Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Dyskusje mieszkańców osiedla
andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: andropow »

wolność słowa jest do momentu, aż komuś to nie przeszkadza ;)

Czarny13
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:11

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Czarny13 »

Czarny13 pisze:Powiem tak: byłem na zebraniu mieszkańców w restauracji. Na nim jakiś facet (chyba z 1 bloku) powiedział, że jest moderatorem forum i że developer naciskał na nich by zamknąć temat lub zmienić nazwę działu. Więc chyba jest coś na rzeczy.
no nareszcie!(czekałem na ukazanie się posta od środy) już myślałem, że i niewygodne posty zaczną znikać jak i obietnice developera;) Czytałem odpowiedź developera pod artykułem dotyczącym parkingu. Podobno chce załatwiać sprawy przez sąd. Ładnie będzie to wyglądać: Developer pozywa oszukanych przez siebie klientów :mrgreen:

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: tms »

Czarny13 pisze:
Czarny13 pisze:Powiem tak: byłem na zebraniu mieszkańców w restauracji. Na nim jakiś facet (chyba z 1 bloku) powiedział, że jest moderatorem forum i że developer naciskał na nich by zamknąć temat lub zmienić nazwę działu. Więc chyba jest coś na rzeczy.
no nareszcie!(czekałem na ukazanie się posta od środy) już myślałem, że i niewygodne posty zaczną znikać jak i obietnice developera;) Czytałem odpowiedź developera pod artykułem dotyczącym parkingu. Podobno chce załatwiać sprawy przez sąd. Ładnie będzie to wyglądać: Developer pozywa oszukanych przez siebie klientów :mrgreen:

Masz rozdwojenie jaźni?:-)

Czarny13
Posty: 8
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 19:11

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Czarny13 »

Nie, nie mam. Pierwszego posta chciałem umieścić w środę. Po kliknięciu "wyślij" pojawiła się informacja, że post musi zostać zaakceptowany przez moderatora przed wyświetleniem na forum. Jako, że nie pojawiał się przez 4 dni a rzecz dotyczyła jednego z moderatorów zacząłem się zastanawiać o co chodzi. Interwencja u Admina poskutkowała pojawieniem się posta. Chciałem nawiązać do tej sytuacji, więc zacytowałem posta, który mimo, iż pojawił się w sobotę - widnieje z datą środową. Proste nie?

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bart21 »

Odnosnie kolejnej zmiany nazwy:

Ja tak sie tylko zapytam - jak to jest ze przez kilka lat nikomu nie przeszkadzala nazwa watku "Alfaakt", a teraz nagle znalazl sie na to paragraf ?? Bardzo to jest ciekawe podejscie - jak pisza dobrze to niech watek sie nazywa Alfaakt, a jak pisza zle - to wtedy niech juz sie Alfaakt nie nazywa... zamiast wziac sie do roboty to pan Prezes woli zmieniac nazwe forum.... Prosze tylko pamietac, nie to forum, to inne sie znajdzie :), gdzie nazwa sie nie zmieni...

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: jarecki »

za niedługo ten i inne wątki gdzie w tytule jest Alfaakt zostaną zablokowane i zwyczajnie znikną....
nie pytajcie dlaczego tylko się domyślcie...

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: olo243 »

09 marca 2010 olo243 pisze: Nie zdziwiłbym się gdyby wkrótce na życzenie "użytkowników" z nagłówka zniknął wyraz "Alfaakt",
Nie zdziwiłem się :twisted:

Poprostu ŻENUJĄCE!!!

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bazylia »

Szkoda, że zlekceważyliśmy posty Czarnego13. Ta sprawa śmierdziała od początku.Kiedy próbowałam się dowiedzieć prawdy od admina, to nazwano mnie czepialską babą :wink: Jarecki-wybaczam Ci :)

Najpierw moderator Tomek przyznał się do tego, że developer namawiał ich do zmiany nazwy działu i zablokowania "niewygodnych" użytkowników, a później admin stosował pokrętne odpowiedzi dlaczego zmienił nazwę działu.
Najpierw napisał, że na prośbę moderatora, a potem, że mu się pomyliło, bo dużo z nim rozmawiał. Ja codziennie rozmawiam z mamą ale jakoś do swoich postów jej nie mieszam :twisted: A na koniec żeby było analogicznie do MSM Czechnica. Teraz widać tą analogię - adminie gratuluję odwagi!

No więc jak to Tomku jest naprawdę co? Współpracujesz z developerem (też to potwierdziłes na zebraniu mieszkańców) więc pewnie masz informacje na bieżaco. Kiedy nas zablokują co? :lol: Na szczęście są inne sposoby walki....

