Strona 1 z 1

Do prezesa MSM "Czechnica"

: poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 07:48
autor: kika
Proszę o odpowiedź, kiedy prezes zajmie się pijakami z ul. Fabrycznej 22/5, którzy zakłócają porządek i ciszę nocną i dzienną licznymi pijatykami i wrzaskami. Od lat składam pisma na dewastację klatki schodowej, pijackie rozróby, dostarczyłam kilka wyroków skazujących za w/w wyczyny,a także jest opinia i notatki dzielnicowego i patroli policji.
Moje liczne wizyty w Spółdzielni przebiegają w atmosferze kpin i szyderstw, oraz zbywania. Z wypowiedzi prezesa wynika że Ja jako członek Spółdzielni nie mama zadnych praw,tylko obowiązki (opłat czynszu, przestrzegania Regulaminu Spółdzielni i porządkowego), ale najemców mieszkań nie obowiązuje żaden regulamin. Zarząd Spółdzielni chyba zapomniał, że to oni są dla członków Spółdzielni, a nie odwrotnie, bo nie działają charytatywnie, ale odpłatnie. Ostatnie pisma składane przezemnie do Zarządu i Rady Nadzorczej pozostają bez odpowiedzi, bo te organy nie zniżą się do poziomu członka Spółdzielni. Członkowie Spółdzielni! Czynsze coraz wyższe, a jakość usług MSM "Czechnica" coraz niższa.
Zróbmy coś!!!!

Re: Do prezesa MSM "Czechnica"

: wtorek, 22 kwietnia 2008, 14:57
autor: monisien
Jestem ZA.
Ja też należę do Fabrycznej 22/...
I też wkurza mnie lokalne menelstwo.

Ale co możemy zrobić :?:
Co chcemy, żeby spółdzielnia zrobiła :?:
Ma ktoś regulamin spółdzielni :?:

Re: Do prezesa MSM "Czechnica"

: środa, 23 kwietnia 2008, 12:34
autor: kika
Moje propozycje:
Wystosować pismo do Zarządu MSM z żądaniem egzekwowania Regulaminu porządkowego nie tylko od członków Spółdzielni, ale i od najemców. Konsekwentnie zgłaszać wszelkie naruszenie Regulaminu porządkowego do Zarządu MSM i oczekiwać konkretnych działań ze strony Zarządu MSM np. zmiana Regulaminu porządkowego na bardziej radykalny.
Proponuję,żeby lokatorzy, którzy zakłócają porządek i dewastują klatki schodowe, w ramach czynu społecznego np. malowali klatki schodowe i sprzątali, kosili trawę wokół budynku, itp.
Proponuję poruszenie tej kwestii na Walnym Zgromadzeniu członków MSM i uchwalenie np. dla opornych i uciążliwych lokatorów kary pieniężnej w kwocie adekwatnej do popełnoionego wykroczenia. Podobne działania są praktykowane w innych Spółdzielniach w Polsce.
Regulamin porządkowy jest na stronie MSM "Czechnica" a jego tekst to anachronizm zamierzchłych czasów.
To są moje luźne propozycje, proszę członków Spółdzielni MSM o inne sugestie i wspólne działanie, ponieważ skargi jednej osoby Zarząd MSM zignoruje, ale skargi kilku osób, być może ich zastanowi?????

Re: Do prezesa MSM "Czechnica"

: czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:44
autor: monisien
Ja w sumie osobiście się nie spotkałam z takim naruszeniem regulaminu.
Tylko czasem rano znajduję w klatce butelki po wódce, paczki po fajkach i siki...
:(
Niefajnie, ale winnego nie znajdziesz...

Póki co muszę napisać do spółdzielni, że mi piwnicę zalewa.
Czy spółdzielnia ma obowiązek coś z tym zrobić, czy też moja piwnica to mój problem :?:

Re: Do prezesa MSM "Czechnica"

: czwartek, 24 kwietnia 2008, 12:34
autor: kika
Można zgłosić do spółdzielni, to może wypompują wodę, albo p. Prezes spółdzielni szeroko i dokładnie wytłumaczy, zahaczając o historię budynku, dlaczego nic nie mozna zrobić. Powodzenia

Re: Do prezesa MSM "Czechnica"

: środa, 28 maja 2008, 23:56
autor: zusto
a ja sie niedlugo wymeldowuje z Siechnic i bede mial spokoj(albo nowe problemy w nowym miejscu :? )