Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Dyskusje mieszkańców osiedla
Grab
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2010, 12:36

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Grab »

I znowu bicie piany :? ...już jednego zarządcę odwołaliście i co to dało???..NIC, zupełnie NIC...może czas sie zastanowić nad swoim podejściem do zarządzania...a może przejąć zarządzanie bezpośrednio przez wspólnotę...jak się ktoś z Was pomęczy z ciągle niezadowolonym sąsiedztwem, to może trochę ochłonie :twisted: ..pozdrawiam

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie na darmo pradawni słowianie wymyślili przysłowie: "Z deszczu pod rynnę". Kto wie może też mieli problemy z zarządcą. Nic nie tracimy zmieniając zarządce. Możemy tylko zyskać.

Grab
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2010, 12:36

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Grab »

Jeśli się taki naiwny (za takie pięniądze i z takimi partnerami u boku) :D znajdzie w tej miastowej wsi
Nie chcę być złym prorokiem, ale wtedy moze być gorzej niż pod rynną :lol:
Powodzenia życzę, a wiem, że bez zarządcy to wiele nie da się zwojować. Zwłaszcza przy panu prezesie S. :mrgreen:

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Przekonałeś mnie. W sumie jak jest zima to jest i śnieg. No i on pada i a, że złośnik jest to na drogę też pada. Ale w sumie taki ładny jest, biały. A i tak zimno. Nie będziemy od naszego zarządcy wymagać żeby nam drogę odśnieżył. Przecież w takie mrozy niska temperatura po kablach do słuchawki może przejść. Aż se chłopina migdałki zaziębi. Bo przecież rozmowa z firmą odśnieżającą to taki wyczerpujący i ekstremalny wysiłek. No a, że życie kosztuje(np:ogrzewanie) to zrobimy zrzutkę dla chłopaka żeby nie zmarniał. A kilkadziesiąt osób, które nie mogą wyjechać z osiedla to maruderzy i narzekacze i w ogóle chamy. Niech autobusami jeżdżą jak im auta zasypało.....

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nowa definicja pracy - płacicie zbyt mało, żebym cokolwiek robił.

rad__pol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 14:44

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: rad__pol »

Grab pisze:I znowu bicie piany :? ...już jednego zarządcę odwołaliście i co to dało???..NIC, zupełnie NIC...może czas sie zastanowić nad swoim podejściem do zarządzania...a może przejąć zarządzanie bezpośrednio przez wspólnotę...jak się ktoś z Was pomęczy z ciągle niezadowolonym sąsiedztwem, to może trochę ochłonie :twisted: ..pozdrawiam
Zgadzam się z powyższym w 100%
bazylia pisze:I co ci z tego, że odbiera twoje telefony czy odpowiada na maile skoro nic nie robi? Poza tym po co do niego piszesz i dzwonisz? Rozumiem, że też masz do niego jakieś prośby?
Oczywiście że mam prośby i sugestie. A tak nawiasem pisząc, skąd Ty możesz widzieć co mu zgłaszam i czy coś robi w tym kierunku czy nie!? Nie wypowiadaj się kochana na tematy na które nie masz bladego zielonego pojęcia. Co do NIC nie robienia za nasze pieniądze to nie odniosę się do tego - "nie da się napełnić naczynia które jest już pełne" - ale odsyłam do stosownych aktów prawnych okreslających to NIC za które płacisz.
Na przyszłość, zalecam zachowanie choć odrobiny obiektywizmu by móc konstruować rzeczowy dialog.
Pzdr

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bazylia »

