Próba włamania do samochodu

Dyskusje mieszkańców osiedla
HUNTER-SECURITY
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 00:09

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: HUNTER-SECURITY »

Szanowni Państwo
jestem Dyrektorem Zarządzającym w firmie HUNTER Ryszrad Daniłow.
Piszę do Państwa ponieważ trapi Was pewien problem, na który nasza firma znalazła częściowe rozwiązanie. Mówiąc częściowe zachowuję się wobec Państwa fair bowiem problem zabezpieczenia mienia w postaci samochodów jest chyba największym problemem dla każdego - zarówno dla właścicieli jak i firm zajmujących się zabezpieczeniem mienia.
W pewnym - stosunkowo odległym - czasie składaliśmy Państwu ofertę naszej firmy dotyczące zabezpieczenia Państwa mienia.

Naszym zdaniem zarówno sam pracownik ochrony, jak i zdalny system monitoringu nie jest w stanie w 100% zabezpieczyć Państwa mienia. Jedyną opcją jest umieszczenie pracownika ochrony w każdym z pojazdów lu stworzenie strzeżonego parkingu dozorowanego 24 godziny na dobę.

Koszty są przeróżne - proszę mi wierzyć. Dobrym naszym zdaniem systemem jest umiejscowienie rozbudowanego systemu CCTV pozwalającego na rejestrację wszystkich zdarzeń wraz z twarzami sprawców.

Jeżeli chcielibyście Państwo otrzymać więcej informacji proszę o kontakt na [email protected] lub pod numerem tel. 600671120.

Z wyrazami szacunku

Zespół HUNTER

Czeko
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 12:58

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: Czeko »

bart21 pisze:O ile mnie pamiec nie myli, rozmawialem z kolega z 4 jakis czas temu, na jedynym jak do tej pory zebraniu wspolnoty zazadaliscie od pana Chwalka zmiany planu gospodarczego i niepodpisywanie umowy o ochrone - ale to tylko przekaz z drugiej reki....
Było głosowanie i na zebraniu ludzie dużo gadali a jak widać mało zrobili za co teraz będzie się płaciło... pomijam fakt że miało byc drugie zebranie i cisza :lol:
Poza tym ochrona owszem , jak najbardziej, ale wtedy gdy całe osiedle jest ogrodzone .....ale widocznie tu sami "bogacze" mieszkają bez kredytów i stać na wielki szpan - ochrone :lol: płacąc za ochronę całego osiedla bo teraz pod 4 będzie więcej parkujących z sąsiadujących bloków...

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: tms »

Czeko pisze: Było głosowanie i na zebraniu ludzie dużo gadali a jak widać mało zrobili za co teraz będzie się płaciło... pomijam fakt że miało byc drugie zebranie i cisza :lol:
Poza tym ochrona owszem , jak najbardziej, ale wtedy gdy całe osiedle jest ogrodzone .....ale widocznie tu sami "bogacze" mieszkają bez kredytów i stać na wielki szpan - ochrone :lol: płacąc za ochronę całego osiedla bo teraz pod 4 będzie więcej parkujących z sąsiadujących bloków...
Jak sam napisałeś, było głosowanie i ludzie zdecydowali czy chcą płacić, czy nie. Na zebraniu było kilkanaście osób, z czego ze cztery (z naszej wspólnoty) zażyczyły sobie głosowania takiej uchwały. Rozumiem że może Ci się nie podobać to, że będziesz płacił za coś co Ci nie jest potrzebne... ale ja np. będę płacił za plac zabaw dla dzieciaków z całej okolicy, za przegrzewanie mieszkań tych co mają kaloryfery na full i otwarte okna (bo nie ma podzielników) i pewnie inne rzeczy na których mi nie zależy. Natomiast wiem, że mieszkam we wspólnocie, a nie prywatnym domu i muszę uszanować potrzeby innych choć nie zawsze są po mojej myśli.
Co do parkowania osób z innych bloków. No cóż, są tacy co całe życie przelatują "na krzywy ryj" i wydaje im się, że są przedsiębiorczy. Nie ma co się stresować na zapas.

--
tms

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

tms pisze:
Co do parkowania osób z innych bloków. No cóż, są tacy co całe życie przelatują "na krzywy ryj" i wydaje im się, że są przedsiębiorczy. Nie ma co się stresować na zapas.
A przepraszam mam pytanie: gdzie jest zawarty podział miejsc parkingowych?Nie słyszałem żeby miejsca były przydzielone do bloków, podczas zawierania umowy nie wskazano mi miejsca ani nawet obszaru na, którym mam parkować. Jedyne co widziałem to, że "4"ma sporo miejsc na parkingu w polu. Ja parkuję tam gdzie jest wolne nie ważne pod, którym blokiem (zresztą nie mamy innych możliwości). Monitoring na tym osiedlu jest dość nieszczęśliwym rozwiązaniem. Ktoś płaci a potem musi parkować poza granicami chronionego terenu. No ale skoro to zwiększa Wasze poczucie bezpieczeństwa...

