Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
nantu
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 09:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: nantu »

Witam, wczoraj podpisaliśmy umowę na mieszkanie w budynku nr 3,6 klatka ;) teraz zostało nam załatwić kredyt i czekać na pozytywne zakończenie;) mam nadzieję, że już wkrótce dołączymy do Waszego grona;) Pozdrawiam wszystkich mieszkańców!

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!
Dzisiaj otrzymałem pismo, iż od 22 lipca można umówić się na odbiór mieszkania w klatce numer 4. (planowo sierpień-październik).
Niestety raczej nie zdarzę ze względu na konieczność wpłaty ostatniej transzy za kredyt przed odbiorem.

Na szczęście nie spieszy mi się aż tak bardzo, wolę poczekać aż wszystko będzie gotowe (np. balkony).
Udało mi się jednak umówic na oglądnięcie wcześniej mieszkania. Postaram się zdać krótką relację jak tylko będzie to możliwe.

Pozdrawiam i czekam na wrażenia sąsiadów którzy odbiory mają już za sobą!

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: rosnacy »

Mieszkanie częściowo odebrane bez balkonu nie jest źle ściany równe gładkie podłogi wypoziomowane tylko z oknami sa drobne zastrzeżenia są porysowane parapety zewnęczne również poza tym nie ma sie do czego doczepić jeśli chodzi o parkingi to będzie ciężko Pozdrawiam wszystkich sąsiadów szczególnie z budynku 3 :lol:

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

A my już jestesmy po odbiorze. Co prawda zabrali nam klamkę od drzwi balkonowych, ale bez tego jakiś czas da się żyć. Mieliśmy kilka zastrzeżeń: porysowane szyby, źle zatynkowane peszle od rur CO i co najbardziej nas wkurzyło,to to, że jakiś budowlaniec nie patrząc na plan zrobił nam katkę wentylacyjną w pokoju zamiast w kuchni. Jednakże zobowiązanie jest - jutro wszystko przekładają. Szyby już mamy powymieniane, peszle zatynkowane. Pozdrawiamy wszystkich przyszłych mieszkańców i do zobaczenia w Siechnicach na ul. Władysława Grabskiego. :D

