Ciepła woda

Dyskusje mieszkańców osiedla
darekidorota
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 09:44

Ciepła woda

Post autor: darekidorota »

Może ktoś wie, jak się skontaktować w weekend z administratorem budynku? Po raz kolejny nie ma ciepłej wody i to bez uprzedzenia.
Na klatkowej tablicy ogłoszeń jest nr komórki speca od wody i ścieków, ale człowiek -jak mówi - odbiera już kolejny telefon w tej sprawie i nic nie może zrobić, bo za podgrzewanie wody nie odpowiada. To sprawa administratota budynku przy Staszica 4, a z tym w weekend skontaktować się nie sposób.
Myślę, że administrator będzie tak długo sobie lekceważył nas w weekendy, jak długo płacić będziemy za jego konserwację bieżącą po 20gr od metra mieszkania. 50 mieszkań po średnio 11zł to 550zł miesięcznie za nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem jednego budynku. Wyobrażam sobie, że za taką opłatę jego mieszkańcy powinni mieć prawo w weekend zadzwonić i zgłosić brak ciepłej wody w swych kranach. Jeśli tak nie jest - a przecież tak się właśnie dzieje! - to odliczmy z tych 11zł jakieś 3 złote, co odpowiada udziałowi sobót i niedziel w miesiącu i może to sprowokuje jakąś zmianę.
W przeciwnym razie będę miał twardy orzech do zgryzienia: 36zł rocznie, które płacę za nic...

Paulina i Michał
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 08:42

Re: Ciepła woda

Post autor: Paulina i Michał »

Witam.
Dokładnie to juz przesada z tym brakiem ciepłej wody.To juz faktycznie nie 1 raz.Kiedys jak nie było wody ciepłej to pompa nawaliła a teraz nie wiem co,ale wieczorem wczoraj w niedziele juz była woda.
Ps.a propo naszego zarzadcy to kilka razy juz dzwoniłam do nich do biura X i o dziwo ani razu nie udało mi się do nich dodzwonić a ponoć pracują od 8 do 16.To przesada,żeby zgłosić jakąś usterke to trzeba wysyłać do nich e-maila na któłre nie odpisują a tel.,który widnieje na tablicy inf. stacjon. nikt nie odbiera.
Pozdrawiam.

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Ciepła woda

Post autor: Madzia i Piotr »

Ja próbowałam skontaktować się z zarządcą za pośrednictwem maila, ale wiadomości mailowe odbijało i wracały niedostarczone. Nie wiem czy dlatego, że zmienił zarządca adres mailowy, czy też dlatego że nie odbiera poczty.
Wysłałam maila do biura AA z prośbą o dostarczenie właśnie zarządcy. Sprawa wprawdzie nie dotyczyła ciepłej wody tylko skoszenia trawnika na wjeździe bo cieżko jest bezpiecznie wyjechac bo zero widoczności- ku mojemu zdziwieniu dziś rano był skoszony. Więc może kontakt w ten sposób poskutkował.
A odnośnie ciepłej wody to fakt, że nie było to pierwszy raz kiedy jej nie było. Kilkakrotnie wieczorem nie było ciepłej wody nawet już po tym ja była awaria pompy. A my w dalszym ciągu płacimy za ciepłą wodę tyle tylko że z kranu leci zimna. Uważam, że powinnmi nam to w inny sposób rozliczyć, skoro taka sytuacja mioała miejsce.

darekidorota
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 09:44

Re: Ciepła woda

Post autor: darekidorota »

Kolejny weekend bez ciepłej wody! Obcinamy o 10% opłatę czynszową. Może to coś zmieni i skończy się lekceważenie tych, dzięki którym mają pieniądze...

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciepła woda

Post autor: TORMENTOR »

tylko zmiana zarządcy może coś zmienić... ale bez zebrania nic nie zrobimy... :(

asior
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 10:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciepła woda

Post autor: asior »

To już przesada!!!!
Kolejny dzień nie ma ciepłej wody!!! W poniedziałek mam zamiar dowiedzieć się co jest grane. Czy to wina niedbalstwa administratora czy Alfaaktu. Jedno jest pewne tak dalej być nie może!!!

Tak na marginesie moim skromnym zdaniem musimy zebrać wspólnotę i zadecydować o dalszych losach naszego administratora. Czystość: klatek schodowych, trawników i chodników pozostawia wiele do życzenia. Wcześniej nie miałam na to zbyt wiele czasu, ale w tym tygodniu pokuszę się i zbiorę kilka ofert od innych administratorów. Porównam ceny.

Co do naszego administratora to zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz …. Dlaczego my nie dostajemy comiesięcznych rozliczeń tak jak to jest w przypadku innych zarządców??? Nie wspomnę, ze woda nie jest rozliczana od pół roku ….

