Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Słyszałem, że blok ma gwarancję i takie pęknięcia powinny być naprawiane, przez firmę, która go budowała. Muszę zadzwonić do Alfaakt i dowiedzieć się jak to z tym jest. U mnie również są pęknięcia, nie moze być tak, że ciągle coś będzie pękać, a remonty trwały na okrągło. Czy moze ktoś Was już sprawdzał, jak wygląda z odbiorem sygnału satelitarnego z anten zamontowanych na dachu. Nie wiem, czy mam kupić zestaw z talerzem, czy moze sam dekoder wystarczy. Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem, że najlepszym rozwiązaniem jest dekoder firmy FERGUSON. Podobno wystarczy dokupić do niego "pewną kartę- każdy wie jaką mam na myśli" i można odbierać kanały z wszystkich platform. Proszę o informacje, bo może ktoś już posiada ten zestaw lub posiadał i mógłby wyrazicswoje opinie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

U mnie też na ściance działowej jest pęknięcie-z obu stron. Bylo ono już przy odbiorze mieszkania i zostało zgloszone do poprawki. I rzeczywiście poprawka była z tym, że po położeniu gładzi i pomalowaniu znowu wyszło w tym samym miejscu. Będziemy znowu reklamować- tym bardziej, że mieli naprawić, a tylko jakby "zatuszowali" sprawę za pierwszym razem.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

black_diablo pisze:Słyszałem, że najlepszym rozwiązaniem jest dekoder firmy FERGUSON. Podobno wystarczy dokupić do niego "pewną kartę- każdy wie jaką mam na myśli" i można odbierać kanały z wszystkich platform.
Do fergusona nie jest potrzebna żadna karta- soft wgrywany jest za pomocą kabla od pc :D . Sygnał ze zbiorczej jest ,,wystarczający'' lecz gdy ktoś marzy o HD na 50 calach to koniecznie talerz+zgoda wspólnoty na jego zamontowanie :wink:
Najtańszy model bez HD to dsr 7001 (ok 300zł) z HD 8900 HD PVR ok 900zł- www allegro...

co do pęknięć- z gwarancją zwykle czeka się do ok 2ch lat- w tym czasie powinno się wszystko ,,ustabilizować'' - no i na parterze pęka najbardziej... :?

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: marleyka »

U nas również jest pęknięcie, które się powiększa. Jest pod oknem, więc to chyba jest ściana nośna... Budynek, wg prawa budowlanego, ma rok gwarancji i dwa lata rękojmi (z tego co pamiętam) i z doświadczenia wiem, że trzeba szybko zacząć walczyć o swoje prawa, bo bywają deweloperzy, którzy przeciągają sprawę (również poprzez to, że zarządzają budynkiem po jego oddaniu), a po upływie tych terminów jest problem.

Co do talerzy znalazłam coś takiego:
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/puls/puls/2008.10/4 (świeży)
http://forum.skysunsat.pl/tematy132/talerze-bez-zakazow-vt2019.htm (bardzo stary)

Pozdrawiam!

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Budynek nr 3

Post autor: Patriot »

a ja chciałem bardzo "serdecznie pozdrowić" właściciela wiśniowego passata który był zaparkowany na 1,5 miejsca parkingowego na parkingu przy bud 3 (wysokość klatki 2) pod kątem!

czy to na prawdę taki wielki problem wycofać auto do tyłu i poprawić się tak żeby parkować między jedną czerwoną linią a drugą? od tego na prawdę nie zużyje się dużo więcej paliwa a ułatwi to innym korzystanie z parkingu.

Za chwilę będziemy wypisywać że jest za mało miejsc parkingowych, a tym czasem ok 10-15 % będzie niewykorzystanych bo ludzie parkują w taki sposób że nie da się ich wykorzystywać! Jak ktoś ma za szerokie auto to niech sobie zmieni na mniejsze jak nie umie nim manewrować! Nie chodzi tu tylko o tego passata, ale jest więcej takich "kwiatków" co nie potrafi wycelować między dwie linie...

czy to na prawdę jest takie trudne?!?

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

marleyka pisze: Można powiedzieć, że ja się znam. Pracowałam 5 lat w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami
Dzięki, trzymam za słowo :)
Kamerka z klatki 2 działa i jest na częstotliwości coś koło 291,25
co do pęknieć , mogą sie pojawiać nawet do dwóch lat ... budynek stoi na dość podmokłym terenie (widziałem stojącą wodę na fundamentach bloku 4) dlatego na wiosnę jak się będzie wachać poziom wód gruntowych to budynek może jeszcze troche osiąść.
pozdrawiam

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

marleyka pisze: Co do talerzy znalazłam coś takiego:
good post! Obrazek

Algirdas
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2005, 15:44

Re: Budynek nr 3

Post autor: Algirdas »

TORMENTOR pisze: Sygnał ze zbiorczej jest ,,wystarczający'' lecz gdy ktoś marzy o HD na 50 calach to koniecznie talerz+zgoda wspólnoty na jego zamontowanie
To co pisze TORMENTOR jest nieprawdą, antena satelitarna, która jest zamontowana na waszym dachu wystarcza do oglądania HD i nic nie musicie wieszać za oknem.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

jeżeli sprawdziłeś i ci działa to ok...

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Peknięcia na scianach:
2 szt na nosnej
3 szt na działowych

Problemow z polozeniem gladzi (po gruntowaniu) - stanowczo za dużo:/
"zacieki" - czy cos w tym stylu - w calym przedpokoju - tam gdzie bylo tylko malowane - tragednia
śmieci w tynku - standard, w paru miejscach stuktura papieru sciernego o gramatuze 40 :0
Dobrze, ze poki co farby ze sciank i z sufitów nie schodzą jak niektórym.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Odpukać, ale chyba jestem w czepku urodzony, u mnie poza drobiazgami nic nie ma (pękniecią,zacieki.. brak, jedyne co to szyby porysowane) i zadowlony raczej jestem, a i nie szukam na siłe problemów i niedociągnięć...

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Zdrowych , wesołych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia,
Spełnienia najskrytszych marzeń
A w Nowym 2009 Roku świat niech
będzie dla Ciebie pełen ciepła ,
radości i przyjaciół ,
a w Twoim domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia .
Niech taneczny , lekki krok , będzie z Tobą cały rok ,
Niech prowadzi Cię bez stresu , od sukcesu do sukcesu .
Najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne przesyłają
sąsiedzi Asia i Krzyś

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: marleyka »

Dziękujemy! My również chcielibyśmy życzyć wszystkim sąsiadom szczęśliwego Nowego Roku!

Grzesiu
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 11:53
Lokalizacja: Wroclaw/Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: Grzesiu »

My również życzymy wszystkim sąsiadom mnóstwo szczęścia w Nowym Roku :D
Gosia i Grześ (Grabskiego 9)

ODPOWIEDZ