Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Byłem w niedziele i :
1 klatka - wszystko ok - tylko balkonów brak
2 klatka - balkonów brak, dojazdu brak, rolet na parteze brak
3 klatka - tak jak pierwsza (4,5,6 klatka chyba tez w takim samym stanie)

niestety 7,8,9 nawet nie jest ocieplona z jednej strony

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Spotkaliśmy Prezesostwo w sobotę na Bielanach i w tym tygodniu mają przeprowadzać próby szczelności CO oraz montować balkony (metalowe, z ażurowej blachy malowanej proszkowo)...
Pozdr.
AiW

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witamy!

Po telefonicznej rozmowie z panią z Alfaaktu dowiedzieliśmy sie że odbiór mieszkań z klatek 3 i 4 planowany jest dopiero pod koniec lipca :( .

Pozdrawiamy
Asia i Krzysiek

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Nie jest to dobra informacja, ja mam fachowca na sierpień zamówionego !! i tak z dużym wyprzedzeniem a u dobrych fachowców trzeba się wcześniej umawiać i tak też zrobiłem z dużym marginesem na sierpień a okaże się że jeszcze za wcześnie, jestem zły :evil:

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Hej. Z tego co wiem od prezesa, to 9 klatka ma być na sierpień.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Co to za głupoty odnośnie 3 klatki. Byłem w poniedziałek w Alfa-Akt i prawdopodobny termin odbioru to 7-11 lipca. Więc ten koniec lipca to 4 klatki dotyczy. Mam prośbę, aby gdybań i niepotwierdzonych informacji zbyt wcześnie nie zamieszczać. Jarecki nie ma się czym martwić, nasze mieszkanka napewno będą gotowe na czas, tymbardziej, że dojazdy już są, a w tym tygodniu zaczynają montować balkony. Tak więc głowa do góry, zakasujemy powoli rękawy i czekamy na odbiory.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Black diablo mam nadzieje że masz racje choć nikt z Alfaaktu takiej oficjalnej informacji nie przekazał ciekawe kiedy to zrobią

pozdrawiam i czekamy w takim razie

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Jak tam odbiory? pisac pisac ;)

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

no wlasnie, jak tam? duzo usterek? jakies rozczarowania? czy wszystko ok?
pozdr

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: krysztal »

Witam,
no ja miałem odbiór na 20/06/08 w klatce nr 1. Jednak nie wziałem mieszkania z kilku powodów. Nie są one jakieś znaczące ale lepiej żeby teraz było zrobione niż obiecanki, że poprawią potem.
Podstawowy powód to brak balustrad. Wiem, że na pewno by zrobili(termin do 15 lipca) ale akurat mi się nigdzie nie spieszy, więc mogę poczekać na odbiór do tego 15tego.
Kolejne powody:
- źle osadzona ocieżnica od drzwi wejściowych, co spowodowało, że panowie przypiłowali tak otwory na bolce że aż strach(przerwa m-dzy otworami miała może z 1mm!). Przez ościeżnice drzwi się nie domykały od góry co skutkuje ich nieszczelnością.;
- miałem porysowane szyby w drzwiach balkonowych oraz jedną w oknie;
- żle położone gładzie(chyba tak to się nazywa ;) ), dodatkowo w umowie jest mowa o szpachli na suficie(no więc to jest jak by bajka, niby szpachal jest niby jej nie ma czyli pojawia się i znika :? ).
To takich kilka minusów, na szczęście nie za dużych. Jednak grzejnik w łazience pozostawia wiele do życzenia.
Ogólnie jednak mieszkanie jest dobrze wykonane, nie ma jakiś większych spadów czy skosów.
Aha i jeszcze jedno. Zauważyliście że n ie jesteśmy właścicielami gruntu a tylko udziałowcami w uzytkowaniu wieczystym co otwiera furtkę właścielowi do wysokich opłat za grunt? No i druga sprawa - płacenie czynszu od dnia odbioru. no to jest juz nie fair. Skoro załużmy wykańczamy mieszkanie przez 2 miesiące i tam nie mieszkamy to dlaczego czynsz, jesli akty notarialne mogą być dopiero w grudniu i dopiero wtedy tak naprawdę można się wprowadzić.
pozdrawiam sąsiadów!

PS.
Hehe, teraz jednak czekam na bramę nr 3. W ostatniej chwili zdecydowałem się na większe mieszkanie i czeka mnie kolejna inspekcja i może juz odbiór :P

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Z tym użytkowaniem wieczystym to jak sie dowiadywaliśmy przy załatwianiu kredytu to podobno jak już wszyscy podpiszą akty notarialne to ma sie rozpocząć przekształcanie formy własności z użytkowania wieczystego na własność, a wogóle to właścicielem jest Agencja rolna więc może te opłaty nie będą takie straszne za ten grunt...
Napisz jak wysoki ma być ten czynsz za metr
Poszedłeś z poziomicą na ten odbiór, że tak "chwalisz" że nie jest tak źle? Ale te drzwi to w rzeczy samej porażka. Czy w czasie odbioru "popędzają" czy można sobie spokojnie posprawdzać każdy kąt?
Pozdrawiamy i życzymy jak najmniej niedoróbek w mieszkaniach

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: krysztal »

Najlepiej to pójść z pół godziny wcześniej i sobie dokładnie wszystko posprawdzać, bo potem to stoją ci nad głową i nie da się nic zrobic. Chodziłem z poziomicą, miarką i osobą wykwalifikowaną :)
Czynsz od podpisania odbioru na razie wynosi 2zł za metr. Przekształcenie formy własności najwcześniej w 2009 roku, tak powiedziała pani z AA.
Pozdrawiam

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

W ramach "odstresowania" się po ciężkim dniu w pracy postanowiłem podjechac na budowę (na szczeście mam po drodze).
Oto kilka zdjęc dla zainteresowanych :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Mam pytanie czy można sobie teraz wejść na budowę i pooglądać mieszkanie od środka jeszcze przed odbiorem?

ODPOWIEDZ