Zapraszamy do udziału w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Plażowej pod patronatem Burmistrza Siechnic. Spotkania odbywać się będą w wakacyjne weekendy na terenie Orlika w Radwanicach.

Terminy rozgrywek

• 9, 16, 23, 30 lipca
  • 6, 13, 20 sierpnia
  • finał: 27 sierpnia

Mecze odbywają się na Orliku w Radwanicach, przy ul. Lazurowej o godz. 11:00. Terminy poszczególnych spotkań mogą ulec zmianie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 600 220 668 oraz (71) 786 09 47.

Zapisy: [email protected]

REGULAMIN LETNIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI PLAŻOWEJ RADWANICE 2016

1. Cel imprezy

• popularyzacja i upowszechnianie siatkówki plażowej - wspaniałej zabawy i formy zdrowego spędzania czasu wolnego,
  • organizacja zajęć w ramach wakacyjnego czasu wolnego dla dzieci i młodzieży,
  • pozyskanie nowych sympatyków siatkówki plażowej.

2. Organizator

Urząd Miejski w Siechnicach, Wydział Spraw Społecznych

Informacje dotyczące turnieju po nr tel. (71) 786 09 47, 600 220 668

3. Patronat

Urząd Miejski w Siechnicach, Burmistrz Siechnic Milan Ušák

4. Zasady uczestnictwa

Rywalizacja będzie przebiegała w kategorii Open (bez podziału na płeć).

5. Terminy turniejów

Eliminacje: 9, 16, 23, 30 lipca i 6, 13, 20, sierpnia (terminy mogą ulec zmianie) godz. 11:00.

Finał: Dnia 27 sierpnia 2016 do rozgrywek przystąpi osiem najlepszych drużyn wyłonionych z punktacji po ośmiu turniejach.

6. Miejsce turniejów

Boiska do siatkówki plażowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siechnicach  na obiekcie Orlik 2012 przy ul. Lazurowej w Radwanicach.

7. Zgłoszenia

Zgłoszenia zawodników przyjmowane będą w biurze zawodów (Orlik 2012 w Radwanicach ul. Lazurowa) oraz drogą elektroniczną na adres: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do każdego piątku poprzedzającego dany turniej, do godziny 20.00. Zawodnicy nie posiadający 18 lat w chwili przystąpienia do rozgrywek zobowiązani są do okazania zgody rodziców lub opiekunów na start w turnieju zgodne ze wzorem zamieszczonym przez organizatora na stronie internetowej www.siechnice.gmina.pl. Zaświadczenie ma charakter jednorazowy i obejmuje cały cykl rozgrywek. Wszyscy uczestnicy turnieju w dniu zawodów zobowiązani są do podpisania oświadczenia o starcie w turnieju na własną odpowiedzialność oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie ich imion, nazwisk i wizerunku wyłącznie do celów promujących turniej (sprawozdanie w prasie i na stronie www.siechnice.gmina.pl, publikacja zdjęć z wizerunkiem uczestników turnieju). Organizator zobowiązuje się, iż dane uczestników nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób niż opisany powyżej.

8. System i zasady rozgrywek

W zależności od ilości drużyn organizator podejmie decyzję o systemie rozgrywania turnieju. Obok zdobycia odpowiedniej ilości punktów, drużyny biorące udział w Letniej Amatorskiej Lidze Siatkówki Plażowej zobowiązana są do udziału, w co najmniej 4 turniejach, aby zostać zakwalifikowanym do końcowego turnieju (27 sierpnia 2016). Ustala się następujący podział punktów: 1-miejsce 8 punktów, 2-miejsce 7 punktów, 3-miejsce 6 punktów, 4-miejsce 5 punktów, 5 miejsce 4 punkty, 6 miejsce 3 punkty, 7 miejsce 2 punkty, 8 miejsce 1 punkt. Suma punktów zdobytych w 3 turniejach (odrzucony jeden najsłabszy wynik) ustala kolejność miejsc ósemki, która klasyfikuje się do turnieju finałowego. W turnieju finałowym zespoły zostaną podzielone na dwie grupy w następujący sposób: Grupa A- 1msc,3msc,5msc,7msc. Grupa B- 2msc,4msc,6msc,8msc(kolejność wg końcowej tabeli turniejowej). Następnie zwycięzca GR „A” rozegra mecz półfinałowy z 2-gim zespołem GR „B” a wygrany GR „B” z 2-gim zespołem GR „A”. Przegrani rozegrają spotkanie o miejsca 3-4, a wygrani zmierzą się w finale. Miejsca 5-8 wg punktacji(przy identycznym bilansie punktowym o lepszej pozycji stanowi wynik spotkania bezpośredniego między zainteresowanymi zespołami). Zespół tworzy 2 zawodników. Mecz toczy się do 2 wygranych setów, przy czym set 1 i 2 rozgrywane są do 15 pkt. (z przewagą min. 2 pkt.), a 3. do 10 pkt. (również z przewagą min. 2 pkt.). Zmiana stron odbywa się po 8 pkt. w secie 1 i 2 oraz po 5 pkt. w secie 3. Każdej drużynie przysługuje 1 przerwa techniczna o długości 30 sekund; dodatkowo, na zmianę stron zespoły mogą poświęcić minutę; czas trwania przerwy między setami w finale – 1 minuta. Drużynie przysługują 3 odbicia z zaliczeniem bloku, jako odbicia 1, przy czym zawodnik blokujący może ponownie odbić piłkę. Nie wolno atakować (przebijać na stronę przeciwnika) w formie kiwnięcia – odbicia piłki „palcami” jednej lub obu rąk. Odbicie atakujące może być wykonane otwartą dłonią, pięścią, czubkami, (ale nie opuszkami) palców i każdą inną „twardą” częścią ramienia. Przy każdym przebiciu piłki na stronę przeciwnika, obrońca nie może odbić pierwszej piłki „palcami”. W takiej sytuacji, podobnie jak przy odbiorze zagrywki, obrońca musi odbić piłkę dłońmi o zamkniętych palcach (pięść, krawędź lub nasada dłoni) lub innymi „twardymi” częściami ramion. Obrona poprzez odbicie otwartą dłonią (dłońmi) od dołu jest błędem. Można odbić piłkę grzbietem dłoni, pięścią lub inną twardą częścią ramienia. Nie ma tzw. „próby wykonania zagrywki” – po podrzuceniu piłki trzeba wykonać zagrywkę. Czas przeznaczony na zagrywkę to 8s po gwizdku sędziego (zagranie przed gwizdkiem nie jest błędem). Kapitan zespołu, jako jedyny przedstawiciel drużyny, jest upoważniony do występowania w jej imieniu we wszystkich sprawach oraz protestach. Dodatkowe ustalenia i zmiany dot. powyższego regulaminu dokonywane mogą być w dniu turnieju w obecności organizatora, sędziów oraz kapitanów poszczególnych drużyn.

Każdy zawodnik, który wywoła lub wda się w bójkę zostaje wykluczony z gry w całym turnieju. Na terenie obiektu obowiązuje regulamin, z którym każdy biorący udział w zawodach musi się zapoznać i go przestrzegać.

Sędziami meczów będą zawodnicy, którzy w danym momencie nie uczestniczą w spotkaniu bieżącym ani następnym.

9. Pozostałe postanowienia

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w powyższym regulaminie. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora turnieju. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zawody mogą zostać przerwane i przełożone na wspólnie ustalony termin. Za rzeczy zgubione podczas zawodów organizator nie odpowiada. Organizator zapewnia szatnie i natryski.