Developerze - zamknięciem nam ust na tym forum nie poprawisz wszystkich usterek i nie zmienisz wizerunku osiedla. Wręcz przeciwnie swoją prośbą do admina przyznałeś się do porażki. :lol:

Pytanie do Oriona: czy nie jest tak, że artykuł, na który się powołuje admin, ma moc, jeżeli przestępstwo zostanie stwierdzone?

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Orion »

bazylia pisze:Pytanie do Oriona: czy nie jest tak, że artykuł, na który się powołuje admin, ma moc, jeżeli przestępstwo zostanie stwierdzone?
A o jaki przepis chodzi? W tym wątku nic nie znalazłem, a na Waszym zebraniu nie byłem. :wink:

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bart21 »

Chodzi o te wypowiedz admina:
Na podstawie art.24 w związku z art.43 Kodeksu Cywilnego, w których mowa jest o ochronie dóbr osobistych wymienionych w otwartym katalogu art.23 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z wnioskiem Kancelarii Prawniczej występującej w imieniu Alfaakt Sp. z o.o., zmieniono nazwę wątku na forum Siechnice .com.pl z "Alfaakt/Zielony Pagórek" na "Osiedle Zielony Pagórek"

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: bazylia »

o, dzięki Bart21 :wink: Myślałam, że wszyscy przeczytali posta Admina z wyjaśnieniem zmiany nazwy działu :wink:
Orionie - przepraszam za nieprecyzyjność i dziękuję za szybką reakcję.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Orion »

OK, sam też już znalazłem. Nie jestem na bieżąco...
Chodzi o ogłoszenie Admina:
http://siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=16&t=2076&p=8214#p8214

Przywołane przepisy Kodeksu cywilnego:
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Art. 43. Przepisy o ochronie dóbr osobistych osób fizycznych stosuje się odpowiednio do osób prawnych.
Widocznie prawnicy dewelopera zażądali tej zmiany, żeby chronić nazwę firmy dewelopera, pod groźbą wystąpienia z powództwem przeciwko administratorowi tego forum.
Trochę to dziwne działanie, bo użycie nazwy firmy w nazwie działu forum nie jest samo w sobie szkodliwe. Za szkodliwe dla dobrego imienia firmy uznano zapewne wysokie pozycjonowanie tego wątku w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu hasła Alfaakt. Ale to już zależy od ilości wpisów i ich treści (co skutkuje ilością odwiedzin wątku przez czytelników forum), a nie od nazwy działu.

Powiem tak: kancelaria działa na zlecenie swojego klienta, czyli firmy Alfaakt. Miała prawo tego zażądać, jeśli takie było wyraźne oczekiwanie klienta. Nie dziwmy się też Adminowi, że nie chce procesować się całe lata z dużo silniejszym od niego przeciwnikiem i że ustąpił bez walki. Owszem, można by przed sądem dowodzić, że nazwa jest neutralna, że dla użytkowników forum jest oczywista, ponieważ dotyczy osiedla, budowanego przez tę firmę, że (jak tu napisano) nie wadziła deweloperowi, dopóki nie było tak krytycznych wpisów.

Deweloper musiałby wówczas udowodnić, że użycie wyrazu "Alfaakt" godzi w dobre imię firmy "Alfaakt", co mogłoby być dość zabawne, bo tym samym deweloper przyznałby, że sama nazwa jego firmy źle się kojarzy i że w miejscach publicznych należy jej unikać jak ognia :)

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: tms »

No i pojawiło się ogłoszenie które potwierdza te naciski:-)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Alfaakt/ Zielony Pagórek - zmiana nazwy działu

Post autor: Orion »

Nie można tu mówić o przestępstwie. Naruszenie dóbr osobistych podlega odpowiedzialności cywilnej (odszkodowawczej) a nie karnej.
Swoją drogą - o Adminie dobrze świadczy fakt, że zakulisowe naciski spełzły na niczym. Potrzebne było oficjalne wystąpienie kancelarii prawnej, żeby ustąpił. Dzięki temu mamy jasność, kto o to zabiega.

Trzeba tylko mieć nadzieję, że w ślad za tym nie pójdą kolejne żądania, jak kasowania niewygodnych dla dewelopera wpisów i blokowania krytycznych użytkowników. To byłaby już cenzura, wymuszona groźbą procesu sądowego i roszczeniem odszkodowawczym. Nadzieja nadzieją, ale powinniście być przygotowani również na to.

Moim zdaniem, na dłuższą metę takie działanie dewelopera nie będzie skuteczne. Zdeterminowani klienci zmusili do ustępstw większe potęgi, niż firma Alfaakt. Na szczęście Internet daje wiele możliwości.

ODPOWIEDZ