Akcja Pagórek!!!- start

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Witam
na szybko kilka odpowiedzi:
jimmy_lodolamacz pisze:Podoba mi się to co robicie. Na pewno wyniki będą pozytywne. Wiele rzeczy może ulec poprawie. Obawiam się tylko, że kręcimy bata na siebie. Zbyt intensywne nagłaśnianie"wad"osiedla może zniechęcić potencjalny kupców. Przypuszczam, że nie każdy będzie tu mieszkał całe życie.
- zgadzam się z Tobą w 100%, dlatego na tej stronie: http://siechnice24.vizz.pl/viewpage.php?page_id=1 napisaliśmy o tym, cytuję:
Dlaczego pokazywać słabe strony osiedla na którym się mieszka ?

No właśnie- działanie takie mogą doprowadzić do spadku wartości cen rynkowych mieszkań na naszym osiedlu. Pozostawienie stanu obecnego i niereagowanie na kolejne działania developera (Alfaakt) niestety doprowadzi do tego samego...
Jeśli dopuścimy do sytuacji, w której Alfaakt sprzeda wszystkie mieszkania na naszym osiedlu i nie wyegzekwujemy od niego zobowiązań wobec naszej wspólnoty, to jak pokazują ostatnie lata- pozostaniemy sami z problemami braku miejsc parkingowych, niewłaściwej izolacji budynków itd.
Dopóki razem z firmą Alfaakt posiadamy mieszkania na osiedlu ,,Zielony Pagórek'' to jadąc na przysłowiowym ,,jednym wózku'' musimy razem dbać o poprawę sytuacji i rozwiązać dotychczasowe problemy osiedla. My jesteśmy gotowi do działania, pytanie czy Alfaakt też... ?
Dzięki Orionie za słowa poparcia- my ,,Zielonemu Pagórkowi'' gratulujemy sąsiadów, chcących zrobić coś we wspólnej sprawie :D .

Ach i odpowiedź dla Oli i Tomka:
OLA&TOMEK pisze: Nie przypominam sobie żebym komukolwiek, kiedykolwiek udzielała pełnomocnictwa, upoważnienia do występowania w moim imieniu w jakiejkolwiek sprawie związanej z czymkolwiek!!!
Słuszne słowa- my też nie możemy znaleźć miejsca w którym napisaliśmy o Tobie, występując w Twoim imieniu. Pisząc o mieszkańcach ,,wspólnoty mieszkaniowej 2-4'' akurat nie mieliśmy na myśli Ciebie, tylko innych mieszkańców tej wspólnoty. Szanujemy Twą chęć podejmowania działań we własnym imieniu i zakresie, dlatego jeśli będziesz chciała indywidualnie złożyć podobny wniosek- użyczymy Ci miejsca na serwerze, żeby zamieścić tam wzór pisma- sąsiedzi muszą sobie pomagać w słusznej sprawie!

Swoją drogą muszę dopytać dla pewności, czy wpisane przez Ciebie wnioski to także wnioski Tomka- żeby on później nie napisał kolejnego posta o tym, że nie masz jego pełnomocnictwa itd. :wink: <żarcik>

Wracając do sprawy:
------------------------------------------------
Przypominamy serdecznie o zebraniu, mającym się odbyć w niedzielę o godz. 13:00- jak już wcześniej pisaliśmy, na początku spotkamy się przy środkowej klatce bloku nr 2- tak w połowie drogi jako miejsce docelowe spotkania, zaadaptujemy jakieś pomieszczenie z części wspólnej w budynku nr 2
------------------------------------------------

bez odbioru

Piotr N.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Oczywiście zaglądam na stronę "akcji"i czytam, i oglądam. Dla mnie osobiście kupowanie potem takiego mieszkania to jak kupownie bitego auta. Z drugiej strony nie jesteśmy wyjątkowi. Jakość prac budowlanych wszędzie jest niska. Nie tylko na naszaym osiedlu. Kogo nie zapytam to zawsze jakieś przykłady niedoróbek poda. Ale nie mam absolutnie nic przeciwko "akcji"! Wręcz przeciwnie popieram! To tylko takie moje refleksje.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Zeus »

