Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Dyskusje mieszkańców osiedla
grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: grom »

Z tej dyskusji (ostatnia strona) wynika jedno - obecnie kompromis nie jest możliwy. Przynajmniej pomiędzy jej uczestnikami bezpośrednio zaangażowanymi w spór. No cóż, czas pokarze komu w tym sporze rację przyznają sądy. Piszę sądy, ponieważ myślę, że procesów będzie sporo.
Na końcu ktoś przegra, ktoś wygra. Ktoś za te procesy zapłaci.
Ale Siechnice na tym na pewno nie zyskaja Panie i Panowie z obu zwaśnionych stron.
Z poważaniem
Grom

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: bart21 »

Panie Grzegorzu... Skoro tak Panu przeszkadza nasz spór z deweloperem, to niech Pan wpłynie na swojego kolegę, by wypełnił postanowienia umów, które podpisał z ponad 300 rodzinami. Bo na razie to tylko nam, mieszkańcom, każe się rezygnować z parkingów, napraw, itd. Skoro tak Panu zależy na dobrym imieniu Siechnic - proszę wziąć telefon i porozmawiać z panem Sikorskim (swoją drogą ciekawe czemu jeszcze Pan tego nie zrobił - zna Pan problem nie od dziś... czy to takie trudne pomóc mieszkańcom swojego "ukochanego" miasta ?? A może jednak kolega jest ważniejszy niż to "ukochane" miasto ??). A jeśli nadal uważa Pan, ze wyolbrzymiamy sprawę - zapraszam na osiedle - pokażemy jak wygląda dziś (po 4 latach od oddania pierwszych bloków) i zobaczymy czy będzie Pan dalej bronił kolegi...

Do Twixów, Patriotów i innych macków - wasze gadanie tylko pogarsza, i tak niewesołą, sytuację szanownego pana dewelopera :). Także piszcie jak najwięcej - potencjalni kupcy i tak wyłuskają sedno sprawy z wątków takich jak ten i będą omijać AA szerokim łukiem. Także życzę dużo sił w pisaniu kolejnych postów...

svarta
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Siechnice

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: svarta »

grom pisze:Z tej dyskusji (ostatnia strona) wynika jedno - obecnie kompromis nie jest możliwy. Grom
Nigdy nie będzie kompromisem, rezygnacja z czegoś, za co się zapłaciło ciężkie pieniądze :?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: grom »

Nie mam zwyczaju informować o szczegółach rozmów które prowadzę w interesie Siechnic. Ważne, są ich korzyści jakie z nich płyną. "Ktoś" jednak współfinansuje budowane przez gminę parkingi. Tak jak "ktoś" parę lat temu zbudował parking na wysokości budynku wzniesionego przez firmę "Intakus".

Nie stoję po niczyjej stronie. Pierwszy raz słyszę że namawianie do kompromisu jest już opcją w sporze.

Nie jest również, dyskwalifikującym znajomość ze stronami sporu. Tak jak znam Pana Sikorskiego (jeszcze z czasów gdy odwga w wypowiedziach publicznych nie była tak tania, jak dziś), tak mam przyjemność znać część tych, którzy są po drugiej stronie sporu. Niezwykle cenię sobie te znajomości.

Nie należy nikogo, kto nie jest stroną, zmuszać do zajmowania stanowiska w konkretnej sprawie. Proszę więć mnie nie zmuszać. Ja niechcę wybierać między znajomymi.

Pozwólcie, że dalej aż do jakiegoś rozstrzygnięcia, pozostawię Was (strony sporu) z tym problemem.
Grom

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: maciek.wroclaw »

Ja nie rozumiem jednego, dlaczego Wy się tak bardzo martwicie o to co jest źle zrobione lub wcale na tym osiedlu. Przecież to nie są wasze mieszkania tylko banku. Wasze będą za 20-30 lat jak spłacicie należności do banków. Nie ma sie co denerwować zawczasu, zostawcie sobie nerwy na okres emerytalny. He he.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Problem jest w słowie kompromis. To tak jakby ze złodziejem, który okradł nam mieszkanie szukać kompromisu. My wpłaciliśmy cała kwotę za mieszkanie na jaką "umówiliśmy"się z deweloperem. Nikt nie zalega z jakąś transzą. Dlatego deweloper powinien rzetelnie wywiązać się ze swoich obowiązków wynikających z zawartej umowy oraz przepisów prawa. Ten wątek komentuje wiele matołów, którzy nie potrafią wczuć się w sytuację ludzi. A jak ktoś taki jak Grom namawia do kompromisu...to mi ręce opadają.
A propos: Kredyt jest tylko źródłem finansowania. Właścicielem jest ten kto jest wpisany w akcie notarialnym.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: maciek.wroclaw »

szukacie dziury w całym. Macie teraz nowe parkingi wzdłuż ulicy, czego Wy jeszcze chcecie ? A stateczek to już najbardziej przesadza.

