Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Myślę, iż należy o to zapytać dewelopera.

magdaibartek
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 lipca 2008, 20:52
Lokalizacja: Wroclaw/Bray

Re: Budynek nr 3

Post autor: magdaibartek »

Witamy Wszystkich

Musimy sie przyznac ze sledzimy wszystkie watki na forum prawie od poczatku .
W dniu dzisiejszym przy pomocy “andropow” -ostatnie 2-a zdjecia zobaczylem swoje mieszkanie jest to 7 klatka mieszkanie naroznikowe - 46,5 m ² .Niestety rozczarowalem sie strasznie –
Po pierwsze- instalacja elektryczna niezgodna z planem
Po drugie - instalacja hydrauliczna rowniez spartaczona (nie ta wysokosc I nie te miejce???) :shock:
Zaznaczam ze sa to tylko wnioski wyciagniete za zdjec poniewaz jestem poza krajem i moja ostania wizyta na budowie byla jakies 2 miesiace temu !!??
Reasumujac: dzieki wszystkim za szczegolowe relacje z placu bitwy !!! a jezeli chodzi o odbior mieszkania i bloku (klatka, chodniki, ter. zewnetrzny itd.) to my mamy czas!!!!!wiec bedziemy rygorystycznie egzekwowali to co zostalo zapisane w umowie I przedstawione na planach!!!

:D

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

no dobra dalej pomarudze - elewacja zewnetrzna - dla mnie wykonana "na szybko" widac slady, zciagniecia itd jutro postaram się zamiescic przykladowe zdjecie, chociaz na zdjeciu slabo to widac

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

:twisted: Jesteście tak dokładni, że momentami mnie to śmieszy, oczekujecie oddania budynku w ciągu roku i cudów przy tym. Wiem, że każdy chciałby mieszkać w jak najlepszych warunkach, ale w takim tempie budowania i przy takiej stawce za m2 to raczej nie jest takie proste. Szkoda, że nie widzieliście wykonania co niektórych inwestycji we Wrocławiu. U mojego znajomego na dzień dobry popękane były sufity, gładź położona we wszystkie strony. Więc nie narzekajmy, tylko cieszmy się, że już mamy gdzie mieszkać. Co do miejsc parkingowych, brak ich nie wynika ze zbyt małej ilości, tylko jak widzę, to co niektórzy mają po 2 samochody prywatne i jeszcze służbowy, więc normalne, że brakuje miejsca dla tych, co mają swój jeden, czasem kupiony za ostatnie pieniądze.
Pozdrawiam i głowa do góry, nie jest najgorzej, będzie napewno lepiej. Na razie to jeden wielki plac budowy i z pewnością jeszcze przez kilka lat.
Paweł :D

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

black_diablo pisze: Jesteście tak dokładni, że momentami mnie to śmieszy, oczekujecie oddania budynku w ciągu roku i cudów przy tym.
budynek nr 1 został oddany grubo ponad rok temu...
black_diablo pisze: Co do miejsc parkingowych, brak ich nie wynika ze zbyt małej ilości, tylko jak widzę, to co niektórzy mają po 2 samochody prywatne i jeszcze służbowy, więc normalne, że brakuje miejsca dla tych, co mają swój jeden, czasem kupiony za ostatnie pieniądze.
weź kartkę i policz- prawie 200 mieszkań i 70 miejsc parkingowych, gdyby nie chodnik to byłby w tej chwili już dramat...
black_diablo pisze:Wiem, że każdy chciałby mieszkać w jak najlepszych warunkach, ale w takim tempie budowania i przy takiej stawce za m2 to raczej nie jest takie proste.
obecna stawka za m2 nie odbiega znacznie od inwestycji we wrocławiu- na kwotę wpływa głównie lokalizacja- gdy te działki były kupowane ich cena była conajmniej mega atrakcyjna ( zapytaj sąsiadów z bloku nr 1 ile zaplacili za swe mieszkania, kupowane parę miesięcy wcześniej...)
Każdy z Nas cieszy się z nowego mieszkania, wiele rzeczy jest zrobionych ok (gładzie, równe ściany, ogrzewanie z EC, etc), ale uważam (i jak widać nie tylko ja) że jest parę spraw niedociągnietych i nie ma się co na zapas cieszyć z ,,byle czego'' skoro można to zrealizować w pewnym standardzie
black_diablo pisze: Szkoda, że nie widzieliście wykonania co niektórych inwestycji we Wrocławiu. U mojego znajomego na dzień dobry popękane były sufity, gładź położona we wszystkie strony.
doh, ja widziałem realizacje np w Siechnicach, gdzie przy zbliżonej stawce za m2 standard byl o wiele wyższy- ino miejszkań wolnych juz wtedy nie bylo;)
a popękane sufity i sciany- proponuje podczas gruntowania mieszkania (gdy ściany są wilgotne) przyjrzeć sie dokladnie- zobaczysz male pekniecia (na parterze będą nawet większe) to norma- każdy bydynek pracuje i ok kilka lat bedzie tak pekać.

