Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Lucyno, ale czemu niby czekać z parkingami? z tego co wiem poinny juz dawno być gotowe - z prawnego punku widzenia (wymagania gminy) 1 i 2 budynek nie powinien przejsc odbioru ze wzgledu niewystarczającą ilość miejsc parkingowych dla tych budynków

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Bravo Lucyna, dokładnie tak samo myślę :D
Kupując mieszkanie nie opierałem się na wizualizacji tylko osobiście byłem na osiedlu (kończyli wtedy bud 1) i wypytywałem co i jak. Andropow wątpe by odbiór mieszkania wiązał sie bezpośrednio z parkingami ale trzeba by to było sprawdzić.
Byłem u developera i w Gminie by spytać o zagospodarowanie terenu wokół działki Alfaaktu i wtedy podejmowałem decyzji że chcę kupić tu mieszkania. Może to śmieszne ale brałem pod uwage nawet obwodnicę która kiedyś tu napewno będzie przebiegać. Nie mam pretensji do developera i wykonawcy a czekam cierpliwie aż skończą nasz budynek, wtedy będe ich rozliczał z koszy na śmieci, terenów zielonych, latarni, ławek, parkingów i Bóg wie jeszcze czego. A tak swoją drogą jakim cudem liczycie miejsca parkingowe skoro za budynkiem nie ma nawet drogi do której ten parking będzie przylegał?! w szczerym polu liczyliście? Jak najbardziej jestem za tym by tych parkingów nie brakowało ale może poczekajmy aż skończą inwestycje. Tormentor jeśli Ci nie odpowiadają warunki mieszkaniowe to dopłać 1 tys zł i zamieszkaj we Wrocławiu.
Dla mnie ważna była cena i nie kupie mieszkania za 6 tys za m2 bo mnie na to zwyczajnie niestać :( Tormentor nie martw si e o moje auto jest starym gruchotem i już nic nie jest w stanie mu zaszkodzić :D Andropow wątpe by odbiór mieszkania wiązał sie bezpośrednio z parkingami ale trzeba by to było sprawdzić.
Poza tym każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Ja właśnie swoje wyraziłem... koniec kropka :)

Joanna
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 12:21

Re: Budynek nr 3

Post autor: Joanna »

Napisze wprost, ze jestem zbulwersowana sposobem myslenia niektorych z Was. MOze nie jestesmy "magnatami" jak to ujął jeden z naszych szanownych kolegów ale uważam, że cena ponad 5 tys za metr nie jest niska a jak na lokalizacje poza miastem nawet wysoka i mam prawo oczekiwac solidnie wykonanego mieszkanka i miejsca zeby zaparkowac moje "skromne" autko. Co wiecej, mialam okazje kupic mieszkanko niewiele drozej we Wroclawiu a podjelam decyzje o kupnie tutaj z paru wzgledow i to nie finansowych!! Wiec bardzo prosze przyszli sasiedzi wiecej tolerancji a przede wszystki szacunku dla siebie nawzajem!!!!!!


PS. Odnośnie parkingów.. jest to sprawa niezwykle istotna ale mozę skoncentrujmy sie na razie na jakości wykonania, wykończenia naszych mieszkanek, budynku, klatek schodowych... Moze AlfaAkt sie wykaże w sparwie parkingów a jeśli nie to przecież w grupie siła... Pozdrawiam

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

:twisted: Ja poprę jareckiego. rzeczywiście za dużo wymagacie w tej cenie. Ciekawe gdzie we Wrocławiu można kupićmieszkanie niewiele drożej niż w Siechnicach. Jak szukałem, to objechałem i obdzwoniłem wszystko co się da. Rzeczywiście znalazłem za 6 tys. ale w blokowisku na Kozanowie z wielkiej płyty. Pozostałe mieszkania, a zwłaszcza te nowo budowane zaczynały sieod 7 tys. w górę. Więc jeżeli ktoś zaczyna pisać o cenach mieszkan, to niech się najpierw zastanowi, a dopiero później wyraża swoje uczucia. Jeśli ktoś nie chce mieszkać na naszym osiedlu, to może po odbiorze sprzedać mieszkanie. Z pewnością na tym nie straci. Ja również przed dokonaniem zakupu odwiedziłem osiedle oraz okolice Siechnic, zasięgnąłem też opini już mieszkających osób.
Pozdrawiam
Paweł :twisted:

Joanna
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 12:21

Re: Budynek nr 3

Post autor: Joanna »