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: bart21 »

do macka.wroclaw - naprawdę nie wiem po co Matka Ziemia nosi takie stworzenia jak ty, ale widać nawet takie są potrzebne dla zachowania równowagi w przyrodzie. Nie życzę ci źle, ale może kiedyś w życiu doświadczysz tego co my, to zrozumiesz. A teraz pisz sobie pisz - pamiętaj tylko, że zło komuś wyrządzone wróci do ciebie prędzej czy później...

-----
grom pisze: Pozwólcie, że dalej aż do jakiegoś rozstrzygnięcia, pozostawię Was (strony sporu) z tym problemem.
I tak oto - jak grom z jasnego nieba - nasz Siechnicki Gromek przyleciał, "doradził" i pozostawił nas z naszymi problemami... Dziękujemy o WIELKI GROMIE za twoje rady!!! Możesz je sobie....

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: maciek.wroclaw »

Słuchaj panie bart czy jak ci tam. Nikomu krzywdy nie wyrządzam. Mam mieszkanie z 1883 roku, tak tak wiem komunistyczne, ale nigdy nie było u nas takich problemów jak u was na tym blokowisku. Dla mnie te całe osiedle to akwarium, bloki z gipsowych czy tam papierowych ścianek, zagnieżdźenie samochodów większe jak na parkingach we wrocku.To ze kupiliście takie mieszkania a nie inne, które po 5 latach wymagają remontu, to już wasz problem, myśleliście, że za takie małe pieniadze kupicie apartamenty ? Naiwniacy, widocznie takich matka natura też ma bo musi być równowaga w przyrodzie. Nie ma co narzekać.

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: bart21 »

słuchaj panie maciek czy jak ci tam. nie kupiłem mieszkania za małe pieniądze i wcale nie spodziewałem się apartamentu. Miało po prostu być dobrze. Tak - jestem naiwny - bo dałem się złapać panu Sikorskiemu na jego wspaniale opowiadania. Ale poszedłem po rozum do głowy i drugi raz się nie dam. Teraz to pan Sikorski ma problem - a ja spokojnie czekam na rozstrzygniecie. Tobie dobrze radze - skoro nasze osiedle cie nie interesuje bo to akwarium, itd - to zamknij łaskawie swoja [ ] i pisz sobie w innych watkach. My naprawdę staramy się rozwiązać duży problem dotyczący 300 rodzin i nie mamy zamiaru użerać się z jakimś idiota, któremu się nudzi w domu.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: maciek.wroclaw »

Kolego za tego idiotę to możesz ponownie wrócić na kleczkowską skąd żeś pan przybył co widać po stroju.
Po drugie, pozdrów pan żonę co może ma [ ] bo ja mam aparat gębowy !

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: akcjapagorek »

grom pisze: Na końcu ktoś przegra, ktoś wygra. Ktoś za te procesy zapłaci.
Ale Siechnice na tym na pewno nie zyskaja Panie i Panowie z obu zwaśnionych stron.
,,Siechnice nie zyskają" bo ,,Siechnice" już straciły Panie Grzegorzu. Bo co to są owe ,,Siechnice"? Byt administracyjny, czy może zbiór mieszkańców? Siechnice (jak każde zresztą miasto) to zbiór ludzi i ich spraw, to ludzie płacący podatki i oczekujący przynajmniej tego, żeby nikt ich kosztem nie robił sobie dobrze.

Czy 300 mieszkań po średnio dwie osoby na ,,Zielonym Pagórku" plus kilkadziesiąt ,,większych stażem,, mieszkańców Ciepłowniczej, to nie Siechnice? To kilkaset osób! To dla mnie są właśnie Siechnice!
Jednym inwestor wystawił budynek z umiejscowionymi śmietnikami pod oknem, drugim zamiast deklarowanej podczas podpisywania umów zieleni i parkingów, wstawił blok na 80 rodzin...

