UWAGA potajemne przekazanie parkingu pod oczyszczalnią!!!

Dyskusje mieszkańców osiedla
Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: Orion »

Zeus pisze:Poczekajmy do zwołania zebrania przez ExpertDom i tam podpiszmy się pod uchwałą zakazującą zarządcy podjęcia jakichkolwiek działań zmierzających do przejęcia w zarządzanie klepiska z chwastami zabezpieczonego kłódką!!!!
Zarządca może przejąć w zarządzanie nieruchomość na zlecenie jej właściciela. Jeżeli zleci to deweloper (o ile on jest właścicielem tego terenu), to zarządca będzie działał z jego upoważnienia i na jego rzecz. Mogą mu też zlecić usługę zarządzania osoby, które wykupią ten grunt (współwłaściciele parkingu). Natomiast żadna wspólnota nie może mu zlecić zarządzania cudzą nieruchomością - a ona dla każdej wspólnoty jest cudza.

Uważam, że uchwała wspólnoty w sprawie cudzej nieruchomości jest bezprzedmiotowa.
Nie możecie panu Chwałkowi zabronić przyjęcia tego zlecenia. Wy zaś zlecić tego nie możecie (nie wolno Wam), bo jako wspólnota nie macie żadnego tytułu do tej działki.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: andropow »

No właśnie tu jest jakaś dziwna sytuacja.
Czy wspólnota nie może wykupić parkingu?
wtedy sytuacja była by jasna i klarowna, a tak, co najpierw pan Zenek da alfaaktowi 1zł i pan Zenek2, i będą mieli po 33% udziałów? a jak się zgłosi 100 Zenków to będą już mieli po 1%?
Jakoś nie ogarniam tego.
Poza tym, przy osobach prywatnych była by to własność prywatna i co by miała do rozliczenia miejsc parkingowych osiedla - w końcu wtedy parking nie należał by do żadnej wspólnoty.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: tms »

Orion pisze: Uważam, że uchwała wspólnoty w sprawie cudzej nieruchomości jest bezprzedmiotowa.
Nie możecie panu Chwałkowi zabronić przyjęcia tego zlecenia. Wy zaś zlecić tego nie możecie (nie wolno Wam), bo jako wspólnota nie macie żadnego tytułu do tej działki.
Chyba się nie rozumiemy. Chodzi o to czy zarządca wspólnoty mieszkaniowej może w jej imieniu przejąć nieruchomość na rzecz zarządzanej wspólnoty. Ze Pan Chwałek i Jego firma mogą sobie nabywać i zbywać nieruchomości to normalne - mnie nic do tego. Ja się martwię raczej tym czy zarządca mojej wspólnoty może nagle stwierdzić, że nabył sobie w moim (mojej wspólnoty) imieniu parking i, że teraz mam sobie tam parkować;-)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: Orion »

andropow pisze:Czy wspólnota nie może wykupić parkingu?
Może, ale musi to być nieruchomość przyległa, czyli bezpośrednio granicząca z Waszą (patrz art. 32a ustawy o własności lokali).
andropow pisze:najpierw pan Zenek da alfaaktowi 1zł i pan Zenek2, i będą mieli po 33% udziałów? a jak się zgłosi 100 Zenków to będą już mieli po 1%?
Kupuje się określony udział w nieruchomości. Wielkość Twojego udziału się nie zmienia wraz ze zmieniającą się liczbą współwłaścicieli, po prostu zmniejsza się udział dotychczasowego właściciela (dewelopera). Jeśli na parkingu będzie np. 100 miejsc parkingowych, to będzie 100 udziałów. Właściciel może sprzedawać każdemu nabywcy udział w nieruchomości w wysokości 1/100, z którym będzie związane prawo do wyłącznego korzystania z jednego oznaczonego miejsca postojowego (podobnie jak w lokalu garażu podziemnego). Jedna osoba może oczywiście kupić kilka udziałów (kilka miejsc postojowych) i mieć tym samym większy udział.
andropow pisze:przy osobach prywatnych była by to własność prywatna i co by miała do rozliczenia miejsc parkingowych osiedla - w końcu wtedy parking nie należał by do żadnej wspólnoty.
Dokładnie. Będzie to własność odrębnej nieruchomości, która nie ma nic wspólnego ze wspólnotą mieszkaniową.
tms pisze:czy zarządca mojej wspólnoty może nagle stwierdzić, że nabył sobie w moim (mojej wspólnoty) imieniu parking i, że teraz mam sobie tam parkować;-)
Nie, nie może. Do nabycia nieruchomości musiałby mieć Wasze pełnomocnictwa w formie aktów notarialnych. Jeśli takich pełnomocnictw mu nie udzieliliście, to nie może tego zrobić w Waszym imieniu.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: andropow »