Decyzje o zakupie tutaj mieszkania podjęłam świadomie i wcale nie twierdzę że nie chcę tu mieszkac. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona i nie panikuję jak niektórzy z Was:))) Natomiast mam prawo oczekiwac solidnie wybudowanego mieszkanka i to chyba oczywiste. Myślę, ze obrazanie siebie nawzajem niczego dobrego nie wniesie. A jesli chodzi o ceny mieszkan to mój drogo black_diablo szukałam dobrze i jesli pisze ze moglam kupic nieiwele drożej to tak jest. Gdy sie kiedys spotkamy to przedstawie Ci ówczesne oferty innych developerów bo nie będe sie rozpisywac z detalami i lokalizacjami na forum. Osiedle "Na zielonym Pagórku" wybrałam i tu mam zamiar szczęśliwie i spokojnie mieszkac. Nie zachowujmy się tak jakbyśmy z przymusu kupili tutaj mieszkania. To był nasz wybór i mam nadzieje ze trafny. Pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Jak ktoś nie ma ochoty mieszkac na naszym osiedlu proponuje to :)
http://www.mkm-investment.pl/inwestycje/e972b7f3-acaa-48da-bb35-4f9b5d1975b1/5.aspx
aż trudno uwierzyć że za taką cene jak ktoś ma ochote może sprawdzić i poczekać aż mu wybudują, kiedy za ile
i w jakim komforcie się okaże później :D, mnie się podoba ale przyznam że w Siechnicy kupiłem o wiele taniej mimo wszystko ...
Joanno ja właśnie jestem przeciwny panice dlatego wypowiadam się w tej sprawie. Pewnie we Wrocławiu można kupić mieszkanie w podobnej cenie (http://www.nieruchomosci.com.pl/oferty_deweloperow.html),
ale ja wraz z żoną podjeliśmy decyzje - chcemy tu mieszkać. Oczywiście zgadzam się z Tobą a nawet z Andropowem i Tormentorem w wielu kwestiach, ale wolałbym poczekać na efekt finalny, nie bądźmy w gorącej wodzie kompani.
Joanno obiecuje poprawe, przepraszam jeśli w swoich wypowiedziach kogoś uraziłem nie było to moim zamiarem.
Sądze że mieszkanie będzie solidne więc bez obaw, co do parkingów i innych trzeba będzie to przypilnować, niech wykonawca działa za efekty rozliczymy go za jakiś czas. Faktycznie cena 5 ty zł m2 nie jest niska, może jestem nieobiektywny bo wypowiadam się w wąskim gronie osób która kupiła mieszkanie taniej, gdybym miał 5 tys zł m2
zapłacić być może mój punkt widzenia zmienił by się, trudno powiedzieć...
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 marca 2010, 22:26 przez jarecki, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Odpowiedź do Andropowa
Nie znam się na odbiorach budynków. Ale wiem z doświadczenia, że takie rzeczy się zdarzają we Wrocławiu i nie tylko.
Np. byłam zainteresowana mieszkaniem na Błękitnym II - nie było wolnych. Widzę, że do dzisiaj nie mają zagospodarowania terenu, ani parkingów, a odbiór nastąpił rok temu. A więc wnioskuję, że jest to możliwe. Poczekam do zakończenia budynku III i się przekonamy. Jeśli chodzi o mieszkanie to nie narzekam, prace ruszą do przodu bo mamy prąd z ESV, czyli już ten właściwy. Ale trzeba zapytać o skrzynki na listy, bo rachunki muszą gdzieś dostarczać.
Pisałeś andropow, że masz mieszkanie w klatce nr 7. Cieszę się, że nie obok nas.
Wszystkim życzę miłego dnia ...

Aga, Marcin
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:48

Re: Budynek nr 3

Post autor: Aga, Marcin »

Witamy sąsiadów! : :)
My kupiliśmy mieszkanie w klatce 6 na 3 piętrze.
Co do terminu oddania to 2 -3 tygodnie opóźnienia to niewiele. Wiem,że niektórzy deweloperzy budujący we Wrocławiu mieszkania po 6-7 tys.za m2 mają po 3 miesiące opóźnienia. A sprawę parkingu myślę,że rozwiążą jak oddadzą cały budynek. Z tego co wiem to drogę dojazdową od ronda gmina ma robić dopiero w przyszłym roku.
Cierpliwości z Alfaaktem nie jest jeszcze tak źle.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Ja przed podpisaniem umowy równiez byłem na osiedlu - widac było to wczesniej, bo lampy były tylko budowlane-tymczasowe, a zamiast trawników rozkopana ziemia z kablami.

Może jakoś nie jasno sie wyrazałem - czepiam sie w szczególności jakości wykończenia - tzn niedbalstwa w wykonaniu. A to widac gołym okiem, no chyba, że komuś to nie przeszkadza.

