniony jest od metrażu mieszkana. I tak za 1m2 lokalu mamy:
1,95 zł za CO
0,39 zł sprzątanie
0,10 zł en elektr (klatka, piwnica)
0,02 zł przegląd kominiarski
0,06 zł ubezpieczenie
0,01 zł koszty bankowe
0,18 zł konserwacja
0,30 zł zieleń
0,01 zł opłaty urzędowe
0,50 zł wynagr administratora
0,06 zł konserwacja CO
0,05 zł awarie
Do tego zaliczkowo ciepła i zimna woda ze ściekami po 2m3. Na koniec roku odczyt wodomierzy i korekta do rzeczywistego zużycia
Ciepła woda 14,89 zł/m3
Zimna woda i ścieki 6,89 zł/m3
Wywóz nieczystości 23,21 zł/lokal
Do tego osobno rozliczenie za prąd z przedsiębiorstwem energetycznym.
W przyszłości kwoty zaliczek mają być dobrane bardziej "trafnie", ponieważ w pierwszym roku wszystko jest na dotarciu.
Poza tym, obliczanie niektórych składowych w uzależnieniu od powierzchni mieszkania jest bez sensu i to też ma się zmienić.
Aha, metraż do obliczeń liczony jest z powierzchnią piwnicy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 stycznia 2010, 14:47 przez Miles, łącznie zmieniany 1 raz.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

No masz... bardziej dokładnie nie mogło być. Dzięki Miles!:-)

agataimichalk
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: agataimichalk »

assasinsdark pisze:U Nas to samo. Regulacja zaworów w łazience nic nie daje.
mamy dokładnie ten sam problem z wodą , trzeba to zgłosić

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Orion »

Miles pisze:Czynsz płacony jest zaliczkowo i uzależniony jest od metrażu mieszkana.
Może się czepiam, ale to nie czynsz, tylko zaliczka na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Potocznie na wszystkie rodzaje opłat mieszkaniowych mówi się "czynsz", ale to różne opłaty, wynikające z różnych tytułów prawnych do lokalu.
Czynsz to wynagrodzenie dla właściciela za jego mieszkanie, oddane lokatorowi w najem lub dzierżawę. Zawiera wszystkie koszty i dodatkowo zysk właściciela.

Czynsz - płaci lokator mieszkania komunalnego, TBS-u, zakładowego lub wynajmowanego od osób fizycznych (prywatnych).
Opłaty eksploatacyjne + fundusz remontowy - płaci lokator i właściciel mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej.
Zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną + fundusz remontowy - płaci właściciel lokalu we wspólnocie mieszkaniowej.

Zaliczka ma pokryć rzeczywiste koszty bieżące utrzymania nieruchomości. Warto też dodatkowo odkładać na fundusz remontowy. Co do zasady - we wspólnocie nikt na Was nie zarabia, płacicie realne koszty. Pieniądze też nie przepadają - nadpłaty są zwracane właścicielom lub zaliczane na rzecz opłat w następnym okresie.
Miles pisze:0,50 zł wynagr administratora
Niezła stawka. Jaką macie łączną powierzchnię użytkową wszystkich lokali wraz z piwnicami?
Miles pisze:Do tego zaliczkowo ciepła i zimna woda ze ściekami po 2m3. Na koniec roku odczyt wodomierzy i korekta do rzeczywistego zużycia
4 m3 wody na osobę? Trochę dużo.
Miles pisze:Wywóz nieczystości 23,21 zł/lokal
Drogo! Jaka firma u Was wywozi?
Miles pisze:obliczanie niektórych składowych w uzależnieniu od powierzchni mieszkania jest bez sensu i to też ma się zmienić.
O które składowe chodzi? Z tego, co widzę, to wszystkie (poza ogrzewaniem) dotyczą kosztów zarządu nieruchomością wspólną. Zgodnie z ustawą o własności lokali, te koszty właściciele lokali ponoszą według udziałów, czyli w uproszczeniu od m2 powierzchni lokalu, liczonej łącznie z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do lokalu (np. piwnicy). Tej ustawowej zasady naliczania zaliczki na koszty zarządu nie można zmienić uchwałą wspólnoty.
Tekst ustawy: http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam.

Jeżeli ktoś ma problem z ciepłą wodą proszę pisać na adres [email protected] .


