Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Dyskusje mieszkańców osiedla
agi
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 10:30

Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: agi »

Witam,
Mam parę pytań do zamieszkujących już inne budynki.
Dziś jadę podpisać umowę na zakup mieszkanka w budynku nr 4.
Umowa nie jest w formie aktu notarialnego, więc czy banki się nie czepiają i kredytują bez problemu?
Jakie są koszta czynszu, funduszu remontowego, zarządcy i innych spraw związanych z zamieszkaniem?
Pani z biura powiedziała, że umowa jest skonstruowana tak, że gdy nie otrzymam kredytu nie ponoszę żadnych kosztów,czy też tak mieliście?
Czy budynek 1 i 2 dostał już akty notarialne? Oraz czy zdarzyło się, że metraże zmieniły się znacząco i trza było dopłacać?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam z nadzieją przyszłych sąsiadów !!!
Agi

tellico
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 14 września 2006, 15:52

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: tellico »

Banki nie czepiają się. Nie znam nikogo kto miałby umowę wstępną spisaną notarialnie;)
Czynsz mieliśmy ok. 4zł/m, po rozliczeniu ostatniego półrocza wzrósł do ponad 5zł/m (270zł za 53m). Nie ma się co dziwić skoro jeszcze w czerwcu grzały grzejniki mimo, że od kwietnia można już było ogrzewanie wyłączyć... Koszty zarządcy zawarte są w czynszu i wynoszą jakieś 50gr/m.
Nie pamiętam jak było z kosztami ponoszonymi przy problemie z kredytem, ale myślę, że można paniom z alfaaktu zaufać w tej kwestii.
W bud.2 mieszkanie odebrałem w październiku, akt notarialny podpisałem pod koniec stycznia następnego roku. Metraż bez zmian. Pozdrawiam.

Trombale
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 16:15
Kontakt:

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: Trombale »

zapraszam na forum "budynek nr 4" :)
Jeśli bank odmówi finansowania i w terminie pierwszej transzy nie będzie zapłaty to umowa rozwiąże się bez żadnych kosztów.

Małgorzatka
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:28

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: Małgorzatka »

Witam,
ja czekam już na odpowiedź z banku, podpisałam umowę i umowa cywilno prawna powinna wystaczyć.
Mam nadzieję, że Alfaakt dotrzyma wszystkich ustalonych w umowie terminów.
Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów :D
M.

Zielony Pagórek
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 22:46

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: Zielony Pagórek »

Wystarczy poczytać forum by wiedzieć co i jak wygląda w tych kwestiach bo takie sprawy wielokrotnie były poruszane.


Osobiście gdybym miała podejmowac decyzję o zakupie mieszkania, mając do dyzpozycji takie obszerne forum- na pewno nie zdecydowałabym się na wybór tego osiedla.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: Miles »

Jak jest obecnie z bankami, to nie wiem. Kredyt brałem w listopadzie i wtedy nie było problemów. Najpierw podpisujesz z Alfaaktem umowę wstępną, jeśli bank odmówi Ci kredytu, to nic nie płacisz.
Czynsz - początkowo był mniejszy, bo zarządcą był developer. Kiedy otrzymacie akty notarialne, zarządcą zostanie ktoś inny - i wtedy czynsz wzrośnie. Będzie zapewne rozliczany zaliczkowo, no i pojawi się prowizja dla zarządcy. Obecnie za 51 m2 płacę 302 zł + prąd, wcześniej 204 zł + woda + prąd, więc kolosalnej różnicy nie ma (choć to okaże się pod koniec roku, kiedy to zaliczki za media zostaną podsumowane i porównane z rzeczywistym zużyciem, wówczas będzie albo nadpłata, lub dopłata do czynszu).
P.S jeśli to nie tajemnica to zdradź, po ile teraz sprzedają 1m2

No i domagaj się konkretów odnośnie ukończenia budynku nr 4, bo budowa zdecydowanie się przeciąga.
Ogólnie współpracę z developerem oceniam pozytywnie, choć podpisywanie aktów notarialnych przeciągnęło się o 4 miesiące. Na pocieszenie Alfaakt przez 2 miesiące obniżył czynsz o 100 zł.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek 4/Pytania "od nowych" :-)

Post autor: bonawentura »

Miles pisze:No i domagaj się konkretów odnośnie ukończenia budynku nr 4, bo budowa zdecydowanie się przeciąga.
Ogólnie współpracę z developerem oceniam pozytywnie, choć podpisywanie aktów notarialnych przeciągnęło się o 4 miesiące. Na pocieszenie Alfaakt przez 2 miesiące obniżył czynsz o 100 zł.
Konkrety odnośnie ukończenia to ściema, widać to juz teraz, sami nie wiedzą kiedy budynek zostanie ukończony, ciężko uwierzyć aby zdążyli do końca roku. Deweloper nie obnizył czynszu w protokołach odbiorczych mieliśmy zagwarantowany o połowe mniejszy czynsz poza sezonem grzewczym. Współprace z deweloperem w żadnym wypadku nie mogę nazwać pozytywną.

ODPOWIEDZ