Pierwsze oznaki wiosny...

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: Zeus »

Za oknem jeszcze pada, mam nadzieję, że po raz ostatni śnieg, a już widać pierwsze oznaki wiosny... A to ptaki zlatują z południa, a to ludzie na rowerach się pojawiają, a to panie nordic walking uprawiają. W powietrzu czuć zapach zieleniejącej się trawy (to nie jest złośliwość - nie pomyliłem się pisząc zieleniejącej a nie gnijącej :), ptaki zaczynają się odzywać a nawet ostatnio krety z ziemi zaczęły wyłazić...

Czarny13
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:11

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: Czarny13 »

Te krety to wychodzą, ale coś tylko pod 1 budynkiem.... :mrgreen:

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: olo243 »

Może i wyłażą pod pierwszym budynkiem, ale pod drugim ostatnio pojawiły się również jakieś wykopy-kretowiska - pewnie takie długie korytarze mają...

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: bazylia »

Piszesz o tym? Ciekawe w jakim stanie będzie i tak już mizerny trawnik po zakończeniu robót. Ktoś wie po co w ogóle wykopano nam ten rów?
Obrazek

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie chcę się czepiać ale zgoda wspólnoty na takie roboty oczywiście jest?

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: J&G »

Rów wykopany jest pod instalację odgromową.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: bazylia »

Dzięki, ubiegliście mnie :wink: Z ciekawości poszłam przyjrzeć się bliżej i pod paletą zobaczyłam właśnie fragment instalacji odgromowej. Chyba pan Jacek Cech (były elektyryk, którego posta przytoczono w innym wątku) miał rację - nie mamy profesjonalnej instalacji odgromowej.
Obrazek

nam zakładają po 2 latach a 4 budynek dzięki Akcji Pagórek będzie miał od razu :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: pokrzyw »

Mam nadzieję, że budynek 1 ma takową zrobioną..

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: cygan »

Instalacja odgromowa powinna być skręcana śrubami a nie spawana.Babol następny na waszych oczach. :?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: Ramzes »

Witam.

Odnośnie instalacji odgromowej i zamieszonych zdjęć:

Celem wyjaśnienia.

To jest instalacja tzw. otok zewnętrzny wykonywany między innymi dla instalacji odgromowej ale również dla połączeń wyrównawczych.

A co do tego, że odgromówka powinna być skręcana zgadza się ale powyżej poziomu gruntu poprzez tzw. złącza kontrolne łączące zwody pionowe instalacji odgromowej z tymże otokiem.

Odnośnie widocznego braku instalacji odgromowej na dachu. Jak się nie mylę przepisy prawa budowlanego dopuszczają takie rozwiązanie pod warunkiem ,że dach jest pokryty blachą i odstaje od lica ściany zewnętrznej na określoną odległość. i tak blacha jest połączona ze zwodami pionowymi. Acha zwody pionowe wykonywane są z drutu o średnicy np. 8 mm2.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: bart21 »

A ja sie zapytam tak:

1. Kto pozwolil AA wykopac nam pod blokiem dziure ? Czyzby nasz zarzadca podjal taka decyzje (zaraz dostanie maila w tej sprawie - zobaczymy kiedy odpisze :)) ?
2. Czemu wykop jest niezabezpieczony - tasmy juz dawno pospadaly i podarly sie, pomijam tez fakt, ze piach lezy na chodniku ?
3. Ciekawe jak bedzie wygladal trawnik po zasypaniu i kto dopilnuje zeby przywrocono stan sprzed wykopu ?

Ja mysle ze trzeba to dokladnie z panem Chwalkiem wyjasnic - bo to nie moze tak byc ze bez naszej wiedzy ktos obcy (bo AA nie jest juz wlascicelem naszej dzialki) kopie sobie dziure na naszej dzialce... Poza tym takie roboty to chyba powinny byc wykonane zanim budynek zostal oddany (jesli faktycznie to co robi AA jest czescia instaacji odgromowej).

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: jarecki »

punktowanie niedociagniec skutkuje :D , ciekawe kiedy "wykopki" beda robione pod 3 budynkiem... ale chyba sie mały off topic przy okazji zrobił

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: Zeus »

Jeżeli nie ma zgody na wykopy na prywatnej działce to jakim prawem ktoś je robi??? Czyżby zarządca wyraził zgodę bez poinformowania o tym mieszkańców??? I pytanie co będzie jak ktoś tam wpadnie bo zabezpieczone to raczej nie jest...

Amfitryta
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 18 marca 2010, 10:38

Re: Pierwsze oznaki wiosny...

Post autor: Amfitryta »

Zgadzam się zabezpieczenie nie jest chyba dobre, jakaś paleta rzucona byle jak i tyle... a co jeśli do tej dziury wpadłoby np dziecko??? ......a druga sprawa to wydaje mi się że zarządca powinien poinformować mieszkańców, że bieda wykonywana jakieś dodatkowe roboty budowlane, prawda??

ODPOWIEDZ