Zgubiony kluczyk do skrzynki pocztowej

Dyskusje mieszkańców osiedla
kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Zgubiony kluczyk do skrzynki pocztowej

Post autor: kudeł »

Witam,
jakisz czas temu zawieruszyl sie nam gdzies klucz do skrzynki pocztowej, a wlasciwie to dwa klucze i powoli przestaje mnie bawic wyciaganie korespondencji przez te uchylne drzwiczki (choc doszedlem juz niemal do perfekcji 8) ).
Czy ktos moze mial (i rozwiazal) podobny problem? Kto jest wlascicielem naszych skrzynek pocztowych - my, tzn. wspolnota, czy tez moze tak jak to bylo kiedys, poczta polska? Gotow jestem juz wylamac ten zamek i zamontowac nowy ale moze sa jakies bardziej cywilizowane rozwiazania?
pozdrawiam,
kuba

nantu
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 09:10

Re: Zgubiony kluczyk do skrzynki pocztowej

Post autor: nantu »

hej;)
nam się złamał jakiś czas temu kluczyk do skrzynki ( tylko ze my jestesmy z budynku nr 3 i nie mamy jeszcze zarzadcy;) wiec zadzwonilismy do alfaaktu i wymienili nam zamek, ale z tego wynika, ze do zarzadcy powinienes sie zglosic, a nie na poczte;) Mam nadzieje, ze troche pomoglam.

Pozdrawiam;)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Zgubiony kluczyk do skrzynki pocztowej

Post autor: Orion »

kudeł pisze:Kto jest wlascicielem naszych skrzynek pocztowych - my, tzn. wspolnota, czy tez moze tak jak to bylo kiedys, poczta polska? Gotow jestem juz wylamac ten zamek i zamontowac nowy ale moze sa jakies bardziej cywilizowane rozwiazania?
Właścicielem skrzynek jest albo wspólnota mieszkaniowa, albo właściciele poszczególnych lokali (każdy ma swoją przegródkę) - to zależy, jakie rozwiązanie przyjęto wewnątrz wspólnoty uchwałą. Skrzynki na pewno nie są własnością Poczty Polskiej.

Wymiana zamka czy dorobienie klucza do skrzynki to zadanie administratora lub zarządcy nieruchomości.

ODPOWIEDZ