Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

witam dzwonilem:)drzwi maja byc naprawione ale jak cos mozecie tez to zglosic tak jak kamerke ja dzwonilem ale im nas bedzie wiecej tym szybciej cos z tym zrobia:)
bo narazie z tego co wiem to tylko ja dzownie odnosnie jakis usterek wiec prosze zglaszajcie wtedy bedziemy mieli wieksza sile przebicia:)
pozdrawiam

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Witam
Cieszy mnie fakt że dojazd do naszego bloku ostatnio jest tak jakby łatwiejszy, nie ma juz tyle zastawiających drogę aut .... za to na środku drogi pojawiły się reklamówki ze smieciami :evil: a przecież klucze do śmietnika każdy od Alfa dostał ... 10 pkt za pomysłowść ..... pogratulować głupoty :!:

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Witam

Wczoraj w nocy - tzn już dzisiaj bo po 1:00, przyjechalem busem - do wniesienia pare mwbli, niestety przez paru ewenementów!!!! któży zablokowali przejazd między 2 a 3 budynkiem musieliśmy zawrócić.
Ja zawróciłem, ale domyślam się, że niektóży kurierzy i kierowcy samochodów z paką tego nie zrobią, poczekamy na pierwsze oberwane lusterka lub "rozorane boki" może to nauczy niektórych.
Acha ta biała linia - wyznacza chodnik, a nie miejca parkingowe!

Odnośnie parkingu - w zezwoleiu na budowe jak byk stoii, że budynek moze byc przekazany do uzytku, dopiero po oddaniu parkingu - tego przy oczyszczalni.

Z innej beczki:
ladnie co 1,5 klatki sa lampy, kożczą się przy 6 klatce i potem dopiero jedna za śmietnikiem przy 9( dojście do 7 i 8 klatki jest praktycznie nie oświetlone), gdzie brakująca lampa?

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

O tych samochodach to już wcześniej pisałem, wiedziałem że tak będzie...
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 marca 2010, 22:37 przez jarecki, łącznie zmieniany 1 raz.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Nie tylko właściciel białego punto nie umie parkować, proponuję popatrzeć na BMW 520d, które stoi na samym przejeździe tuż przy śmietniku - kasa z inteligencją u właściciela akurat w parze nie idzie. Niestety nic na to nie poradzimy, czasy ZOMO i ORMO już minęły, nie ma kto pałą przyłożyć mniej rozumnym. Pozostaje nam cierpliwie czekać na wykonanie ulicy, choć pewnie szybko to nie nastąpi. Św. Katarzyna będzie się pewnie mścić teraz na Siechnicach, za pomysł przeniesienia gminy. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców. Idą Święta, okażmy sobie zrozumienie.

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

A co jeżeli następnym razem przejechać będzie musiała karetka/straż pożarna itp.? Może wystarczy po prostu ustawić dwa lub trzy słupki i odgrodzić chodnik od drogi? Koszt nie powinien być wysoki ("ukłony" do AlfaAkt).

P.s. Korzystałem już z przejazdu za klatką nr 9. Wrażenia: przejechać się da, warunek prześwit w samochodzie min 40cm :) (po drodze przeprawiamy się przez osiedlowe kałużo-jeziorko). Rano jak wszystko jest zamarznięte nie jest tak źle, ale jak słonko przygrzeje to mamy taki mini off-road za darmochę ;)

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

jarecki pisze: Niektórzy kierowcy choćby białego Punto firmowego Wurth jak pamiętam tego nie rozumie, uparcie stawia auto w tym samym niedozwolonym miejscu, wygoda ludzi nie zna granic, wolne miejsca na parkingu a ludzie tłoczą się na chodnikach i trawnikach, niewiarygodne...
wolne miejsca? to chyba za budynkiem nr 3 pod samym polem... myslę że każdy kto nie ma gdzie zaparkować auta, powinien dzwonić z pytaniem do ALfaaktu, gdzie ma postawić auto, bo miejsc jest za mało i filozofowanie o wygodzie lub zastawianiu chodników jest chyba zajęciem wynikającym conajmniej z braku czasu- każdy z nas, jeśli będzie miał gdzie zaparkować, to nie będzie sytuacji w której ktoś zatrzymuje się tam gdzie to przeszkadza.

Wielokrotnie zdarzyło mi się wyjeżdżać 5 minut z parkingu, bo ktoś zaparkował w taki sposób, że utrudniało mi to wyjazd, lecz ani razu nie przyszło mi do głowy by kogoś obrażać, bo wiem że gdyby liczba miejsc parkingowych była prawidłowa- taka sytuacja by nie wystąpiła... trzeba miec trochę więcej wyobraźni i znaleźć przyczynę takiej sytuacji a nie szukać powodu do kłótni...

co do białej linii:
andropow pisze: Acha ta biała linia - wyznacza chodnik, a nie miejca parkingowe!
chodniki to się buduje a nie maluje farbą olejną- to nie ,,zaczarowany ołówek'' :lol:
andropow pisze:Witam

