DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Dyskusje mieszkańców osiedla
.snc.
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2010, 17:51

DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: .snc. »

Czytając wasze forum dochodzę do wniosku ze większość osób, która tu się wypowiada nie ma zielonego pojęcia o tym, co mówi. Obrażacie ludzi, doszukujecie się sie dziury w całym. Chcecie wiedzieć, co o was myślą pozostali mieszkańcy Siechnic a przynajmniej ich znaczna większość? Nie ma sprawy już wam piszę. Zaczynając od samego początku: jak nie było osiedla Staszica mieliśmy ekstra widok z balkonu, cisze, spokój, nikt nie gapił się nam bezczelnie po oknach jednak wszystko się zmieniło w dniu, gdy powstało wasze śmieszne osiedla. Kolejna rzecz to fakt taki, że niejednokrotnie widziałam jak ludzie z waszego osiedla parkują na Ciepłowniczej zajmując miejsca mieszkańcom tej ulicy, wyrzucają swoje śmieci do naszych kubłów (jak byście nie mieli swoich, z których latem śmierdzi, bo są postawione 4m od naszego bloku). Żeby nie było, że to koniec, bo są jeszcze bardziej kompromitujące was zachowania mianowicie wypisujecie bzdury na młodzież siechnicką, że chodzą po waszym osiedlu a co wy jacyś bogowie jesteście ze bez zezwolenia nie można przejść po waszym osiedlu?? Skoro tak to, którędy wy wracacie z Biedronki, przystanku autobusowego albo po zakupach w osiedlowym sklepie?? Bardzo mnie to ciekawi!? Piszecie, że to przyszli złodzieje … przecież to paranoja jakaś patrzycie na ludzi stereotypowo, a jest to wynikiem niskiego poziomu inteligencji i braku wiedzy a przede wszystkim braku tolerancji. Gdzie ta młodzież ma chodzi?? Zadbaliście o swoje dupska pomijając ich. Tam gdzie stoją wasze bloki, samochody mogłoby też znaleźć się miejsce na boisko dla młodzieży, ale o tym już nie pomyślicie. Postawiliście nam pod balkonami małpi gaj i wasze małe dzieci drą się w niebogłosy( wszystko można zrozumieć, lecz ma to jakieś granice wytrzymałości). Uważacie, że to jest porządku, że wy jesteście ok.?? Tu ja was naprostuje, bo obgadujecie na tym forum swoich sąsiadów nie mają za grosz odwagi, aby osobiście tym ludziom powiedzieć, co uważacie za złe. Spotykacie się w swoich ,,elitach” osiedlowych uzgadniacie jakieś zmiany nie pytając pozostałych mieszkańców o zdanie. Jesteście zapyziałymi snobami myślącymi tylko o sobie i o tym, aby wam było dobrze. Następna sprawa nie wiem czy znacie przepis prawny, który wyraźnie mówi o tym, iż parkowanie samochodów dostawczych na terenie zabudowanym jest niedozwolone. I co z ty? Przedyskutowaliście to na swoich spotkaniach? A i zapomniałabym o pomyśle odgradzania się od reszty. Spoko zróbcie tak odizolujcie się od pozostałych mieszkańców Siechnic jak obóz koncentracyjny. Co wy w ogóle macie w tych głowach to ja nie wiem. Jeszcze dajcie na szczyt ogrodzenia drut kolczasty tak będzie już najlepiej. To jak już założycie sobie to ogrodzenie to z niego nie wychodźcie i nie zajmujcie ławek na placu zabaw na osiedlu Ciepłownicza. Z takim podejście, jakie wy prezentujecie swoimi postawami, komentarzami przyjaciół tu nie znajdziecie, zamknijcie się w swoim getcie. Przemyślcie to co piszecie i robicie bo wbrew waszemu zdaniu kompromitujecie siebie a tym samym nastawiacie wrogo do siebie resztę społeczeństwa.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: pokrzyw »