Tak miało wyglądać nasze osiedle.
To zdjęcie jest na wielu stronach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań prowadzonej przez Alfaakt na naszym osiedlu.
thumb_800x0,add_to5logo,3153-wiz_alfaakt_zielonym_pagorku_5.jpg
thumb_800x0,add_to5logo,3153-wiz_alfaakt_zielonym_pagorku_5.jpg (113.39 KiB) Przejrzano 7675 razy

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: assasinsdark »

Jestem z Wami, mimo że pomóc niewiele mogę.
Informatyk ze mnie żaden, projektant stron www także...
Wierzę że akcja przyniesie rezultaty.

P.S. Szkoda że obraz rzeczywisty odbiega od tego na projekcie...
Na zdjęciu "cycuś glancuś"...rzeczywistość może i "cycuś..." ale do "glancusia" daaaleka droga.

Pozdrawiam

Ruda
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 08:57

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Ruda »

Witam, muszę powiedzieć, że jak na moje oko osiedle wygląda identyczne :) Pomijam oczywiście to, że teraz mamy zime a nie lato ale możemy zawnioskować do AA o przedstawienie aktualnego tzn. zimowego obrazka naszego osiedla ;P To, że nie ma drogi utwardzonej przed blokiem nr 3 to też nie powinno zwracać waszej uwagi, ponieważ, co już wielokrotnie było poruszanie, jej wykonanie nie leży w obowiązkach AA. Niepodoba wam sie bałagan na naszym osiedlu? To proponuje zacząć dbać o czystość, mówie zwłaszcza do ludzi którym notorycznie "zwiewa" z balkonu np. puszki po piwie itp :/
A odnośnie spadającej wartości naszych mieszkań: zapewniam, że mówienie o samych negatywach, o tym jak jest wam tu źle, jak beznadziejny jest zarządca itd., itp. tej wartości niepodnosi!!! Radze się wiec zastanowić co wyprawiacie.
A co do samej akcji Pagórek... w pełni zgadzam się z Olą&Tomkiem, ja należe do wspólnoty mieszkaniowej, ale mnie o zdanie nikt nie pytał, pod żadnym pismem się nie podpisywałam wiec proszę nie mowić w moim imienu.
Pozdrawiam Zadowolonych z mieszkania.. niezadowolonych też pozdrawiam ale moze powienniście się zastanowić nad wyprowadzką jeśli jest wam tutaj tak źle.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: walgula »

No to pojechałaś teraz po bandzie. Co do czystości, puszek, czy worków pozostawionych pod śmietnikiem i psich kupach to się z Tobą zgodzę, ale nie mów, że wszystko jest super cacy i nie należy się bulwersować i nie walczyć o swoje. Chłopaki się zorganizowali, zaczynają coś działać. Chce im się coś zrobić. Kombinują żeby wyegzekwować od dewelopera, czy gminy pewne rzeczy dla dobra nas wszystkich, a tu niektórym się to nie podoba. Smutne. Może osoby, którym nie podoba akcja powinny zgłosić się do "pagórka" żeby wciągną je na specjalną listę, która będzie dołączana do wszelkich oficjalnych pism, z zaznaczeniem, że dana petycja nie dotyczy osób z listy;)

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Witam,
w swoim pierwszym poście napisałaś:
Ruda pisze:Ja przeprowadziłam się z trójkata bermudzkiego we Wrocławiu.. przez chwile poczułam się jak w domu :/ Szkoda tylko, że policja tak długo jechała :/
Zatem porównując z ,,trójkątem bermudzkim'' na pewno jest lepiej ale ta ,,miara'' jest raczej niefortunna.
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy obrazkiem, prezentowanym w ulotkach a faktycznym stanem osiedla- to nie będę Cię przekonywał, bo żaden zdroworozsądkowy argument Cię nie przekona :mrgreen: .
Niestety muszę także Cię rozczarować- my nie narzekamy... my już działamy, bo od narzekania nic się nie zmieni...
O naszych działaniach możesz przeczytać tutaj:http://siechnice24.pl/articles.php?cat_id=1
Dla porównania w ramach testu, chciałbym zapytać: w którym folderze reklamowym widziałaś takie piękne wykwity pleśni:
Obrazek