rad__pol pisze:
Grab pisze:I znowu bicie piany :? ...już jednego zarządcę odwołaliście i co to dało???..NIC, zupełnie NIC...może czas sie zastanowić nad swoim podejściem do zarządzania...
Zgadzam się z powyższym w 100%
No widzisz- tutaj też się z Tobą zgodzę- zmiana zarządcy z ADMIAKT na EXPERT-DOM faktycznie nie dała nic- p Chwałek oprócz utrzymywania dobrego kontaktu z deweloperem nie robi nic (albo niewiele) dla wspólnoty mieszkaniowej.Nasze podejście do zarządzania się nie zmieniło - płacimy - więc oczekujemy. Za darmo nikt tego nie robi, a jeżeli stawka dla p. Chwałka jest za niska ( nie motywująca go do pracy) - mógł się po prostu na nią nie zgodzić. Nie potrzebny nam wirtualny zarządaca.
Piszesz również "co zrobicie jak zarządca się sam zwolni". Olaboga.Co my wtedy zrobimy? hmm.... może po prostu zatrudnimy nowego? :D
rad__pol pisze: Oczywiście że mam prośby i sugestie. A tak nawiasem pisząc, skąd Ty możesz widzieć co mu zgłaszam i czy coś robi w tym kierunku czy nie!? Nie wypowiadaj się kochana na tematy na które nie masz bladego zielonego pojęcia.
A czy ja napisałam, że wiem co do niego piszesz? skoro tak dobrze idzie ci współpraca z p. Chwałkiem to wypisz listę postulatów, które mu zgłosiłeś i na które zareagował. Tylko nie wiem czy ci miejsca na forum starczy........ :mrgreen:
rad__pol pisze: Co do NIC nie robienia za nasze pieniądze to nie odniosę się do tego - "nie da się napełnić naczynia które jest już pełne" - ale odsyłam do stosownych aktów prawnych okreslających to NIC za które płacisz.
A dlaczego się nie odniesiesz? Czyżby znów brakowało ci RZECZOWYCH argumentów? Czyżby twoją PEŁNIĄ szczęścia były odpadające rynny, wilgoć w piwnicach, brud na klatkach schodowych itd. Naprawdę niewiele ci potrzeba do PEŁNI szczęścia. Ciebie chyba naprawdę zadowoliłby Anioł z Alternatyw! :mrgreen: Co mi podsuwasz akty prawne? Przecież one nie koszą trawników, nie zgłaszają usterek i nie naprawiają urwanych rynien! Dobry zarządca nie zasłania się aktami prawnymi, dobrze wykonywana praca obroni się sama!
Czekam na OBIEKTYWNE odpowiedzi z konkretnymi przykładami i argumentami! Życzę udanej soboty :lol:

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: tms »

rad__pol po pierwsze, spoufalasz się publicznie z kobietą, a to nie wypada.
Po drugie, napisz proszę co wiesz na temat zalewanych piwnic w budynkach wybudowanych przez Alfaakt oraz podjętych działaniach zaradczych? Ewentualnie, wiesz coś może na temat zazielenionej elewacji np. budynku 2 oraz podjętych działaniach zaradczych?
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lutego 2010, 19:12 przez tms, łącznie zmieniany 1 raz.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bazylia »

Dzięki tms (w imieniu wszystkich kobiet :wink: ). Co prawda to rad_pol a nie grab :wink: Ja już nie chciałam się do tego odnosić, bo uważam, że forum służy nie do pojedynków słownych i lansowania się tylko do poruszania istotnych problemów dotyczących mieszkańców; o czym chyba rad_pol zapomniał..

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: tms »

Nie ma za co dziękować, a błąd w nicku już poprawiłem:-)

Kosmateus
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:52

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Kosmateus »

Witam Sasiadow ( szczegolnie ze Staszica 8 ) po dluzszej nieobecnosci.

Czytam i dowiaduje sie kim to nie zostalem z uwagi na nie zgadzanie sie z pijarowcami z AP i ich gwardia pzryboczna.
Po relacji z konfrontacji u Burmistrza widze, ze jednak Prezes Alfy mowil mi mprawde co do zapisow MPZP i teraz chlopaki z AP musza odreagowac, wiec - trafilo na Zarzadce.
Chce nawiazac do czegos co mnie na razie nie dotyczy - Zarzadcy. Drodzy sasiedzi z budynkow 1, 2 oraz 3, ktos ( moze kolega jakiegos innego zarzadcy ? ) wpuszcza nas wszystkich w maliny . Cieplo macie, smieci wywozone, klatki sprzatane, woda rozliczana, ubezpieczenia sa - to na jakiej podstawie piszecie, ze zarzadca nic nie robi, to jest ADMINISTRATOR, a nie komando do walki z Prezesem Alfy.
Drogi Zeusie to pierwsze dziala jak widze niezle, a to drugie to musicie sobie osobno wynajac.
Grab dobrze napisal - uprzedzcie nowych kandydatow co do oczekiwan, przed podpisaniem umowy zeby wiedzieli na czym polega zarzadzanie wg AP.


