Akcja Pagórek!!!- start

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

W petycji poruszyliśmy najważniejszy problem osiedla- miejsca postojowe. Co do drogi i innych zgłaszanych spraw (było ich naprawdę sporo- mała architektura, brak reakcji na reklamacje, wilgoć w piwnicach etc.)- zaproponowaliśmy zebranie z mieszkańcami, gdzie możnaby poruszyć trapiące nas problemy i na którym pojawiłby się np. przedstawiciel Alfaakt i odpowiedział na nasze pytania.
Jeśli chodzi o zbieranie podpisów- proszę o wiadomość na PW z którym z chłopaków Pani rozmawiała. Jeżeli czuje się Pani niekomfortowo i jest taka potrzeba, to mogę osobiście udać się z Panią do burmistrza i zapytać o los drogi na Grabskiego- jeśli zorganizuje Pani więcej osób, tym lepiej.

Dziękujemy za poparcie i zachęcamy do współpracy.

Piotrek

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: kingag »

Ja mam pytanie jak wygląda praca komisji ds stwierdzenia nieprawidłowości w ilości miejsc parkingowych... Czy poza tym, że sie ukonstytuoawła to coś robi? Czy była ta "inspekcja" na osiedlu w celu policzenia miejsc parkingowych? Zdaję sobie sprawę, że teraz pod tym śniegiem jest to trudne ale niepokoi mnie fakt, że poza "nadaniem biegu sprawie" nic się nie dzieje. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Co do drogi "Grabskiego" to od dewelopera nic nie wywalczymy bo wykonanie akurat tej drogi jest w kompetencjach gminy- nie jest to droga osiedlowa (chociaż tak wygląda... albo jeszcze gorzej)

Kajuta
Posty: 44
Rejestracja: piątek, 27 marca 2009, 21:15

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: Kajuta »

Dzisiaj kolo godziny 13.00 wyszłam po zakupy. Kilka sekund po tym jak zamknęły się za mną drzwi do bramy usłyszałam huk. Oderwała się i spadła na ziemię kilkumetrowej długości rynna! Dobrze, że nie mi na głowę!!! Załączam zdjęcie...
Zdjęcie000.jpg
Zdjęcie000.jpg (102.04 KiB) Przejrzano 6612 razy

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: bazylia »

Ona oderwała się po raz drugi. Mieszkańcy bloku nr 2 prowizorycznie ją zaczepili, by nie leżała na środku chodnika i by nie lało się na domofon. Za pierwszym razem uderzyła o tył auta jakiegoś pana z 3 bloku. Wypełniona była lodem, więc stanowiła niezłe zagrożenie...
Obrazek
Dzwoniłam dziś do ExpertDom z prośbą o interwencję, ale jak do tej pory nikt się nie pojawił. Po pierwszym telefonie (ok 2 tyg. wcześniej) też nikt nie zainterweniował. :(
Więcej zdjęć w galerii osiedla (budynek 2) na stronie: http://www.siechnice24.pl

EXPERT DOM
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 21:10

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: EXPERT DOM »

Szanowni Państwo,
w dniu 15.02.2010 w godzinach 16.00-18.20 odbyło się spotkanie u Burmistrza Miasta Siechnice w którym udział wzięli:
Burmistrz Miasta Siechnice Pan Jerzy Fitek
organizatorzy akcji Zielony Pagórek Piotr Nowiński, Jakub Olak, Bartosz Obratrowicz
Prezes Alfaakt sp. z o.o. Jacek Sikorski
zarządca nieruchomości Seweryn Chwałek firma Expert Dom.
Spotkanie było efektem petycji złożonej do Burmistrza Siechnic przez organizatorów Akcji Zielony Pagórek, w której zwracano uwagę na niedostateczną ilość miejsc parkingowych na osiedlu Zielony Pagórek.
Burmistrz zajął stanowisko, iż warunki formalne co do zapewnienia miejsc parkingowych na osiedlu zostały spełnione powołując się na zapis z planu zagospodarowania przestrzennego.
Prezes Alfaakt sp. z o.o. poinformował, iż udostępnił parking na potrzeby mieszkańców o czym właściciele lokali zostali powiadomieni pisemnie.
Organizatorzy Akcji Zielony Pagórek poinformowali, że z udostępnionego parkingu nie można korzystać z powodu zbyt dużej odległości oraz zagrożenia bezpieczeństwa dla pojazdów.
W toku spotkania padły następujące deklaracje:
Burmistrz Siechnic: Gmina wyrazi zgodę na zrealizowanie ciągu pieszego między osiedlem Zielony Pagórek a parkingiem (na wprost osiedla by zmniejszyć odległość dostępu) pod warunkiem, że gmina nie poniesie nakładów finansowych.
Prezes Alfaakt: Alfaakt sfinansuje 85 % inwestycji ciągu pieszego wraz z lampami przy partycypacji 15 % kosztów przez mieszkańców. Spółka przekaże wspólnotom grunt i parking jeśli mieszkańcy wyrażą zgodę na przejęcie.
Expert Dom: na zebranie wspólnot zostanie przygotowana uchwała o wyrażeniu zgody na przejęcie przez wspólnoty parkingu i pokrywanie kosztów bieżącego utrzymania.

