Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Jak uzyskać obraz z tej kamerki przy drzwiach? Jaki kanał i jak wybrać właściwą dla swojej klatki. Z tego co pamiętam kiedyś był problem bo obraz był dostępny ale w kilku klatkach pochodził z tej samej kamerki. I jeszcze pytanie czy można uzyskać "archiwalne" nagrania czy tylko na żywo? O co mi chodzi: a więc :) przedwczoraj znalazłam w swojej skrzynce na listy "przesyłkę" - worek na psie kupy na szczęśie bez zawartości. Jeśli to akcja propagująca sprzątanie po pupilach to OK ale sąsiedzi z klatki, z którymi rozmawaiłam nie otrzymali takich "przesyłek" więc myślę, że to taka "drobna" złośliwość tym bardziej, że nie mam psa a sąsiad, któremu 2x zwróciłam uwagę o wiercenie w godzinach wieczornych psa ma ... Chciałabym zobaczyć kto mi zrobił taki "kawał" przezabawny :? i zaapelować żebyśmy się szanowali. Parę lat przyjdzie nam mieszkać na tym osiedlu razem więc może sobie nie srajmy na wycieraczki. Dla mnie ta przesyłka nie była śmieszna i myślę, że nikogo by nie ucieszyła. Pozdrawiam wszystkich właścicieli psów

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Kamery mają tylko podgląd ale przydałaby się rejestrator postawić(sam miałem przygodę z włamaniem do mieszkania a takie coś by ułatwiło szukanie sprawców) Nie wiem czy w każdej klatce i TV jest ten sam kanał. U nas jest 241...

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

można sobie indywidualnie nagrywać obraz ale najlepiej byłoby mieć jakiś bardziej rozbudowany system monitoringu...
Ciekawe jakie byłyby koszty... :?:

klauzi
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 maja 2007, 21:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: klauzi »

Witam szanownych forumowiczów!
Czy ktoś z Was coś wie na temat wózkowni i rowerowni w naszym bloku? Bo jak narazie to widzę, że AA wyprzedaje po kolei pomieszczenia w piwnicy, które chyba miały być na to przeznaczone.
Pozdrawiam.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

pomieszczenie takowe powinno być, choć pewnie zaraz jakiś forumowicz Wam napisze, że ,,nie było takiego zapisu w umowie, więc siedzcie cicho'' :roll:

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

No i po majówce :( Wszystko pięknie tylko jakiś kretyn cały weekend od białego rana napindala samolotem kółka od Siechnic do Czernicy. W tą i z powrotem. Stery mu się zacięły czy jak?? Spać nie można. Dźwięk silnika drażni bardziej niż wiertarka u sąsiada. Top Gun zakichany się znalazł :x Może postawimy jakąś Katiusze czy coś...tarcze jakąś.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

wózkownia i rowerownia jest, przynajmniej u mnie w klatce (nr 7), ale trzeba tabliczki żeby pewne osoby skumały co gdzie jest, faktem jest że są to pomieszczenia nie wykorzystane, jak będzie nowy zarządca to mam nadzieje że to się zmieni może uda sie znaleźć innego niż w budynkach nr 1 i 2 bo jak czytam o nowym zarządcy to szczerze lipa...
jeśli chodzi o samolot to slyszałem ale nie wiedziałem o co chodzi dlaczego co chwila przelatywał nad osiedlem, może robił zdjęcia terenów pod inwestycje i nie tylko, nie wiem.... tak domyślam się...

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Szanowni Sąsiedzi, pewnie tak jak ja otrzymaliście już faktury z opłatą eksploatacyjną za miesiąc maj 2009. Czy nie uważacie, że naliczanie za ten miesiąc również opłaty za ogrzewanie jest lekką przesadą? Z mojej wiedzy wynika, że okres grzewczy trwa od października do końca kwietnia. Nie zamierzam więc płacić haraczu ALFAKAT i dostaną tylko połowę kwoty na swoje konto, wystarczająco długo już naciągają nas na wyższe koszty, przesuwając ciągle terminy podpisania aktów notarialnych. Po drugie FV jest wystawiona z datą 1 maja, przecież alfaakt nie pracowało tego dnia. Pozdrawiam i będę wdzięczny za Wasze opinie na ten temat.

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!

Definicję sezonu grzewczego podaje Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 30 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączania podmiotów do sieci ciepłowniczych oraz eksploatacji tych sieci [Dz. U. nr 157, poz. 1751], Rozdz. 1, § 2, ust. 19]:

"Sezon grzewczy – okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”

Czyli jak dla mnie: nie ma grzania = nie ma dodatkowej opłaty :twisted: (a kaloryfery to ja już miałem zimne bodajże od kwietnia...).

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Budynek nr 3

Post autor: Zeus »

Jeżeli by Wam nie rozłożyli opłaty za ogrzewanie na całe 12 miesięcy to policzcie sobie ile byście płacili czynsz gdybyście za ciepło płacili tylko od października do lutego lub marca. Jeżeli chcecie to oni mogą Was tak liczyć, ale jednocześnie z obniżką czynszu z tytułu ogrzewania dostaniecie rachunki z tytułu niedopłaty za ciepło w okresie zimowym. My w 1 też tak płaciliśmy i płacimy też tak teraz bo inaczej czynsz w zimie byłby na przykład 350 a latem 200 co daje 3 300 za rok czyli po 275 przez 12 miesięcy. Zastanówcie się co jest lepsze:)

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Ok. Zeus. Może u Was tak jest. Ja mam w umowie zapisane, że w okresie grzewczym płacę 2 zł za m2 mieszkania + 2 zł za m2 ogrzanego mieszkania. Po zakonczeniu okresu grzewczego tylko 2 zł za m2. Od ponad tygodnia mam zimne grzejniki, więc nie zamierzam płacić za coś co nie ma miejsca. Mam papier na to i mogą mnie cmoknąć.........

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

a ja czekam na akty, by w końcu uregulować pewne sprawy i wybrać zarządce...
ps. mam zapisane że płace za ogrzewanie w okresie grzewczym, później tylko sam czynsz

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

A jak wyglada sprawa z licznikami ciepła/wody/energi za budynek?
deweloper odda powiedzmy w czercu budynek zarzadcy i okaze się, że są braki np za ogrzewanie, kto wtedy zapłaci?

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

Dobre pytanie andropow- proponuję ,,komisyjnie'' spisać stan liczników po odbiorze budynków, by nie płacić podwójnie (developer pobiera opłatę ,,eksploatacyjną'', po odbiorze pobór ciepła liczony jest od zera) Taka sytuacja miała miejsce w bloku nr 1...

ODPOWIEDZ