Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

co do okien to nie mam zastrzeżeń, oprócz kwestii porysowanych szyb ale to już poruszałem na tym forum :(
interesuje mnie inna sprawa... mam problem z ustawieniem ciepłej wody w kranach (tzn po odkręceniu wody i ustawieniu na ciepłą w trakcie jak zlatuje zmienia się na zimną i znów ciepłą a nawet goracą!) już pisałem o tym i nie wiem czy jest to problem ogólny czy tylko mój, próbowałem regulować ciśnienie wody ciepłej i zimnej na głównym zaworze w mieszkaniu jest lepiej ale to jeszcze nie to...
zachodzi pytanie czy problem jest u mnie w moim zakupionym przeze mnie kranie (ale aż w 3 ten sam problem?!- kuchnia, łazienka (umywalka,prysznic)), wieć może to jest problem klatki i może to usunąć tylko fachowiec...

Ostatnia sprawa to parkowanie, pisałem o tym ale nie wszyscy czytają forum... będe musiał nie wiem kartke do auta czy info do skrzynki wrzucić...
zasada parkowania pod blokiem nr 3 po drugiej stronie budynku (ubita droga zwana też Grabskiego:))
jest taka iż należy zmieścić swoje auto w wyznaczonym przez puzzle położe na parkingu miejscu!! w zimie jest z tym
problem wiem, więc należy ustawić się najbliżej samochodu już zaparkowanego ale w odległości umożliwiającej wsiadanie i wysiadanie.To co wczoraj zobaczyłem na parkingu to obraz nędzy i rozpaczy!! spokojnie 3 samochody mogły się zmieścić na połowie długości parkingu gdyby pewni kierowcy mieli więcej oleju w głowie i zaparkowali jak należy i pomyśleli o innych, jedno auto w poprzek stało, 3 inne były zaparkowane w sporej odległości od siebie ale inne auto się nie zmieści co najwyżej rower lub motocykl...

PS. ciekawe kiedy skończą się te remonty mieszkań, stukania, wiercenia i inne odgłosy mogą człowieka do szału doprowadzić!! w niedziele również!!

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Budynek nr 3

Post autor: Patriot »

Co do ciepłej wody to nie mam z nią problemów. Po odkręceniu kranu przez chwilę leci chłodna ale to normalne i za chwilę leci już ciepła. ja otwieram kran na maksymalnie ciepłą wodę i za chwilę przekręcam na taką jaka mi odpowiada ;)

Co do parkingu to podzielam Twoje zdanie, sam parkowałem pod klatkami 9 i 11 bo paru delikwentom wydaje się że mają TIRa i muszą mieć rezerwę przy manewrowaniu :D

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Wirtam
Żeby nie było że forum to tylko "książka skarg i zażaleń" chciałem podziękować serdecznie sąsiadowi za poratowanie i podwiezienie do pracy ... jeszcze raz wielkie dzięki... jak widać w klatce nr 2 są życzliwi ludzie :lol:

MWroc
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:59

Re: Budynek nr 3

Post autor: MWroc »

Witam, czy ktoś z Was używa TV HD? Czy wystarczy podłączyć taki dekoder do instalacji satelitarnej zamontowanej przez dewelopera czy potrzebna jest osobna antena satelitarna?

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

kupujesz dekoder jednej z platform przez Ciebie wybranych i podpinasz do gniazdka antenowego anteny zbiorczej i wszystko działa, można i bez dekodera ale wtedy odbiera się kilka kanałów TV naziemnej a można i Tuner kupić to za darmo można satke z Hot Birda oglądać (czyli troche konkretnych niemieckich, francuskich, włoskich kanałów i setki zbędnych arabskich czy chińskich)
wybór należy do Ciebie, własna antena zbędna, choć widziałem własne anteny sasiądów na osiedlu

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

tylko uważaj na Fergusony http://pl.wikipedia.org/wiki/Ferguson_(tuner_TV_SAT), bo jak kupisz używany to ktoś mógł w nim zmienić firmware i jeszcze mógłbyś odbierać płatne kanały tv za darmo, a jest to nielegalne!

8)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Wieści:
ul. Grabskiego nie bedzie robiona w tym roku, może 2010 a może 2011

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Budynek nr 3

Post autor: Patriot »

na szczęście póki co droga jest całkiem fajna, nawet po ostatnich śniegach się trzymała za co wielki plus dla dewelopera, ale pewnie znajdą się i tacy którzy ponarzekają że nie jest asfaltowa i z wymalowanymi pasami ruchu...

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

nooo jeszcze trzeba podziękować, że się woda nie leje na głowę, no i za to, że budynek stoi... Obrazek
ja słowo ,,dziękuję'', napiszę gdy droga bedzie nie ,,zagęszczona'' tylko wyłożona puzzlami, bo chyba za to wszyscy zapłacili, tak samo z parkingiem- +10 za zdjęcia, oddające wygląd tej kpiny'(dobre zdjęcia andropow!)http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... t=30#p5204
Grabskiego do głownej- też nie będzie? O to coraz lepiej...

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Grabskiego jako łacznik Kwiatkowskiego z ciepłownicza bedzie dopiero robiona 2010/2011, deweloper nie zglosil do urzędu, że ta ulica jest potrzebna dla mieszkańców - jest to wlaśnie jeden z powodów dla których Grabskiego nie bedzie robiona w najbliższym czasie!

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Budynek nr 3

Post autor: Patriot »

TORMENTOR pisze:nooo jeszcze trzeba podziękować, że się woda nie leje na głowę, no i za to, że budynek stoi... Obrazek
ja słowo ,,dziękuję'', napiszę gdy droga bedzie nie ,,zagęszczona'' tylko wyłożona puzzlami, bo chyba za to wszyscy zapłacili, tak samo z parkingiem
ciekawe które ulice masz na myśli... pewnie te które GMINA ma wykonać a nie DEWELOPER! Tak samo sie piekliłeś o podjazd... Trzeba było się tak w gminie pieklić jak na forum to na pewno szybciej by nam tą drogę zrobili...

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Patriot pisze:ciekawe które ulice masz na myśli... pewnie te które GMINA ma wykonać a nie DEWELOPER! Tak samo sie piekliłeś o podjazd... Trzeba było się tak w gminie pieklić jak na forum to na pewno szybciej by nam tą drogę zrobili...
???
A kto powinien wystąpic do gminy z takimi sprawami?
Oczywiste, że developer/zarządca.

Pozatym na czort się czepiacie siebie nawzajem, moze czepmy się Tych, przez których jest jak jest.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Andropow nie masz racji. Jest plan zagospodarowania przestrzennego i to na jego podstawie dokonuje się budowy ulic. Developer nic nie musi zgłaszać. Masz pretensje idź do wójta gminy Św. Katarzyna. Zobaczymy czy tak samo mu powiesz, że jest idiotą.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

black_diablo pisze:Andropow nie masz racji. Jest plan zagospodarowania przestrzennego i to na jego podstawie dokonuje się budowy ulic. Developer nic nie musi zgłaszać. Masz pretensje idź do wójta gminy Św. Katarzyna. Zobaczymy czy tak samo mu powiesz, że jest idiotą.
1. A co plan zagospodarowania przestrzennego ma wspólnego z terminem wykonania drogi?
Jestem po rozmowie w Urzędzie gminy i o dziwo przekazali mi takie a nie inne informacje, no ale widać Ty wiesz lepiej.
2. A czy powiedziałem komuś "idiota" - sory ale, albo naucz sie interpretowac wypowiedzi innych albo nie komentoj.

ODPOWIEDZ