Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Dyskusje mieszkańców osiedla
andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: andropow »

Co to ma byc?

Czyli zastraszanie admina przez Alfaakt??

Wnoszę jako użytkownik forum o zmianę nazwy działu na:
Osiedle Na Zielonym Pagórku
lub
Osiedle "na zielonym pagórku" wybudowane prze alfaakt - podobnie jest na forum siechnice.pl - tam nikomu nie przeszkadza taki sposób nazewnictwa
bo nazywanie działu "Osiedle Zielony Pagórek" mija sie z nazwa faktyczną i jest wprowadzaniem w błąd.

A nie można tego podpiąć pod nielegalną konkurencję?
W końcu jest to działanie uderzające w dobro klienta, blokuje się dostęp do rzetelnej informacji faktycznych mieszkańców osiedla.
Czy tym nie powinna zając sie UOKiK lub prokuratura?

rafik
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:29

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: rafik »

Dokladnie zgadzam sie z andropowem trzeba w każdym poście dopisać
"Mieszkaniec Osiedla Na Zielonym Pagorku wybudowanego przez firme Alfaakt" - to stwierdzenie chyba nikogo nie urazi gdyz jest stwierdzeniem faktow - mam nadzieje.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bazylia »

Orionie
Twoje odpowiedzi przerosły moje oczekiwania. Serdecznie Ci dziękuję raz jeszcze. Dodatkowo za te wypowiedzi:
Orion pisze: Deweloper musiałby wówczas udowodnić, że użycie wyrazu "Alfaakt" godzi w dobre imię firmy "Alfaakt", co mogłoby być dość zabawne, bo tym samym deweloper przyznałby, że sama nazwa jego firmy źle się kojarzy i że w miejscach publicznych należy jej unikać jak ognia :)
Orion pisze: Moim zdaniem, na dłuższą metę takie działanie dewelopera nie będzie skuteczne. Zdeterminowani klienci zmusili do ustępstw większe potęgi, niż firma Alfaakt. Na szczęście Internet daje wiele możliwości.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jarecki »

Wszyscy mocno wkurzeni, ja również :twisted: , Bazylio- przepraszam, po raz kolejny miałaś racje, ale co mogliśmy zrobić?
najwyższy czas pożegnać się z forum i przenieść rozmowy wraz z historią z tego forum na inne, wiem już o takich propozycjach, ale nie oznacza to zwycięstwo AA, poprzez takie sytuacje jeszcze bardziej umacniam się w przekonaniu że warto walczyć o swoje i o nasze osiedle :!:
Wielkie dzięki Orionie, jak zwykle Twoje wypowiedzi nakreślone literą prawa wyjaśniają wszystko.
i dostałem na priva
Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Wysłano: Pn mar 22, 2010 4:52 pm
Od: admin
Do: jarecki
Tytuł: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

jarecki napisał(a):za niedługo ten i inne wątki gdzie w tytule jest Alfaakt zostaną zablokowane i zwyczajnie znikną....
nie pytajcie dlaczego tylko się domyślcie...



Witam,
proszę o rzeczową dyskusję, a nie bezpodstawne sugestie.
Pozdrawiam

już tyle pytań padło w związku z powyższym że może byś się wypowiedział adminie?
wiem winni sie tłumaczą ale w tym przypadku pomyśl że to forma oświadczenia wydanego do zawiedzionych użytkowników forum, w końcu to My wszyscy wpływamy na tak dużą jego popularność i coś nam sie w związku z tym należy...

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Orion »

Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. (...)
Użycie nazwy firmy na forum publicznym nie jest działaniem bezprawnym.
Dane przedsiębiorcy (w tym nazwa spółki) są jawne, nie podlegają takiej chronione, jak dane osobowe osób fizycznych. Dane spółek są dostępne w KRS. Podstawowe informacje można znaleźć w Internecie przez wyszukiwarki KRS. Są dwie spółki Alfaakt: "Alfaakt sp. z o.o." oraz "Alfaakt Deweloper sp. z o.o." (np. na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: http://krs.ms.gov.pl/login.aspx?ReturnUrl=%2fDefault.aspx )

Pisanie prawdy również nie jest działaniem bezprawnym.
(Chyba, że stanowiłoby to ujawnienie danych chronionych, np. objętych tajemnicą państwową. :wink: ). Jeżeli zarzuty wobec dewelopera są prawdziwe i macie na to dowody (świadkowie, dokumenty, fotografie), to ich przedstawianie nie jest działaniem bezprawnym.