Spójrzmy na liczby- nawet posty na tym forum- 3600 postów dotyczy samego ,,Pagórka"- ponad 50% wszystkich wpisów na całym forum...
Zachowanie inwestora- to jest problem Siechnic, bo to jest problem mieszkańców i co za tym idzie- Urzędu.
grom pisze:Nie mam zwyczaju informować o szczegółach rozmów które prowadzę w interesie Siechnic. Ważne, są ich korzyści jakie z nich płyną. "Ktoś" jednak współfinansuje budowane przez gminę parkingi. Tak jak "ktoś" parę lat temu zbudował parking na wysokości budynku wzniesionego przez firmę "Intakus".
Zacne przykłady- parking na Jarzębinowej pod tzw. ,,rurą" powstał nie dlatego, że mieszkańcy mają po 5 samochodów tylko dlatego, że (podobnie jak na Pagórku) wybudowano i odebrano budynki ze zbyt małą ilością parkingów. Ucierpieli na tym mieszkańcy min. Chabrowej, Modrzewiowej no i sami klienci tych firm...

Zatem powstał ,,parking pod rurą" bo ludzie protestowali. Parking współfinansowany przez gminę, bo deweloperzy zaoszczędzili i ,,coś z sytuacją trzeba było zrobić" Głównie budynki firm ,,Nova Locum" i ,,Polsystem" zagęściły tamtejszy krajobraz. W obu tych firmach, pan Sikorski (zgodnie z informacjami w bazie KRS) miał jakiś udział.
Następnie Alfaakt (prezes- p. Sikorski)- ta sama historia, deweloper zamiast parkingu, buduje blok na 80 rodzin a wymagane miejsca, wyrzuca w pole pod oczyszczalnią, którego nadal jest właścicielem- wiadomo na mieszkaniu zarabia się więcej niż na parkingu... Dodatkowo jeszcze to przejęcie przez p. Fitka dróg wewnętrznych w ostatnim dniu kadencji... Znów naciski i oburzenie mieszkańców- Gmina przy okazji budowy chodnika dla mieszkańców, dokłada miejsca postojowe.

Super korzyści płyną dla Siechnic z tych rozmów Panie Grzegorzu ale tu nie chodzi o to aby prosić dewelopera o współfinansowanie czegoś co powinien zgodnie z obowiązującymi go przepisami zrobić sam. Powinniśmy egzekwować te przepisy od każdego bo jakoś niektórzy deweloperzy a nawet większość- buduje tak, że nie trzeba do nich dopłacać.
grom pisze:Tak jak znam Pana Sikorskiego (jeszcze z czasów gdy odwga w wypowiedziach publicznych nie była tak tania, jak dziś), tak mam przyjemność znać część tych, którzy są po drugiej stronie sporu. Niezwykle cenię sobie te znajomości.
Nie wiem jakich czynów dokonał i jaką odwagą się wykazał- jeżeli tak było- chwała mu za to. Niezależnie od tego, jakie to były czyny, nie można zgadzać się na jego obecne zachowanie wobec mieszkańców tego miasta... bo chyba nie stać nas na tak drogie prezenty...
Nie chcę też oceniać osoby p. Sikorskiego tylko jego zachowanie. Wobec mnie (i nie tylko) nie dotrzymał on słowa i zamiast to naprawiać, to wymienia się z mieszkańcami na pisma od kancelarii prawnych... i komu to pomaga ?

Szanuję Pana osobę Panie Grzegorzu i niech się Pan nie obraża ale dobra rada:
grom pisze: Może jest to dobry moment aby zacząć szukać jakiegoś kompromisu Panie i Panowie.
jest jak dolewanie oliwy do ognia.
Niech się Pan nie dziwi ostrym wpisom poprzedników bo oni jutro jak wrócą z pracy to znów będą mieli problem z zaparkowaniem auta, w ich piwnicach dalej będzie woda a za parę dni z konta zejdzie kolejna rata za mieszkanie.
Niech mi Pan uwierzy, że mieszkańcy mają lepsze sprawy do roboty niż sądzenie się z firmą Alfaakt ale ten deweloper zwyczajnie nie daje im innego wyjścia. Ja też, zamiast pisać to wypracowanie wolałbym poczytać ciekawą książkę...
A niech buduje sobie dalej, zarabia pieniądze, odprowadza podatki, tylko nie naszym kosztem- to nie jest chyba zbyt wygórowane oczekiwanie?

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: bart21 »

maciusiu drogi :) - wiec zamknij ten swoj aparat gebowy - i jak nie checesz zeby inni nazywali cie idiota - to nie trolluj...

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: Decyzja wojewody w sprawie Alfaaktu

Post autor: maciek.wroclaw »

Wiesz bartusiu, możesz mówić zamknij [ ] do żony jak będzie przełykała np ślinę, bu ha ha

ODPOWIEDZ