Zatem cieszyć się proponuje jak wszystko zostanie zakończone- póki co lepiej pilnować swojego (ja tam wolę mieszkać na ładnym osiedlu) :mrgreen:

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witajce
Przepraszam Cie black_diablo już wiem o czym pisałeś nie o licznikach tylko o skrzynce z bezpiecznikami która ma być montowana przez brygadę z ESV, także już wiem o co biega :D
Wczoraj byłem podpisać umowe o dostarczenie energii (podpisać to dobre słowo bo narazie ja podpisałem czekam aż szefostwo ESV podpisze umowe) w międzyczasie trzeba się umówić osobiście jak się okazało z ekipą od nich na instalacje liczników telefon do nich dostałem.
Co do mnóstwa spraw które porusza Tormentor to fajnie że interesujesz się tematem i warto zwrócić uwage na kwestie przede wszystkim parkingów, tylko pytanie skąd informacja o 70 miejscach parkingowych przy budynku nr 3? Z moich informacji wynika że na każde mieszkanie przypada jedno miejsce i dodatkowo jeszcze 10% miejsc od całości (np dla przyjezdnych gości). Parking ma być od strony dziedzińca i od strony głównej drogi W-w - Oława, może poczekajmy aż firma która zabrała się za te prace je skonczy. Jak pisałem wyżej będąc na odbiorze swojego mieszkania otrzymałem infromacje od kierownika budowy że parking z drogą wewnętrzną powstanie w 2 miesiące. Z drugiej strony to bardzo miły facet możesz pojechać na budowe i sobie z nim porozmawiać.
Ja jestem z developera i wykonawcy zadowolony chyba nie masz porównania co dzieje się we Wrocławiu z developerami i wykonawcami dlatego narzekasz, ale masz prawo płacisz i żądzasz tylko wymagaj tego co masz w umowie.
Developer jest bardzo pomocny, jak potrzebuje jakieś dokumenty, kompletuje je w trybie pilnym (choćby kwestia banku i kredytu, potrzebowałem 3 komplety dokumentów żaden problem dla nich), poza tym dzwonią i z większością spraw jestem na bieżąco, czego tu więcej oczekiwać. Pan Prezes jest miły i pomocny (będe chciał z nimi spisać umowe która mam podpisaną :) ale w formie aktu notarialnego gdyż dzięki temu będe mógł uruchomić stare książeczki mieszkaniowe). Takze zawsze jak coś potrzebuje to mam załatwione. Na wykonawce nie moge narzekać nie jest to gigantyczna, ale malutka -jak na obecne realia- firma budowlana która pracuje solidnie i dokładnie a że np były problemy z balkonami przy bud 1 i 2 to min. kwestia projektu i doboru materiałów. Mam do nich zaufanie gdyż powierzyłem im inwestycje mojego życia i długo myślałem gdzie zdecydować sie na zamieszkanie i wybrałem właśnie tu ...
Poza tym będe bronił black_diablo gdyż sie z nim całkowice zgadzam, jak TORMENTOR możesz porównywać o wiele krótszy budynek nr 1 do o wiele dłuższego i wymagajacego więcej pracy przy wykonaniu budynku nr 3? wiadomo że wykonanie trwa o wiele dłużej, poza tym odbiory miały się rozpoczać w maju zgodnie z umową a rozpoczeły się w czerwcu (bodajże w połowie) opóźnienie prawie żadne choć wcześniej się tym martwiłem. Co do kwestii parkingu już się wypowiedziałem poza tym wcześniej w tym wąku pisałem i zgadzam się z black_diablo że niektórzy maja po 2 samochody i tym nadprogramowym zajmują dodatkowe miejsce, ale to jest tylko jedna z przyczyn. Poza tym jeśli cena metra kwadratowego nie odbiega od ceny we Wrocławiu to po co kupowałeś mieszkanie w Siechnicy? We Wrocławiu na pewno buduje się szybciej ale czy przy podobnej cenie, wątpie (poza tym ja kupowałem jeszcze przy cenie z listopada 2006 roku) i wiemy o cenach za metr w bud 1 i 2 gdyż tematem osiedla interesujemy się już dość długo.
Prace na całym osiedlu potrwają faktycznie jeszcze kilka lat przecież w planie jest jeszcze kilka budynków i sądze że dopiero jak zamieszkamy będziemy wiedzieć co nam potrzeba i co zrobić by było lepiej i będziemy wpływać na kształt osiedla.

