Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Witam sąsiadów. Ciepło już podłączone. Zaczęli zrywać folię z okien. Rolety zewnętrzne też już pomątowali. Mam nowe zdjęcia, jeżeli ktoś chce, to piszcie do mnie na maila: [email protected]. Mam jednak pewne wątpliwości co do terminu odbioru. Prezes unika rozmów, nie wiadomo dlaczego, podobno nigdy go nie ma, bo ważne sprawy załatwia, a panie z Alfaaktu leją za każdym razem taką wodę, że mnie to już nawet nie śmieszy. Biedny ten nasz developer, zawsze pod wiatr, tylko dlaczego naszym kosztem . Do tego zamiast wykańczać nasz blok robotnicy na wyścigi po piwo biegają. Podobno picia w pracy zabrania kodeks, ciekawe co na to inspektor BHB. Ja rozumiem, że jest gorąco, ale przecież woda mineralna, też szybko gasi pragnienie. No i druga sprawa, kostka brukowa, czyli dojazd pod nasze bramy, tu też nic nie robią. Całe szczęście, ze ten dół chociaż zasypany, więc może coś w końcu ruszy. Zamierzam do nich jutro zadzwonić i jak kolejny raz usłyszę o przesunięciu terminu, to mnie szlak już chyba trafi. A może tak wszyscy razem spróbujemy ponaciskać, trzeba w końcu walczyć o swoje. Pozdrawiam i cierpliwości wszystkim życzę.
Paweł.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Witam
Będąc w tamtym tygodniu nie otrzymałem takiej wiadomości że ciepło jest podłączone.... a otrzymałem informacje iż prezes rozmawia z Kogeneracją w sprawie podpięcia rur ciepłowniczych. Skąd masz informacje że ciepło jest podpięte ? bo właśnie przez to wszystko się opóźnia, nie mogą zacząc robić drogi dojazdowej i parkingów... O wykończeniu budynku z zewnątrz nawet nie wspomne pisałem już o tym że od kilku miesięcy nic prace nie ida na przód. Informację jaką otrzymałem w Al. jest taka iż może w połowie czerwca zaczną odbiory więc ja mam nadzieje że do lipca się zaczną bo cos nie wierze w tę informacje po stanie prac jakie są.

pozdrawiam

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

powiedzmy, że mam nieoficjalne dane z pewnego źródła, którego z oczywistych przyczyn nie zdradzę; 8)

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: rosnacy »

Jestem takiego samego zdania co Diablo niech się w końcu określą kiedy termin oddania wszyscy wpłacili pieniadze w terminie więc alfaakt niech też dotrzymuje umowy 1 klatka miała być oddany na początku maja a tu czerwiec a oni nie wiedza kiedy? tak się nie robi?

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

No to moi drodzy Was pocieszę. Termin oddania pierwszej klatki rozpoczyna się 20 czerwca tego roku oczywiście. Planowane jest oddanie około 4 mieszkań dziennie. Nie powinno się już chyba nic zmienić, pogoda przynajmniej do połowy czerwca ma sprzyjać, więc wszystko powinno się zakonczyć w terminie.
Pozdrawiam

Paweł

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Hej
Dzisiaj byłem na budowie i nawet widziałem swoje mieszkanie:)
Jeśli to prawda black diablo to nie jest tak źle jeszcze ja mam zapas jeśli chodzi o terminy oddania
mieszkań, Pani Majster (Ania?..) potwierdziła że za dwa tygodnie 1 i 2 klatka będzie odbierana bo oddają po
dwie klatki
pozdrawiam

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Witam, cieszymy się że prace postępują i termin oddania pierwszych mieszkań tuż tuż.
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje jak będą wyglądały nasze balkony??? :?:
Z kolejności prac można wywnioskować, że będą inne niż w bud.1 i 2... Tam najpierw je zabudowywano, a dopiero później ocieplano i malowano bydynek...
Pozdrawiamy
AiW

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Ja skromnie "obstawiam" że będą takie jak na wizualizacji budynku nr 4. bo faktycznie tych z 1&2 nie przypominają...