Obrazek

Albo takie spękania w ścianie nośnej budynku:
Obrazek

Skoro możesz zdobyć od firmy Alfaakt jakiekolwiek foldery reklamowe, to czekamy:)
Ruda pisze: A odnośnie spadającej wartości naszych mieszkań: zapewniam, że mówienie o samych negatywach, o tym jak jest wam tu źle, jak beznadziejny jest zarządca itd., itp. tej wartości niepodnosi!!! Radze się wiec zastanowić co wyprawiacie.
No właśnie- my też życzymy zastanowienia... przecież robimy to, bo nie jesteśmy jedynymi, którzy mają tutaj mieszkania. Dopóki ,,Alfaakt'' jedzie z nami na ,,jednym wózku'' - musi dbać w taki sam sposób o wizerunek osiedla jak my... następnym razem zapoznaj się z zawartością strony: http://siechnice24.vizz.pl/viewpage.php?page_id=1 zrozumiesz o co chodzi...

Dobrze, że pojawiają się czasem i takie zdania- dowodzi to faktu że mieszkańcy myślą o osiedlu, przy ostatnim zbieraniu podpisów słyszeliśmy wiele pochlebnych słów na temat naszej akcji- to daje nam energię do kolejnych działań! Dziękujemy

A co do sprzedaży mieszkania... no gdzie my takich sąsiadów znajdziemy? :mrgreen: Nam tutaj dobrze- tylko developer musi się wykazać- nikt z nas nie płacił zagrzybionymi pieniędzmi, żeby teraz mieszkać w zagrzybionym bloku...

Walczymy nadal!

Pozdrawiam
Piotrek.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Aha,
na zarządce nie narzekamy- to odpowiedni czas żeby pokazał nam, że walczy w naszej sprawie- Wszyscy patrzymy i później zobaczymy :)

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: tabalga »

Zeus pisze:To zdjęcie jest na wielu stronach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań prowadzonej przez Alfaakt na naszym osiedlu.
na których?

Ruda
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 08:57

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Ruda »

No bawi mnie twierdzenie, że jeśli zniechęcimy do zakupu przyszłych chętnych to deweloper spełni nasze prośby! Odpowiem wam co zrobi deweloper jeśli mieszkań nie sprzeda: zbankrutuje a my zostaniemy z całym bajzelkiem naokoło :/ Wiec jeśli o to wam chodzi to gratulacje, napewno się uda. Ja nienależe do osób które nic nie robią w sprawie osiedla, wielokrotnie dzwoniłam do nadzoru budowlanego i do gm. św. katarzyna m.in. w sprawie śmieci zakopywanych obok "trójki" ale nie po to żeby ktoś kto chce kupić mieszkanie się o tym dowiedział, ale po to żeby deweloper tego nierobił!
A to, że każdy budynek wygląda inaczej.. no to jest chyba celowe urozmaicenie a nie oszczędność materiałów. Śmiem przypuszczać, że np. balkony w "trójce" są nieco droższe niż te w 1 i 2 - ce, wiec teoria o oszczędności raczej się niesprawdza :P
Pozdro

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: andropow »

taa, tylko, że balkony na 3 już niektórym zaczynają rdzewieć, a dzwonienie podczas deszczu czy wiatru może świętego z równowagi wyprowadzić (szczególnie w nocy).
Zalanych piwnic również w umowie swojej nie widze, a jakoś do tej pory wodę w piwnicach można znaleźć.
Za to przy podpisywaniu umowy pokazano mi parking za 3 budynkiem, którego do tej pory nie ma.