Orion pisze:
andropow pisze:Czy wspólnota nie może wykupić parkingu?
Może, ale musi to być nieruchomość przyległa, czyli bezpośrednio granicząca z Waszą (patrz art. 32a ustawy o własności lokali).
andropow pisze:najpierw pan Zenek da alfaaktowi 1zł i pan Zenek2, i będą mieli po 33% udziałów? a jak się zgłosi 100 Zenków to będą już mieli po 1%?
Kupuje się określony udział w nieruchomości. Wielkość Twojego udziału się nie zmienia wraz ze zmieniającą się liczbą współwłaścicieli, po prostu zmniejsza się udział dotychczasowego właściciela (dewelopera). Jeśli na parkingu będzie np. 100 miejsc parkingowych, to będzie 100 udziałów. Właściciel może sprzedawać każdemu nabywcy udział w nieruchomości w wysokości 1/100, z którym będzie związane prawo do wyłącznego korzystania z jednego oznaczonego miejsca postojowego (podobnie jak w lokalu garażu podziemnego). Jedna osoba może oczywiście kupić kilka udziałów (kilka miejsc postojowych) i mieć tym samym większy udział.
No właśnie tak myślałem, tylko niepasuje mi to z listem od developera

Dzisiaj deweloper podostarczał do skrzynek następujący list:
"(ble bel ble)..
uzyskała decyzję o pozwolenie na użytkowanie nr 437/2009 z dnia 17 grudnia 2009
Z uwagi na fakt, iż parking przeznaczony jest na uzytek mieszkańców ul. Staszica 2, 4, 8 oraz grabskiego 3-19, wjazd zabezpieczony jest zamykanym szlabanem a klucze są do odebrania w Biurze..."

List został dostarczony do ok 215 lokali, a dotyczy ok300 lokali, natomiast miejsc parkingowych jest ok 115.
I znowu wygląda na to, że nawet gdyby parking został "przyjęty" to jest na nim za mało miejsc parkingowych na 300 mieszkań .

Inna sprawa - w pozwoleniu na budowę buynku jest zapis, że odbiór budynku nr 3 nastąpi dopiero PO odebraniu parkingu. O dziwo jest na odwrót, parking został odebrany do użytku pół roku później niż budynek

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: Orion »

Ale co Ci nie pasuje? W cytowanym fragmencie nie ma ani słowa o własności. Jeśli udziały w działce z parkingiem mają być sprzedawane indywidualnym nabywcom, to wszystko jest OK.

Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna, która nie ingeruje w stosunki własności i w relacje między inwestorem a jego klientami. Czy wykupicie ten parking, czy nie - to już Wasz problem.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: akcjapagorek »

Dzięki Orionie za cenne porady 8)

Dziś do każdej skrzynki na osiedlu, wrzuciliśmy informację a propos ,,parkingu pod oczyszczalnią'' Najlepiej aby tę sprawę poruszyc na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, można nawet zaprosić p. Sikorskiego- to byłoby pewnie baardzo interesujące spotkanie...
Dziś słyszeliśmy kolejny cytat... Prezes rzekomo powiedział o parkingu ,,pod oczyszczalnią'':
,,To parking w stylu Skandynawskim, usytuowany z daleka od domu-żeby nie zanieczyszczać spalinami powietrza na osiedlu. Widziałem takie za granicą...''

Zastanawiamy się nad założeniem kolejnego działu na stronie akcji ,,Pagórek'' Takie cytaty to prawdziwe perły...

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: walgula »

Z takimi "perełkami" to bym uważał jeśli się nie ma czegoś takiego nagranego na taśmie, czy w formie elektronicznej. Preze mógłby wytoczyć proces o "zniesławienie", albo takie tam.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: akcjapagorek »

heh, dokładnie- dlatego napisałem ,,rzekomo powiedział''. Podczas akcji ,,Pagórek'' nie chcemy zniekształcać obrazu (nikt nie dorabia dziur na zdjęciach w paincie 8) ani nie zwiększa odległości do osiedla, pokazując zdjęcia ,,ciekawego'' parkingu. Pokazujemy rzeczy takimi jakie są, zostawiając ocenę każdemu oglądającemu- a w szczególności potencjalnym kupcom.
Cytaty które wcześniej zamieściłem, były wypowiedziane w towarzystwie świadków, bo sam to bym raczej nie uwierzył... :shock: więc po tym co słyszałem, jestem skłonny uwierzyć w ,,Skandynawskie pomysły :mrgreen: ''

agataimichalk
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 14:36

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: agataimichalk »

akcjapagorek pisze:Dzięki Orionie za cenne porady 8)

Dziś do każdej skrzynki na osiedlu, wrzuciliśmy informację a propos ,,parkingu pod oczyszczalnią'' Najlepiej aby tę sprawę poruszyc na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, można nawet zaprosić p. Sikorskiego- to byłoby pewnie baardzo interesujące spotkanie...
Dziś słyszeliśmy kolejny cytat... Prezes rzekomo powiedział o parkingu ,,pod oczyszczalnią'':
,,To parking w stylu Skandynawskim, usytuowany z daleka od domu-żeby nie zanieczyszczać spalinami powietrza na osiedlu. Widziałem takie za granicą...''
Zastanawiamy się nad założeniem kolejnego działu na stronie akcji ,,Pagórek'' Takie cytaty to prawdziwe perły...
A to dobre nie sądziliśmy , że deweloper tak dba o nasze powietrze a co za tym idzie - zdrowie :wink:

