Akcja Pagórek!!!- start

Dyskusje mieszkańców osiedla
kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: kingag »

Po uważnym przestudiowaniu Waszego postu znalazłam coś takiego-
akcjapagorek pisze:
...
Wedle umowy, jaką zawarliśmy z Panem Burmistrzem akcja „Pagórek” nie będzie w żaden sposób wpływać na Państwa decyzję w owej kwestii. WYBOR NALEŻY DO KAŻDEGO Z NAS.
...
Akcja „Pagórek” działa nadal. Pozostaje wciąż wiele kwestii, na które jako mieszkańcy się nie godzimy. Temat będziemy drążyć nadal. Strona http://siechnice24.pl/ działa bez zmian i nadal będzie aktualizowana.

Pozdrawiam
kuba
Widzę, że panowie Ch/S na spotkaniu załatwili 1 bardzo ważną dla nich sprawę- zamknęli usta Wam- Akcji pagórek. Uważam, że informowanie o stanie prawnym nie jest "wpływaniem" na decyzję mieszkańców. Tak jak pisałam w swoim poprzednim poście- coś takiego jak "wspólnota wspólnot mieszkaniowych" nie istnieje prawnie więc uchwała, która zredaguje Pan Chwałek do podpisania przez nas i tak nie będzie miała mocy prawnej. Jest jeszcze taki organ jak Rzecznik Konsumenta, on też zajmuje się sprawami właściciele mieszkań- deweloper i myślę, że warto do niego również się zwrócić o opinię w naszej sprawie.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: tms »

akcjapagorek pisze: Ale drogi tms czego tu nie rozumiesz?
No widzicie, a bazylia pojęła w mig.
Z tego co się orientuję Burmistrz oddalił Wasze zażalenie twierdząc, że postanowienia uchwały nie zostały naruszone. Dla mnie otwartym pozostaje pytanie, ile faktycznie powinno być miejsc parkingowych. Moim skromnym zdaniem wystarczy 50% z 1,1/1 lokal w ogległości nie większej niż 300 mertów... mylę się??

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Zeus »

Jakakolwiek uchwała by nie była ja nie zamierzam jej podpisywać - z prostej przyczyny - obiecano mi zadaszony parking obok mojego budynku a nie byle gó...o pół kilometra od domu!!!
Mam nadzieję, że moi sąsiedzi są tego samego zdania i też nie będą tego podpisywać.

A swoją drogą czas odwołać zarządcę i to jak najszybciej bo współpraca z nim to strata czasu i skoro zależy mu na zarządzaniu wszystkimi budynkami to niech sobie na nie czeka, ale mam nadzieję, że pierwsze trzy niedługo straci.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: bazylia »

jimmy_lodolamacz pisze:
A skoro ten parking jest taki fajny to może niech dają je do czwartego budynku?Yyyyyyyy....
Tak byłoby najsprawiedliwiej, bo nam w końcu obiecywano parkingi na terenie osiedla (nawet podziemne i zadaszone) ale przecież nie będziemy wrzucać nowych sąsiadów na minę :) Poza tym logistycznie trudno byłoby to zorganizować :D Przecież nie oznakujemy aut naklejkami 1,2,3,4 i czwóreczki parkować będą na parkingu pod oczyszczalnią. Naszym celem powinno być doprowadzenie do takiej sytuacji, by była dostateczna ilość miejsc na osiedlu. Piszesz, że jak kupowałeś mieszkanie, to nikt Ci nie powiedział o parkowaniu w polu. Nam również i wielu innym mieszkańcom. I to właśnie powinno być naszą bronią. Moglibyśmy złożyć zbiorowy protest przeciwko developrowi. Może Orion mógłby nam podpowiedzieć, czy identyczne obietnice składane wielu osobom oraz wprowadzające w błąd wizualizacje są podstawą do złożenia pozwu?
kingag pisze: Widzę, że panowie Ch/S na spotkaniu załatwili 1 bardzo ważną dla nich sprawę- zamknęli usta Wam- Akcji pagórek.
Myślę, że to za szybko, by wydawać taką opinię. Co dziś wszyscy tacy nerwowi ? :) Przecież strona nadal istnieje, chłopcy wszystkich poinformowali jaka jest sytuacja z parkingiem i wyraźnie napisali, że teraz WYBÓR należy do mieszkańców. Przecież nadal możemy się nie zgodzić!

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Zeus »

Od lipca lub sierpnia tego roku zacznie działać w Polsce tak zwana instytucja pozwu zbiorowego. Jest on dużo tańszy niż pozew jednej osoby i wystarczy 10 osób by taki pozew złożyć. Myślę, że warto nad tym pomyśleć w sytuacji, gdy składano wiele ustnych obietnic i ich nie spełnioną - podobno w świetle prawa są ważne - więc czemu o to nie walczyć - wygrana murowana.
Poniżej link na temat pozwu zbiorowego:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pozew;zbiorowy;-;kto;na;nim;skorzysta,90,0,489050.html

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: tms »

Zeus pisze:Jakakolwiek uchwała by nie była ja nie zamierzam jej podpisywać - z prostej przyczyny -
O podpisywaniu jakiej uchwały mówisz?

