Budowa czy zakup domu?

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
Arpita
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2016, 09:36

Budowa czy zakup domu?

Post autor: Arpita »

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu mnie jak również mojej małżonce chodzi po głowie dom, zastanawialiśmy się na początku nad zakupem gotowego, niestety ceny zarówno „aktualnych| jak i tych z lat 70-80 są bardzo wysokie, tz. W przypadku tych drugich cena oscyluje w granicy 350-450 tyś. i można byłoby coś znaleźć jednakże wydaje mi się że za podobną cenę można byłoby wybudować dom we własnym zakresie. Jak sądzicie ile może wynosić budowa domu http://archeton.pl/projekt-domu-kropla_393_opisogolny

bikzenon
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 15 października 2015, 16:01

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: bikzenon »

Jestem zwolennikiem budowy. Od poczatku wszystko wiadomo, kto, co wbudował i jak.

aktywnydzialacz70
Posty: 18
Rejestracja: środa, 11 marca 2015, 11:48

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: aktywnydzialacz70 »

Teoretycznie przy budowie domu jest więcej pracy, ale...
Wciąż można odliczyć podatek VAT od materiałów budowlanych. Jeśli jest to zakup pierwszego domu, przysługuje możliwość odliczenia produktów. Warunkiem jest również uzyskanie pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2014 r. ż.
Generalnie jest to dość trudny temat, dlatego nie obędzie się bez porady doradcy podatkowego, niemniej jednak warto.

Awatar użytkownika
ikonika
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 00:21

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: ikonika »

ja jestem za budowaniem. Samemu się nadzoruje budowę, wie co i jak, można sobie samemu zaprojektować :)

pappy282
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 11:34

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: pappy282 »

budowa wszystko przyanjmniej po swojemu

express
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 20:56

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: express »

są zalety ale też i wady samodzielnego budowania - w najlepszym razie dwa lata wyjęte z życiorysu", nerwy stracone na budowlańców gdzie 95% to oszuści, w następnych latach każda wolna chwila stracona na kończenie budowy i tak po 10ciu trzeba zacząć remonty a i tak pierwszy dom to jak mówią dla wroga :D

kermmitt
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2015, 19:21

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: kermmitt »

Dobre pytanie, wiesz to zależy jeszcze od tego gdzie chcesz mieszkać. Bo w niektórych miastach, miejscowościach kupno domu już wybudowanego jest bardzo drogie i nie opłacalne i zdecydowanie bardziej opłaca się samemu budować. Pytanie też jaka lokalizacja Cię interesuje, bo jeśli w centrum miasta, to raczej cięzko będzie o działkę w takim miejscu i zostaje gotowy dom. Tak czy siak na przyszłość polecam zostawić sobie namiar na firmę zajmującą się ogrodzeniami, czyli - http://www.foresta-fencing.pl/bramy-i-o ... -metalowe/ :)

bikzenon
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 15 października 2015, 16:01

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: bikzenon »

Oczywiście nowy od początku, ale kiedy brak kasy!
Dom do remontu, co myślicie o tym? Sami mieszkamy w wynajętym i dokładamy co jakiś czas, teraz szukaliśmy na domator.net.pl pochwytów do drzwi, odnawialiśmy ściany a można to było robić we własnym domu. Zamiast czynszu płacić raty.

Ryma99
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 29 września 2016, 09:57

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: Ryma99 »

Nie będę się wychylała. Budowa jak najbardziej :)

klapik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2016, 17:00

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: klapik »

Ja bardziej kierowal bym sie ku budowie. Nie ma to jak samemu obmyslic wszystko, a pozniej zrealizowac ten plan.

Kolinka
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 12:59

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: Kolinka »

Jeśli już zdecydujesz sie na zakup domu warto pamiętać aby posiadał on coś takiego jak świadectwo energetyczne. Jeśli dom takiego nie posiada to najnormalniej w świecie będzie drogi w utrzymaniu a chyba każdemu zależy na tym aby było jak najtaniej. O takim świadectwie poczytaj sobie tu http://visterma.pl/uslugi/swiadectwa-charakterystyki-energetycznej/ . Ja przy kupnie domu pilnowałam tego aby takie świadectwo było.

Marek1989
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2016, 14:31

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: Marek1989 »

Zdecydowanie jestem za budową. Wolę być pewny domu, niż martwić się o to, że kupiłem taki, który może mieć wiele defektów. A co do bardzo fajnych projektów domów, to ja swój znalazłem tutaj - https://www.extradom.pl/ Przy każdym projekcie jest przedstawiony jego ogólny kosztorys, więc szybko można sprawdzić ile wyniesie nas dana inwestycja. Można wprowadzić też zmiany, dają na to zgodę bez problemu, więc to według mnie najlepsza opcja.

grendler
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2016, 13:32

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: grendler »

Z perspektywy kogoś kto niedawno wybudował swój dom muszę powiedzieć, że tylko i wyłącznie budowa :) Koszty może i będą nieco wyższe niż przy zakupie, ale satysfakcji jaką to daje nie można porównać do niczego innego :) Przy budowie jednak nieocenioną pomocą są porady budowlane MG Projekt bardzo mi pomógł przy budowie. Dużo się nauczyłem i dzięki nim uniknąłem kilku naprawdę głupich błędów :D

kiocafe
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2016, 15:39

Re: Budowa czy zakup domu?

Post autor: kiocafe »

Mi wydaje się że budowa może wyjść taniej

ODPOWIEDZ