Wczoraj w nocy - tzn już dzisiaj bo po 1:00, przyjechalem busem - do wniesienia pare mwbli, niestety przez paru ewenementów!!!! któży zablokowali przejazd między 2 a 3 budynkiem musieliśmy zawrócić.
no masz... parę postów wcześniej, sprytna pani podała, że:
Lucyna pisze: Jest możliwy wyjazd za budynkiem nr 3 prosto na Staszica, czyli nie trzeba wyjeżdżać przez osiedle – dla Waszej informacji.
a ty chcesz się przeciskać między autami, strasząc że będą:
andropow pisze: oberwane lusterka lub "rozorane boki" może to nauczy niektórych.
od nauczania to chyba jest ktoś inny a pewnie to ty zostawiasz te ciekawe karteczki za wycieraczką :lol:

pozdr :mrgreen:

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

hahahahahaahahaaaaha, ale mnie TORMENTOR rozbawił, już którąś z kolei swoją wypowiedzią. Sejm ma PALIKOTA, a my TORMENTORA. Jak jesteś taki mądry w sprawie rozbudowy parkingu, to zacznij działać, a nie piszesz bzdury. Jest takie powiedzenie: "krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje". A co do wymalowanej lini, to jestem jak najbardziej za postawieniem słupków, chętnie nawet do takowych bym się dołożył finansowo. Przejście dla mieszkańców musi być, nie ma innego wejścia do tej klatki. Tormentor masz szczęście, że w XXI wieku żyjesz i jest demokracja oraz wolność wypowiedzi, bo kiedyś takim jak Ty to jęzory ucinali.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

chodniki to się buduje a nie maluje farbą olejną- to nie ,,zaczarowany ołówek''
A moze wmówisz wszystkim, że ta linia wyznacza parking? :lol:
no masz... parę postów wcześniej, sprytna pani podała, że:

Lucyna napisał(a):
Jest możliwy wyjazd za budynkiem nr 3 prosto na Staszica, czyli nie trzeba wyjeżdżać przez osiedle – dla Waszej informacji.
A próbowałeś?
LT, niestety nie dał rady, a własnego auta nie ciągne na tor dla czołgów - w zeszłym tygodniu był piekny widok jak ktoś punto ugrząsł w tym "dojeździe"
a ty chcesz się przeciskać między autami, strasząc że będą:
No czytanie ze zrozumieniem, chyba nie jest Twoja mocna stroną - gdzie napisałem, że ja chce sie przeciskać? a do tego coś urywać?
od nauczania to chyba jest ktoś inny a pewnie to ty zostawiasz te ciekawe karteczki za wycieraczką
Karteczki powiadasz, to widać jak parkujesz, jeśli ktoś karteczki Tobie zostawia.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Bravo chłopaki, ja już czasami nie mam siły na wypowiedzi Tormentora... najpierw czytaj ze zrozumieniem potem komentuj. Sprawa parkingów była już tyle razy poruszana każdy ma swoje racje, ja już się wypowiedziałem,ale chętnie zrobię zdjęcia o różnych godzinach i powrzucam na forum. Nie chciałbym żadnych nieporozumień na osiedlu, ale wielu mieszkańcom brakuje logicznego myślenia, jeśli chodzi o parkowanie...
Wydaje mi się iż należało by się spotkać z Panem Prezesem by rozwiać wszelkie wątpliwości parkingowe...

Ciesze się za to niezmiernie iż klatka nr 7jest sprzątana (nie wiem jak inne), efekt miotły i ścierki jest widoczny gołym okiem :) bravo!!

Jeszcze się zastanawiam kiedy będą rozliczenia wody, zimnej, ciepłej i ścieków, sądze że po aktach not. końcowych, ale mogę się mylić

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witamy,

Pozdrawiamy sąsiadów.
Mamy takie pytanie. Czy na podstawie protokołu odbioru mieszkania możemy się iść już zameldować, czy musimy czekać aż oddadzą cały budunek?Nasz bank chciałby już dokumenty hipoteka, akt notarialny ale udało się przedłużyć termin do marca 2009 r.
Będziemy wdzięczni za odpowiedź , bo rózne są wersje.
Asia i Krzyś

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: marleyka »

jarecki pisze: Jeszcze się zastanawiam kiedy będą rozliczenia wody, zimnej, ciepłej i ścieków, sądze że po aktach not. końcowych, ale mogę się mylić
Wydaje mi się, że rozliczenia mediów powinny być na koniec roku... Tak przynajmniej jest w przypadku wspólnot mieszkaniowych, że koniec roku kalendarzowego jest końcem okresu rozliczeniowego. Ale nie mam pewności :)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

czesc:)a ja mam pytanie z innej beczki czy ktos juz sprawdzil jakos odbioru telewizji satelitarnej z anten zbiorczych??z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

Magda&Michał
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 6 czerwca 2008, 08:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Magda&Michał »

Witam,
czy wiecie coś na temat wywozu śmieci??
Strajk jakiś jest czy co?? :evil:
Jutro zadzwonię do AA może coś więcej powiedzą.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