TMS – ie odbierałem sam, generalnie ok. Ja nie nasmiewam się z osob, które walcza o dobro wspolne, ja wysmiewam owszem: demagogie, pieniactwo, awanturnictwo i krzykactwo. Co do ochrony to słyszałem, ze chodzi o system kamer polaczony z obecnoscia pracownika w godzinach nocnych faktycznie zamkniecie osiedla nie jest mozliwe – zakaz zapisany w MPZP. Piszesz, ze Alfa jest problematyczna, nie wiem czy masz jakies faktyczne złe doswiadczenia, bo ja jak na razie mam pozytywne. Na marginesie, jak wyglada sprawa wody i pradu w bud. 4 , za kilka dni wpuszczam ekipe.

Zaraz pewnie znowu oberwę od pretorian z AP, bo jak pisalem wczesniej obowiazuje stara bolszewicka zasada – kto nie z nami ten nasz wrog!


Pozdrawiam sąsiadów

K.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: andropow »

Kosmateusie, miło, że wróciłeś, tylko chyba niedokładnie wyczytałeś:
- co do zgodności parkingu z zapisami MPZP - gdyby nie bylo dojazdu do parkingu, lub trzeba by było objechać 20km - to też było by ok, tylko, czy to znaczy, że jest to logiczne rozwiązanie dla mieszkańców
- kto z Akcji Pagórek najeżdża na zarządce? z tego co tu widać to zaczęli najeżdżać zwykli użytkownicy - no ale w/g Ciebie to wszystko propaganda...
- zarządca - to, że jest ciepło to nie wszystko (jak byś dokładniej poczytał to byś zauważył, że sprzątanie akurat jest problemem) oprócz dbania o rozliczanie wspólnot, ma jedno bardzo ważne zadanie - dbanie o dobro wspólnoty
na ten temat nie mam zamiaru dyskutować, większość ma własną opinię

Kosmateusie, dobrze, że piwnice masz suche w przeciwieństwie do niektórych osób z 4 budynku, i gratuluję radości, oby Ciebie nie spotkały problemy z Alfaaktem, takie jak niektórych.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zeus »

Kosmateus pisze:Witam Sasiadow ( szczegolnie ze Staszica 8 ) po dluzszej nieobecnosci.

... Chce nawiazac do czegos co mnie na razie nie dotyczy - Zarzadcy. ...

K.
I tu się mylisz jeżeli chodzi o zarządcę!!! Pierwsza osoba, która podpisała akt notarialny w waszym budynku jednocześnie wyraziła zgodę na zarządzanie firmie, która jest wymieniona w aktach notarialnych.
Jeżeli dobrze się wczytałeś w akt notarialny to na 100% widziałeś tam nazwę ExpertDom. Mam nadzieję, że będzie Ci się bardzo dobrze współpracować z tym zarządcą bo on będzie zarządzał tylko Twoim budynkiem.
Tylko później nie wylewaj swoich łez na forum jak zobaczysz pięknie skoszony trawnik lub odśnieżone chodniki pod budynkami 1,2 i 3. Pamiętaj, że jak będziesz chciał mieć tak samo to zawsze będziesz mógł zadzwonić do Pana Chwałka.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zeus »

Witam użytkownika Grab na naszym forum. W końcu jakieś ożywienie :)
Świeża krew, nowe pomysły - zobaczymy co z tego będzie i na ile rzeczowe będą wypowiedzi :)
Na razie wiem jedno - mamy użytkownika zadowolonego z zarządcy - i to się chwali bo jakby 100% było za odwołaniem zarządcy to by prywatnych użytkowników jak i całą Akcję Pagórek (którą w 100% popieram) oskarżono o nakłanianie do pozbycia się zarządcy i straszenie ich, że jak nie podpiszą to coś tam... A tak widać demokracja u nas kwitnie.
Cieszę się również, że się wczytujesz tak dokładnie w moje posty - wnioski trochę koślawe, ale cóż nie każdy jest stworzony do ich wyciągania.


A tak przy okazji nadal z niecierpliwością czekam na rzeczową odpowiedź na pytania zadane przez Bazylię niejakiemu użytkownikowi Rad_Pol - zakładam, że karzesz nam tak długo czekać bo cały czas układasz listę superlatyw - to dobrze, może się dowiem czegoś o czym nie mam pojęcia i zmienię podejście i do zarządcy i do AA ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lutego 2010, 13:25 przez Zeus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