Oprócz argumentu, że było to działanie dozwolone, w ramach porządku prawnego, mocnym argumentem jest działanie w obronie uzasadnionego interesu wobec nieskuteczności innych form interwencji w obronie swoich praw u dewelopera.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Szkoda, że admin nie mieszka na "Zielonym Pagórku". Wiedziałby ile warte są słowa prezesa. Wystarczy wejść na ten nasz obiecany podziemny parking, zebrać pieczarki z piwnicy i inne takie obiecanki macanki. Z drugiej strony nie dziwie się, że chłopak nie chce sobie zaśmiecać głowy pierdołami. Swoją drogą AA strasznie się rzuca...tylko, że to są podskoki ryby na haczyku. A wędkę trzymamy my - konsumenci.
Prezesowi życzę tyle samo zacięcia do naprawiania niedoróbek na osiedlu co do ich tuszowania. Swoją drogą p. Forester trochę sprzedaż siadła co? Konkurencja zaciera ręce. A teraz w Siechnicach budują dużo. No i na mieście się śmieją....oj śmieją. No i jakoś nie widzę, żeby szybko znaleźli się nowi kupcy na te następne bloki. A wystarczy dotrzymać umowy, zrobić wszystko zgodnie ze standardami budowlanymi, fachowo itp. I będzie dobrze. Dla wszystkich. Ale jak pan myśli, że walcząc z nami coś pan zyska...to niech pan jeszcze raz pomyśli.

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: olo243 »

Zastanawia mnie czemu tak wielu z Was pisząc o panu prezesie pisze "panu" z małej litery. Czyzby to poprostu szczery, ludzki i bezinteresowny brak szacunku? :twisted: :lol: :twisted:

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie. To zwykła dysleksja :lol: i szkoda mi sił marnować na wciskanie shifta.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: akcjapagorek »

hehe,
no cóż nie będę oceniał postępowania admina, bo to pewnie zrobią użytkownicy. Jedno jest pewne- czasem w życiu trzeba mieć własne zdanie i wiedzieć jak je obronić :wink: . Takich sytuacji, w których mamy okazję się sprawdzić, pokazać (głównie samemu sobie) ile ma się sił jest niewiele więc nie warto ich marnować...

Nikt z uczestników naszej akcji społecznej nie czerpie przesadnej przyjemności z chodzenia po osiedlu i wyszukiwania usterek, ale jest to póki co jedyna forma działania dzięki której osiągamy rezultaty. Przykłąd:
- od półtora roku zakopywano i składowano śmieci na terenie osiedla- każdy widział, kilku pisało ale dopiero jak pojawiło się pismo w Inspektoracie ochrony środowiska, to ktoś podjął działania (podziękowania dla wszystkich zaangażowanych).

- instalacje wyrównawcze/uziemienie- ktoś pisał, ktoś mówił- zaczęliśmy się interesować tematem- ciach i już się to naprawia...

- gnijąca elewacja- gdyby nie ta fantastyczna seria zdjęć i wizyta telewizji to chyba nikt by jej nie umył :lol: ...

No cóż nie jest to łatwe ani też przyjemne- jak widać na przykładzie amdina- Ci, którzy mają odwagę i chęć powiedzieć głośno, że chcą tylko tego za co zapłacili są poddawani różnego rodzaju naciskom. Ktoś kto te naciski wywołuje myśli pewnie, że odnosi sukces. Fakt, admin się ugiął i nazwę zmienił ale czy poprawia to sytuację firmy Alfaakt ?

Spokojnie, potrafimy odpowiadać na pisma, potrafimy interpretować przepisy a potencjalni klienci potrafią czytać między wierszami- bo cóż to za firma, która zamiast poprawiać jakość osiedla (gdzie chce de facto jeszcze sprzedać mieszkania :mrgreen: ), woli straszyć swoich klientów sprawami sądowymi? Czy ktoś tu naraża na szwank czyjś wizerunek ? Myślę, że każdy wystawia sobie opinię- sam :wink:.

Skoro firmę Alfaakt tak bolą zdjęcia np. rozwalonej drogi to niech się nie dziwią, że nas mieszkańców boli jak musimy po niej codziennie jeździć... już o słynnym ,,skandynawskim parkingu'' to nie wspomnę...

Podsumowując: nikt z nas nie walczy o ferrari pod domem- my chcemy tylko tego, za co zapłacilśmy. Jak będzie trzeba, pójdziemy i do sądu- parę lat będziemy tu jeszcze mieszkać 8) Jak to mówią: damy radę!

