Ciekawa oferta Alfaaktu

Dyskusje mieszkańców osiedla
Siechniczanka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 marca 2009, 17:29

Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Siechniczanka »

http://tabelaofert.pl/szczegoly,inwestycja,id,9009

Drodzy sąsiedzi, czy wiedzieliście, ze:
- mamy dostępny opcjonalny parking podziemny?
- od naszego osiedla jest tylko 12km do Wrocławskiego rynku (chyba drogą powietrzną)
- „Oferta zawiera również klimatyzację, telewizję satelitarną, Internet oraz żaluzje antywłamaniowe.”
- teren inwestycji jest ogrodzony, strzeżony, ochrona na miejscu
- Do dyspozycji mieszkańców pozostaje wózkarnia, suszarnia oraz miejsca parkingowe.

A ile z tego jest prawdą? No ale ja jestem blondynką, może po prostu nie zauważyłam tego ogrodzonego terenu, chwila to chyba chodzi o ten 4 budynek, no jest teraz ogrodzony i nawet ochroniarz gdzieś tam jest.
A i licznik w moim samochodzie przekłamuje o +25%.
Jestem ciekawa co deweloper jeszcze wymyśli aby przyciągnąć kupców.

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: arenty »

teren inwestycji jest ogrodzony, strzeżony, ochrona na miejscu
Zgadza, się w tej chwili teren jest ogrodzony i ma ochronę. Nie ma mowy, co będzie po zakończeniu inwestycji :P
mamy dostępny opcjonalny parking podziemny?
co do opcji można jeszcze dodać basen, siłownie i fittnes, tylko tyle, że opcje są niedostępne :lol:

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: COOL »

JA widzę jeszcze w tej ofercie:
- klimatyzacje,
- videofon.

Wiecie co... nawet to nie jest już śmieszne.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: bonawentura »

No przeciecież wszyscy wiemy jaki to nasz prezes jest złotousty i jakie piekne historyjki potrafi opowiadac.
PS wiecie jakim on autem jezdzi?

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: black_diablo »

Tylko Subaru Forester, najgorsze Subaru jakie może być, ani to terenowy, ani limuzyna...

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: jarecki »

Powoli to zaczyna być niesmaczne to co wypisujecie, każdy ma prawo do własnego zdania, ale oczernianie człowieka w taki perfidny sposób to przesada. Jeśli ktoś ma problem powinien się umówić z Panem Jackiem z czym nie powinno być problemu i o tym porozmawiać. Co do mieszkań ja nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobrze Nam (mnie i żonie) się mieszka. Co do osiedla jest pare mankamentów: męczony od dawna parking, brak ulicy Grabskiego takiej jaka powinna być, zbyt mało zieleni jak na Zielony Pagórek no i przesuwanie terminu podpisania aktów notarialnych, mam nadzieje że ostatnie...
Ale to wszystko nie jest powodem by krytykować człowieka którego się nawet nie zna, a pisanie o aucie to już przegięcie, zastanówcie się ludzie co za bzdury piszecie!! To do niczego nie prowadzi.
Mnie się bardzo dobrze mieszka na osiedlu i nie moge narzekać, może dlatego że dokładnie wiedziałem czego chce za nim podpisałem umowe na kupno i potrafie się cieszyć z tego co mam a nie wiecznie narzekać. Przy takiej inwestycji zawsze coś się znajdzie że to miało być inaczej, a dlaczego tak powolnie idzie budowa, dlaczego to i tamto. Dla mnie najważniejsze po podpisaniu aktów będzie wyłonienie firmy zarządzającej naszą przyszłą Wspólnotą a wypisywanie sensacji na poziomie gazety Fakt jest śmieszne by nie napisać tragiczne.
I skąd Pani Siechniczanka ma takie informacje ? a może jest Pani z konkurencyjnej firmy deweloperskiej?:)

Pozdrawiam wszystkich zadowlonych i wierzących w dobre jutro:)

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: bonawentura »

jarecki pisze:Powoli to zaczyna być niesmaczne to co wypisujecie, każdy ma prawo do własnego zdania, ale oczernianie człowieka w taki perfidny sposób to przesada. Jeśli ktoś ma problem powinien się umówić z Panem Jackiem z czym nie powinno być problemu i o tym porozmawiać

