Ogrzewanie

Dyskusje mieszkańców osiedla
bourlinguer1
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2010, 18:05

Ogrzewanie

Post autor: bourlinguer1 »

Witam,
w związku z niską temperaturą w naszym mieszkaniu, chciałam się Was zapytać, jak to wygląda na innych osiedlach.
Jakie macie temperatury w mieszkaniach?
Czy ktoś z Was kiedyś mierzył temperaturę kaloryferów?
Kiedy jest taka pogoda jak dziś kaloryfery macie ciepłe? Można na nich położyc rękę i dłużej potrzymać, czy są gorące, wręcz parzą?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
generalnie ponoć w przepisach jest tak, że zarządca powinien zapewnić w mieszkaniu temperaturę powyżej 18 stopni. Nie wiem, jak jest naprawdę.
Może ktoś z Was wie, jakie są normy i prawa lokatorów w tym temacie?

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Ogrzewanie

Post autor: Patriot »

Hej, u mnie wygląda to tak, że mam kaloryfery rozkręcone tak gdzieś na 4 i w mieszkaniu mam ciepło. Co prawda nie mierzyłem temperatury termometrem, ale można chodzić w krótkim rękawku :)

Kajuta
Posty: 44
Rejestracja: piątek, 27 marca 2009, 21:15

Re: Ogrzewanie

Post autor: Kajuta »

Ja mam stale włączony tylko jeden kaloryfer - w łazience. Czasami dodatkowo odkręcałam w czasie tych dużych mrozów jeszcze jeden, np. w kuchni. Kiedy kaloryfer jest odkręcony na max. jest tak gorący, że rękę można przyłożyć tylko na krótką chwilkę..

DeLuxe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 16:05

Re: Ogrzewanie

Post autor: DeLuxe »

Witam serdecznie.

Wiem, że juz jest po czasie aby odpowiedzieć na pytanie, ale ponieważ prowadzę firmę, która zajmuje się serwisem węzłów cieplnych (staram się o podpisanie usług z ExpertDom na SKUTECZNE usuwanie awarii na Państwa osiedlu), postaram się odpowiedzieć pokrótce:

Temperatura w Państwa mieszkaniach NIGDY nie powinna byc poniżej oczekiwanej.
W węzłach cieplnych na terenie osiedla, zamontowana jest nowoczesna automatyka ciepłownicza, która w pełnym zakresie powinna pokrywać każdą zachciankę na komfort temperaturowy.
Temperatura wody w grzejnikach uzależniona jest od temeperatury zewnętrznej - im ta jest niższa, tym temperatura grzejników powinna być wyższa (prosty algorytm tzw. "krzywej grzewczej" czteropunktowej.
Jeśli mimo prawidłowego ustawienia automatyki ciepłowniczej, temperatura w grzejnikach jest nieodpowiednia, należy szukać innych przyczyn:
-nieodpowiednie nastawy pmpy c.o.,
-niepełny zład c.o.,
-zapowietrzone grzeniki, itd.

Pozdrawiam.
Tomasz

ODPOWIEDZ