Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witaj
ale nie wiem jakich licznikach piszesz?, jeśli chodzi o prąd to ja takowy licznik posiadam, jest zainstalowany nad drzwiami wejściowymi... teraz trzeba się udać na podpisanie umowy o energie i powinno być wszystko ok. Jeśli to nie jest to to nie wiem co:)
pozdrówki

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

jarecki, to nie licznik, tylko skrzynka bezpieczników; liczniki umiejscowione będą w piwnicy;
pozdrawiam

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Podobno mają liczniki zakładać w środę. Taką info dostałam dzisiaj.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

och i a propos spraw prądowych- warto zwrócić uwagę na tzw. stopniowanie- chodzi o to, w przypadku zwarcia- zadziałał właściwy bezpiecznik- w budynku nr 2 (nie wiem czy w całym- lecz problem nie jest pojedynczy, o czym swiadczy dostepna dla kazdego szafa elektryczna) stopniowanie jest takie, ze w przypadku wystapienia zwarcia- wywala bezpiecznik w piwnicy, podczas gdy ten w domu pozostaje niewzruszony... :shock: prawie działa- ale współczuję komuś z 4go piętra- dobrze ze swarcia nie zdarzaja sie codziennie :mrgreen:

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Witam.
Lucyno, tak to prawda, liczniki będą montowane w środę. Musiałem trochę postawić na nogi developera i ESV, ale się opłacało. Jedni na drugich zganiali. Alfa twierdziło, że wszystko przekazane i dopięte na ostatni guzik, a ESV, że nie ma dokumentacji i nie było żadnych odbiorów instalacji. Więc z lekka się wkurzyłem, telefon do jednego i drugiego. Skuteg był wręcz natychmiastowy. Gdyby jednak komuś jeszcze utrudniali życie, to informuję, iz dzwoniłem do Energiapro i są bardzo chętni na dostarczanie prądu, a licznik montują w ciągu 48h od podpisania umowy. Tak więc jak ESV nie będzie chciało, to jest inny dostawca. W końcu mamy wolny rynek.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Siechnicach. :D

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Hej! Podrzucam kilka fotek z niedzielnej wycieczki na budowę. Pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Walgula - ostatnie zdjecie - to zdjecie 9 klatki?

Poniżej zdjęcia dla Jonanny - oto Twoje mieszkanko - widok z okna ;)
ObrazekObrazek

Teraz chociaż jest już ocieplenie położone na wszystkich klatkach - nie jest źle, prace idą do przodu, tylko czemu tak powoli.
Acha zaczeły sie prace nad 4 budynkiem - juz jest wykonana wylewka betonowa.

Ktoś co wie dokładniej o tych nieszczęsnych parkingach? bo szczerze powiedziawszy, jest to dosyć ważna kwestia - tak samo jak kwestia ul. Grabskiego - kto i kiedy ją bedzie wykonywał

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Tak, to 9tka.
Podrzucam jeszcze wylewkę 4 bud.
Obrazek
Pozdrawiam

Joanna
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 12:21

Re: Budynek nr 3

Post autor: Joanna »

[quote="andropow"]Walgula - ostatnie zdjecie - to zdjecie 9 klatki?

Poniżej zdjęcia dla Jonanny - oto Twoje mieszkanko - widok z okna ;)
ObrazekObrazek

Andropow, to chyba nie jest moje mieszkanko:((( Wszystko nie tak!! I drzwi i kaloryfer w łazience... Mam mieszkanko nr 1 w klatce 7, mam nadz ze inne fotografowałes... Podrowionka

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

jesli masz mieszkanie narozne w 7 klatce parter to niestety te zdjecia.

Jesli masz mieszkanie od frontu - okno przy wejsciu do klatki (ale to chyba 51m) to zdjecia sa w moim poscie: "andropow Cz lip 10, 2008 9:44 am "