pozdrawiam i życze więcej optymizmu niedowiarkom

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

powiem tyle - nie zamazujmy obrazu!!!
Gdzies jest lepiej wykonane, gdzies gorzej,
tylko z jakiej paki mamy porownywac do tych gorszych?

Kumpel 2 mies temu kupil mieszkanie za 6 tys zl za metr na obornickiej - standard wykończenia o niebo lepszy - nie mowie tylko o matreiałach, ale o samej wykończeniówce.

Miejsc Parkingowych przy budynku I i II i tak jest za mało!
Ja z tresci posta TORMENTOR rozumiem, ze w CHWIL obecnej jest 70 miejsc parkingowych - to jest paranoja!

Przepraszam bardzo czy w umowie jest napisane "ze wzgledu na niewysoka cene, jakość wykonania też będzie niewysoka"?
No sory, ale wlasnie to na 3 budynku najlepiej zarobili.

A co do zaufania do całej firmy budowlanej - jesli deweloper przymyka oko na jedną niedoróbke, to budowlańcy zaczynają robić następne.

Każdy mógły sobie zrobi liste - porównanie wizualizacji i rzeczywistości, nie jest krótka - przecież to jest odejście od projektu, niestety umowa została tak skonstruowana, że...

A poniżej zdjęcie elewacji:
Obrazek

moje zaufanie do ekipy budowlaniej skwituje w ten sposób:
Obrazek

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

andropow ja nie porównuje się do gorszych w żaden sposób. My nawet nie mamy wyznacznika kto jest gorszy, to jest względne. Często cena jest wyznacznikiem standardu, jeśli Twój kolega zapłacił za mieszkanie we Wrocławiu 6 tys zł/ m2 to od mojej ceny w umowie za metr zapłacił ...... o 2 tys zł więcej!! no sory różnica jest (przy 50m2 to całe 100tys!!). Mnie nie stać jest więcej zapłacić za m2 i do tego dochodzą koszty wykończenia mieszkania to wszystko trzeba by sobie wcześniej policzyć, przecież wiadomo że jak ktoś kupuje mieszkanie na tym osiedlu to nie jest magnatem, proste.
O standardzie wcześniej wiedziałem wyraźnie było napisane z czego i w jakiej technologii ma być wykonane więc "siadanie" na developera, wykonawce jest bezsensu. Oczywiście warto a nawet trzeba ich przypilnować, ale róbcie to zgodnie z tym co macie zapisane w umowie! wyssanych z palca standardów nie będzie, będą takie jak są zapisane w umowie i to one będą standardowe. Nie wiem skąd bierzecie te 70 miejsc parkingowych :? więc jak nie ma tego na papierze to nie powielajcie plotek. Andropow nie sądze żeby developer przymykał oko na niedoróbki wykonawcy nie można tak pisać. Budowa realizowana jest ściśle według projektu :!: poszczególne prace są poza tym odbierane przez nadzór budowlany :!: , jeśli np nie stwierdziłeś w trakcie odbioru mieszkania żadnych uchybień a później zauważyłeś można to Alfie zgłosić (ja tak zrobiłem z drzwiami balkonowymi). Nie jestem adwokatem alfy i wykonawcy ale nie podoba mi się nagonka na nich. Aktów notarialnych nie podpisaliście więc macie czas by ich jeszcze ze wszystkiego rozliczyć, ale dajcie im czas by skończyli te prace. W końcu im zaufaliśmy to dajmy im się wykazać.
ps andropow w trakcie budowy syf jest wszędzie nas to też nie omineło co zrobić, ale zdjęcie dobre :D
pozdro

