Pozew zbiorowy - akty notarialne

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
an2b
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 09:25

Pozew zbiorowy - akty notarialne

Post autor: an2b »

Witam, mam zamiar złożyć pozew do sądu za niedotrzymanie warunków umowy w części dotyczącej podpisania aktu notarialnego (ul. Staszica). Otóż zgodnie z umową akty notairalne miały zostać podpisane do czerwca 2010 r. Mamy październik, aktu notarialnego nadal brak :( Nie dość, że jestem w plecy bo co miesiąc płacę przecież więcej do raty kredytu za brak księgi wieczystej, to jeszcze bezprawnie pobierają opłatę eksploatacyjną. Z resztą w umowie jest zapis, w którym develeper zobowiązuje się do uiszczenia odsetek ustawowych (w skali roku 13%) od wartości lokalu mieszkalnego w razie niedotrzymania terminu. Napisałam wniosek o ich zwrot już dwa miesięce temu. Moje pismo zostało zignorowane i nie mam zamiaru się poddać.
Tak czy inaczej złożę pozew. Ale zastanawiam się, czy jest więcej osób w takiej sytuacji. Zawsze można złożyć pozew zbiorowy (min, 12 osób).
Podaję adres a-meil do siebie. I czekam na chętne osoby tydzień tj. do końca października 2010 r.

[email protected]

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: walgula »

an2b Zapraszamy na oficjalną stronę Osiedla Na Zielonym Pagórku
http://www.siechnice24.pl

a szczególnie na forum..
http://www.siechnice24.pl/forum
tam na pewno znajdą się chętni wśród forumowiczów z bud.4

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: jimmy_lodolamacz »

A nie ma w umowie czasem zapisu ze do czerwca ale nie później niż...np grudzień? U nas coś takiego było. I ledwie się zmieścili w ostatecznym terminie:/. I też buliliśmy odsetki. Do tego drogiego notariusz mieli. Wszyscy tak się bali o te akty, że się zgodzili na ich propozycję poza paroma osobami, które znalazły notariusza i zaoszczędziły 500-600zł.

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: rita »

nie ma takiej adnotacj odnośnie aktów notarialnych, jest tylko jeśli chodzi o oddanie mieszkania

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: walgula »

jimmy_lodolamacz pisze:A nie ma w umowie czasem zapisu ze do czerwca ale nie później niż...np grudzień? U nas coś takiego było. I ledwie się zmieścili w ostatecznym terminie:/.
Potwierdzamy, że owszem zapis był, ale właśnie tylko odnośnie odbiorów mieszkań w bud.3, a nie aktów

Dante
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 30 marca 2009, 09:52

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: Dante »

a ja wolę się nie wypowiadać publicznie na temat zapisów w umowie. tak polecił mi zaprzyjaźniony prawnik w kontekście odpowiedzialności za naruszenie zapisu o poufności umowy.

rita
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 22:57

Re: POZEW ZBIOROWY - AKTE NOTARIALNE

Post autor: rita »

a mój powiedział że deweloper nie ma prawa umieszczać w umowie nakazu trzymania treści umowy tylko dla siebie

antoska
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 22:16

Re: Pozew zbiorowy - akty notarialne

Post autor: antoska »

Myślę, że możecie tutaj: http://www.epozwygrupowe.pl/ kogoś poszukać. Na pewno ktoś się dołączy
;-) Na stronie znajdziecie też wiele przydatnych informacji o pozwach grupowych.

ODPOWIEDZ