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witam sąsiadów
Właśnie wróciłem z odbioru mieszkania! Jestem zadowolony zwłaszcza że towarzyszył mi fachowiec który będzie mieszkanie wykańczał stwierdził iż wykonanie jest bardzo dobre i nie ma większych zastrzeżeń a jest to młody chłopak ( no ok 30 :D ) i dużo mieszkań już widział a na remont umawiałem się z nim ponad pół roku temu!:) więc grafik ma napięty. Jako nie fajną anegdote opowiedział nam o pewnym osiedlu we Wrocławiu (nie napisze jakim bo mnie pozwą do sądu jakby tu zajrzeli:)) gdzie miał w maju remontować i nic z tego. Developer w zasadzie miał oddać mieszkanie w marcu i do tej pory czekają, raz robili odbiór ale nikt nie chciał w takim stanie lokali z przyszłych lokatorów odebrać a na budowie przy odbiorze chodzili w kaskach! :shock: więc u nas miesiąc obsuwy to pikuś.Najważniejsze jego spostrzeżenia to to że na ścianch są lekkie rysy i nierówności ale przed malowaniem pociągnie to odpowiednią emulsją która wszystko wyrówna. Poza tym mieliśmy zastrzeżenia następujące: do drzwi balkonowych których rama była porysowana ale od razu zanaczyli że wymienią, nie wiedzieliśmy że ów drzwi nie są uchylne, szkoda bo gdybyśmy wcześniej wiedzieli moglibyśmy za takie dopłacić. Pytaliśmy kierownika i stwierdził że aby wymienić to trzeba by całą futryne z mechanizmem wymienić, trudno. Parapety zewnętrzne zwłaszcza od balkonu są nieźle upaprane mamy tylko nadzieje że jest tam jakaś folia która zabezpieczy np przed porysowaniem, niesprawdziliśmy tego dokładnie a teraz mi tak do głowy przyszło. Mieszkanie odebraliśmy bez balkonu za zapisem że do połowy sierpnia będzie zrobiony, to nam wystarczyło. Poza tym będziemy musieli poprzenosić punkty świetlne, kontakty,gniazdka teraz jak mamy projekt naszej architektki i po konsultacjach z fachowcem to się okazuje że w większości są w innych miejscach, ale na tamten czas trudno było to ustalić. Podobnie z miejscami pod umywalke,zlewozmywak,wanne, WC i ujścia wody do kanalziacji. Strasznie maleńke są kaloryfery rozmawiając z kierownikiem stwierdził iż na tą powierzchnie są wystarczające,ok, zobaczymy (do każdego grzejnika otrzymaliśmy regulatory czy coś takiego).To by było tyle jeśli chodzi o samo mieszkanie gdyż odbieraliśmy jeszcze komórke lokatorską, jej wielkość ok 5-6 m2 nas zadowala troche gorzej z wykończeniem można by się tu było przyczepić że jest tak surowo bardzo :? ale nam to nie przeszkadzało. Odbierając komórke od razu zobaczyliśmy inne pomieszczenia wózkownia jest bardzo duża jak również suszarnia mają po dobre 20m2 jest ich w sumie 4 na zamkniętym odcinku korytarza od klatki 3 do 6 czy 7. Komórke zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zakłótkowaliśmy :) . Wracając do mieszkania to niestety nie po naszej myśli ale później zrozumieliśmy dlaczego nie możemy wymienić zamków w drzwiach. Otóż jeden klucz musi pozostać u kierownika budowy który w razie jakiejkolwiek awari musi mieć do niego dostęp, więc nici z naszych planów składowania materiałów budowlanych w mieszkaniu, nie to że było by to niebezpieczne i ryzykowne ale różnie to może być lepiej dmuachać na zimne. Bardzo miłą informacją jest to iż od dzisiaj Ci co odebrali mieszkania mogą się umawiać z Zakładem energetycznym na podpisanie umowy o dostawe prądu (tego odpowiedniego nie budowlanego), sądze że w przyszłym tygodniu jakoś się tam zjawimy żeby jeszcze przed wejściem fachowca ten odpowiedni prąd był.
Co do samego odbioru bardzo mili ludzie troszke starszą babeczke z Alfaaktu kojarze na koniec odbioru powiedziała żeby w razie co jak się znajdzie jeszcze jakaś usterka lub niedociągnięcie aby jej zgłaszać bo to jest jej działka za to jest odpowiedzialna. Młody sympatyczny chłopak z którym spisywaliśmy protokół co ile gdzie i jak jest. Doraźne majster i na koniec kierownik budowy (bardzo sympatyczy :D ) który jak wychodził to ręczył iż budynek jest solidny i nie ma czego się wstydzić:). Byliśmy tam pół godziny wcześniej by wszystko na spokojnie posprawdzać w sumie dobre 2 godziny byliśmy tam ale większość to rozmowy z naszym fachowcem w kwestii remontu mieszkania.
Co do parkingów jak byliśmy to właśnie robili droge za budynkiem od strony trasy Wrocław Oława, kierownik stwierdził że potrzebują na to 2 miesiące by droga wewnętrzna z parkingiem była więc spoko.
Zrezygnowaliśmy z armatury i drzwi wewnętrznych więc Pani przedstawiła na wyliczenia ile jest dla nas do zwrotu, więc warto być również na to przygotowanym. Miłym zaskoczeniem było wręczenie nam przez ów Panią katalogu z drzwiami jak coś z tego weźmiemy to przez Alfaakt będziemy mieć upust (jest taka kartka z rabatem), przeglądaliśmy i nawet znaleźliśmy drzwi jakie by nam odpowiadały:). Rozpisałem się straszliwie ale tak na gorąco tak to wyglądało.
pozdrawiam:)
ps. klamke od drzwi balkonowych też nam zabrali :)

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witamy,

Jarecki!!!!Dziękujemy za tak szczegółową relację. Trochę nas uspokoiłeś bo się lekko stresowaliśmy w jakim stanie zastaniemy nasze mieszkanie.Sądząc po Waszych opiniach nie jest tak źle.My nasze odbieramy 29/07.
Pozdrawiamy
Asia i Krzyś