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: Patriot »

tak, dostaliśmy pisma.

i chyba jednej sprawy nie rozumiecie. parking JUŻ ZOSTAŁ ODEBRANY, jest pozwolenie na użytkowanie. Bilans miejsc już się zgadza.

a tak na marginesie to kontaktował się ktoś z Alfaaktem w sprawie tego, na jakiej zasadzie mamy ten parking użytkować?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: andropow »

Bardzo dobrze rozumiemy:
Parking został odebrany, a przez kogo? Parking ma wydane pozwolenie na użytkowanie, ale dalej jest własnością alfaaktu.
I poraz kolejny trzeba powtórzy - alfaakt chce przekazać parking - własność, no chyba, że przez ostatnie pół roku coś się zmieniło.
Poczytaj dokładnie posty powyżej.

Kosmateus
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:52

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: Kosmateus »

W ramach rozpoznania terenu jako nowy mieszkaniec poczytałem sobie Wasze opinie i musze przyznać, że niektórzy mnie mocno zadziwili, ale jak rozumiem nie będę miał z nimi za dużo kontaktów bo mieszkają ( jeżeli faktycznie mieszkają ? ) w innych budynkach.
Według mnie cała ta akcja pagórek ma znamiona czarnego pijaru na zamówienie konkurencji – kolesie kreują problem ( parkingi budowane do skutku jak będziemy dużo krzyczeć ) nakręcają nierozwiazywalną sprawę i ciągną ja bez końca, wyszydzają pozytywy i hołubią wkręconych. Innym przykładem jest tzw. dokumentacja fotograficzna – każdy wie że budowa wygląda jak budowa, a nie jak produkt wiec porada lidera z AP żebym zapytał ALFA przy odbiorze czy tak już zostanie jest pytaniem w stylu: Panie Piotrze czy przestał już pan molestować małe dziewczynki ?
Panowie z AP nie traktujcie nas jak … no wiecie. Chyba że, … każdy sądzi według siebie. Macie zlecenie to się chociaż postarajcie.
Teraz odebrałem mieszkanko, żeby wpuścić ekipę i mam nadzieje, że do aktu mój budynek wykończa co najmniej tak jak trzy poprzednie.

Ale nic to.

Ktoś napisał żeby pójść do ALFA i zapytać o wiadomy parking.
Poszedłem i zapytałem, faktycznie mają zatwierdzone te wszystkie parkingi łącznie z tym koło oczyszczalni i uzyskali decyzje na użytkowanie jak było wymagane. Parking jest postawiony do naszej dyspozycji jako uzupełnienie parkingów przy budynkach. Możemy go przejąć na własność lub w użytkowanie ale faktycznie koszty eksploatacji będziemy musieli ponosić. Przynajmniej dla mnie jest to naturalne, nie wiem kto i na jakiej podstawie wpadł na pomysł, że musimy wyrazić zgodę na parkingi bo jak nie to będą musieli budować nowe do skutku i na dodatek to nie MY, UŻYTKOWNICY będziemy ponosić koszty parkowania, a kto ? To taki pomysł jakby tego gościa z Wenezueli co chce zabrać francuzom markety bo chcą zrównoważyć straty na dewaluacji ich waluty.
Zastanówmy się logicznie, co naprawdę uzyskamy nie biorąc tego co nasze?

K.

PS
Statystycznie zapewne zostanę okrzyknięty ……., bo jak widziałem obowiązuje tu czasami rewolucyjna zasada „ kto nie z nami ten nasz wróg ” ale trudno ustrój „sprawiedliwości społecznej” w naszym kraju skończył się 20 lat temu.

K.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: UWAGA POTAJEMNE PRZEKAZANIE PARKINGU POD OCZYSZCZALNIĄ!!!

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Mieszkam na "Pagórku" już ponad rok...jak wielu innych. Kupiłem tu mieszkanie bo mi się bardzo podoba okolica. Jednak jestem trochę rozczarowany podejściem dewelopera. Stan osiedla jest praktycznie taki sam jak rok temu. Dewelopera nie robi nic jeżeli się go nie postraszy. Z wielką łaską został zbudowany plac zabaw. Posadzili coś co przypomina drzewka(zresztą niezgodnie z planem). Odprowadzenie deszczówki i parking pozostawie bez komentarza. Jest wiele rzeczy na, które na początku nie zwraca się uwagi ale po czasie zaczynają drażnić.

Komentarze przyszłych sąsiadów są podobne do odpowiedzi dzieci :"Mamo wiem co robie w końcu mam już 16 lat".
Pomieszkajcie tu trochę i potem osądźcie czy wszystko jest cacy... :D

P.S
Ja ze swojej strony życzę sprawnego remontu, miłego mieszkania i ostrej parapetówy : :D

ODPOWIEDZ