Nie rozumiem w pelni tego co napisales. Jakie oczernianie? apisze jeszcze raz Prezes klamie w zywe oczy bez mrugniecia okiem - to nie jest oczernianie, to jest fakt, Ty nie musisz w to wiezyc, ale tak juz jest. A rozmowa z Prezesem niczego nie zalatwila do tej pory.
Pytanie o samochod bylo zadane ze zwyklej ciekawosci
PS. Masz szczescie z mieszkaniem - innym odpadaja tynki - jak to juz wiele osob podkreslilo

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: jarecki »

Bardzo prosto napisałem czego tu nie rozumiesz? Jak się nie możesz dogadać z Prezesem to wybierz środki prawne a niewywnętrzacz się na forum. Każdy ma prawo do obrony ale sądze że Pan Prezes tego nie robi i dał sobie spokój a Ty po Nim jedziesz.
Poza tym gdzie byłeś tyle czasu jak długo mieszkasz na osiedlu o ile mieszkasz już...Ja sprawami Alfaaktu interesuje się od 2007 roku, pewnie że mogłoby być lepiej, ale może warto dać deweloperowi czas... mentalność Polaków to narzekać ale nic konkretnego za tym nie idzie, jesteśmy z tego znani w świecie.
Odniose się do powyższych wypowiedzi w sprawie standartu mieszkania jeśli ktoś pisze że ze słabej jakości materiałów wykonano budynki to się myli, może miał na myśli architekture budynku, znam osoby które przez to zrezygnowało z zakupu mieszkania. Jeśli dla pewnych osób budowanie ytongiem albo suporeksem to kiepski materiał to gratuluje wiedzy. Poza tym dość długo wyszukiwałem oferty gdzie kupić mieszkanie i nigdy nie trafiłem - przeglądając oferte Alaffaktu na:
-klimatyzacje -skąd to wzieliście??!!,
-ogrodzone strzeżone osiedle (w pozwoleniu na budowe było to właśnie zaznaczone że nie może być ogrodzone by nie izolować się od reszty społeczności i ja myśle że dobrze, ja nawet rozmawiałem o tym z Prezesem po podpisaniu umowy przedwstępnej w 2007 roku )
- o parkingu podziemnym nigdy nie było mowy, przecież to wymagało zmiany projektu i dodatkowych pozwoleń a wiedziałbym o tym
- o zadaszonych miejscach parkingowych nie słyszałem nigdy
- Pani Siechniczanka zfrustrowana osoba pisze również o telewizji satelitarnej, ależ ona jest kup sobie tuner satelitarny antene masz i już na Hot birdzie jesteś
-pisząc o internecie też trzeba mieć wiedze, dostawce wybierasz sobie sama, tutaj chodzi o to że deweloper zapewnił odpowiednie okablowanie do stałego łącza i tu przyznam nie wszyscy deweloperzy tak robią w standarcie i jak dla mnie super
- wózkarnia, suszarnia jest wystarczy zejść do piwnicy, odpowiednio zabezpieczone+ mieszkańcy wyposażeni w klucze i można korzystać
- na odcinku 20 metrów jest posypka zamiast kostki i dramat, przechodze tamtędy codziennie z pieskiem i dramatu nie ma nawet w deszcz choć miło by było gdyby była kostka

Także widze że zebrała się niezłą ekipa którym po prostu mieszkanie na osiedlu się nie podoba, zawsze moze sprzedać chętni się napewno znajdą, wczoraj jeszcze rozmawiałem z żoną o tych wpisach na forum i z niedowierzaniem kręciliśmy głową , krytyka jak najbardziej tak ale konstruktywna i prawdziwa.

