Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Hejka. Mam pytanko jak to teraz wygląda na placu boju? Ma ktoś może jakieś aktualne foty? Pozdrawiam.

klauzi
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 maja 2007, 21:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: klauzi »

Witam!
Ja byłem na naszej budowie 13 sierpnia, bo pani z Alfa poinformowała mnie, że panowie hydraulicy zrobili nam w mieszkaniu rury niezgodnie a projektem. Niestety muszą poprawiać i zdążyć do odbioru który mamy 21 sierpnia.
Byłem pierwszy raz w naszym mieszkanku i nawet mi sie spodobało. Łazienka sprawia wrażenie bardzo małej.
Ogólnie wszystko wygląda dobrze, ściany gładkie choć nie wiem czy proste, bo nie sprawdzałem (nie było czasu).

Zastanawiają mnie dwie rzeczy.

Balustrady balkonowe są całkiem ładne tylko miedzy częścią boczną, a frontową jest spora szczelina (można głowę wsadzić), czy to tak zostanie? Jeśli tak to nie radzę puszczać dzieci na balkon!!!

Po drugie to zastanawiam się jak będzie wyglądał odbiór instalacji elektrycznej, skoro w gniazdkach nie mamy prądu, bo nie ma liczników i umowy z energetyką. Skąd będziemy wiedzieć, że jest wykonana prawidłowo? To, że kabelki na lampy i gniazdka są tam gdzie chciałem nie gwarantuje poprawności wykonania.

Wrzucam kilka fotek naszego budynku od strony ul. Opolskiej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrowionka dla sąsiadów

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: monisien »

klauzi pisze:Balustrady balkonowe są całkiem ładne tylko miedzy częścią boczną, a frontową jest spora szczelina (można głowę wsadzić), czy to tak zostanie? Jeśli tak to nie radzę puszczać dzieci na balkon!!!
Budyneczek ładny. :D

Strasznie wielkie te dziury :!: Kurcze, nawet szczupła osoba by się przecisnęła.
Chyba nie może tak zostać, nie ma żadnych przepisów regulujących dopuszczalne dziury w balustradach balkonowych :?:

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Śpieszę z odpowiedzią, gdyż dzisiaj mam trochę odpoczynku z pracą na rzecz mieszkanka. U nas też takie dziury pomiędzy osłonami na balkonie. PONOĆ w przyszłym tygodniu wykonawca od balkonów ma dokończyć te narożniki - są zrobione "pod wymiar" i zagięte pod odpowiednim kątem.
Podczas odbiorów również nie mieliśmy prądu w mieszkaniu. Na nasze wymówi dostaliśmy odpowiedź, że mieszkanie jest po odbiorze elektrycznym i podpisach "wszystkich świętych" a więc nie ma możliwości, aby nie było prądu w którymś z gniazdek. Trochę trwała procedura z podpięciem licznika - około tygodnia. Teraz jesteśmy już po umowie i na szczęście prąd we wszystkich gniazdkach jest - trochę je poprzestawialiśmy. Planujemy przeprowadzkę na wrzesień, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Pozdrawiam sąsiadów - tych umęczonych remontem i tych umęczonych oczekiwaniem.

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Pawel_paula »

Witajcie sąsiedzi za miedzy :D .... można by sobie rzec ładnie :)............przeglądam własnie sobie wasze posty bo wiadomo gdzie odbiór mieszkań tam najwięcej postów :)....powiem szczerze ze ja nie mialem problemów z sufitem -zagruntowałem 1 raz sufity ze ścianami, oczywosice łazienka i kuchnia x2 , pomalowałem 2 razy i ładnie sie to trzyma.......jest czyściutko i ładniutko...nie wiem po co wam tam szpachla jeszcze na ten sufit :D - jak to mówią co za duzo to niezdrowo :P...nie no ale faktycznie jest jak mówie- ta rura pionowa na zdjeciu to do umywalki idzie i ja tez z obawą o dziurę i zdziwona mine sasiada- to te rurki zabudowalem + kafle i powiem szczerze jest to obre rozwiazanie bo przynajmniej półka powstała na różnej maści detergenty chemiczne :)...a przy odbiorze nawet piwnice proponuje sprawdzić i wszystkei niedociągnięcia na pismo wlać..........proponuję sprawdzić nawet mocowania do prysznica- mogą byc fabrycznie uszkodzone i pózniej będziecie musieli szukac podobnych kompletów no chyba ze swoje wstawiacie :)........narazie to widać tylko gdzie niegdzie jak budynek pracuje "osiada" widoczne peknięcia w stykach ścian z sufitem , no i u mnie chyba fachowcy lecieli ze ściana pinowa jak najszybciej bo wiadc zbyt mało zaprawy dawali bo tez schodki sie zrobily:), ale nie ma co narzekac- zle nie jest- no faktycznie z wodospadami niagara to jest kiepsko to raczej dla mojego sasiada no ale przeciez musze sie myc:)
pozdrawiamy