Seweryn Chwałek

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Ale ja już zapłaciłem za miejsce parkingowe kupując mieszkanie. Dlaczego teraz mam dopłacać do chodnika? A poza tym co ten chodnik zmieni? Ten parking i tak jest daleko. A może teraz AA przyjdzie do nas po 15% żeby naprawić odpadające rynny lub zalane budynki? Odwalają fuszerkę i jeszcze chcą żeby im dołożyć kasę... :shock:
Ale to do czasu. Niestety prędzej czy później komuś stanie się krzywda z powodu takich kaszan. I co wtedy?
A wiem zrobimy zrzutę na odszkodowanie...żenada

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: pokrzyw »

Co z utwardzeniem drogi do parkingu? Rozumiem, że gmina zaoferowała wyasfaltowanie odcinka?

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

Witam.

Nawiązując do powyższego, jako akcja "Pagórek" uważamy, że należy się mieszkańcom naszego osiedla szersza informacja na temat tego, co wydarzyło się w ostatnich dniach.
Na wstępie chciałbym zauważyć, iż jako organizatorzy akcji ubolewamy nad faktem, że o spotkaniu, jakie się odbyło dowiadujecie się sie Państwo od Expert Domu - a nie bezpośrednio od nas. Niestety, my możemy sie sprawami osiedla zajmować jedynie poza godzinami pracy, co właśnie czynię.

W dniu 15 lutego 2010 roku, w siedzibie Urzędu Miasta Siechnice odbyło sie spotkanie, w którym udział wzięli Pan Jerzy Fitek, Jacek Sikorski, Seweryn Chwałek oraz Piotrek Nowiński, Jakub Olak, Bartosz Obratański (czyli akcja "Pagórek").
Tematem głównym spotkania był, zgodnie z podpisanym przez Państwa protestem parking pod oczyszczalnią ścieków. Jako mieszkańcy wystąpiliśmy do Pana Burmistrza o mediacje w doprowadzeniu do spotkania z przedstawicielem Alfaakt.
Zamiarem akcji "Pagórek" było również uzyskanie informacji o stanowisku, jakie władza gminy zajmuje w sprawie naszego niemałego przecież problemu.
Dowiedzieliśmy się od Jerzego Fitka, iż w chwili obecnej nie ma szans na utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie "Zielonego Pagórka". Składa się na to szereg okoliczności a najważniejsze to:

- brak funduszy w kasie gminy - na cały rok na inwestycje drogowe uchwalono budżet wysokości ok 300 tys. zł.
- inne priorytetowe inwestycje - ponoć są miejsca w gminie, gdzie nie ma nawet chodników, o parkingach nie wspominając.

Dodatkowo zgodnie z tym, o czym informuje powyżej pan Seweryn Chwałek, dokonaliśmy ( a w zasadzie dokonano w naszej obecności) oglądu sytuacji prawnej powstałego parkingu przy oczyszczalni. Zgodnie z oczekiwaniami okazało się, że wszystkie zapisy prawne zgodne są ze stanem faktycznym, lub stan faktyczny ze stanem prawnym.
Spotkanie prowadzone było w „mało luźnej” formule, w związku z tym nie udało się pomimo prób poruszyć innych, licznych kwestii, z jakimi przychodzi nam się borykać, na co dzień.

Co udało się uzgodnić?
Pan Burmistrz obiecał udostępnić działkę pod budowę chodnika (Z KOSTKI NIE PIASKU), natomiast nie będzie w żaden sposób partycypował w kosztach owej inwestycji.
Pan Jacek Sikorski zobowiązał się do sfinansowania w 85 procentach budowy chodnika(Z KOSTKI NIE PIASKU), oświetlenia go przynajmniej dwoma latarniami, oraz ogrodzenia parkingu pod oczyszczalnią. Deweloper postawił (?) jednak warunki:
- konieczne jest „zainteresowanie parkingiem”;
- mieszkańcy, jako członkowie wspólnoty pokryją 15 procent kosztów inwestycji (WEDŁUG WYLICZEŃ PANA JACKA SIKORSKIEGO NIECAŁE 17 ZŁOTYCH NA MIESZKANIE).
Warunkiem wywiązania się dewelopera z wymienionych powyżej zobowiązań jest zaakceptowanie przez mieszkańców uchwały przygotowanej rzez Expert Dom. Dokument dotyczyć będzie przyjęcia pod zarząd przez wspólnotę parkingu pod oczyszczalnią.
Wedle umowy, jaką zawarliśmy z Panem Burmistrzem akcja „Pagórek” nie będzie w żaden sposób wpływać na Państwa decyzję w owej kwestii. WYBOR NALEŻY DO KAŻDEGO Z NAS.
W sprawie parkingu wiadomo również, że wszystkie budowane od tej pory miejsca postojowe zlokalizowane będą na terenie osiedla. Z momentem jego ukończenia miejsca pod oczyszczalnią (w chwili obecnej jest ich tam 128) stanowić będą około 15 procent wszystkich należących się naszemu osiedlu.