Pozdro
Asia

darekidorota
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 09:44

Re: Ciepła woda

Post autor: darekidorota »

Wczoraj wysłaliśmy do alfaaktu i admiaktu maila o tym, że tak z powodu kolejnego weekendu bez ciepłej wody, a jeszcze bardziej dlatego, że brak jakiegololwiek kontaktu z administratorem w czas takich awarii, nasz następny czynsz pomniejszamy o 10%. (Może wtedy administrator sam zrezygnuje?)
Gorąco popieramy dyskusje na ten temat, bo nie wiemy nawet, jak ów administrator wygląda.
A może nie dość dokładnie przeczytaliśmy umowę kupna-sprzedaży mieszkania podsuniętą nam przez alfaakt? Bo może tam, małym druczkiem napisano: "raz w miesiącu, w weekend, lokator będzie pozbawiony wody ciepłej, by pamiętał jak wielkie szczęście go w poniedziałek spotka"?

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Ciepła woda

Post autor: TORMENTOR »

dowiedziałem się, że możemy rozglądać się za nowym administratorem budynku- wystarczy by zgłosić się do prezesa naszej wspólnoty- by on jako przedstawiciel zawnioskował do zarządców o ofertę.. - reszta tutaj
http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... =16&t=1216

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Ciepła woda

Post autor: Madzia i Piotr »

Po raz kolejny brak jest ciepłej wody.... oby nie trwało to cały weekend:(

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Ciepła woda

Post autor: Madzia i Piotr »

uffff..... ciepła woda już jest:)

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Ciepła woda

Post autor: Madzia i Piotr »

witam,
po raz kolejny zdarza się tak, że w wolny dzień w budynku nr 2 NIE MA CIEPŁEJ WODY.
W godzinach rannych po 8.00 napisałam maila zarówno do Alfaaktu (zgodnie z kartką która jest na klatce, żeby im zgłaszać awarie) jak i do NOWEGO zarządcy, że od wczoraj wieczora nie ma wody ciepłej. Niestety NIC sobie z tego nie zrobili, ciepłej wody jak nie było tak nie ma. Powiem szczerze, że te awarie są dość denerwujące zwłaszcza że jest to nowy budynek , poza tym ta cała pompa po ostatnich awariach miała być wymieniana. Jak widać naprawy są mało skuteczne.

tellico
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 14 września 2006, 15:52

Re: Ciepła woda

Post autor: tellico »

Przyjechałem w poniedziałek po całym dniu podróży i mało mnie szlag nie trafił kiedy się okazało, że w prysznicu zima. Bo wiedziałem, że nie będzie ciepłej wody do środy rano. I tak było. Ciekawe, że te awarie zdarzają się zwykle tuż przed dniami wolnymi. Może robotnicy na budowie mają wielki czerwony zawór, który zakręcają wyjeżdżając na weekend;) Prawdę mówiąc fakt, że dotychczasowy administrator nie był w stanie (lub nie chciał) nic zrobić w przypadku braku ciepłej wody w dzień wolny od pracy był jedynym powodem, przez który byłem za jego odwołaniem.
Uporanie się z kwestią ciepłej wody i (prawdopodobnie już niedługo) ogrzewania powinno być dla nowego zarządcy zdecydowanie priorytetem.
I NIECH W KOŃCU BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ USUNIĘCIA TEGO TYPU USTEREK W DZIEŃ WOLNY OD PRACY!! Bo skoro woda ruszyła w środę bladym świtem to znaczy, że nie było to nic poważnego. Nie trzeba w niedzielę czyścić szamba czy kopać odpływu, pewnie wystarczyło coś zresetować... A tu przyjeżdżają znajomi czy rodzina na długi weekend i sorry winnetou, w nowo oddanym budynku 3 dni nie ma ciepłej wody, kisimiy się albo kąpiemy w lodowatej. No k... czad! I weź wytłumacz dziadkowi, że za demokracji jest lepiej skoro u niego, w budynku oddanym w 1971r., przypadek braku wody miał miejsce ostatni raz 10 lat temu.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciepła woda

Post autor: jarecki »

Może mam farta, ale nigdy (odpukać) nie miałem problemu z ciepłą wodą, raczej mam problem ze zbyt gorącą ale to kwestia ustawienia jak sądze. O letnią ciężko więc jest albo bardzo gorąca, gorąca albo zimna... :)
A może ktoś wie jak to ustawić? coś mi podpowiadano że to może być problem z tzw mikserem w kranie ale nie sądze bo tak samo mam w kuchni, w umywalce w łazience i wannie nie wiem co to może być :?

misiaczki
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2007, 10:46
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciepła woda

Post autor: misiaczki »

Witamy!
Dla nas dużym problemem jest to że po odkręceniu ciepłej wody przez jakiś czas (ok 10 i więcej sekund) leci zimna woda, dopiero później ciepła. A płaci się za gorącą... Nie wiem czy wina jest w tym że mieszkamy na 3 piętrze i są słabe pompy czy leży w czymś innym i czy da się to jakoś poprawić. Mieszkamy na Grabskiego 9 - ciekawi nas czy w innych bramach i blokach macie ten sam problem?

Pozdrawiamy
Asia i Krzyś

ODPOWIEDZ