Zapominacie o mieszkańcach 1 i 2 budynku - o ich parkingu myślimy. na nich w tym momencie jest za mało miejsc parkingowych, nie mówiac o nas. Ponad rok temu słyszałem, ze jak zostanie skończony budynek nr 2 to zostanie od razu zrobiony parking - ten w "trójkacie" - jakoś nie wida efektów.
Dokładnie już nie pamiętam jak to jest, wniosek do gminy blokuje kolejna inwestycję dewelopera (pozwolenie na budowe) do momentu wybudowowania wymaganych 1,1 miejsc parkingowych na mieszkanie.

Odnośnie odsprzedaży - ktos się ostatnio bujał przez 3 miesiące i sprzedał za 4,2 tys za metr..

Lucyna - nierozumiem czemu do mnie pijesz?

Ktoś pisał odnosnie panikowania - ja nie panikuje, tylko mnie trafia fuszerka i to, ze częśc osó na to nie reaguje tłumacząc to ceną.
Moze to skrzywienie zawodowe? Powiem tyle - żaden inspektor z którmi mam do czynienia nie odebrał by placówki w takim stanie. To czemu niby my mamy odebrać? dla świętego spokoju?

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Andropow jak masz gdzie mieszkać, to siedź cicho. Może niektórzy nie mają wyjścia i są w stanie zgodzić się na każde warunki. Nie tak łatwo jest spłacać kredyt i wynajmować mieszkanie jednocześnie. Ja ich rozumiem bo jestem w podobnej sytuacji. Dlatego cieszę się, że już niedługo będę mógł zamieszkać na swoim, a nie komuś nabijać niepotrzebnie kieszeń. Co do parkingu, to zobaczymy co bedzie, jak skończabudynek. Widać, że wielu z Was nie było dawno na budowie i tylko nipotrzebnie toczycie pianę. Wystarczy spokojnie porozmawiać z kierownikiem budowy - wytłumaczy Wam, co, jak i dlaczego. Zresztą z tego co widzę, to najwięksi awanturnicy, to Ci, którym jeszcze daleko do odbiorów. Ciekawe, czy tak samo będziecie głośno śpiewać, jak przyjdzie do Waszych odbiorów. Jeszcze tylko mam kilka słów do osób, którym już podłączono prąd. Nie zastanawia Was to, że umowę podpisywaliśmy na taryfę G11, a na licznikach ustawiona jest G12, czyli ta mniej korzystna. Ja jutro dzwonię do ESV i niech mi to wytłumaczą.
Pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witajcie

Nie będe już komentował wypowiedzi kilku osób i przedstawiał kontrargumentów obiecałem Joannie :|
Co do prądu black_diablo czytnij sobie ten artykuł http://www.verivox.pl/power/special.aspx?id=36
bo może się okazać iż energetycy nabili Cię w butelke ale dzięki za ostrzeżenie, z tego co przeczytałem
ja też wole taryfe G11.

pozdrawiam

Grzesiu
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 11:53
Lokalizacja: Wroclaw/Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: Grzesiu »

Witam Wszystkich sąsiadów :)
Ja również nie będę komentować niektórych postów, bo po co psuć sobie nerwy...
Jestem od wtorku szczęśliwym posiadaczem swojego M na parterze w klatce nr 4...przy odbiorze nie było żadnych problemów, a miałem sporo czasu, aby sie dokładnie przyjrzeć całemu mieszkaniu. Nikt nie poganiał, wszyscy, łącznie z kierownikiem budowy oraz panią majster, służyli pomocą i wyjaśnieniami. Było kilka drobnych usterek (bo gdzie ich nie ma), które zostały skrupulatnie opisane w uwagach do protokołu odbioru. Może innym nie zależy na szybkim odbiorze mieszkania, ale ja mam już dosyć mieszkania w wynajmowanym i płacenia dodatkowo na nie swoje. Jeśli chodzi o porządki wokół oraz parking, to panowie uwijają się z robotą. Mam nadzieję, że dla mojej 12-letniej meganki znajdzie kawałek przestrzeni do zaparkowania. Może ci co mają "bardziej wypasione" powinni się postarać o własny garaż :mrgreen: . Bo w końcu jeśli kogoś stać na dobrego rumaka, to i stać go taże na lejce :lol:.
Dzięki za wszystkie pozytywne informacje od sąsiadów. Bardzo mi są pomocne. Mam nadzieję, że dalej będziemy się tak wspierać.
Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem na w Siechnicach na Grabskiego :lol: .
Grześ

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

No i fajnie Grzesiu, tak trzymac :) witam na osiedlu

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: perun »

Na kiedy planujecie przeprowadzki na nowe mieszkania? My właśnie kończymy remont i chcemy od września mieszkać już w Siechnicach. Czy będzie się już z kim integrować? :)

ODPOWIEDZ