Czeko
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 12:58

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: Czeko »

Chciałbym widzieć wyniki tego głosowania , bo z tego co mi wiadomo wiele osób pierwszy raz o tym słyszało.........a co do opłaty za tą ochronę to moje zdanie jest tylko jedno to jest zachciewajka i szpan niektórych osób, które chcą pokazać na jakim "super " osiedlu mieszkają, i pisałem już że jestem za ochrona ale tylko na ogrodzonym osiedlu , wtedy wiem za co płace.Co do tego nie szczęsnego ogrzewania -gwarantuję Ci ze gdyby były liczniki to grzybka i wilgoć w mieszkaniu i na bloku miałbyś szybko, poza tym teraz od liczników się odchodzi , ludzie robią wszystko żeby się tego pozbyć, ale tak jak wspomniałeś to jest wspólnota :D

Co do parkowania jimmy_lodolamacz zgadzam się z Tobą w 100 % , miejsc jest mało i nie dziwie się że każdy parkuje gdzie jest miejsce, też bym tak robił... :)

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: tms »

Czeko pisze:Chciałbym widzieć wyniki tego głosowania , bo z tego co mi wiadomo wiele osób pierwszy raz o tym słyszało.........
Zwróć się do ED.
Co do tego że nie każdy słyszał o głosowaniu.... gdy podpisywałem kartę głosowania, to widziałem, że ponad połowa osób (a były chyba 4 kartki A4) oddała już swój głos.
a co do opłaty za tą ochronę to moje zdanie jest tylko jedno to jest zachciewajka i szpan niektórych osób, które chcą pokazać na jakim "super " osiedlu mieszkają, i pisałem już że jestem za ochrona ale tylko na ogrodzonym osiedlu , wtedy wiem za co płace.
Niestety ogrodzić się osiedla nie da, bo jest jakiś dziwny zapis w gminie zabraniający tego. Jeśli jest jakiś kandydat w najbliższych wyborach, który deklaruję chęć tego zmiany to z przyjemnością oddam na Niego głos.
Dyskusji w temacie zachciewajek i szpanu nie będę kontynuował.
Co do tego nie szczęsnego ogrzewania -gwarantuję Ci ze gdyby były liczniki to grzybka i wilgoć w mieszkaniu i na bloku miałbyś szybko,
Naprawdę myślisz, że ja przeprowadzam się ze stodoły? Zawsze miałem liczniki, bądź podzielniki. Zawsze wychodzę na tym dobrze. Jeśli pojawia się gdzieś grzyb to winna jest zła wentylacja budynku, która doprowadza do zawilgocenia ścian.
http://domoszczedny.info/grzyb-na-scianie-suficie-lub-podlodze-skuteczne-usuwanie-grzyba-ze-sciany/
poza tym teraz od liczników się odchodzi , ludzie robią wszystko żeby się tego pozbyć,
odchodzą Ci którzy nie dbają o regulowanie dostarczanego ciepła, przez co przepłacają. Bez podzielników, zrzucają to na innych.
ale tak jak wspomniałeś to jest wspólnota :D
i dlatego akceptuję wolę większości, bez wypisywania na forum czegoś, co może te osoby (o innym zdaniu niż ja) obrazić.
Co do parkowania jimmy_lodolamacz zgadzam się z Tobą w 100 % , miejsc jest mało i nie dziwie się że każdy parkuje gdzie jest miejsce, też bym tak robił... :)
Pod blokiem 4 będą parkować, jeszcze intensywniej, mieszkańcy innych bloków, ze względu na monitoring. Jeśli, będzie miejsce pod blokiem 3 i pod 4 to z pewnością zaparkuje pod 4. Ale tak jak pisałem wcześniej, nie ma co się martwić na zapas.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: walgula »

Dyskusja zdecydowanie odbiegła od głównego tematu, teraz jak to w Polsce będę kłótnie i wzajemne obrzucanie błotem :evil:

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

tms pisze: Pod blokiem 4 będą parkować, jeszcze intensywniej, mieszkańcy innych bloków, ze względu na monitoring. Jeśli, będzie miejsce pod blokiem 3 i pod 4 to z pewnością zaparkuje pod 4. Ale tak jak pisałem wcześniej, nie ma co się martwić na zapas.
Już się palę żeby tam parkować. W końcu to ochroni moje auto przed "lepkimi ręcami" :mrgreen: Daj spokój TMS. Poława mieszkańców"4"pewnie nie wie o ochronie nie mówiąc o reszcie osiedla. Każdy widzi, że ochrona na naszym osiedlu to ciężka sprawa. Dobrze by było gdyby jakaś jedna firma ochraniała strefę ekonomiczną, plus może jakieś osiedle dodatkowo w Siechnicach i Nas. Wtedy interwencja byłaby na miejscu. Ci, którzy mają niższe poczucie bezpieczeństwa podnieśliby je a ze względu na ilośc klientów może i cena byłaby przystępna dla tych, którzy są sceptykami w tej sprawie(czyt.ja). Jeżeli koszty oscylowały by w granicach kilku złotych od mieszkania byłoby to do przeżycia. Natomiast 20-30zł to przesada jak dla mnie. Tym bardziej, że monitoring daje tylko nadzięję a nie pewność na złapanie sprawcy.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: tms »