Piotr N.

ps. ach, ja jestem za przywróceniem nazwy działu Alfaakt. Bo ja kupiłem mieszkanie od firmy Alfaakt. Skoro mam nie używać tej nazwy bo niby miałoby to być przestępstwem no to po co tak nazywać firmę ? Coś nie bardzo rozumiem ideę tego ,,pozwu/wniosku'' :D

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Zeus »

No i mamy cenzurę. Jeżeli faktycznie wszystko zablokują i wykreślą to wg mnie będzie to działanie zmierzające do zaciemniania faktycznego wizerunku naszego osiedla. Bo jak inaczej interpretować fakt, że niby nazwa Alfaakt jest zarezerwowania tylko dla Pana prezesa - jeżeli uważa, że jest znak towarowy to zapraszam do Urzędu Patentowego - wtedy jest gwarancja, że nikt nie będzie bezprawnie używał tej nazwy. Ja nie mam zamiaru kryć się z tym, że mieszkam na osiedlu "Na Zielonym Pagórku" wybudowanym przez firmie Alfaakt sp. z o.o.
Jeżeli faktycznie admin dostał pismo od kancelarii prawniczej to tylko pogratulować tupetu - tuszowanie sprawy poprzez naciski niczego nie zmieni a osiedle nadal będzie wyglądać tak jak teraz albo gorzej.

Na szczęście klienci prócz oglądania zaszczytnego :) trzeciego miejsca w jakimś tam rankingu maja swój rozum i patrzą po internecie gdzie to niby planują zainwestować swoja kasę i bez względu na wszytko zobaczą straszną rzeczywistość.

A tak swoją drogą to skoro już admin wykreślił nazwę firmy w nazwie postu to niech doda opis pod nazwą, np. "Osiedle wybudowane przez firmę Alfaakt sp. z. o.o. od kuchni" :)

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bazylia »

Na forum Gminy Siechnice Orion umieścił takiego posta:
Orion pisze:Na forum miejskim Siechnic od dłuższego czasu umieszczano bardzo krytyczne wypowiedzi na temat firmy Alfaakt, dewelopera, budującego osiedle "Zielony Pagórek".

Powstała grupa "Akcja Pagórek", która zaczęła walczyć o prawa nabywców lokali: http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=16&t=1894&start=0
Założyli swoją stronę: http://www.siechnice24.pl/

Próbowali interweniować u Burmistrza w sprawie braku miejsc parkingowych, co jest niezgodne z obowiązującym planem miejscowym (u Burmistrza odbyło się spotkanie z udziałem prezesa Alfaaktu oraz członków Akcji Pagórek).

Pisano o nich na portalu powiatu: http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=39373
Zaktywizowali sporą grupę mieszkańców osiedla, o czym świadczyły kolejne wpisy na miejskim forum oraz zdjęcia z osiedla.

Doprowadzili w 3 wspólnotach mieszkaniowych z osiedla do odwołania zarządcy, narzuconego przez dewelopera aktem notarialnym.

Dzisiaj ukazało się ogłoszenie admina forum:
Na podstawie art.24 w związku z art.43 Kodeksu Cywilnego, w których mowa jest o ochronie dóbr osobistych wymienionych w otwartym katalogu art.23 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z wnioskiem Kancelarii Prawniczej występującej w imieniu Alfaakt Sp. z o.o., zmieniono nazwę wątku na forum Siechnice .com.pl z "Alfaakt/Zielony Pagórek" na "Osiedle Zielony Pagórek"

Michał Chrząszcz
http://www.Siechnice.com.pl
Link: http://je.pl/l0ff

Doszło więc do nacisków i zastraszenia.
Komentarze użytkowników forum o naciskach i wymuszonej cenzurze: http://je.pl/3bdc

Istnieją uzasadnione obawy, że na tym się nie skończy, że będą następne kroki prawne w celu zamknięcia ust krytycznym klientom.
Orionie, dziękujemy Ci za przedstawienie tematu na drugim forum

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jimmy_lodolamacz »

bazylia pisze:Na forum Gminy Siechnice Orion umieścił takiego posta:
Gminy Siechnice(forum byłej gminy: Święta Katarzyna). Łatwiej znaleźć :D

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jarecki »

im więcej osób wie tym lepiej :) dzięki Orionie

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Zeus »

No i widać, że nie tylko samym mieszkańcom zależy na tym aby deweloper zaczął z nami rozmawiać o poprawieniu niedoróbek, że są też inni, którym nie jest obojętny los osób pokrzywdzonych.

ORIONIE - wielki szacun.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