Pozdrawiam

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

hej Orion myślę, że każde słowo doprecyzowania jest zawsze mile widziane:-)
Co do wysokości opłat, to też mam pewne obiekcje i co ciekawe dokładnie te same jak Ty:-) Porównałem sobie ze stawki do płaconych aktualnie we Wrocławiu i są wyższe - później napiszę dokładnie o różnicach.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: tms »

tak jak obiecałem:

ciepła woda 10,70/m3, a na "Pagórku" 14,89/m3
zimna woda 5,86/m3, a na "pagórku" 6,89/m3

dość znaczna różnica... ciekawe z czego się bierze? W Siechnicy jest droższy węgiel czy dalej do elektrociepłowni??????

konserwacja zieleni 0,12/1m2, a na "Pagórku" 0,30/1m2

no to mam jedno pytanie... jakąż to zieleń tam konserwujecie?? Przecież tam ledwo trawa jest... ja tu mam na jednym trawniku więcej krzewów niż na całym pagórku. Jak dla mnie, to ktoś coś kręci:-)

wywóz nieczystkości

0,21/1m2, a na "Pagórku" 23,21 za lokal...

pytanie czy to aby zgodne z prawem aby płacić za lokal, a nie od powierzchni lokalu? W każdym razie to wychodzi praktycznie 2 razy więcej niż we Wrocławiu.


Pozostałe pozycje są niższe, ale na to właśnie liczyłem kupując mieszkanie poza miastem:-D

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

tms po pierwsze to w Siechnicach, a nie w Siechnicy, jak już chcesz coś napisać, to stosuj poprawność językową !!! Po drugie to nie podałeś ile za ścieki we Wrocławiu, a jest tam to wyodrębnione osobno. Kiedyś mieszkałem na Metalowców we Wrocławiu, za 42m2 płaciłem, bez kosztów zużycia wody 570 zł, wiec nie pisz bzdur wyssanych z palca. Po co tu kupiłeś mieszkanie jak ma być droższe w utrzymaniu. Wszyscy tylko narzekają po fakcie, a nikt przed zakupem niczego nie sprawdza !!!!!!!!!

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

tms straszne bzdury piszesz, 2 razy więcej w Siechnicach niż we Wrocławiu?! nie wiem z jakim osiedlem we Wrocławiu to porównujesz bo gdyby tak było jak piszesz to miesięcznie płaciłbym 150 zł(w tym min. zużycie wody, ścieki,ogrzewanie, fundusze, wynagr.zarządcy, śmieci ) + energia elektryczna, co jest wierutną bzdurą!! teraz płace 302,50 zł (w tym min. zużycie wody, ścieki,ogrzewanie, fundusze, wynagr.zarządcy, śmieci )+ energia własna za mieszkanie 51 m2
więc najpierw pomyśl a potem napisz bo wprowadzasz ludzi w błąd
co do opłat, to już wcześnie pisałem iż za utrzymanie choćby zieleni miesiecznie płacimy dużo, a nic z tego nie ma.... wolałbym dołożyć firmie sprzątającej by częściej sprzątała całą klate...

Ramzes napisałem do zarządcy w sprawie wody bo u mnie podobny problem, a na zaworach w mieszkaniu próbowałem ustawić i nic z tego więc problem musi być poważniejszy, musze podpytać sąsiadów czy mają podobny problem...
bo jeśli nie to już nie wiem gdzie może być problem i będe musiał wezwać speca

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budynek nr 3

Post autor: Miles »

@tms na kiedy macie przewidziane podpisywanie aktów notarialnych? Do czasu ich podpisania zarządcą będzie deweloper i z tego, co pamiętam miał on niższe stawki. Mniej więcej takie, jak sam podałeś. Ja również należę do osób, które po przeprowadzce z Wrocławia mają w sumie niższy czynsz. Nasze obecne stawki zaliczek czynszowych, jak przyznał na zebraniu sam Zarządca, są z górnego zakresu, lecz to dlatego, że w pierwszym roku eksploatacji obiektu są pewne niewiadome. Zgodnie z zapowiedzią urealnienie stawek powinno nastąpić, właśnie po tym pierwszym roku. I nie martw się tym, że te ewentualne nadwyżki z płacenia zawyżonego czynszu przepadną. Pieniądze wpłacane są na oprocentowane konto wspólnoty danego budynku. Z dwojga złego wolę już, co miesiąc płacić parę zł więcej i na koniec okresu rozliczeniowego mieć nadpłatę do zwrotu, niż teraz dopłacać.
Na pierwszym zebraniu z Zarządcą, możecie też podyskutować o wysokości zaliczek i od razu ustalić niższe, niż te zaproponowane przez niego.

@orion pisząc o tym, że nie wszystkie składowe są wg mnie sensownie powiązane z metrażem, miałem na myśli np energię el. na klatce i sprzątanie na klatce. Bo to, bardziej zależy od ilości osób w danym lokalu.

ODPOWIEDZ