Paznokcie

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
azesa
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 5 września 2015, 23:33

Paznokcie

Post autor: azesa »

Cześć. Już jakiś czas zastanawiam się jak zadbać o swoje paznokcie. Dotychczas tego nie robiłam, co prawda znajome polecały mi różne środki na poprawienie jakości paznokci, ale że sama się na tym jeszcze nie znam, to nie chciałam wydawać pieniędzy. Zwykle te polecanie było bez argumentów tylko ogólne takie „ja używam, to jest dobre”. Także kieruję się z pytaniem jakie sposoby i środki możecie mi polecić żeby zadbać o paznokcie. Problem który mnie dotyczy to, że rozdwaja się płytka paznokcia, strasznie mi się łamią. Ogólnie kiedyś łykałam skrzyp, ale nic to nie zmieniło. Ogólnie jedyne co robię z paznokciami, to maluję. Nie robiłam nigdy ani tipsów, ani hybryd i innych, także nie uszkodziłam płytki takimi zabiegami. Także czy znacie może jakieś domowe sposoby lub właśnie dobre sprawdzone preparaty, które naprawdę pomagają?

masztynka
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 21:56

Re: Paznokcie

Post autor: masztynka »

Ten problem dotyka wiele kobiet. Ogólnie większość chodzi do kosmetyczki, ale wiadomo to jest dość kosztowne. Ja sama szukałam odpowiedzi w internecie. Natrafiłam na taki blog http://pieknojestwtobie.com/sposob-na-lamliwe-paznokcie/ i informacje tam zawarte mi pomogły, polecam poczytać. Ogólnie to stosowałam jakieś odżywki, ale najwyraźniej były źle wybierane. Zastosowałam potem te co znalazłam na tej stronie i doczekałam się w końcu efektów. Poza tym nie powinno się malować paznokci "na żywca" i przed nadaniem koloru pokryć płytkę paznokcia właśnie jakąś odżywką. Nie zabarwi wtedy to samego paznokcia, a przy tym będą nieco zdrowsze.

baletniczka
Posty: 53
Rejestracja: środa, 16 marca 2016, 19:18

Re: Paznokcie

Post autor: baletniczka »

Zdrowa dieta, to podstawa - wówczas i paznokcie i włosy są mocne i zdrowe.
Od kilku miesięcy chodzę do kosmetyczki na peeling enzymatyczny i parafinę. Te proste zabiegi również wzmacniają płytkę paznokciową. Dodam, że od wielu lat robię manicure żelowy, ostatnimi czasy hybrydowy, a moje paznokcie są cały czas w dobrym stanie. Może to zasługa produktów neonail używanych w salonach?

kermmitt
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2015, 19:21

Re: Paznokcie

Post autor: kermmitt »

Przede wszystkim odżywki. Jeśli łamią Ci się paznokcie to wybierz taką która je wzmocni, utwardzi. Pozwól też od czasu do czasu odpocząć paznokciom od ciężkich lakierów i właśnie maluj je samą odżywką. Pamiętaj by je raz na tydzień piłować. Ciekawe akcesoria do paznokci znajdziesz też w sieci np. w hurtowni kosmetycznej - http://www.jpcosmetics.pl/kategoria-pro ... paznokcie/ :)

kalinka
Posty: 66
Rejestracja: czwartek, 16 kwietnia 2015, 10:43

Re: Paznokcie

Post autor: kalinka »

Możecie zajrzeć na stronę http://www.herbzone.pl/10-naturalnych-sposobow-na-lamliwe-paznokcie.html znajdziecie tam bardzo ciekawy artykuł zawierający informacje co należy robić żeby mieć zdrowe i mocne paznokcie.

rozawalek158
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 25 września 2016, 08:11

Re: Paznokcie

Post autor: rozawalek158 »

najwazniejsza ZDROWA DIETA nic innego w tej sferze

Koczak89
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2016, 23:27

Re: Paznokcie

Post autor: Koczak89 »

Ja robię hybrydy od jakiegoś czasu. I dzięki temu moje paznokcie w końcu odzyskują świetny wygląd. Bardzo mnie cieszy, że to się zmienia dzięki temu. Paradoksalnie.

nigdziebadz
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 09:28

Re: Paznokcie

Post autor: nigdziebadz »

Koleżanka namawiała mnie na hybrydy. Podobno trzymają się nawet dwa tygodnie.

leokadrriiaa2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 29 września 2016, 10:42
Kontakt:

Re: Paznokcie

Post autor: leokadrriiaa2 »

Hybrydy sa fajne ale na kilka dni, po kilku dniach widac juz odrosty. Ja maluje paznokcie zwyklym lakierem. Nie lubie monotonii i czesto maluje paznokcie

moka
Posty: 3
Rejestracja: środa, 12 października 2016, 17:56

Re: Paznokcie

Post autor: moka »

podobno właśnie hybrydy wzmacniają paznokcie jak się je ponosi jakiś czas, ale ja nie wiem, mam mocne pazury dlatego, że łykam cynk i drożdże w tabletkach :)

DawidPotul
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2016, 10:02
Kontakt:

Re: Paznokcie

Post autor: DawidPotul »

A nie myślałaś o jakiejś odżywce na paznokcie? Hybrydy - fajna rzecz, moja żona zawsze robi u kosmetyczki, ale teraz chce kupić lampę LED i spróbować się samej podszkolić.

lupilu
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 6 maja 2016, 08:33

Re: Paznokcie

Post autor: lupilu »

Gdy paznokcie się łamią i szybko lakier odpryska, to znak że dłonie są zaniedbane i suche. Jeżeli chodzi o manicure pedicure , to każdy z tych zabiegów musi być wykonany przez profesjonalistę. Jezeli nie wiecie na jakie zabiegi się udać, to może to spa wam uświadomi co będzie najlepsze http://medicaspa.pl/nasza-oferta/manicure-pedicure/manicure-i-pedicure . Peelingi, nawilżanie, oczyszczanie. To co skóra lubi najbardziej i to co najbardziej potrzebuje.

aga_a
Posty: 22
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2016, 09:14

Re: Paznokcie

Post autor: aga_a »

Ja stosuję suplementy diety na włosy i paznokcie.
Robię też manicure hybrydowy i mam mocne paznokcie, które w końcu się nie łamią. Ale paznokcie po ściągnięciu hybryd są takie jakie były, hybryda nie zastąpi pielęgnacji i odżywiania. Paznokcie są wzmocnione, bo lakier je utwardza, bez lakieru paznokcie znów będą łamliwe, jeżeli mają taką naturę.
Ja zmieniam paznokcie hybrydowe co 2 tygodnie, czasem dłużej jak akurat nie mam czasu. Efekt super, więc ja na pewno nie zrezygnuję z hybryd.

ada95
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 6 lipca 2017, 08:47
Kontakt:

Re: Paznokcie

Post autor: ada95 »

Takie paznokcie hybrydowe są fajne racje jeśli się je robi raz na jakiś czas w przeciwnym razie potrafią naprawdę zniszczyć naturalną płytkę paznokcia...

ODPOWIEDZ