Ciekawa oferta Alfaaktu

Dyskusje mieszkańców osiedla
TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: TORMENTOR »

Pawel_paula pisze:
Uważam że prezes pewnie jest na tyle inteligentnym człowiekiem że nie miał by nic przeciwko na spotkania i rozmowy z delegacja/ reprezentantem wspólnoty. Pewnie moglibyśmy wówczas dowiedzieć się coś więcej od developera niż tylko to co słyszymy od mieszkańców że im coś obiecał.
Ja byłem świadkiem dwóch rozmów z prezesem- na pierwszej było miło, na drugej, mniej.

Postawa była taka: ,,No cóż- chodnik? Przepis mówi, że wystarczy posypka. Parking? Przepis mówi, że może być na terenie osiedla, a te paręset metrów, no cóż...''

Jeżeli pan prezes byłby inteligentny i zainteresowany losem byłych nabywców, to założyłby sobie tutaj profil (tak jak zresztą zrobili sobie niektórzy developerzy) i mógłby nam wyjaśniać te wszystkie fenomeny zza klawiatury komputera.
Tylko problem jest taki- jak coś się tu obieca lub powie, to odwołać się jest ciężko, bo to zostaje na piśmie :lol:

Siechniczanka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 marca 2009, 17:29

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Siechniczanka »

Do Jareckiego:
Miło, że przeprosiłeś ludzi…
Odnośnie mojego pierwszego postu – wszystko co jest tam napisane zostało zaczerpnięte z tabeli ofert, która szybko, w przeciągu weekendu została zmieniona i już połowy wymienianych „elementów” w ofercie nie ma.
Może jestem blondynką, ale lekko powiedziawszy za bardzo się zagalopowałeś w moją stronę w poście z 17 marca.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: jarecki »

do Siechniczanki:
nie wiedziałem że jest blondynką poza tym te przesądy...
wybierając oferte Alfaaktu nigdzie nie spotkałem zapisów które podałaś...
także pewne żale i złość jest dla mnie nie zrozumiała, choć są sprawy które mnie wkurzają

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: rosnacy »

kłucicie sie o jakieś bzdury a jeszcze nikt nie wypowiedział sie na temat przedłurzajacych sie bez konca terminow podpisania aktow notarialnych i co za tym idzie wyzszych kosztow kredytow ciekawe czemu za jakies zaniedbania w dokumentacji my mamy płacic mysle ze alfaakt powinien pokryc koszty bo nie dotrzymał terminu z umowy

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: TORMENTOR »

akty notarialne pojawią się chyba wraz z oddaniem parkingu przy oczyszczalni- wymagana liczba miejsc, zatem póki co musicie chyba jeszcze poczekać :/ ,,Pomostowe'' jest dobijające :evil:

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: black_diablo »

Drodzy Sąsiedzie. Myślę, że czas przeczytać sobie umowy kupna-sprzedaży mieszkania, a dopiero potem pisać na forum. Jeden z punktów mówi, że "SPRZEDAJĄCY" nie ponosi odpowiedzialności za przesunięcie terminu podpisania aktów notarialych..Sami to podpisaliście, więc teraz wszystkie skrgi i inne epitety chyba do siebie należy skierować.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: bonawentura »

Black ciekawe, ja znalazlem cos takiego:
"(...) Niezachowanie tego terminu spowodowane wydłużeniem procedury administracyjnej zmierzającej do uzyskania dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy w tym decyjzji o pozwoleniu na użytkowanie, uznane będzie za niezawinione przez Sprzedającego"

Acha odnosnie ciekawej oferty Alfaaktu:
Zgadnijcie po ile teraz sprzedawane sa mieszkania.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: TORMENTOR »

black diablo, co się tak stresujesz :D , może twoje filantropijne usposobienie ułatwia ci płacenie dodatkowych $ za to, że ktoś nie wywiązał się z terminu ale innym mieszkańcom płacenie za czyjeś błędy po prostu nie odpowiada. :?

