Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
triss
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:53
Kontakt:

Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: triss »

Witam. W najbliższym czasie planuję otworzyć swoją niewielką restaurację. Zaczynam się zastanawiać jaką kuchnię gazową warto jest kupić. Czy ktos moze polecić dobrą markę?

amma
Posty: 82
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2015, 08:38

Re: Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: amma »

Wszystko zalezy od tego jaka duża jest kuchnia. Ile możesz przeznaczyć na kuchenkę. Nawet jeśli restauracja nie jest duża to warto jest zainwestować w odpowiednia, dobrej jakości kuchenkę bo taka będzie Ci służyła przez dłuższy czas. Spory wybór kuchenek gazowych do restauracji jest w Multigastro [] - możesz sobie tutaj przejrzeć poszczególne modele i ewentualnie wybrać coś dla swojej kuchni.

gerreiro16
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 10 grudnia 2015, 13:06

Re: Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: gerreiro16 »

Jako przenośna kuchnia dobra będzie kuchenka z kartuszami. Łatwo wymieniać takie kartusze, i nie są one drogie.

kokos
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 15:14

Re: Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: kokos »

Poszukałabym pewnie z specjalistycznych hurtowniach i sklepach z takim sprzętem.

Sebastian1578
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 07:17

Re: Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: Sebastian1578 »

Do punktu gastronomicznego to pewnie będzie potrzebna duża płyta gazowa. Sądzę, że warto rozważyć płyty Kernau. Jest 5 palników, w tym jeden turbo co szybko się grzeje. Dodatkowo posiada automatyczną zapalarkę. Ja mam podobną płytę Kernau tylko mniejszą w domu. W dodatku jest na nią 5 lat gwarancji.

milowski19
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2017, 17:40
Kontakt:

Re: Jaka kuchnia gazowa do punktu gastronomicznego

Post autor: milowski19 »

Sebastian1578 pisze:Do punktu gastronomicznego to pewnie będzie potrzebna duża płyta gazowa. Sądzę, że warto rozważyć płyty Kernau. Jest 5 palników, w tym jeden turbo co szybko się grzeje. Dodatkowo posiada automatyczną zapalarkę. Ja mam podobną płytę Kernau tylko mniejszą w domu. W dodatku jest na nią 5 lat gwarancji.
Zgadzam sie !

ODPOWIEDZ