Strona 1 z 1

Problemy z parkowaniem w okolicach nowowybudowanych osiedli.

: wtorek, 7 marca 2006, 21:59
autor: admin
Problemy z parkowaniem w okolicach nowowybudowanych osiedli.

: środa, 8 marca 2006, 22:50
autor: Błękitny
Owszem, problemy są. Mieszkam na Błękitnym i najczęściej udaje mi się zaprakować na naszym parkingu, ale czasami przyjeżdżam późno i NIE MAM WYJŚCIA, muszę stanąć gdzie indziej. Nie sądzę, aby z tego powodu działa się komuś krzywda, bo nigdy nie zdarzyło mi sie zająć ostatniego miejsca na innym osiedlu, dlatego też uważam, że histeryczna reakcja niektórym mieszkańców jest mocno przesadzona. Problemy powiny zniknąć po zakończeniu inwestycji Polsystemu, który ma już w planach osobny, duży parking dla Osiedla Błękitnego. Probleem może być natomiast Nova Locum, która sprzedała dużą liczbę mieszkań a wybudowała dużo mniej miejsc parkingowych.

: czwartek, 9 marca 2006, 11:16
autor: MarcinK
Widocznie niektórzy nie rozumieją, że to wszystko musi trochę potrwać. Już nieważne kto zawinił, tylko ważne jest to, żeby jakoś zorganizować parkingi w miarę szybko. Bo taka rzecz, wprawdzie denerwująca, nie może być przyczyną niepotrzebnych kłutni między nowymi a starymi mieszkańcami. I niestety masz rację, że wkrótce może byćjeszcze gorzej.
Miejmy nadzieję, że Pan Wójt na prawdę zamierza coś z tym zrobić.

Pozdrawiam nowych i starych mieszkańców :)
Marcin

: czwartek, 9 marca 2006, 21:46
autor: Przemek(EVO)
Nie bede ukrywal, że szlag mnie nieraz trafia jak jade w strone osiedla ale coż zrobic...Ale mam dobrą wiadomość, zarówno dla mieszkanców Błekitnego(chociaż blekitne to ono nie jest heheh), jak i mieszkancow pozostalej czesci Siechnic, mianowicie powstanie prowizoroczny parking dla mieszkancow Novej Locum, mam nadzieje ze rowniez dla Blekitnego. Bedzie prowizoryczny, ale zawsze jakis mozna bedzie gdzies te auta upchac. Musze jeszcze przypomnieć, ze wladze gminy i miasta mają prawo powiadomic organy pożadkowe w celu upomnienia lub usunięcia pojazdów zagrażających bezpieczenstwu ruchu drogowego, to jest ostateczna mozliwosc, ale na szczescie do niej nie dojdzie...
Pozdrawiam wszystkich...

: czwartek, 6 lipca 2006, 16:40
autor: admin
Widziałem już plan parkingu "pod rurą" na około 120 miejsc, także niedługo problem powinien zostać rozwiązany. Już nawet prowadzone są prace na terenie na przeciwko bloku Nova Locum, obok garaży. Będzie to parking tymczasowy i teoretycznie za kilka lat powinien zostać rozebrany, gdyż teren ten przeznaczony jest pod usługi. Do tego czasu mają powstać parkingi na całym osiedlu (m.in. wielopoziomowe) które zapewniając kilkaset miejsc rozwiążą problem na dobre.

Pozdrawiam
Michał