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Znowu nie w tą strone poszło :p
Ty płaciłes 4, ja 5 tys za metr (inni jeszcze wiecej) - a jednak placi sie za lokalizacje eot.

Odnosnie wykonczenia:
- latarnie - inaczej w wizualizacji
- ulice - w pierwszych wizauliacjach miała byc wylewka asfaltowa
- jakosc wykonczenia elewacji i wnetrza klatek schodowych.
- brak koszów na śmieci, ławek etc

Budowa budynku moze i jest realizowana według projektu, ale calej infrastruktury osiedlowej - niebardzo.
Kolejna sprawa - wiem jak są odbierane prace od ekipy budowlanej - wiec bez problemu widac na co jest przymykane oko.
Odnośnie stanadrdów - w umowie jest tylko opisanez czego (ogólnikowo) ma byc wykonany budynek i wnętrze mieszkania

Wracając do miejsc parkingowych, w tym momencie jest ich za mało dla 1 i 2 budynku, chcecie nie ma problemu pojade w weekend i policze ile jest faktycznie miejsc parkingowych, jesli bedzie chociaz połowe z tego co jest mieszkan w 1 i 2 budynku to bedzie sukces.

Ogólnie obawiam się ze daliśmy się zrobic w ... wizualizacjami.

Jak kupujecie nowy samochód i maska jest zle polakierowana nic nie robicie? a tak wlasnie dla mnie wyglada budynek i klatki schodowe

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: monisien »

Witam sąsiadów z Siechnic.
Ja na Waszym osiedlu mieszkać nie będę, ale mam jedno pytani odnośnie wizualizacji...
Piszecie, że niektóre elementy różnią się wykonaniem od tego, co widzieliście na wizualizacji...

Czy wizualizacja jest w jakikolwiek sposób wiążąca dla developera :?:

Byłam ostatnio oglądać mieszkanie w Groblicach i Prezes Zarządu powiedział, że wizualizacja jest tylko po to, żeby sobie lepiej wyobrazić, jak budynek będzie wyglądał...
Więc te wszystkie ławki, asfalty, kosze, krzewy i drzewa to nie jest żaden oficjalny i zobowiązujący projekt...
Jak to jest :?:

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

Obrazek

W tej chili jest ok 70 miejsc parkingowych- liczyłem- (nie licząc chodnika) w budynkach nr 1 i 2 jest w sumie ponad 100 mieszkań, w budynku nr 3 bedzie ok 100 mieszkań (miejsc z przodu jest ok 15tu)
więc 100+100+10%= 220 miejsc parkingowych- mamy w tej chwili 85, czyli 220-85= 135 miejsc- tyle brakuje, zatem:

-czy za blokiem nr 3 zmiesci sie 135 aut Obrazek nie sądzę
-czy parking po drugiej stronie ulicy- (patrz mapka w moim poprzednim poście, odległość 500m?) satysfakcjonuje Was? Już widzę jak Jarecki z optymistyczną miną rano idzie do swojego auta, zastanawiając się czy ma lusterka czy nie ;)

obecna cena za m2 w budynkach nr 4- ~5,1 za metr (w budynku nr 3 niektorzy tez tyle zaplacili) wiec 900zl na metrze (ceny wrocławskie) nie jest rewelacją przy obecnym wykonaniu infrastruktury

ja też uważam że deweloper jest miły, a kierownik budowy jest jescze milszy, ale z ekonomicznego punktu widzenia- nikt nie będzie robił czegoś, czego nie musi- jesli sprzeda sie ostatnie mieszkanie na tym osiedlu to szansa na to ze Alfaakt wprowadzi jakies poprawki bedzie bliska zeru, potencjalni kupujacy moze zasugeruja sprzedawcy, ze warto te rzeczy poprawić

wizualizacja nie jest umową to fakt, ale jesli ktos bierze kredyt na kilkaset tysiecy, a jego mieszkanie jest dziurą w ziemi, to decyzja o zakupie musi sie o cos opierac- oglada wizualizacje, slucha ze to bedzie takie a to takie i podejmuje decyzje- wiec jak ktos mu póżniej mówi ,,że to była taka reklama, ta wizualizacja'' no to krew sie chyba gotuje...

optymistom sądzącym, że miejsc parkingowych wystarczy, życzę by tak się stało ale od życzeń do realizacji droga bywa długa- samochody służbowe- no pewnie po to jest ten 10% zapas przy każdym mieszkaniu by miejsc na to wystarczylo
jarecki pisze: jak TORMENTOR możesz porównywać o wiele krótszy budynek nr 1 do o wiele dłuższego i wymagajacego więcej pracy przy wykonaniu budynku nr 3? wiadomo że wykonanie trwa o wiele dłużej, poza tym odbiory miały się rozpoczać w maju zgodnie z umową a rozpoczeły się w czerwcu (bodajże w połowie) opóźnienie prawie żadne choć wcześniej się tym martwiłem.
mnie nie interesuje czas odbioru budynku/mieszkania- tylko czas potrzebny do wykonania zieleni, dróg dojazdowych i parkingów- ogólnie pojętej infrastruktury

+1 dla andropowa za podsumowanie

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Chłopaki, jeśli chodzi o wizualizacje to "pies drapał" te kuliste lampy.
Wyrwijcie dla mnie od developera to czerwone BMW cabrio i tego pieska z piłką w pysku, jest przemilusi ...
Pozdro
Lucyna

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

:twisted: Witam Wszystkich. Wczoraj firma ESV podłączyła nam już prąd, więc mozemy powiedzieć, że w naszym mieszkaniu powoli mamy już XXI wiek. Co do wizualizacji, to z informacji które posiadam od developera zakupione są już jakieś krzewy, które zostanąposadzone pod naszymi oknami. Co do liczników, o których była kiedyś mowa, że są 16-sto letnie, to w naszym budynku zakładane są już nowe - cyfrowe. Rozmawiałem wczoraj z kierownikiem budowy. Barierki na balkonach montowane są rzeczywiście począwszy od 4 klatki, a to dlatego, żeby w umowach mieszkańców tejze klatki nie było idiotycznego zapisku i dziwnego zabierania klamek ze względów bezpieczeństwa. Prace idą coraz szybciej. Pozdrawiam wszystkich. Do zobaczenia w Siechnicach.

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

U mnie też płynie prąd, szkoda że trwało to tak długo …
Jeszcze kilka słów do Tormentora i Andropowa. Jestem blondynką, jednak zakupu mieszkania dokonałam na podstawie wizji lokalnej na osiedlu, a nie na podstawie wirtualnej wycieczki po wizualizacjach. Widziałam lampy i drogę brukową, a nie asfaltową. Po podpisaniu umowy nie spodziewałam się zmiany lamp i nawierzchni drogi. Wydaje mi się, że akurat tego się czepiacie, bo chyba zakupiliście mieszkania w podobnym czasie jak ja, może się mylę?
Natomiast co do parkingów to oczywiście macie rację. Należy je liczyć, ale zaczekajmy z tym do zakończenia bloku 3 i tych parkingów z tyłu budynku. Zadzwonię dzisiaj do Alfaaktu i spróbuję to wyjaśnić.

ODPOWIEDZ