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Ja odebrałam mieszkanie i widziałam dzisiaj, że prace z tyłu budynku są prowadzone. Na chwilę obecną są robione dojścia i chodnik do klatek 3, 4 , 5 ... . Przy odbiorze powiedziano, że będzie parking od ulicy Grabskiego - dzisiaj widziałam jak panowie przygotowywali tam teren i chyba zabierają się do tego parkingu. Ulica Grabskiego podlega pod gminę, ale będzie dojazd do tych parkingów zrobiony przez Alfaakt. Powtarzam to co było przekazywane podczas odbiorów. Widziałam również dzisiaj Panów montujących osłony na balkonach. Jeszcze nie ma poręczy. Ale ważne, że nareszcie zaczęli.
Pozdrawiam sąsiadów.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

andropow pisze:
Ktoś co wie dokładniej o tych nieszczęsnych parkingach? bo szczerze powiedziawszy, jest to dosyć ważna kwestia - tak samo jak kwestia ul. Grabskiego - kto i kiedy ją bedzie wykonywał
PARKING! PARKING!
Jak to zawsze bywa sprawa rozwiązuje się wtedy, gdy zainteresowanych będzie sporo, zatem proponuje zapytania składać do osób, które za temat są odpowiedzialne (BTW przy 5tys za metr- miejsce parkingowe- przynajmniej jedno na mieszkanie to chyba standard) co do planów parkingu- andropow pisał o parkingu po drugiej stronie ulicy, poniżej mapka GSAG z wydzielonymi działkami- My to ta na biało;)- powyżej widać 2 działki- jedna trójkątna oraz druga opisana jako ,,parking''- jeśli pozostałe miejsca parkingowe mają się tam znajdować to ...- już widzę poranne spacery przez całą długość budynku nr 1 i 2 by móc dostać się do swojego auta...

Zachęcam do ,,pilnowania'' tematu, bo wraz ze sprzedanym ostatnim mieszkaniem- temat się zakończy. Zanim się to jednak stanie Alffakt ma jescze trochę roboty ze sprzedażą pozostałych bloków (a przy obecnej korekcie rynku, będzie to coraz trudniejsze) zatem dla obu stron- Nas (żywa reklama Zielonego Pagórka;) i Alfaaktu korzystnie będzie, kiedy obie strony bedą zadowolone 8)

Napisałem to, by nikt nie pomślał, że pracuję dla konkurencji i wypisuje tu jakieś dyrdymały :) , poza tym warto również pytać o:
śmietniki na drobne odpady (nie są w planie- więć zapłaciMY sami, litości nie trudno przewidzieć ich potrzebę- syf okołobudowlany niebawem zniknie, a sprzątanie też ko$ztuje)
zieleń, żywopłoty, etc (toż to zielony pagórek-a 3 krzewy na krzyz sprawy nie załatwią)
latarnie (te zainstalowane mają nieco ''industrialową formę'' na wspomnianych wizualizacjach są piękne, kuliste)
ławki (też na wizualizacji, ale ławki w tych stronach zamieniają się zwylke w pijalnię piwa więc to nawet dobrze że ich nie ma)
chodniki za budynkiem- droga do śmietnika (ubita ziemia to nie chodnik... też na wizualizacji)
link: http://www.alfaakt.pl/pliki/SIECHNICE_002c.jpg

Z przyjemnością nie napiszę nic więcej, jeśli zostanie zrobione to tak jak należy, bo nie chcę czuć się ,,nabity w butelkę'' że kupiłem mieszkanie tam, gdzie robi się wszystko ,,pokosztowo''.
Jeśli ktoś ma podobne zdanie- proszę o posty- w końcu przyjdzie nam tu mieszkać parę dobrych lat, a za ,,póldarmo'' mieszkania nie były... :)
uff, a tu obiecana mapka:)
Obrazek

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Ławki również nie chciałabym pod swoim oknem, może nawet i śmietnika na drobne odpady - może być zapełniany przez osoby leniwe jako śmietnik ogólny. Jeśli nie jest to duży koszt i większość Wspólnoty to zaakceptuje to chyba można zwrócić się do Alfaaktu o zamontowanie takowych. Nie sądzę, iż brakuje tego z tytułu oszczędności.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

Jeśli nie zamontujemy takich śmietniczków, to ich rolę przejmie trawnik i droga dojazdowa (już teraaz leżą tu tony kiepów)... niech developer zamontuje- nie sprawdzą się- wspólnota zdemontuje :wink:
Na osiedlach ze srednia wieku >60 mógłby być zapełniany w sposób który opisujesz- na szczęście na ,,nowych osiedlach się to sprawdza- dowód- okoliczne realizacje deweloperskie.
Cena o tym nie zdecydowała- w takim razie czym wytłumaczyć obecny ,,dizajn'' lamp :lol:

ODPOWIEDZ