Pretensje o to, że tu mieszkamy proszę zgłaszać do dewelopera, który osiedle postawił, a w pierwszej kolejności do GMINY, która wydała pozwolenie na budowę, a jeszcze wcześniej ułożyła plan zagospodarowania przestrzennego. My kupiliśmy mieszkania w blokach, które są efektem powyższego.
Co do naszej inteligencji - ludzie, którzy tu mieszkają kupili lokale za pieniądze, których głupota by im nie dała.
Co do złodziejstwa - na świecie ludzie są różni - my sami sobie samochodów i mieszkań nie okradamy, nie sądzę, żeby złodziejom z Wrocławia chciało się tu przyjeżdżać po to, aby kraść radia z samochodów i wybijać szyby.
Boisko, jak i cały teren rekreacyjny jest po drugiej stronie Siechnic - też gmina o to zadbała.
Do spotkań w swoich "elitach", jak i decydowania o naszym osiedlu mamy pełne prawo. Państwu też nikt nie broni dbać o swoje osiedle. Skoro Pan/Pani był/a łaskawa podglądać i podsłuchiwać nasze rozmowy, to przynajmniej proszę ucho nadstawić dokładnie. Oczywiście, że chcemy odgrodzić nasze "małpie gaje" po to, aby pieski nie załatwiały potrzeb tam, gdzie bawią się dzieci. Skoro dla niektórych psia kupa jest ważniejsza - zapraszam dróżką polną w stronę wału - można wdeptać w buty ile dusza zapragnie, ale nasze dzieci (i nie tylko, ponieważ dzieci z sąsiednich bloków także się tu bawią - nikt ich nie goni, dopóki kamieniami w okna nie rzucają) nie muszą się w nich tarzać.
Na koniec - widać, że w przeciwieństwie do nas, Wasza wspólnota zorganizowana nie jest, skoro propozycja wspólnej współpracy była poruszona, a nie wszyscy (jak widać) o tym wiedzą.
Życzę miłego weekendu i proszę nie kompromitować swoimi postami całego Waszego osiedla.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: tms »

Wypowiedź .snc. można spokojnie pominąć. Zarejestrował się na forum, jedynie po to aby to napisać. Proponuję nie karmić trola.

.snc.
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2010, 17:51

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: .snc. »

Co do odpowiedzi na inteligencje...pieniadze tak naprawde moze dostac kazdy, o kredyt nie jest trudno i to wcale nie musi swiadczyc o tym co kto ma w glowie. Co do zlodziejstwa to tego typu stwierdzenia ze z wroclawia nikt napewno nie przyjezdza to juz sa oskarzenia, wprost obrazacie mlodziez Siechnicka, wlamania zdarzaja sie wszedzie i o zlodzieja nie trudno, a skad macie pewnosc ze to nikt z waszego osiedla nie maczal w tym palcow?! co do podsluchiwania to trudno nie slyszec rozmow ktore sa prowadzone centralnie pod naszymi oknami, majac otwarte okno slyszy sie wiele. Otwierajac okno czy wychodzac na balkon nie ma mozliwosci o spokoj, gdyz ton Waszych dyskusji jest tak wysoki ze poza nim nie slychac nic wiecej. Oczywiscie zrozumiale jest to ze nie chigienicznie jest bawic sie w takich warunkach, ale to nie tylko nasze pieski zalatwiaja sobie swoje potrzeby tam gdzie nie trzeba, ale Państwo rowniez maja swoje pupilki i zalatwiaja swoje potrzeby w taki sam sposob. Rowniez zycze milego weekendu a co do kompromitacji nie uwazam by moja postawa byla w jakis sposob kompromitujaca, poprostu kazdy walczy o swoje i kazdy chce zyc w spokoju,( za ktory co miesiac tak samo jak i Pańswo płacimy ciezko zarobione pieniadze) a Wasze zachowania i bezpodstawne oskarzania innych typu zlodziej itp nam tego nie ulatwiaja.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie ma jak trolling w długi majowy weekend....
.snc. pisze:wlamania zdarzaja sie wszedzie i o zlodzieja nie trudno
Ale oczywiście złodziejem może być każdy tylko nie młodzież z Siechnic :shock:
Nie no ręce opadają...prośba do admina o interwencje...cenzura by się przydała :lol: Jak czytam co tu czasem ludzie piszą to kuźwa jak najbardziej jestem ZA!

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: akcjapagorek »

No cóż, poruszonych zostało kilka problemów- że za blisko, że mało miejsca itp.

Można mieć za złe mieszkańcom, że się wprowadzili i że są. Można jednak pokusić się i zastanowić- dlaczego te budynki stoją tutaj ? Kto zaproponował taki plan zagospodarowania przestrzennego ? Warto zadać te pytania samemu sobie a także osobom odpowiedzialnym za wygląd tego miasta.

Wydaje mi się, że mieszkańcy Staszica są tak samo ,,zadowoleni" z odległości, dzielącej ich okna od sąsiednich budynków jak i mieszkańcy Ciepłowniczej.

Po co się kłócić- nie lepiej spotkać się, zorganizować i zacząć wspólnie działać ?