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Ja również odebrałam mieszkanko i raczej wszystko było ok.
Podpisałam umowę na prąd z ESV i w ciągu kilku dni mają podłączyc licznik. Czekają na większą ilośc chętnych.
Może Jarecki podpiszesz również i będzie już o jedną osobę więcej. Jak przyjadą to podłączą również Tobie.
Potrzebny jest protokół odbioru mieszkania i dowód osobisty - w przypadku małżeństwa muszą podpisac umowę obie strony.
Pozdrawim i miłego wykańczania.
Co do klucza trzeciego - to można składowac kafelki itp., ale miec na uwadze wartościowe rzeczy.
Nie zapominajcie na wyjściu o zamykaniu zaworów wodnych, bo o takie awarie właśnie tam chodzi.
(jak nie ma nikogo w mieszkaniu, a prace na instalacji wodnej trwają to mozna zalac sąsiada)
czego nikomu nie życzę.

Trombale
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 16:15
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Trombale »

klamki balkonowe zabierają pewnie ze względów bezpieczeństwa, żeby w razie "parapetówki" ktoś niechcący nie wyszedł na zaprojektowany dopiero balkon ;)

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Witam wszystkich. Mam prośbę do sąsiadów z klatki 3. Dzwońcie również do instalatorów liczników. Dzisiaj udzielili mi informacji, że nie ma zainteresowania, więc tak szybko nam nie podłaczą, może pod koniec przyszłego tygodnia. Sprubójmy wywrzeć na nich wszyscy razem presję, to założą liczniki wcześniej. Chyba, że komuś nie zależy, choć wątpię w to. Pozdrawiam sąsiedzi i jak to brzydko się mówi: "w kupie siła", więc walczmy o to co nasze.
Paweł

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!

Czy ktoś mógłby przedstawić mi jak wyglądają wszystkie formalności, które następują po odbiorze mieszkania (akt notarialy itp.), ewentualnie jakieś przybliżone koszty? Będę bardzo wdzięczny, gdyż nie ukrywam - jestem w tym temacie zielony, a wolałbym opierać się na sprawdzonych informacjach z pierwszej ręki (czyli od sąsiadów, którzy mają już te przygody za sobą) :)

Dziękuję za ewentualną odpowiedź!
Pozdrawiam

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

TORMENTOR pisze:
andropow pisze:blok nr 3 ma parking z przodu i z tylu budynku - na ile miejsc nie wiem, ale sie dowiem :D
do tego bedzie parking z boku bloku - dla ludzi z 1 i 2 bloku bedzie blizej do parkingu przy przepompowni, tak przynajmniej wygladalo na planach ktore widzialem - ten parking przy przempopowni trójkątny ma niby byc ogrodzony i kamerowany.

Informacje na temat parkingu przy przepompowni uzyskałem przy kupowaniu mieszkania czyli ponad rok temu, widzialem rowniez plany parkingu.
ogrodzenie i kamera a nawet oświetlenie- owszem, lecz gdy wspólnota za to zapłaci- tak usłyszałem na zebraniu z developerem- na zebraniu była mowa jedynie o ,,utwardzonym'' terenie.
Myślę że temat jest na tyle istotny, ze nie można go odpuszczać- byśmy nie skończyli z parkingiem, obsypanym żwirem, określonym jako ,,teren utwardzony''.
No tu masz racje trzeba się tym zainteresowac ,jutro dzwonie - jak bede mial czas, bo narazie to sa jakies jaja, 2 budynki, 3 prawie gotowy a miejsc parkingowych max na 1 budynek

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Hej
black_diablo możesz powiedziec o co chodzi z tymi licznikami? bo nie rozumię o czym piszesz :)
z góry dzięki

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Witaj Jarecki
Problem jest tego typu, że nie śpieszy się ESV z podłączeniem liczników. Jakbyśmy wszyscy trochę podzwonili do instalatorów i ich pomęczyli, to z pewnością zamontują liczniki szybciej. Taką informację dostałem w biurze obsługi klienta.
Więc jak możesz, to też zadzwoń i pytaj.
Pozdrawiam

Paweł

Tomi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 19:46

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tomi »

A jak jest z prądem w mieszkaniu po odbiorze a przed podłączeniem licznika przez ESV?? Można podłączyć się do jakiejś skrzynki budowlanej na klatce schodowej?? Czy tylko ze świeczką??

ODPOWIEDZ