Chętnie napisze co mnie się nie podoba:
- brak ulicy Grabskiego, brak gdyż tej polnej drogi nie można nazwać ulicą i ciekawi mnie kiedy to będzie w planach...
- faktycznie mała ilość miejsc parkingowych zwłaszcza przy 1 i 2 budynku przy 3 dajemy jakoś rade, rzadko się zdarza bym miejsca nie miał, ale czasami nie ma go przed moją klatką i trzeba sie 50 metrów przejechać dalej ale to nie problem
- miejsc zielonych na naszym osiedlu jako tako też za wiele nie ma ale dla mnie wystarczająco gdybym chaiał mieszkać w lesie nie kupiłbym bym tutaj mieszkania co do terenów okalających osiedle np pomiędzy budynkiem nr 3 a drogą Oława - Wrocław Gmina mogła by jakiś skwerek uczynić byłoby super, bo mam nadzieje że marketu nie postawią
- co do videofonu to wiem że była taka oferte zamiast tego mamy kamere na drzwi, ale dla mnie to nie jest problem
- śmieci w krzakach przy osiedlu i przy głównej drodze aż po rondo i za, powinno się takie osoby karać wysokimi mandatami, a może Gmona postawi jakiś znak o zakazie wyrzucania może to jakoś podziała na te osoby, worki, butelki, gruz to standard jak ktoś chodzi z pieskiem na spacer nie moze tego nie zauważyć, ale to oczywiście sprawa Gminy
- wracając do budynku nr 3 to niewypałem napewno jest daszek nad wejściem do klatek od strony wjazdu na osiedle, numery sa zupełnie niewidoczne, zupełnie tego nie przemyślano

Rozpisałem się strasznie ale musiałem pewne odczucia z siebie wyrzucić

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: bonawentura »

Nie rozumiem dalej - co masz do mnie? Co to za wycieczki - ja stwierdzam TYLKO fakty, a tu jakies dziwne.
Jakie dogadywanie z prezesem? Mówi jedno, a jest zupelnie co innego.
Sam napisałes -typowe zachowanie Polaków - u Ciebie podobnie - jakies wyjazdy do ludzi o to, ze maja uzasadnione pretensje do alfaktu.

Odnośnie złych materiałów i wykończenia (poruszanego w innym wątku) - materiał na sciany to nie wszystko.

PS. Rozmawiałem z zona, jest przerazona obojetnoscia lokatorow, ale nie dziwie sie-dzisiaj zadzwonil kordynator z banku zpytaniem o akty i musimy podisac anek, koszt poznamy juto!

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: COOL »

jarecki - zawsze uważałem, że piszesz sensownie i się angażujesz w naszą sprawę, ale tym zdaniem chyba przesadziłeś...
jarecki pisze: Poza tym gdzie byłeś tyle czasu jak długo mieszkasz na osiedlu o ile mieszkasz już...Ja sprawami Alfaaktu interesuje się od 2007 roku, pewnie że mogłoby być lepiej, ale może warto dać deweloperowi czas... mentalność Polaków to narzekać ale nic konkretnego za tym nie idzie, jesteśmy z tego znani w świecie.
DAĆ CZAS!!!??
Na co? żeby postawili kolejne bloki i doprowadzali do takich sytuacji jak teraz, że się gnieciemy.
Kończą temat 4 bloku w którym jest 80 mieszkań, wierzysz, że zrobią dla niego parking na ok.100 miejsc?
NIE!!!
Ludzie będą parkować w okolicach istniejących budynków.
Na obecne 3 budynki mamy około 100 miejsc parkingowych (chodnik to nie miejsce parkingowe).
Czy jest fair ze strony Pana Prezesa (jak to zaznaczasz), że zmienia reguły w czasie gry. Obiecał tylko 5 budynków z piękna wiatą pośrodku. Teraz ma być 9-12 budynków, wszystkie wybudowane w możliwej największej dopuszczalnej ciasnocie.
Gdzie odrobina wyczucia i dbanie o interes mieszkańców.
Wiem, że biznes to biznes, ale czy nie ugrałby alfa więcej gdyby zrobili mniej budynków a ładnie zagospodarowali teren?
Dlatego uważam, ze to jest ostatni moment, gdzie można coś ugrać i od nich wyegzekwować, bo jak polecą z 5 to po wszystkim.

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: black_diablo »

W sprawie kolejnych budynków nic nie zmienimy. Skoro mają powstać, to powstaną. Ja się cieszę, że nic nie zasłania widoku z moich okien, aniz jednej, ani z drugiej strony. Co do zieleni, to jak już będa przynajmniej bloki nr 4 i 5 to będzie lepiej, bo budowa przeniesie sie na dalszy plan. Trochę optymizmu szanowni sąsiedzi ;-)