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie chodziło mnie o to żebyśmy my"wyrzucali"tam sąsiadów z 4. Niech AA pokaże potencjalnym kupcom gdzie mają parkować. Zobaczymy ilu się zdecyduje na takie mieszkanie.
Zeus pisze zapewne o uchwale, którą ma przygotować Expertdom jak pisał p.Chwałek kilka postów temu. Zgoda na wydanie naszej kasy na zrobienie chodnika.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: tms »

jimmy_lodolamacz pisze:Nie chodziło mnie o to żebyśmy my"wyrzucali"tam sąsiadów z 4. Niech AA pokaże potencjalnym kupcom gdzie mają parkować. Zobaczymy ilu się zdecyduje na takie mieszkanie.
Mnie pokazał miejsca parkingowe przylegające do budynku z obu stron i było to dla mnie logiczne. Do tej pory zastanawiam się gdzie są miejsca parkingowe budynków 1 i 2:-)
Zeus pisze zapewne o uchwale, którą ma przygotować Expertdom jak pisał p.Chwałek kilka postów temu. Zgoda na wydanie naszej kasy na zrobienie chodnika.
Faktycznie - tej z pewnością nie podpiszę.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Zeus »

A tak swoją drogą Panie Sewerynie bardzo szybko Pan poinformował mieszkańców o skutkach spotkania u Burmistrza!!! W porównaniu do innych rzeczy Pańska reakcja informacyjna była wręcz ekspresowa!!! Czyżby wyniki spotkania należy odczytywać jako Pański „sukces” skoro tak szybko się Pan tym pochwalił?

Skoro tak to jak wygląda sprawa innych Pańskich „sukcesów”:

- wyegzekwowanie dokumentacji budowlanej od AA,
- wyegzekwowanie wykonania napraw pogwarancyjnych,
- reakcja na odpadające rynny,
- reakcja na spadający śnieg i sople, które uszkadzają mienie i zagrażają życiu i zdrowiu,
- wyegzekwowanie od AA uszczelnienia budynków,
- reakcja na inne rzeczy, za które jest Pan odpowiedzialny takie jak: odśnieżanie, sprzątanie, ochrona interesów mieszkańców.

Czy na powyższe kwestie również powinniśmy oczekiwać tak szybkiej reakcji jak na informację o efektach spotkania u Burmistrza w sprawie parkingu? Skoro tak to jest Pan sporo spóźniony ze wszystkimi kwestiami!!!

Obyśmy my nie spóźnili się z Pańskim odwołaniem!!!

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jarecki »

Czyli aa postawił na swoim, ja takiej uchwały nie podpisze i co z tego że jest to zgodne z prawem skoro parking usytuowany jest w szczerym polu i jest to niezła gradka dla złodziei. Nie mam również ochoty partycypować w jakichkolwiek kosztach budowy chodnika czy drogi, kupiłem mieszkanie z miejscem parkingowym i nie zamierzam do niczego dopłacać. Moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę potencjalnym klientom jak deweloper traktuje mieszkanców, może jak mieszkania nie będą się sprzedawać to zrezygnuje z budowy kolejnego budynku a w to miejsce wybuduje parking (choć to czcze marzenia). Może przydałoby się tutaj jakieś medialne nagłośnienie, Expres Reporterów czy Uwaga....
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 marca 2010, 21:16 przez jarecki, łącznie zmieniany 1 raz.

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: arenty »

Burmistrz nie strzeli sam sobie w kolano. Taka uchwała została podjęta i tego muszą się trzymać

ale niedługo już nowe wybory - trzy budynki, ponad 200 mieszkań, troszkę tego elektoratu jest :-)

ciekawe na kogo nie zagłosują :-)

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: bazylia »

arenty pisze:Burmistrz nie strzeli sam sobie w kolano. Taka uchwała została podjęta i tego muszą się trzymać
ale niedługo już nowe wybory - trzy budynki, ponad 200 mieszkań, troszkę tego elektoratu jest :-)
ciekawe na kogo nie zagłosują :-)
Trafiłeś w sedno! Sądzę, że wielu z nas myśli podobnie :)

rad__pol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 14:44

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: rad__pol »

Zeus pisze:Jakakolwiek uchwała by nie była ja nie zamierzam jej podpisywać...
No i co zyskasz nie podpisując uchwały...?? NIC!!
Jeśli masz pojęcie jak wygląda uchwała WM to radzę się pod nią podpisać tylko że w rubryce PRZECIW.
Pzdr

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: bazylia »

A ty skąd wiesz co będzie znajdowało się w uchwale i czy będzie w ogóle dla nas korzystna, skoro podobno jej zarysy były przedstawione jedynie na spotkaniu chłopaków z akcji pagórek z burmistrzem? Acha, zapomniałam- potrafisz przewidywać przyszłość :mrgreen: )albo uczestniczyłeś w zebraniu :lol: Tylko pytanie: byłeś wśród chłopaków z akcji czy też może po tej drugiej stronie? :lol: Moje zdanie jest takie: zapłaciłam za mieszkanie z miejscem postojowym i nie mam zamiaru płacić za nie drugi raz. Więc nie skorzystam z twej cennej porady, że "NIC" nie zyskam nie podpisując jej. Ale dzięki za wskazówki :mrgreen:

ODPOWIEDZ