Obrazek

Pozdrawiam!

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: misiaczki »

Witam :D
Byłam wczoraj na budowie, chłopaki naprawdę pracują!!Robią chodniki przy bramach.Udało mi się chwilę porozmawiać z kierownikiem budowy i dowiedziałam się, że balkony będą metalowe - barierki.Wejście główne do bramy będzie od strony ogrodnictwa.W klatce I myją już okna, wszystko w środku jest już na cacy. :D
Tylko w dużym pokojach są drzwi balkonowe 60 i okienko 60 :( mało okien jak dla mnie.
Odbiory za dwa tygodnie się rozpoczną.Klatka 3 i 4 w lipcu powinniśmy odebrać mieszkania. :D
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo cierpliwości. Asia i Krzyś
Twój dom jest już tuż tuż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Grzesiu
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 11:53
Lokalizacja: Wroclaw/Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: Grzesiu »

Witam Wszystkich!
Ja byłem dzisiaj na budowie, faktycznie prace widać...kończą robić podjazdy do klatek 1,3 i 4, wejście do 2 jest z drugiej strony budynku, od ogrodnictwa..z tego co widziałem, to raczej podjazdy główne będą od strony osiedla, bo tutaj prace są bardzo zaawansowane...od strony ogrodnictwa jeszcze wszystko rozgrzebane, bo dopiero kładą rury ciepłownicze. Zastanawia mnie czy nie można tego było wykonać wtedy, gdy kopano fundamenty? :D. Nie udało mi się pogadać na temat ostatecznego wyglądu balkonów..metalowe barierki? To raczej zbyt mało wyjaśnia, mogą byc przecież bardzo różne. Mam nadzieję, że nie odawlą takich, jakie są w na tym starym osiedlu obok :wink: ...Pozdrawiam Wszystkich przyszłych sąsiadów..już niedługo na swoim!!! :)

Grześ z klatki nr 4

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

A może ktoś ma jakieś aktualne fotki z placu budowy??? Ja niestety nie mogę często bywać na placu budowy bo muszę chodzić z dzidzią na plac zabaw. Ostatnio czyli na początku maja jak byliśmy to nasza część budynku (klatka 8) nawet nie była ocieplona chociaż już inne malowali. Jak czytam, że układają już podjazdy przed 1-4 to serce rośnie ale chciałabym zobaczyć że wokół moich przyszłych okien się już "zazieleniło" W umowie termin oddania październik więc chyba Alfaakt zdąży...
Pozdrawiam sąsiadów i z góry dzięki za fotki :)

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

kingag-> bylismy w sobote na budowie i moge powiedziec, ze caly budynek od strony osiedla jest juz ocieplony i pomalowany . Zamontowane tez sa juz wszystkie drzwi wejsciowe w calym bud. Z przodu ponad polowa jest ocieplona i pomalowana. Szykuja sie do ocieplenia drugiej czesci. Poza tym od strony osiedla zaczynaja robic chodniki. Z boku, od strony starych kolorowych budynkow leza przyszykowane, pospawane rury, najprawdopodobniej, od ciepla. Aha, widac bylo 2 panie, ktore myly okna w 1szych klatkach. To chyba tyle w telegraficznym skrocie.
Pozdrawiamy przyszlych sasiadow.
AiW

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: perun »

Witam,

dostalismy dzisiaj informacje od AA, ze odbiory zaczynaja sie od 19 czerwca.
My umowilismy sie na 25 czerwca na godzine 13 (klatka nr 2).

Pozdrawiam
Slawek&Gosia

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam ja też już jestem umówiony na odbiór mieszkanka 23.06:)
Klatka nr.2:)
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia

P.S.parapetówki coraz bliżej;)

ODPOWIEDZ