Acha wczoraj od lawin (bo po co stawiać płotki przeciwśniegowe na dachu, w szczególności przy wejściach do klatek) zostały uszkodzone:
- lampa - do wymiany
- zadaszenie nad jedną z klatek - oberwana rynna, pognieciony daszek

Deweloper jak do tej pory nie spełnia, praktycznie żadnych próśb!
Osobiście prezes obiecał naprawienie rynny - do tej pory się z niej leje, itp itd.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: walgula »

nie mówiąc już o samochodzie zaparkowanym przy 4ce, z którego zrobił się kabriolet

Ruda
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 08:57

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Ruda »

Czy wy ludzie potraficie czytać, czy tak jesteście zaślepieni brakiem parkingu, że nic do was niedociera?? Ja niepodważam obowiązków AA czy też tego co macie zapisane w umowie!! Ja podważam metode stosowaną do osiągnięcia celów! Nadal twierdze, że wywlekanie tego wszystkiego co złe na forum nic nie zmieni!! A właściwie zmieni to, że tak jak już pisałam, zostaniemy na lodzie z niedokończoną budową. I tyle.
A co do porównania z trójkątem bermudzkim, to gdybyś kolego dokładnie poczytał wiedział byś, że porównaine dotyczyło imprezki zorganizowanej przez mieszkańców osiaedla zakończonej bijatykom, od tego uciekłam z trójkąta a nie tego szukam tutaj.
pozdro.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

tabalga pisze:
Zeus pisze:To zdjęcie jest na wielu stronach z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań prowadzonej przez Alfaakt na naszym osiedlu.
na których?
GOOGLE.PL... - np tutaj. http://tabelaofert.pl/alfaakt
Ruda pisze:No bawi mnie twierdzenie, że jeśli zniechęcimy do zakupu przyszłych chętnych to deweloper spełni nasze prośby! Odpowiem wam co zrobi deweloper jeśli mieszkań nie sprzeda: zbankrutuje a my zostaniemy z całym bajzelkiem naokoło :/ Wiec jeśli o to wam chodzi to gratulacje, napewno się uda.
Jedni się bawią, my pracujemy... przecież nikt z mieszkańców nie hodował pleśni i grzybów na budynku- źle wykonano izolację, więc trzeba ją poprawić (minęły 2 lata- ruchu ze strony dewelopera nie widać- a galerię zdjęć ogląda codziennie :mrgreen: ).

Jak widzisz telefonem tu i ówdzie nie zawsze się da coś załatwić, zatem zachęcam do działania w akcji ,,Pagórek''
Rynek nie znosi próżni- sprzedaż mieszkań to nie handel na ,,świebodzkim'' Tutaj trzeba budować relacje z klientem, jakie relacje taka reklama osiedla- no i Alfaakt dorabia się reklamy. Nie zaczną tego zmieniać to kupi ich ktoś kto zrobi to lepiej. Nie martw się o p. Sikorskiego- przecież może sam wypowiedzieć się za siebie na tym forum. Widocznie uważa, że nie ma takiej potrzeby. Wielokrotnie był zapraszany do udziału w dyskusji. Jesteśmy nawet chętni do spotkania się i omówienia tych problemów.

Przecież cały czas czekamy na to by usiąść do rozmowy i wspólnie z Alfaakt zmieniać sytuację na osiedlu. Chyba łatwiej jest sprzedać mieszkania, gdzie jest gdzie parkować i gdzie ściany są gładkie itd. Nam będzie łatwiej na takim osiedlu mieszkać i wszyscy będą zadowoleni... przecież to jest tu napisane (trzeba przeczytać): http://siechnice24.vizz.pl/viewpage.php?page_id=1
Ruda pisze:Odpowiem wam co zrobi deweloper jeśli mieszkań nie sprzeda: zbankrutuje a my zostaniemy z całym bajzelkiem naokoło :/
Zresztą jakim ,,bajzelkiem''? Przecież przed chwilą widziałaś ,,obrazkowe osiedle'' więc skąd Twoje zmartwienie :mrgreen: <żart> Ciesze się, że jednak zaczęłaś to zauważać...

A ja odpowiem Ci co będzie jak mieszkania sprzeda- pójdzie sobie na drinka z parasolką a my będziemy brać kredyt na remont... a tak jest w tej samej sytuacji co my... <czyli co, złej ?>

dzięki za aktywność w tym wątku

Piotrek

ODPOWIEDZ