Jak już wcześniej wspominałem poza kwestiami dotyczącymi parkingu nie udało się niestety omówić innych ważnych dla osiedla problemów. Chcieliśmy poruszyć dodatkowo kwestie:
- zalewanych cyklicznie piwnic;
- zgrzybiałych tynków;
- śmieci zakopywanych i palonych na i poza terenem budowy;

Zadaliśmy również panu Sikorskiemu pytanie o końcowy kształt osiedla. Dowiedzieliśmy się, że nie musi nas informować, ponieważ w wolnym tłumaczeniu - nic nam do tego.
Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o zmiany, jakie dokonywane są w ilości budynków, które mają wchodzić w skład „Zielonego Pagórka”. Podejrzeliśmy natomiast plany, jakimi dysponował deweloper. Wynika z nich, że nasze osiedle składać się będzie z 9 budynków ( osiem w kształcie litery C z jednym już istniejącym od strony południowej).
O ile dobrze pamiętam to najważniejsze elementy naszego spotkania z władzami gminy. Nie informowaliśmy o nim wcześniej z przyczyn czysto logistycznych, mianowicie proszono nas o stawienie się w wyznaczonym składzie.

Akcja „Pagórek” działa nadal. Pozostaje wciąż wiele kwestii, na które jako mieszkańcy się nie godzimy. Temat będziemy drążyć nadal. Strona http://siechnice24.pl/ działa bez zmian i nadal będzie aktualizowana.

Pozdrawiam
kuba

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: tms »

Nic nie rozumiem. Z tego co przeczytałem Burmistrz stwierdził, iż niezasadny jest zarzut, jakoby miejsc parkingowych na osiedlu jest za mało, tak? Prosiłbym o ustosunkowanie się AP do tej kwestii.

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: kingag »

Orion pisze:W jakim charakterze miałby ten parking zostać "oddany w zarządzanie wspólnoty"?
Czy chętni do korzystania z parkingu mieliby wykupić tę działkę, choćby za symboliczną złotówkę?
Wspólnota nie ma nic do tej działki. Wspólnota może zarządzać tylko nieruchomością wspólną, czyli budynkiem i gruntem, na którym on stoi.
Odsyłam na strony 1 i 2 wątku Potajemne przekazanie parkingu pod oczyszczalnią http://www.siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=16&t=1925&start=15

Widzę, że Panowie Chwałek i Sikorski dalej ręka w rękę robią swoje interesy i na siłę chcą nas uszczęśliwić parkingiem pod oczyszczalnią. Zarządzanie jakiej wspólnoty!!!???? Przecież tu teraz są TRZY odrębne !!!! Za niedługo będzie 4 a docelowo aż 9!!! To, że Pan Chwałek zarządza póki co nimi wszystkimi to "szczęśliwy zbieg okoliczności" ale przecież nie musi i pewnie wiecznie tak nie będzie. Ja mieszkam w "3" mam wejście tylko od strony Grabskiego parking pod oczyszczalnią w żaden sposób, nawet z wybrukowanym chodnikiem) nie spełnia kryteriów odległości od mojego budynku (fizycznych granic mojej wspólnoty mieszkaniowej) więc nie widzę formalnych podstaw do tego, żeby płacić nawet te 17 zł za ten chodnik.
Rozumiem, że Pan Burmistrz spojrzał na to z globalnej perspektywy osiedla i uważa chodnik za rozwiązanie, tym bardziej, że poza Panami z Akcji Pagórek był tam Pan Chwałek, który w tym momencie reprezentuje wszystkie nasze 3 wspólnoty i następne też będzie "reprezentował"... więc jest osobą/firmą, z którą organy gminne załatwią ten interes (wybrukowany chodniczek) Niestety chyba do końca o prawnym aspekcie sprawy nie został poinformowany. Szkoda słów jak nas Panowie w majestacie prawa wrabiają....
Uważam, że moja wspólnota (z 3) nie powinna podpisywać tej uchwały, którą przygotuje Pan Chwałek. Spotkałam się już z czymś podobnym w poprzedniej wspólnocie- uchwała, którą przygotował zarządca była tzw "bezprzedmiotowa"- czyli miała uchwalić coś co kompletnie od nas było niezależne i regulowane ustawą o własności lokali, a nam zostało podsunięte do głosowania na zasadzie "od jutra słońce wschodzi na zachodzie" Jeśli wspólnota z "3" nie będzie partycypowała w kosztach chodniczka to pozostałym wyjdzie więcej niż 17 zł... Myślę, że Pan Chwałek organizując zebranie wspólnoty powinien jako NASZ, a nie Pana Sikorskiego reprezentant przyprowadzić prawnika, żeby zrobił nam wykładnię prawną jak to jest z tą proponowaną uchwałą- czy jest wogóle sens ją podpisywać... To, że reprezentuje również inne wspólnoty z osiedla nie ma tu nic do rzeczy, one, jeśli jest to prawnie uzasadnione niech podejmują takie uchwały- ale koszt będą ponosić same...