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: tabalga »

akcjapagorek pisze:Po co się kłócić- nie lepiej spotkać się, zorganizować i zacząć wspólnie działać ?
po co mamy się spotykać, żeby słuchać waszego narzekania? tego mamy już dosyć, a jak mamy działać? jak się zbierzemy w kupę, to dmuchniemy chuchniemy i zburzymy wam dom? a może przesuniemy go wspólnymi siłami? "jeleni" szukajcie gdzie indziej...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Ja tam na widoki nie narzekam. A poza tym wygląda na to, że to tzw."starym mieszkańcom"coś nie pasuje. My jako mieszkańcy osiedla "Na zielonym podpierdułku"nie czepiamy się innych mieszkańców Siechnic...a tym bardziej sąsiadów. Pewne wybryki się zdarzyły na osiedlu i tak jest wszędzie i nie ważne kto to zrobił. My walczymy ze złodziejstwem, oszustwem i chamstwem.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: akcjapagorek »

tabalga pisze: "jeleni" szukajcie gdzie indziej...
no tak, jak chcemy coś zrobić- to ,,jelenie"- faktycznie jako znawca wszystkiego, zrób to co potrafisz najlepiej (nie rób nic) i nie przeszkadzaj tym co robią :lol:

Czarny13
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:11

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: Czarny13 »

O proszę - wrócił tabalaga, pan wieczne narzekanie, obrażanie innych i negowanie wszystkiego by tylko zaistnieć na tym forum. Ha ha ha.....Jak zwykle nie na temat. A prosił Ciebie ktoś byś domy przesuwał? A co ludzie z Zielonego Pagórka błagali kogoś by osiedle stanęło tak blisko innych bloków? Nie. Ja też nigdzie nie słyszałem, by ktoś żądał zburzenia pobliskiego osiedla. Wręcz przeciwnie.Ja sam mam kilku znajomych z Ciepłowniczej, nikt mi nie przeszkadza ani nie chcę się ogradzać i mieszkać w gettcie - jak sugeruje inna "wszystkowiedzącalepiej" osoba .snc.Po co to generalizowanie .snc.? Usłyszałeś/aś od wszystkich mieszkańców, że jesteście "be"? Poza tym nie ma co traktować mieszkańców osiedla jak wysiedleńców z tropikalnego kraju, którzy bezczelnie wprowadzili się na WASZ teren. Tak, to Ty masz najwyraźniej problem, bo to Ty piszesz: wcześniej mieliśmy ciszę i spokój, widoki. Mieliście? A co my szturmem i podczas walk zdobyliśmy Waszą ziemię? Kupiliśmy mieszkania od developera, któremu wcześniej ktoś pozwolił na zbudowanie ich, więc gdzie w tym nasza wina? "Postawiliście nam pod balkonami małpi gaj i wasze małe dzieci drą się w niebogłosy" My postawiliśmy, czy ktoś zaprojektował i wykonał? No tak WASZE dzieci są grzeczne i cichutkie i odzywają się tylko raz na tydzień.... Po co piszesz takie bzdury? Kto tu nawołuje do nienawiści i podkreśla swoją odrębność? Ty! Wiele osób z osiedla przeprowadziło się ze "starej" części Siechnic i mają znajomych z całego miasta. Żyją obok siebie, spotykają się i nie widzą problemu. Naszym problemem jest fuszerka jaką odwalił developer i to z nim próbujemy sprawę załatwić, a nie z mieszkańcami Ciepłowniczej.

A co do jeleni......gdzie zauważyłeś jeleniu propozycję spotkania w celu przesuwania dmuchaniem bloków? Tylko to ci przychodzi do głowy? Ograniczone rozwiązania, ograniczone wypowiedzi.

maciek.wroclaw
Posty: 279
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 16:51

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: maciek.wroclaw »

Oj będzie zadyma, będzie !

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: bazylia »

Ale z tego co widzę to nie mieszkańcy Zielonego Pagórka tej zadymy szukają :wink:
I ponawiam prośbę Czarnego - nie generalizować. Ja też mam znajomych na Ciepłowniczej i nie zamierzam się od nich odgradzać :mrgreen:

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: tabalga »

Czarny13 pisze:O proszę - wrócił tabalaga, pan wieczne narzekanie, obrażanie innych i negowanie wszystkiego by tylko zaistnieć na tym forum. Ha ha ha.....
przyganiał kocioł garnkowi, a może to za trudne porównanie dla ciebie?
Czarny13 pisze: A co do jeleni......gdzie zauważyłeś jeleniu propozycję spotkania w celu przesuwania dmuchaniem bloków? Tylko to ci przychodzi do głowy? Ograniczone rozwiązania, ograniczone wypowiedzi.
oj, oj tylko się nie popłacz rogaczu :lol: kto tu jest ograniczony to widać po twojej odpowiedzi skoro prostych przenośni nie umiesz zinterpretować...

nikt sie nie chce izolować? a kto to napisał że to forum jest tylko wasze? (takie kółeczko wzajemnej adoracji...)

Czarny13
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:11

Re: DO MIESZKAŃCÓW STASZICE !!!

Post autor: Czarny13 »

Już płaczę, ale ze śmiechu. Chyba coś cie zabolało, bo jak mówi inne przysłowie (tak tabalaga - przysłowie - nie porównanie ((chyba jakaś mała powtórka z języka polskiego by się przydała)))uderz w stół a nożyce się odezwą. Pozdrowienia jelonku. Skup się na powtórkach i dmuchaniu, albo na wymyślaniu innych kwiecistych metafor dla nieistniejących problemów.

ODPOWIEDZ