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Pawel_paula »

poprostu trzeba nam osoby/osób które mają czas i są wstanie go poświęcić w myśl idei dobra wspólnot " na zielonym pagórku" .........
pojedyncze głosy nie dadzą efektu - tylko w sile grupa i wszystkie postulaty mieszkańców zebrane w jedną całość i reprezentowane przez konkretną osobę lub grupę mają racjonalną podstawę i są wyznacznikiem do rozmowy zarówno z developerem jak i zarządcą ...... Tylko kto by się podjął takich działań?- uważam że rekompensata za poświęcony czas wówczas powinna obowiązywać( może za działania na rzecz wspólnoty zwolnienie z czynszu podstawowego i rozłożenie go na pozostałych mieszkańców w imieniu których działa).....ale czy są lub jest osoba która się tego podejmie?- jest to też ryzykowne bo skoro nie możemy dogadać się my jako mieszkańcy odnośnie kultury i racjonalnego parkowania mimo małej ilości miejsc, kulturze czystości nas samych - to może się okazać że pojawią się negatywne głosy odnośnie też tej osoby i jej efektów rozmów.
Uważam że prezes pewnie jest na tyle inteligentnym człowiekiem że nie miał by nic przeciwko na spotkania i rozmowy z delegacja/ reprezentantem wspólnoty. Pewnie moglibyśmy wówczas dowiedzieć się coś więcej od developera niż tylko to co słyszymy od mieszkańców że im coś obiecał. Dobrze jest poznać zdania 2 stron i dojść do jakiegoś kompromisu.
Samym narzekaniem że developer coś nie zrobił nic nie wskuramy-bo jeśli będzie miał dobrą cenę nowych mieszkań to ludzie mimo opinnii na forum i tak będa kupować mieszkania bo nie ma konkretnych argumentów i co najważniejsze dowodów na to że tak właśnie było a to wówczas nas mieszkańców stawia w złym świetle a nie developera........

pamiętajcie :
wałęsa obiecywał 100 mln.
tusk obiecywał cud gospodarczy.
pis obiecywało walkę z układem?
goerge bush obiecywał znalezienie broni chemicznej w Iraku.....
brak podkładki i dowodów powoduję w długoterminowym okresie zaburzenie zaufania.....

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: jarecki »

No to ja już nic chyba nie napisze żeby nikogo nie daj Boże nie urazić...., wyraziłem tylko swoją opinię i tyle,
sorki COOL że Cię zawiodłem, ja po prostu nie zauważam aż tylu problemów które są tu wyliczane, a może mam taki charakter że mnie cieszy to co mam nie wiem . Co do parkingów to jestem świadomy (teraz) że jest ich zbyt mało i faktycznie kosztem budowy kolejnych budynków, ale czy znajdą się osoby które faktycznie mogłyby reprezentować nasze interesy w rozmowach z deweloperem? może zróbmy jakieś spotkanie w tej sprawie.
Przepraszam bonawentura jeśli Cię uraziłem swoimi wypowiedziami, ale tak jak napisałem wyżej nie widze aż tylu problemów które wyliczasz a mieszkam tu od października 2008.
No i ja odpukac nie mam takich problemów z bankiem a wręcz przeciwnie jestem z niego bardzo zadowlony, może dlatego nie zauważam aż tylu problemów i nie mam takiego ciśnienia, choć chętnie bym w końcu podpisał ten końcowy akt notarialny bo do umowy przedwstępnej podpisałem.

Grzesiu
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 11:53
Lokalizacja: Wroclaw/Siechnice

Re: Ciekawa oferta Alfaaktu

Post autor: Grzesiu »

Witam Sąsiadów,
Myślę, że obrażanie się nie jest dobrym wyjściem z sytuacji. Zresztą sądzę, że nie powinniśmy na siebie "najeżdżać", bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Mieszkam tutaj już od listopada 2008 - widzę rzeczy dobre, zadowalające i oczywiście złe. I wiem, że tych dobrych jest zdecydowanie więcej (przynajmniej dla mnie), mimo że rozwija się wszystko dość "dynamicznie" :) . Zgadzam sie w zupełności z Jareckim, aby zorganizować spotkanie... warto byłoby obgadać nurtujące nas problemy, wszak przyjdzie nam mieszkać blisko siebie przez najbliższe lata :D (oczywiście większość z nas). Problemem jak zwykle istotnym jest znalezienie jakiegoś dogodnego terminu, ale i to nie jest całkiem niemożliwe. Liczę na pozytywny odzew. Pozdrawiam Wszystkich Współmieszkańców, którym zależy na dobrym sąsiedztwie.
Grzegorz

ODPOWIEDZ