Ponawiam swoje pytanie- jak tam prace i werdykt komisji z nadzoru budowlanego. Jeśli jeszcze nie ma ich opini też powinniśmy się wstrzymać z ustalaniem czegokolwiek. To, że Pan Sikorski twierdzi, że nic nam obecnie mieszkającym do jego dalszych planów rozbudowy osiedla to akurat jest w błędzie bo jeśli nie spełni deklarowanych w planie zagospodarowania terenu miejsc parkingowych to reprezentujący NAS (wspólnotę z "3") Pan Chwałek w NASZYM imieniu powinien skierować sprawę do sądu. A jeśli nie Pan Chwałek to inny zarządca. Takie jest moje zdanie.
Na początku cytowałam Oriona i mam nadzieję, że przeczyta relację ze spotkania z Burmistrzem i moje poplątane wypociny i doradzi jak wybrnąć z tej sytuacji.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

tms pisze:Nic nie rozumiem. Z tego co przeczytałem Burmistrz stwierdził, iż niezasadny jest zarzut, jakoby miejsc parkingowych na osiedlu jest za mało, tak? Prosiłbym o ustosunkowanie się AP do tej kwestii.

Ale drogi tms czego tu nie rozumiesz? Oczywistą oczywistoscią jest fakt, że miejsc parkingowych na osiedlu jest za mało. Przecież gdyby wszystko sie zgadzało i miejsc na terenie osiedla było by tyle ile ma być nie mieli bysmy parkingu pod oczyszczalnią i tym samym nie mieli bysmy o czym w tej chwili "rozmawiać".

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na http://siechnice24.pl/
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lutego 2010, 21:10 przez akcjapagorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: akcjapagorek »

kingag pisze:
Ponawiam swoje pytanie- jak tam prace i werdykt komisji z nadzoru budowlanego.
Niestety nie wiemy. Nie wiemy dlatego, że do pierwszej komisji, którą Expert Dom powołało w sprawie zalanych piwnic, Alfaakt nie przedstawiło dzienników budowy i nie wiadomo w jakim stopniu izolacja została wykonana zgodnie ze sztuką czy projektem.
Jeżeli chodzi o komisję nadzoru, o którą podanie złożyła AP. Nie ma jeszcze odpowiedzi. Mija mniej wiecej miesiąc od złożenia podania, a panie w biurze podawczym Starostwa Powiatowego powiedziały nam, że ustalenie inspektora i wyznaczenie daty inspekcji potrwa napewno ponad miesiąc.

Poza tym zapraszam na stronę AP w dziale "Przeprowadzone działania" sprawa jest już opisana.

Pozdrawiam

kuba

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: bazylia »

Sądzę, że tms chodziło o coś innego. Wszyscy wiemy, że miejsc parkingowych na osiedlu jest za mało, czego wynikiem jest pojawienie się tego skandynawskiego wynalazku, czy też jak to niektórzy nazywają rezerwowego stadionu :mrgreen: Jego zapewne zastanawia, jak to się stało, że burmistrz nie widzi problemu. Otóż może nie widzi problemu bo ktoś mu mydli oczy parkingiem w polu!
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lutego 2010, 21:07 przez bazylia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Akcja Pagórek!!!- start

Post autor: jimmy_lodolamacz »

http://www.sw-katarzyna.pl/swk/doc/plany/18/GSAG.doc

Powyższa uchwała dotyczy zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Szczególnie §8.pkt9. - czyli jesteśmy w d.... A ja jakoś dalej czuję się oszukany. Jak kupowałem mieszkanie nikt mi nie powiedział, że mam parkować kilkaset metrów od mojej klatki. No i jasne, że mi nie powiedziano bo nigdy bym nie kupił takiego wałka. A skoro ten parking jest taki fajny to może niech dają je do czwartego budynku?Yyyyyyyy....Już widzę tych klientów walących drzwiami i oknami. Bierzcie bo to ostatnia okazja a jak już przelejecie kasę poszukajcie sobie miejsca w polu :twisted:

ODPOWIEDZ