jimmy_lodolamacz, jeśli bloki 1,2 i 3 dogadają się same ze sobą i będą chciały (a nie chciały planować planowanie) partycypować w ochronie całego osiedla, to zapewne i blok 4 do tego przystąpi. W zastałej sytuacji można było się ograniczyć do bicia piany na forach, albo zagłosować za tym na co możemy sobie pozwolić. W warunkach jakie są, nie można było uzyskać nic lepszego. Można było jedynie zrezygnować całkowicie, a wtedy na bank temat umarłby na kolejne lata - i dlatego cieszę się, że nie udało się usunąć zapisu o zaliczce na ochronę i jest to co jest. Każdy, kto jest mieszkańcem bloku, mógł zagłosować... choćby via internet. Jeśli ktoś uważa, że został oszukany, może napisać do ED.

--
tms

Czeko
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 9 listopada 2010, 12:58

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: Czeko »

No tms nie wiem jak mogłeś widzieć tyle kart głosowania jeśli gospodarz chodził z kartą do danej klatki :? No ale to mniejsza o to. Co do tego "dlatego akceptuję wolę większości, bez wypisywania na forum czegoś, co może te osoby (o innym zdaniu niż ja) obrazić" , wybacz ale każdy może mieć swoje zdanie i ja je właśnie mam i jeżeli kogoś to "obraża" to być może jest w tym trochę racji ,a jeśli nie to po prostu nie będzie komentował wypowiedzi i tyle :D i tu na forum nie muszę akceptować niczyjej woli.Bo niestety każdy z nas o tym wie że ludzie czasem myślą chaotycznie (co było widać m,in. na zebraniu) a później są tego skutki.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: tms »

Czeko pisze:No tms nie wiem jak mogłeś widzieć tyle kart głosowania jeśli gospodarz chodził z kartą do danej klatki :? No ale to mniejsza o to.
No cóż, jak był u mnie to z pewnością nie była to jedna kartka. Ale to faktycznie nie ma znaczenia. Jeśli interesują Cię wyniki głosowania, to zwróć się o nie do ED - nic prostszego.
Co do tego "dlatego akceptuję wolę większości, bez wypisywania na forum czegoś, co może te osoby (o innym zdaniu niż ja) obrazić" , wybacz ale każdy może mieć swoje zdanie i ja je właśnie mam
Wyrażanie opinii na temat ochrony bądź monitoringu to jedno. Czym innym jest wyrażanie opinii na temat ludzi mających inne zdanie i potrzeby. Dyskutować powinno się na jakiś temat, a o adwersarzach. To nigdy nie prowadzi do konsensusu, a przecież o niego nam chodzi?
[quite]
i jeżeli kogoś to "obraża" to być może jest w tym trochę racji ,a jeśli nie to po prostu nie będzie komentował wypowiedzi i tyle :D
[/quote]
Nie wiem gdzie wyczytałeś taką definicję reagowania na niesłuszne opinie. Gdyby tak było, to nikt nigdy by nie zareagował np. pozwem sądowym, bo każdy sąd zacytowałby to co Ty napisałeś i pozew był by oddalony. W Twoim mniemaniu, każdy kto reaguje na niesłuszne oskarżenia, bądź obrażanie jest winien takiej opinii na swój temat?
i tu na forum nie muszę akceptować niczyjej woli.
bez komentarza
Bo niestety każdy z nas o tym wie że ludzie czasem myślą chaotycznie (co było widać m,in. na zebraniu) a później są tego skutki.
Chaos był, jak na każdym zebraniu, to fakt - pytanie tylko dlaczego? Przecież było wyraźnie napisane w jakim celu się spotykamy... a jakoś nie bardzo można było o tym porozmawiać. Ciągle słyszałem "to nie ważne, zajmijmy się odwołaniem ED. Tylko, że każdy może przeczytać uchwałę - jest dostępna - i zagłosować zgodnie z własnym osądem. Uchwała jest banalnie prosta. Może następnym razem, nie będzie wprowadzany chaos i będzie można przedyskutować to po co się spotykamy. A jeśli ktoś chce czegoś od ED, to jak mniemam, napisze odpowiednio wcześniej maila bądź list. Jeśli ED będzie robił uniki, to gwarantuję, że będę pośród tych którzy będą żądać wyciągnięcia konsekwencji.

--
tms

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Próba włamania do samochodu

Post autor: walgula »

Wątek przekształca się w dyskusję wewn. mieszk. bud.4...

ODPOWIEDZ