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: TORMENTOR »

To po ile te mieszkania są teraz w Alfaakt? Może Dante by napisał, on jest handlowcem :lol:

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: bonawentura »

Przez przypadek trafiłem na stare zapiski:
Osiedle otwarte na świat

Na przełomie 2005 i 2006 roku SM Nova Locum razem z firmą Alfaakt Sp. z o.o. rozpocznie kolejną budowę w Siechnicach (dojeżdżają tu autobusy komunikacji miejskiej z Wrocławia). Pierwszą, która właśnie jest na ukończeniu, był budynek wielorodzinny przy ulicy Jarzębinowej. W ramach nowej inwestycji w ciągu 3-5 lat zostanie wybudowanych 6 domów wielorodzinnych. - Chcemy, żeby nowe osiedle kojarzyło się z nazwą "Pierwsze Mieszkanie", ponieważ ceny i standard zostały tak zaprojektowane, żeby młodzi ludzie, zamiast wynajmować, mogli za pomocą kredytu kupić własne mieszkanie - deklaruje Jacek Sikorski, który prowadzi sprzedaż mieszkań.

- Osiedle ma być przede wszystkim funkcjonalne i tej idei jest podporządkowany zarówno układ wewnętrzny budynku, jak i układ całego osiedla - mówi architekt, dr Piotr Furmanek. W centralnej części stanie prostokątny budynek, a wokół niego, wzdłuż osiedlowych uliczek, powstaną budynki przypominające literę "u", tyle że z kątami prostymi. Z wyjątkiem budynku w centralnej części osiedla pozostałe będą mieć na tyłach własne tereny rekreacyjne. - Chcemy wrócić też do dziewiętnastowiecznej idei ulicy, która była znacznie bardziej akceptowana przez ludzi i nie rodziła pewnych patologii, jakie możemy obserwować na tzw. blokowiskach - mówi dr Furmanek. Wszystkie miejsca parkingowe będą zlokalizowane w dwupoziomowym parkingu znajdującym się pod prostokątnym budynkiem w centrum osiedla. Lokatorzy, których mieszkania będą usytuowane bezpośrednio nad garażami, będą mieli dodatkowe tarasy na dachu części garażowej.

Czterokondygnacyjne budynki będą się składać z kilku powtarzających się segmentów. W sumie na osiedlu powstanie ponad 400 mieszkań o powierzchni od 32 do 77 metrów kwadratowych. Najmniej będzie kawalerek, najwięcej mieszkań pięćdziesięciometrowych. Osiedle nie będzie ogrodzone, za to zostanie wyposażone w system kamer. Do budynków będzie można wejść tylko od strony ulicy, co ma również zapewnić poczucie bezpieczeństwa. - Postawiliśmy na ekspozycję całej przestrzeni, która ma być dobrze oświetlona i zawsze widziana, dzięki kamerom, przez samych mieszkańców osiedla - mówi Jacek Sikorski. - Nie chcieliśmy stworzyć zamkniętego getta, którego mieszkańcy byliby nielubiani przez innych - dodaje. Intencją jest integracja "starych" mieszkańców Siechnic z "nowymi". - Jak pokazują badania socjologiczne, każda nowa inwestycja spotyka się z pewnym "wrogim" nastawieniem mieszkańców okolicy, ponieważ w pewien sposób zawsze
narusza istniejący porządek rzeczy, a ogrodzenie potęguje te uczucia - dodaje dr Furmanek.

Mieszkania będą oddawane do użytku w standardzie deweloperskim z drzwiami wewnętrznymi i białym montażem (z tego klienci będą mogli zrezygnować). Cena metra kwadratowego (wliczony balkon i komórka lokatorska) wynosi 2360 zł brutto, sprzedaż rozpocznie się wraz z początkiem prac budowlanych.
Informacja z dnia luty 2006 nieruchomości.com.pl

Fandango
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 12:08

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Fandango »

bonawentura pisze:No przeciecież wszyscy wiemy jaki to nasz prezes jest złotousty i jakie piekne historyjki potrafi opowiadac.
Powiedzcie mi proszę jak się nazywa Wasz Prezes, bo z opisów kojarzy mi się z takim jednym prezesem...
Z góry wielkie dzięki.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: walgula »

Jacek Sikorski

Fandango
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 10 września 2007, 12:08

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Fandango »

Dziękuję i serdecznie współczuję.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: walgula »

Dlaczego?

ODPOWIEDZ