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

hej
Czy ktoś z Was wymieniał już wkładki do zamków na swoje?
Ja zamierzam tak zrobić ale niewiem jak wtedy wejdą fachowcy od balkonu np.
będą do mnie wydzwaniać pewnie, ale skoro ruszam z remontem musze wiedzieć że materiały
i sprzęt fachowca są absolutnie bezpieczne w moim mieszkaniu.
pozdrawiam

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam,
Mam podobny dylemat. Tylko że u mnie prócz balkonu w grę wchodzi jeszcze wymiana parapetu. Z jednej strony chciałbym juz zacząć robić podłogi, z drugiej obawiam sie inwazji robotników z ciężkim sprzętem maltretujących nowe panele :) Optymalnie byłoby postawić z zewnątrz rusztowanie, ale to oczywiście pewnie będzie \"megakłopot\" dla naszych dzielnych budowlańców...

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: perun »

Ja też zwlekałem z wymianą wkładki ze względu na nieskończony balkon, ale jak w końcu zmieniłem, bo miałem już część wyposażenia w mieszkaniu, to parę dni później skończyli balkon - z zewnątrz :) Także nie ma na co czekać. Z tego co dziś widziałem to chyba wszystkie balkony są już skończone. Trzeba tylko o zmianie wkładki powiadomić AA.
Pozdrawiam

klauzi
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 maja 2007, 21:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: klauzi »

Witam!
My odebraliśmy dzisiaj nasze M w 5 bramie i jesteśmy wreszcie szczęśliwymi posiadaczami kluczy (narazie nie wszystkich niestety).
Właściwie nie było wiele usterek. Panowie trochę niedokładnie rozprowadzili rury wodne w łazience ale jakoś się dogadaliśmy. Niestety wszystkie wewnętrzne parapety są do poprawki, bo mają spadki w stronę okien. Ściany są proste i gładkie jak stół, tylko wylewka na podłodze w niektórych miejscach jest trochę niestarannie zrobiona i ma niewielkie wgłębienia.
Co sie tyczy balustrad balkonowych to nie wiem gdzie "perun" widziałeś skończone balkony. Tak naprawdę to jeszcze żaden balkon nie jest w 100% gotowy, bo żaden nie ma narożnych osłon tylko dziury między boczną, a frontową balustradą. Jak już wcześniej pisałem to dziecka bym na niego nie wpuścił.
Chłopaki montują dopiero blachy do balustrad w 6 bramie. Co do kluczy "jarecki" to jeżeli w twoim mieszkaniu usunęli już wszelkie usterki (o ile takowe miałeś) i odebrałeś już trzeci klucz od kierownika budowy to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić wkładki. Tak przynajmniej jest napisane w protokole odbioru. Jeśli nie zrobili Ci balkonów to już ich problem jak je teraz zrobią. Ale moim zdaniem najlepiej pogadać z kierownikiem budowy i dojść do jakiegoś sensownego rozwiązania.

Wrzucam kilka fotek naszego M dla tych, którzy jeszcze swojego nie odebrali i nie wiedzą jak może wyglądać :D


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrowionka dla sąsiadów - Paweł z Małżonką

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witam
Mam już wszystkie klucze od swojego mieszkania, ale wkładki wymienie.
Panowie balkony będą kończyć z zewnątrz, trudno dla nich.
Mam jeszcze problem z drzwiami balkonowymi ale to już osobiście pogadam z Alfaaktem.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

a czy w budynku nr 3 będą na balkonach płytki?

Aga, Marcin
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:48

Re: Budynek nr 3

Post autor: Aga, Marcin »

Witam,
czy może ktoś wie kiedy oddają klatkę 6 ?
Wczoraj podobno oddawali mieszkania w 5 klatce.
pozdrawiam sąsiadów :)

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: perun »

klauzi, faktycznie balkony nie są skończone w 100% :< chyba w żadnym nie ma narożników. Chodziło mi o to, że już można wyjść sobie spokojnie na balkon. Nie mam dzieci wiec na te narożniki nie zwróciłem uwagi, ale jak chciałem klamkę od balkonu, to dowiedziałem się, że dostanę ją jak już będą narożniki.

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witamy,
My Misiaczki zaraz kończymy wykańczanie naszej gawry :)
Co do płytek na balkonie to już we własnym zakresie, deweloper oferuje tylko izolację na balkonach.
Tak, widzieliśmy że klatka 5 odbierała mieszkania w piątek.
A czyje to piękne firanki wiszą w klatce 3 na 3 piętrze? Zazdroszczę...Ale już niedługo.......:)
Czy zauważyliście na innych klatka niż 4, że światło na korytarzu wyłącza się po przejściu zaledwie jednego piętra,czy jest to problem naszej klatki? Pozdrawiamy wszystkich sąsiadów.
Asia i Krzyś.

ODPOWIEDZ